Şimdi Ara

Devre kaybı nedir ve bir kaç sorum var?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
3.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Okudum ancak anlamadım simdi ben 4 yıllık mezunuyum,
    1-tecilim 31.12.2017 de bitiyor ama okulum biteli 10 gün falan oldu lisans mezunu oldum ancak bu tecil düşer mi yoksa verilmiş olan hakkı kullanıyor muyum?
    2- bir sene daha uzatmak istiyorum ama illa okul mu okumam lazım diplomayı görürsem 1 yıl daha sebeb göstermeden uzatabilir miyim?
    3- devre kaybı nedir tecil bozanlar dk mı oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• diplomayi goturursen kosulsuz sartsiz 2 sene tecil hakkin var. mezun oldugunda okul bildirir askerlik subeye. yani evet tecilin duser bu yuzden git 2 sene tecilini yap.

diger sorunun cevabini bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devre kaybı celp döneminde belli tarihlerdeki asker alımı dışında giden arkadaşlara deniyor.
    sen 96/3 tertip gideceksindir herkes ağustos başında asker olurken sen 1 ay geç gidersin ağustos gidenlerin dağıtımı yapılmıştır.Sende 96/3 devre kaybı olursun muhtemelen dağıtımın 96/4 lerle beraber yapılır.
    Farkı şu olur senin için.Sende önceki arkadaşlar eğitim yaptıkları sizde geç geldiğiniz için 96/4 askerler gelesiye kadar ki sürede az asker olursunuz.Dolayısıyla komutanlar sizi daha iyi tanır pek eğitim yapmazsınız.Bölük tamiratı varsa o yapılır temizlik yapılır boyama işleri yapılır vs gibi işlerle zaman geçirirsiniz.Diğer dönem gelince onlarla eğitim yaparsınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.