Şimdi Ara

Canon G7X ve G7X Mark 2 Hakkında Sorularım? (G7X'i 1750TL Olarak Aldım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben vlog için kamera alacağım, Canon G7X kamerasına karar verdim gibi ama G7X Mark 2 yi beklemeye değer mi? 1800tl G7X , Mark 2 fiyat olarak baya fark ettirir mi acaba?
    Aslında Sony RX100 M4 çok iyi kamera fakat 2800tl fiyat olarak baya zorluyor beni. Acaba fiyata çıkabilirsem onu mu alsam. Bana 2 yıl idare edicek bir kamera lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thetimer -- 5 Haziran 2016; 10:03:27 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up
  • bu konuda ben de gün gün çıkan youtube videolarını takip ediyorum.

g7x en iyi vlog kompaktı olduğu zaten videolardan belli.

başlık çeşitliliği ve uçlarda kullanım olunca sony rx100 mark 4 herkesin iç geçirdiği bir seçenekti. ama g7x e dönüp ister kapalı stüdyo ister açık hava gezi vlogu olsun aynı cihazdan devam ettiler.

mark 2 daha keskin, daha başarımı ve odaklama hızı yüksek, işlemci yeni olunca tepkileri daha atak ve de daha pahalı.

bütçe yeteni alıp bence arkaya bakmadan bol bol vlog çekin.
  • eflatoon kullanıcısına yanıt
    Bütçeme yeten şuan G7X hatta yakın bir zamanda almayı düşünüyorum, mark 2 modeliyle arasında 100tl felan oynuyacaksa onu beklemeyi düşünüyorum. Ama bence 500tl felan rahat oynar gibi.
    Bu fiyat konusu hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir? Ebay'da 500dolar G7X, Mark2 ise 725 dolar civarı.

Ek olarak, 5 aydır vlog çekiyorum önceden kullandığım kamera Canon SX610HS modeliydi, G7Xe geçince baya fark ettirecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thetimer -- 3 Haziran 2016; 13:07:19 >
  • eldeki bilgileri yığalım ortak bir karar çıkar sanırım

G7X şu an 1700Tl 2000TL civarı dışarda $649
    G7X mark2 ise dışarda $699

o zaman burada 1850-2100 TL arası bir fiyatla görürüz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eflatoon -- 3 Haziran 2016; 20:14:57 >

• Eğer sizde bu 2 kamera arasında kaldıysanız bu videoyu izlemenizi öneririrm. Ben G7X M2'nin geç geleceğini ve aralarında baya bir özellik farkı oolduğunu düşünmediğimden G7X aldım.

Yukarıdaki videoda G7X M2'nin beğenmediğim bir 2 tarafı oldu gece kırmızı olarak video kaydediyor, ve cilt tonlarını çok koyu gösterdiği için yaşlı ve biraz garip gösteriyor.
    Ama Mark 2 odak konusunda resmen G7X'i solluyor. Gece video çekiminde biraz daha detaylı çekiyor, G7X bu kısımda detayları soluk gösteriyor ama nedense Mark 2 kırmızılaştırıyor garip

Not olarak düşeyim eğer Mark 2 alıcaksanız çıkar çıkmaz almanız pek mantıklı değil, G7X vlogcular tarafından baya sevilen bir kamera, Mark 2 kullanan vlogcular artsın, kamera değerlensin ondan sonra almanızı tavsiye ederim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thetimer -- 5 Haziran 2016; 10:12:55 >

• arkadaşlar makro konusunda yetenekli kompakt makina tavsiyeleri için konu açtım. bu konuda bilgilerinizi aktarmanız bu kategoride makine almak isteyenler için çok yardımcı olacaktır.....
    http://forum.donanimhaber.com/m_117437096//tm.htm
  • thetimer T kullanıcısına yanıt
    Hocam kanal linki atar mısınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu arada fotografium canon g7x mark 2 yi an itibariyle ₺3000 den satıyor.

KAYNAK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eflatoon -- 30 Haziran 2016; 22:46:38 >

• Nikon DL24-85 Avrupa'da raflarda 2.500 TL'ye denk bir fiyattan girmiş durumda.
  • Merhaba bumakineyi alacak insanlar ikikere düşünmeli aynı paraya neler alınıryor onada bakamali piyasa bir çok secenek var say say bitmez G7x vs iphone 6 yazı google aratin gün ışığında iphone G7x nasıl tokatliyor görün hava kararınca G7x 1 inçlik sensörle anca öne geçiyor bu paraya Apsc sensorlu canon sony vb. karanlıkta benim a6000 dengi olamaz Compaq yapısı dan bahsederek olursak üst düzey cep telefonları zaten herkezde var vlog çekeceğim dersen zaten is ışıkta bitiyor. Saygılar birçok vlog kullanıcısı G7x kullandığı gözükse ceptelefonu bu işin demir başı olmuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eflatoon -- 4 Ağustos 2016; 12:23:51 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.