Şimdi Ara

Galatasaray 2016/2017 Sezonu Genel Tartışma ve Transfer Konusu (520. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.037
Cevap
76
Favori
603.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 518519520521522
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uAslAnkara

quote:

Orijinalden alıntı: Noel Gallagher

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

Mantıklı, zira futbola devam etse bırakana kadar anca 10 milyonun biraz üstünde bir para kazanabilir, bu da kaç yıl Moskova için çalışması demek, haliyle makul değil.

Peki futbolu bıraksa cezayı ödemiyor mu? Yani ceza sadece FIFA nezdinde mi, normal uluslararası hukuk ile bu para tahsil edilemiyor mu Lass'dan?

Buyuk bir bilgi kirliligi var. Benim okuduguma gore futbolu birakirsa cezayi odemiyor. Nasil oluyor anlamadim

Parayı ödemezse transfer olamıyor. Futbolu bıraktığında transfer olmak gibi bir derdi olmayacağı için Lokomotif'in hiçbir faydası olmuyor

Benim anladığım bu.

Mantikli.

Peki sozlesmesi biterse baska takimla da imzalayamiyor mu simdi?

Yanlış anlamadıysam cezayı ödemeden Marsilya'dan başka kulüpte oynayamıyor. "Futbolu bırakırım" tehdidi çok mantıklı, Lokomotif'in direncini kıracaktır

İnşallah iş inatlaşmaya doğru gitmez de bir an önce çözülür. Şampiyonluğa ya da 3-4.lüğe oynamak; Lass'ın transfer durumu bu iki yoldan birine sokacak bizi.

• Bu Lass 10m cezaya her ay 100 ödemiyor muydu? Ceza hala mı 10m birader

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CarpELuS

Lass gsye çağ atlacaktir o kadar büyük konuşuyorum

Birde şu umut olcan Tarık giderse yıllık ucrerlerindne tasarruf edeceğiz ve bütçe rahatlığı olacak sağlam bir forvet alırlar artık

erene yedek alırlar anca daha iyisinin geleceğini sanmıyorum
  • Şu dakikadan sonra Diarra gelirse yönetime olan tepkiler ciddi anlamda azalır, yok eğer gelmez de transfer yatarsa yerine aynı kalibrede bir isim alamayacakları için tam tersi etki yapar ilk başarısızlıklarda tepki görür yönetim.

Tabi benim için Diarra gelse bile hangi rakamlara geleceği de önemli. 3 senede 20milyonluk ödemenin altına girdikten sonra babam da getirir Diarrayı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Mantıklı, zira futbola devam etse bırakana kadar anca 10 milyonun biraz üstünde bir para kazanabilir, bu da kaç yıl Moskova için çalışması demek, haliyle makul değil.

Peki futbolu bıraksa cezayı ödemiyor mu? Yani ceza sadece FIFA nezdinde mi, normal uluslararası hukuk ile bu para tahsil edilemiyor mu Lass'dan?

Buyuk bir bilgi kirliligi var. Benim okuduguma gore futbolu birakirsa cezayi odemiyor. Nasil oluyor anlamadim

Parayı ödemezse transfer olamıyor. Futbolu bıraktığında transfer olmak gibi bir derdi olmayacağı için Lokomotif'in hiçbir faydası olmuyor

Benim anladığım bu.

Mantikli.

Yanlış anlamadıysam cezayı ödemeden Marsilya'dan başka kulüpte oynayamıyor. "Futbolu bırakırım" tehdidi çok mantıklı, Lokomotif'in direncini kıracaktır

İnşallah iş inatlaşmaya doğru gitmez de bir an önce çözülür. Şampiyonluğa ya da 3-4.lüğe oynamak; Lass'ın transfer durumu bu iki yoldan birine sokacak bizi.

Ben anlamadim bu isi.

Okudugum kadariyla Diarra L.Moskova'da antremanlara cikmadigi kontrati feshediliyor. Moskova zarara ugradigini söyleyip mahkemeye gidiyor. CAS Diarra'ya 10 milyon euro ceza + 15 ay futboldan men cezasi veriyor. Adam 2014-2015 sezonunda futbol oynamiyor. Cezasi bitince de bonservissiz olarak Marsilya'ya transfer oluyor. Halen kisisel olarak Moskova'ya 10 milyon euro borcu var.

