Şimdi Ara

YENİ KOMBİ TAKTIRDIM BAZI PETEKLERİ ISITMIYOR? (ACİL YARDIM LÜTFEN)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

eski bacalı kombimi buderus gb012 yoğuşmalı kombi ile değiştim. Şöyle bir sıkıntım var eski kombimde 40 derecede evin petekleri ısınıyordu. ama bu kombi 40 derecede çok ılık oluıyor. 2 tane peteğiminde yarısı hiç ısınmıyor. Peteklerin havasını aldım ama sorun aynı. :( birde kombi sıcaklığını 40 dereceye ayarlıyorum. ekranda değer devamlı değişiyor. bu normal mi? servis normal dedi. kombinin kendi sıcaklığınıda gösterir dedi.

petek sorununu nasıl çözebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balci1987 -- 24 Mart 2016; 9:55:23 >

• peteklerde hava vardır

şurada anlatıyor

https://www.youtube.com/watch?v=-ly9R5D5iYI
  • Bendede ayni sorun vardi kombiye uzak kalan peteklerin alt kısımları ısınmiyordu daha sonra 80 derecede 1 saat ısıttım havasını aldım öylece suan 45a alınca dahi güzel ısınıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxlboy

peteklerde hava vardır

şurada anlatıyor

https://www.youtube.com/watch?v=-ly9R5D5iYI

peteklerin havasını aldım. sorun devam ediyor. hava alırken suyu biraz dahamı akıtmam gerekiyor acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: GHTRGamer

Bendede ayni sorun vardi kombiye uzak kalan peteklerin alt kısımları ısınmiyordu daha sonra 80 derecede 1 saat ısıttım havasını aldım öylece suan 45a alınca dahi güzel ısınıyor.

hocam 80 derecede petekler açıkkenmi havasını aldınız? daha sonra 40-45 dereceye düşürünce düzeldi mi? şu an sorunsuz çalışıyormu
  • Aynen ben kombiyi degistirmedim ama badana dolaysiyla petekleri sokmustum ve dolaysiyla yeni su bastim yeni su bastigim icinde hava yapti tabiki

• Bide ayar yaparak dene peteklere yakin olan peteklerin vanasini 1 tur ac uzak olan peteklerin vanasini tamamen ac

• quote:

Bide ayar yaparak dene peteklere yakin olan peteklerin vanasini 1 tur ac uzak olan peteklerin vanasini tamamen ac

onu denedim olmadı.
  • quote:

Aynen ben kombiyi degistirmedim ama badana dolaysiyla petekleri sokmustum ve dolaysiyla yeni su bastim yeni su bastigim icinde hava yapti tabiki

80 derecede ısıttıktan sonra hava almayı deneyecem. bakalım düzelir inşallah. ben petek kapalıyken alıyordum
  • peteklerin havasını tekrar aldım sonuç aynı düzelmedi. peteklerimin yarısı ısınmıyor :( eskiden ısıtıyordu. takan kombici petekleriniz ters bağlanmış. alttan sıcaklık giriyormuş. üstten girmesi gerekiyormuş ondan dedi. iyide daha önceki bacalı kombim nasıl ısıtıyordu?

:(:(:(
  • xxlboy kullanıcısına yanıt
    slm peteklerini ilaçla temizlet düzelir birde enuzak peteğe birde ısınmayan peteğe otamatik hava pürşürü taktır ısındıkça içindeki havayı otamatik olarak atar
  • Petek havalarını aldım. Kombici geldi. peteklerin içindeki pis suyu boÅŸalttı. tesisat borularından birini deÄŸiÅŸti. 50 derecede kombi yanmasına raÄŸmen uzak peteÄŸim hala yarısı ısınmıyor. ne yapmam lazım. ilaçlı temizlikte düzelir mi? birde bazı peteklerimin vanalarını açıp kapattığım zaman su damlatıyor. sonra kesiliyor. neden olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oturma odasındaki peteğimin yarısı ısınıyor. yarısı ısınmıyor. (üst bölge ısınıyor sadece)
  • 4 sene olmuş konu üzerinden geçeli ama benzeri sorun bende de var o yüzden sormak istiyorum, sorun düzeldi mi, düzeldiyse nasıl düzeldi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.