Şimdi Ara

Mosso Legarde 1624 V Şehir Bisikleti Tanıtımı (24 Vites)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar, yaklaşık Nisan ayından beri kendi beklentim ve bütçeme göre bisiklet araştırıyordum, Haziran ayının ilk haftası Mosso Legarde 1624 V (v-fren) modelini almış bulunmaktayım. Öncelikle benim beklentim neydi ve bütçem ne kadardı?

Özellik: Yazlıkta kullanmak için düşünüyordum, tabi yazlık çevresi tozlu ve yamalı asfalt ayrıca geçmeli taşlar da var, kesinlikle amortisörlü bir bisiklet bakmalıydım, ancak MTB mi hibrit mi 2 si arasında kalmıştım. Bir arkadasım MTB nin beni fazlasıyla yoracağını haliyle günlük 10-15 km yol için kesinlikle Şehir bisikleti almam gerektiği konusunda ikna etti, evet lastikleri ince bu bisikletlerin sebebi asfaltta kullanılıyor olması ama aynı zamanda araziye de girebilirsiniz çünkü amortisörlü ve lastik kanalları ve dişli kısımları var, zaten Trekking bisiklet diye geçiyor.

Benim bisikletimin ayırt edici özellikleri;

1) V -fren olmalıydı, hidrolikle uğraşmak istemedim, bakımı için her sene bir bisikletçiye uğramak durumunda kalmamak için, ayrıca v fren hidroliğe göre daha hafif bu doğrultuda V-fren seçtim.

2) En az 24 Vites olması gerekli diye düşündüm. Arka ve ön vites SHİMANO ALTUS RD-M310L ; carraroda tourney kullanılıyor, bir üst versiyonu Mossodaki.
    Ayna kol;SHİMANO FC-M131 (ör/ carraroda aldığım fiyatlara shimano yoktu )

3) Kadro bisiklette para yapan kısım gördüğüm kadarıyla. Arkadaslar Mossoyu çok araştırdım, gerçekten hem estetik hem kadrosu sağlam. Zaten dünyanın önde gelen kadro üreticilerinden biri.

Bütçem: Öncelikle 1000-1250 TL arası bir bisiklet baktım. Bir ara Merida crossway 20-v alıyordum, baktım özellikler benzer durduk yere 400 tl fazladan vermeye gerek yoktu.

Aldığım Fiyat: 1.030 TL
    Aksesuar: 230 TL
    Lastiklere zırh yaptırdım: 50 TL

TOTAL: 1.310 TL ye mal oldu.

Not: Aksesuarları hesap etmeden bisiklet almayın! 200 ile 300 tl arasında tutuyor. Bu da extra bir para vermeniz demektir.

Sonuç: Şu an için çok memnunum, vites geçişleri kusursuz.Bisiklet ben burdayım diyor. Lastikler için zırh öneririm, çünkü en ufak şeyde patlayacağını belirttiler, özellikle yazlık mekanda pıtıraklar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi navigator_ -- 30 Haziran 2016; 13:33:51 >

• Bu arada bir isme teşekkür etmek istiyorum, sorduğum her soruya ayrıntılarıyla cevap verip beni bilgilendiren '' hlksnrr '' nikli arkadasım, hakkını helal et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi navigator_ -- 30 Haziran 2016; 13:37:29 >
  • navigator_ N kullanıcısına yanıt
    Rica ederim güle güle kullanın hocam.
  • Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın:)

Konuyu boş bırakmayın lütfen, ara ara yorumlarınızı; incelemelerinizi devam ettirmeniz çok yardımcı olacaktır
  • İlginiz için tesekkür ederim, elbet tecrubelerimi paylaşırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun, kazasız belasız binin. 24 vites almanız demek, kaset ruble demek. Bu da ilerde yükseltme yapmak isterseniz (aktarıcı gibi) göbeği değiştirmenize gerek yok demek. Yani peşinen ekstra masraftan kurtulmuşsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnann şu an için gerek yok zaten beklentimin üzerinde bir bisiklet👍

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekrardan merhabalar,

Araştırmalarıma göre mosso legarda 1724 msm v 21 vites olmuş ve liste fiyatı 1179 tl.
    Sizin son durumunuzu merak ettim. Memnunmusunuz bisikletten. Servis hizmeti nasıldı. Arıza çıkardınmı.
    Yoksa biraz fazla para verip merida, giant gibi markalara mı yönelelim.

Okuduğunuz için teşekkür ediyorum.
  • Ben oldukça memnunum, yazlıkta kullanmak için almıstım; çok kullanamadım ama yazlığa gittikçe biniyorum. Bence o dediğin markalara gerek yok, 24 vites Mosso legarde bulursan al geç.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.