Şimdi Ara

AMD RX 460, RX 470, RX 480 [ANA KONU] (550. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.231
Cevap
90
Favori
459.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 548549550551552
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu asus rog modeli yanında birde oyun hediye ederse tadından yenmez. Ben aus rog serisini bekliyorum. Hexus sitesinde sapphire ile karşılaştırdım. Sapphire bazı oyunlarda 7-8fps fark atmış asus modeline ama sıcaklık ve ses konusunda asus sapphireyi geçmiş. Ben asusda karar kıldım. Bakalım önce hangisi stok a gelirse artık alacam :)

• aLLy88 A kullanıcısına yanıt
    aldıgın an neyse odur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ckaracar C kullanıcısına yanıt
    bu o.c siz versiyonu strixin yazılımı ile o.c lediğimizde 1330mhz ye çıkabiliyor muyuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuppie06

bu o.c siz versiyonu strixin yazılımı ile o.c lediğimizde 1330mhz ye çıkabiliyor muyuz ?

OC özürlü bu çiplerle biraz zor çünkü OC olabilenleri zaten ASUS kendi seçip OC versiyon yapmıştır. Tabi yine de şans işi, olabilir de. 1330 MHz çok yüksek değil sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eAkman -- 30 Temmuz 2016; 21:32:44 >
  • En nihayetinde 200 dolarlık bir karttan burada %25 kadar oc olmasını falan mı bekliyorsunuz? Üstelik var olan performansı çok iyiyken bu oc takıntısı nereden geliyor anlamadım? 1500+ mhz modellerden bahsediliyordu eğer öyle modeller gelirse kayda değer artış görürüz yoksa alıp küçük hız aşırtmalar yapmanın çok getirisi olmaz. Bu kartı yorumlarken kartın fiyatını baz alarak yorumlayın arkadaşlar. Gtx 1060 modeli bu konuda iyi gözüküyor ama onda da getirisini-götürüsünü iyi analiz etmek gerekiyor.
  • Evet arkadaşlar gtx 960 ile denedim sıkıntısız masaüstünde ve oyunlarda 144hz çalışıyor. Bu bana monitörde sıkıntı olmadığını kanıtladı. Tabi freesync çalışmadığı için belki de problem orada bilemiyorum. Rx 480 ile denemelerimde şöyle ilginç bir durum var. Şuan masaüstü 60hz olarak sıkıntısız yazı yazıyorum vs çalışıyor. Oyuna girdiğimde 144hz i oyunda seçebiliyorum ve monitörün osd sinde 144hz olarak görünüyor. Masaüstüne döndüğümde yine 60hz oluyor. Elimde 2 oyundan biri olan Overwatch da bu anlattığım durumda 5 dk sonra falan yine ekran kapandı açıldı ve çözünürlük 640x480 düştü. Render bağdaştırıcısı öyle birşey yanıt vermeyi durdurdu hatası verdi. Şimdi sorun ya monitörün freesync kısmında yada rx 480 nin sürücüleri tam desteklemiyor. amd r9 lu ekran kartı ile freesync kullanan var mı aramızda varsa sıkıntısı var mı yazarsa sevinirim.

• ykocabay kullanıcısına yanıt
    crimson softwaredan freesync kapayıp denesen? rx 480 i
    bu freesync olayı hiç hoş olmadı bir sürü insan freesync monitörü var veya ucuz diye 480 bekliyor.
  • şimdi bana kızacaklarda açık açık yazayım bu kart net hayal kırıklığı oldu.

gtx 980 performansını anca dx 12 de veriyor ve bunuda 175w tdp ile yapıyor 14 nm olmasına rağmen.

e adamlar bunu 28 nm de başarmışlardi zaten.

sen bu kadarını yapabiliyorsan o zaman rakibine göre uygun fiyatlandirma yapman lazim ki tercih edil şahsen 250 liraya kadar daha ucuz olması lazım rx 480 in özellikle, oc anlaminda ki oldukça düşük potansiyeli düşünülürse.

ha ucuz yaparlarsa o zaman amd müşteriye oynamaya başlar ama kaç zaman oldu stokta yok doğru düzgün nerden tutsan elinde kalıyor. Umarım tüketiciler yani biz mağdur olmayizda istediğimiz performansı uygun fiyata alabiliriz.

• The Man in the Suit kullanıcısına yanıt
    Amd belli ki sadece 14nm nin kaymağını yemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tristan23 -- 30 Temmuz 2016; 23:42:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Man in the Suit

şimdi bana kızacaklarda açık açık yazayım bu kart net hayal kırıklığı oldu.

gtx 980 performansını anca dx 12 de veriyor ve bunuda 175w tdp ile yapıyor 14 nm olmasına rağmen.

e adamlar bunu 28 nm de başarmışlardi zaten.

sen bu kadarını yapabiliyorsan o zaman rakibine göre uygun fiyatlandirma yapman lazim ki tercih edil şahsen 250 liraya kadar daha ucuz olması lazım rx 480 in özellikle, oc anlaminda ki oldukça düşük potansiyeli düşünülürse.

ha ucuz yaparlarsa o zaman amd müşteriye oynamaya başlar ama kaç zaman oldu stokta yok doğru düzgün nerden tutsan elinde kalıyor. Umarım tüketiciler yani biz mağdur olmayizda istediğimiz performansı uygun fiyata alabiliriz.