Simdi diyorlar ki Diarra borcunu ödemeden baska takima transfer olamaz.

Ulan o zaman Marsilya'ya nasil transfer oldu bu adam? Fransizlar 1 kurus bonservis ödemeden almislar adami. Rahat rahat her mac oynatiyorlar.

FIFA'nin kurallari bir bize mi isliyor yoksa Diarra Marsilya'ya yikamadigi borcu Galatasaray'a mi yikmaya calisiyor? Bir bilen varsa aydinlatsin...

• Diara kimde bu kadar maliyetin altına giriliyor.......

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turkopol

quote:

Orijinalden alıntı: Ed Wood

Topal + Ozan + Josef < Lassana Diarra

Yas kac senin😂😂😂lassi kiyasladigi adamlara bak😂😂😂

Problem çıkartmak için mi yaşıyorsunuz? Adam da 3'ü Lass etmez demiş zaten

Beşiktaşlılara laf söylüyoruz da biz çok farklıyız sanki.

Arkadaş bende blocklu. Ne dedi bilmiyorum ama hepsini toplasan bir Lassana Diarra olmayacağını belirtmiştim. Bizim ilgilendiğimiz andan beri içimde uktedir Lass. Umarım gelir de gözümüz ön libero görür.

• quote:

Orijinalden alıntı: neverlate

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Benim anladığım bu.

Mantikli.

Ben anlamadim bu isi.

Okudugum kadariyla Diarra L.Moskova'da antremanlara cikmadigi kontrati feshediliyor. Moskova zarara ugradigini söyleyip mahkemeye gidiyor. CAS Diarra'ya 10 milyon euro ceza + 15 ay futboldan men cezasi veriyor. Adam 2014-2015 sezonunda futbol oynamiyor. Cezasi bitince de bonservissiz olarak Marsilya'ya transfer oluyor. Halen kisisel olarak Moskova'ya 10 milyon euro borcu var.

Ulan o zaman Marsilya'ya nasil transfer oldu bu adam? Fransizlar 1 kurus bonservis ödemeden almislar adami. Rahat rahat her mac oynatiyorlar.

FIFA'nin kurallari bir bize mi isliyor yoksa Diarra Marsilya'ya yikamadigi borcu Galatasaray'a mi yikmaya calisiyor? Bir bilen varsa aydinlatsin...

bu marsilyada nerde bi kacak gocek futbolcu varsa buluyo aliyo. seviyo bole isleri. zamaninda riberyi de bizden almislardi.

• Scarfeys kullanıcısına yanıt
    Diarra yerine Marsilya yöneticilerini transfer etmek lazım. Bizden servet isteyen adamı bedavaya almışlar.

Araştırdığım kadarıyla Diarra'ya konulan hiçbir transfer engeli yok. L.Moskova'ya olan borcunun kapatılması tamamen Diarra'nın şahsi isteği.

Diarra geçen yaz da şahsi borcunu ödeyecek kulüp aramış. Fakat kimse buna yanaşmamış. Boşta gezip değerini düşmesin diye, Marsilya'ya imza atmış. Amaç EURO 2016'ya seçilip, transfer borsasında dikkat çekmek.

Marsilya ile 4 senelik yılda 2m Euro'ya imza atmış. Ama kağıt üzerinde olmayan bir "centilmenlik" anlaşması yapmışlar. Diarra bu yaz borcunu ödeyecek kulüp bulursa Marsilya gitmesine kolaylık gösterecekmiş.

Borcu dolayısıyla geçen sene maaşının 3'te 2'si kesilmiş. Futbolu bıraktığında bu borcun iptal olacağına dair bir bilgi bulamadım. CAS uluslar arası tanınan ve bağlayıcılığı olan bir mahkeme. Futbol bıraktığında kararın iptal olması için bir sebep yok.

Diarra'nın şu anki tek kariyer hedefi, acilen borcunu ödeyecek bir kulüp bulmak. Çin olmuş, Katar olmuş farketmez.

Marsilya'ya bunu yaptıramıyor çünkü adamlar akıllı. Kendilerini üçüncü dünya kulübü yerine koymuyor. Şu an tek umudu Galatasaray. Yani Galatasaray'ın Diarra transferinde eli son derece güçlü. 2m Euro'dan fazla verdiğimiz her ücret adamın avantajına. Yılda 4 milyon verip bir de borcunu kapatırsak adam piyangoya konmuş oluyor.

