Şimdi Ara

kafalar karışık??!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 senelik devlette ya da tam burslu saglık olmuyo. Kızsan mühendis olma diyolar(makina gibi) ama temel mühendisliklerden vazgeçme diyolar. Öğretmenlik istemiyorum. Kime sorsam herşey kötü. Ne olucaz biz böyle ya (ftr istiyodum. Sıralamayıda yapamadık kaldık ortada, iki senelik tam burslu oluyo ama)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sen onlarin ne dedigine bakma ne okumak istiyorsan oku.
    Makine mi okumak istiyorsun durma git oku.
    Sana cinsiyetçi yaklaşan olursa mesek konusunda.
    Söyleki sen yaparsan bende yaparim.
    Bu kadar basit.

• Tabikide seçim senin, bu yollardan geçenlerden ve büyüklerinden tabikide destek al ama yinede kararı senin vermen lazım.

ve şunuda söylemek istiyorum ben bir meslek lisesi öğrencisi olarak gerçekten öyle bir ortamı pek kızlara uygun değildir, bunu göz ardı edip git ve orası lisede olmucak. Yök atlasdan bak cinsiyet dağılımına genel olarak en fazla hangi üniversite tercih edilmiş kızlar tarafından ona göre sende tercihini yapabilirsin.
  • Yorumlarınız için gerçekten teşekkürler

• Sdjango S kullanıcısına yanıt
    milletin dediğine göre kendini şekillendirme ve ön yargıları yıkmak için uğraş. iyi bir mühendis olmanın cinsiyetle ne alakası var? gereken emeği vereceksen durma yaz. benim eski sevgilime ilerde anne olacaksın nasıl bu ortamlarda çalışacaksın vs. demişlerdi hem de bilgisayar mühendisliği için. sana mı kaldı lan? kardeş istediğini yaz ve çok çalış.
    İnşaat mühendisliğine gelen kızların çoğu pişman oldu, üstelik makine direk erkek popülasyonun en hakim olduğu yer.Sadece okuma kısmı değil mezun olduktan sonra çalışmakta, kızlar için zor olabilir.Bölümü seçmeden bunları iyi düşün pişman olunca çok daha zor oluyor düzeltmek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne istiyorsun sen ve sıralaman kaçlarda gelecek?

• Bir meslek nasıl tek bir cinsiyete hitap edebilir ki? Öyle şey mi olurmuş.Orada erkek çok kadın yok mantığıyla hareket etmek çok yanlış bana gore.Kimsenin ne dediğine bakmadan mühendislik istiyorsan onu yaz boşver.Benim fikrim budur,umarim senin için en iyisi olur.

puanı tam bilmiyorum ama diyetetik düşündün mü hiç?
  • Sıralamaların kaç onları bi yazar mısın, ona göre de tavsiye verelim diye diyorum

• mühendislik istiyoean kimya harita ve endüstriyi araştırabilirsin
  • İnşaat sıkıntı ama ofis icin bayanlar tercih edebilir ama zordur bayan icin makine insaat temel istemiyorsun ama hemsirelik bence bayan icin ideal meslek

• Sıralamam 60-70 binlerde gelebilir bakalım. Aklımda olanlar marmara metalurji ve malzeme mühendisliği ya da kimya mühendisliği. Ya da itü fizik mühendisliğide olabilir. Diyetisyenlik olsa bile anca yüzde elli tutar bende özele gitmek istemiyorum. İstanbul değilde şehir dışında mühendisliklerde tutuyo hep aslında ama bilmiyorum

• trabzonts6116 T kullanıcısına yanıt
    Hemşirelik bana uygun değil bence. Kendimi hemşirelikle sınırlandırmak istemem. Yükselebildiğim tek başhemşirelik sanırım. Ben iş hayatımda böyle sabah şu akşam bu saatler arası mesai falan tekdüze hayat istemiyorum.

• Mormegil7 kullanıcısına yanıt
    70 bin civarı

• Metalurjiden cok daha iyidir emin ol hic olmassa bir meslektir düz bir hayat degil insaat mühendisi olsanız santiyelerde kendinize güveniyormusunuz hem dünya kadar yükselmesi yok şef olursun proje müdürü olursun daha öyle patron kendi yerini vercek degil bashemsire olmakta kolay degil zaten sen ne istersen odur sevdigin is olsun gerisi bos

• trabzonts6116 T kullanıcısına yanıt
    Okul bittikten sonra direk iş falan güzel ama ben her gün işkence çekerek kalkıp o işi yapıyosam yemişim parasını. Hem hemşirelik kolay bi meslek değil parası için okunmamalı bence.

• Parasi icin hicbir meslek okunmaz 😊Hem öyle coklk yüksek miktarda yok zatenn

Istanbul dısı muhendisliklerin faydali olacgni sanmam gonlunce olur insAllah

• quote:

Orijinalden alıntı: Sdjango

70 bin civarı

Öncelikle, bana kalırsa gerçekten istediğin mesleği yapmalısın, özellikle sağlık alanı istiyosan. Çünkü sağlıkta sen makinelerle hesaplarla uğraşmıycaksın, insan hayatıyla uğraşacaksın. Hemşirelik güzel bi meslek bana kalırsa, eğer seversen yapılabilir bana kalırsa. Diyetisyenlik falan eğer istiyosan bunlara da bi bak, internetten oku derim insanların dediklerini.
    Eğer ki mühendislik istiyosan, boşver insanların dediklerini, gir oku. Yoksa pişman olabilirsin ileride, elinde fırsat varken istediğin mesleği seçmediğine. İnsanlar engel olmasın kimsenin hayallerine, zaten eğer insanlara göre hareket edecek olursak ülkede tıptan başka bölüm olmaz.
    Sen istediğin, azcık da geleceği olan bi meslek seç, mutlu ol

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.