Şimdi Ara

fl studio ile ilgilenen var mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • varsa mixing ve mastering ile ilgili sorularım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svykr -- 14 Nisan 2016; 18:31:20 >

• Erbabı değilim ama ilgiliyim bu konulara, dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Steve Jobs kullanıcısına yanıt
    Hocam mesela kick koymayınca lead falan ses seviyesi normal ama kick girince kısılıyor.neden böyle?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • svykr kullanıcısına yanıt
    Hocam muhtemelen boğuyodur sesleri. Sidechain olayına bakın bi. Ayrıca ses düzeyinin kırmızıya gelmemesine dikkat edin.

• Steve Jobs kullanıcısına yanıt
    http://yourlisten.com/ramazanhlc/alwaysz

hocam şurada bir şeyler yapmaya çalıştım. build up kısmı dışındaki hatalarımı söyler misiniz?
    Hocam mobilden açamadım, pc ye geçince dinliyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: svykr

http://yourlisten.com/ramazanhlc/alwaysz

hocam şurada bir şeyler yapmaya çalıştım. build up kısmı dışındaki hatalarımı söyler misiniz?

Antivirus uyarı verdi sonra da sayfayı açamadım bir daha.
  • @Steve Jobs

Tamam hocam

@keremec

Neden kaynaklandığını bilmiyorum istersen yeniden açmayı dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svykr -- 16 Nisan 2016; 0:41:16 >
  • eğer hazır loop ve sample fazla kullanmıyorsan ve müzik bilgin de varsa cubase'e geç derim arkadaşım.
  • SenSei38 S kullanıcısına yanıt
    Yok hocam kullanmıyorum öneriniz için teşekkürler.

• Bunun sebebi fl de yeni actigin proje master kanalda limiter ile gelir. Sebebi yuksek ihtimalle bu. File new project without limiter secin.

• techill kullanıcısına yanıt
    Hocam sidechain yaparken limiter ekliyorum ondan kick girince kısılıyor diğer sesler dediğiniz gibi ama eklemezsen de bu sefer kick duyulmuyor.

O yuzden projeyi yaparken, ses seviyelerini ayarlamak gerekiyor. Yapmaniz gereken tek sey, daha kaliteli bir lead sesi bulup, sesini kismak olacak. Sonrasinda gerekli automation clip yardmiyla, ses seviyelerini ayarlayabilirsiniz. Veya kick secimini gozden gecir. Tabi projede calisirken masterda ses seviyesini -5 db civarlarinda calisin. Bu da yardimci olacaktir

• techill kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam çok teşekkürler

• Merhaba arkadaslar. Bende bu fl ile ugrasıyorum elimden geldiğince sıkıntı ve işin yükü bu parametrıc eq da bundan iyi anlayan arkadas varmıdır tesekkurler

• Cihannaldemir kullanıcısına yanıt
    +1

• Arkadaşlarda demiş Limiter ile alakalı o olay, masteringde düzeltebilirsin onu. EQ felanda gerekir Fabfilter'dan ayarlarsın onuda.
  • Ayarlanabilir fakat bu program gercekten bagımlılık yapıyor ben hiphop alt yapı yapmaya calısıyorum sizler ne yapıyorsunuz acaba

• Cihannaldemir kullanıcısına yanıt
    Dans müzik

• Kardeşim Kickler için bir EQ koy ve oradan teknigini biliyorsan ayarla he eğer bilmiyorsanki %90 bilmiyorsun Kulagına göre ayarla genellikle Kicklerin Agır kick olduğu zaman ses kısılımı oluyor Ağırlıkta Default EQ2 'de 1 ve 2 numaradan geçiyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.