Bak hala konuşuyor: sen bana bu kartlardan biriyle kullanabileceğin 1080p bir monitör gösterebilir misin? G-Sync var mı? YOK!
    1000tl'ye aldığın kartın katmerlisi bütçeye G-Sync monitör mü almaktan söz ediyorsun? Ciddi misin? FreeSync rakipsiz!

• yuppie06 kullanıcısına yanıt
    PRO HERE P kullanıcısına yanıt
    Freesync i kapadım ama onu da şöyle yapabiliyorum ( elimde videolar var youtube a atacağım) masaüstünde 60hz olarak açıyorum radeon ayarlarını o zaman açılıyor. Kapatarak denediğim overwatch da yine olayı yaptı ama oyundan atmadı çözünürlük 640x480 e düştü aygut yöneticisinden baktığımda generic monitör görünüyordu. Donanim değişikliklerini tara dedim ve düzeldi oyuna devam edebildim. Ama freesync açıkken direk hata veriyor fotosunu çektim o hatanın

Şimdi aynı şekilde freesync açık ve kapalı olarak WoW da deneyeceğim. Sonuçları yine yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykocabay -- 30 Temmuz 2016; 23:45:03 >

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    yav ne gysnc i ne freesync i arkadaş ben nerdeyim sen nerdesin benim aslanlar gibi monitörüm var olmayan yapsin onun hesabını, senin saçmalıklarından da sıkıldım, senden de boş boş yaziyosun anca allahın işsiz trollü.

BLOK

• 1080p 16:9 47 monitör var, 21:9 10 monitör var. Bunu geçtim, AMD'de donanımsal zamanlayıcı var. ACE var, bunlar hep güç yakıyor kullansan da kullanmasan da... Sen şimdi tutup 2 sene önce de bu performans vardı diyerek geleceği mi öngörmüş oluyorsun yoksa geçmiş eserleri mi düstur ediniyorsun?
    İleri seviyede Nvidia alanı anlarım, hadi bir nebze: Z35 demiştir, gül gibi monitörün eşi benzeri yok demiştir; bunu da çalıştırmanın bir yolu GSync'tir, demiştir. Hah! İşte, ona amenna...
    Sen "0" yazıyla 'sıfır' orta sınıf monitörü seçeneğine bakarken hangi akla hizmet Nvidia'nın dümen suyuna girersin ki?
  • yuppie06 kullanıcısına yanıt
    Asus kartlar 65 derece üstüne çıkmasın diye fan ayarları yapılmış bu yüzden fanlar iyi soğutuyor gibi görünse de sesli çalışıyor diyorlar yinede asus modeli benimde ilgimi çekiyor, Sapphire Nitro da bu değer 75 derece ama ses rahatsız etmez diyorsanız sizde 65 70 derece bandına sabitleyebilirsiniz fan sıcaklık profili oluşturarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: b_t_guven

https://tech4gamers.com/amd-radeon-rx-480-4gb-to-8gb-memory-unlock-mod-works-great-benchmarks-surfaced/ 4g ram modeli biosu modlayarak 8g ram yapmış ilginç...

iyi yapılmışta kardeş bu modelleri biz göremicez sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ykocabay

Evet arkadaşlar gtx 960 ile denedim sıkıntısız masaüstünde ve oyunlarda 144hz çalışıyor. Bu bana monitörde sıkıntı olmadığını kanıtladı. Tabi freesync çalışmadığı için belki de problem orada bilemiyorum. Rx 480 ile denemelerimde şöyle ilginç bir durum var. Şuan masaüstü 60hz olarak sıkıntısız yazı yazıyorum vs çalışıyor. Oyuna girdiğimde 144hz i oyunda seçebiliyorum ve monitörün osd sinde 144hz olarak görünüyor. Masaüstüne döndüğümde yine 60hz oluyor. Elimde 2 oyundan biri olan Overwatch da bu anlattığım durumda 5 dk sonra falan yine ekran kapandı açıldı ve çözünürlük 640x480 düştü. Render bağdaştırıcısı öyle birşey yanıt vermeyi durdurdu hatası verdi. Şimdi sorun ya monitörün freesync kısmında yada rx 480 nin sürücüleri tam desteklemiyor. amd r9 lu ekran kartı ile freesync kullanan var mı aramızda varsa sıkıntısı var mı yazarsa sevinirim.

Ben denemedim henüz ama bu tarz sorunlar giderilir.

overwatcha özel bir durum sanırım googledan aratırkan direk overwatch çıkıyor başka bir oyunda dene istersen
  • 
Sayfa: önceki 548549550551552
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.