Bence transfer dönemimin son günü beklenip, çok daha ucuza bağlanabilir. Büyük paralar ödenecek bir durum yok.

• ya borcunu ödesinler bonservis niyetine senelikte 2.5 milyon euro versinler tamamdır. Fazlası külfet olur.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Benim anladığım bu.

Mantikli.

Ben anlamadim bu isi.

Anlamayacak birsey yok.Marsilya ya transfer olduktan sonra adama ceza çıktı.Daha önceden ciksaydi Marsilya da mecbur ödeyecekti o parayi

• 3-3.5 milyon net maaş + primleri verelim gelsin işte yine 2 katına yakın para alacak. Fazlası enayilik bu bile fazla ama bonservis yok işte.

• Ceza bu sene çıkmış olsa bile mahkeme 2 senedir devam ediyordu. Yani Diarra ve Marsilya tarafından beklenen bir durumdu.

Zaten o yüzden Diarra'yı bonservissiz alabiliyoruz.Yoksa Marsilya'nın 3 yıl daha kontratı olan ilk 11 oyuncusunu bedavaya bırakması için aptal olması lazım.

Ayrıca FIFA tarafından Diarra'ya konan bir transfer yasağı da yok. En azından ben bulamadım. Varsa kaynak gösterin. Şahsi bir borcu var o kadar. İster transfer olup öder, ister evini arabasını satıp öder.

Galatasaray'ın borcu kapatma önerisi tamamen oyuncuyu ikna etmek için yapılan bir öneri. En azından benim anladığım bu şekilde.

Yoksa hukuksuzluk olur.Marsilya'ya durup dururken transfer yasağı koymanın hiçbir anlamı yok. Ha orada oynamış ha burada. L. Moskova'nın eline geçen bir şey yok.

•  Galatasaray 2016/2017 Sezonu Genel Tartışma ve Transfer Konusu
  • Lass her durumda odemek zorunda o parayi
    Yani kalsada odicek gelsede
    Ama marsilya ve lass arasindaki sozlesmede sanirim ucretsiz fesih bedeli var o yuzden bonservis sorunu yok

• Varmı yeni gelişme arkadaşlar

• quote:

Ceza bu sene çıkmış olsa bile mahkeme 2 senedir devam ediyordu. Yani Diarra ve Marsilya tarafından beklenen bir durumdu.

Zaten o yüzden Diarra'yı bonservissiz alabiliyoruz.Yoksa Marsilya'nın 3 yıl daha kontratı olan ilk 11 oyuncusunu bedavaya bırakması için aptal olması lazım.

Ayrıca FIFA tarafından Diarra'ya konan bir transfer yasağı da yok. En azından ben bulamadım. Varsa kaynak gösterin. Şahsi bir borcu var o kadar. İster transfer olup öder, ister evini arabasını satıp öder.

Galatasaray'ın borcu kapatma önerisi tamamen oyuncuyu ikna etmek için yapılan bir öneri. En azından benim anladığım bu şekilde.

Yoksa hukuksuzluk olur.Marsilya'ya durup dururken transfer yasağı koymanın hiçbir anlamı yok. Ha orada oynamış ha burada. L. Moskova'nın eline geçen bir şey yok.

daha önceki mesajlarımda da belirtmiştim. lokomtiv moskova ile arasındaki durum sanki politika gibi geliyor bana. transfer yasağıda yoksa borcu indirmek için böyle açıklamalar yapılıyor muhtemelen. eğer futbolu bıraksa dahi cezayı ödemesi gerekiyorsa diarra transferi büyük ihtimalle olacak gibi. çünkü daha fazla ücret teklifi veriliyor zaten oyuncuya.

• eğer alternatifler obi mikel falansa kesinlikle diarra alınmalı. daha iyi alternatiflere bakılmalı.

• Malesef Sneijder bitti tekrar eski günlerine dönmesi zor, Selçuk zaten bitikti. Bu iki oyuncunun olmadigi kadrolar ve şablonlar üzerine yoğunlaşmamız gerekiyor. Bakalım Riekerink bunu göze alabilecek mi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sneijder geçen sezon başıda böyleydi 4. 5. haftadan sonra açılır yine kumaşı belli adamın kilolarıda vermiş sıkıntıya lüzum yok.
  • 
Sayfa: önceki 518519520521522
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.