Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (748. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.943.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 746747748749750
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu paralara sarj cihazi alacak arkadaslara skyrc m3000 ne bakmalarini tavsiye ederim bir kere alirsiniz ne opus nede lacrosse bu cihazin yaptiklarini yapamaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraslan7688

Bu paralara sarj cihazi alacak arkadaslara skyrc m3000 ne bakmalarini tavsiye ederim bir kere alirsiniz ne opus nede lacrosse bu cihazin yaptiklarini yapamaz

@eraslan7688,
    http://www.skyrc.com/index.php?route=product/product&path=20&product_id=219
    http://www.gearbest.com/chargers/pp_226450.html
    http://www.gearbest.com/chargers/pp_260891.html?wid=21
    İyi güzelde biri ~ 33 USD, diğeri ~90 USD. Neredeyse fark 3 misli. SKYRC MC 3000 nin dikkat çeken özelliklerine gelince: Max. güç, effektif olarak 50 Watt + Bluetooth yoluyla akıllı telefonlardan da o anki fonksiyonları takip edebiliyorsunuz.Ayrıca gerçek Ni-Mhd/eneloop(Yeni nesil Ni-Mhd pil) ayrımı yapabidiği gibi 7 ayrı kimyasal pil çeşidinin şarj ve analizini yapabilyor.Diğer taraftan 42 ayrı ölçüde pil, cihazın şarj yuvaları ile uyumlu.
    Kısaca özetlediğim bu özelliklerinde bir bedeli olacak elbette. Linklerden de açıkça görülüyor. Bu fiyatlar Gearbest'ten. Amozon'da %10 daha pahalı.
    NKON'da daha ucuz ~80 USD
    https://ru.nkon.nl/charger/multichemistry/skyrc-mc3000.html
    Soru şu olmalı aslında.!?
    Herşeyden önce kullanıcının 50 Watt gücünde bir şarj-Pil analiz cihazına ihtiyacı var mı? Hele, hele TR' nin pil piyasa şartlarıda dikkate alınırsa.Ben cevaplarsam mutlaka polemik konusu olur.Cevaplamayacağım. Kişile,r bu analizi kendileri yapmalı diye düşünüyorum.

Not: DH yine saçmalamaya başladı. Metin yazıları ile linkler arasına satır boşluğu koymazsanız hepsi iç içe giriyor.Tam 3 defa düzelttim Pes be.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 28 Kasım 2016; 11:57:13 >
  • Bugün n11 den 37,9 Tl ile aldığım (Bkm 30-20 kampanyası kullandım) kargo dahil 18 tl ye mal olan pillerim geldi bence gayet iyi fiyat...

xbox one s controller için aldım , 1-2 güne yorumumu eklerim umarım dediği gibi 5 sene sonra bile %70 kapasite şarj yapar...

(Şarj aleti Nitecore i2 kullanıyorum bu arada)

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey
  • Bipekkan ve volkanbirol hocam. Şu Diktörtgen şeklinde 9V pillerden 2 adet ve şarj cihazından da 1 adet almaya karar verdim benim gitar pedallarını ara sıra yanımda taşıyıp kullanmak için.

Piller için Duracell 9v 170mah modelini seçtim.

Şarj cihazı için ise Ataba At-308 i seçtim.

Var mı alternatif ya da daha iyi tavsiye edebileceğiniz cihaz. Ya da benim bu seçimim ne derece doğru. Son bir kez sorup görüşlerinizi almak istedim. Ona göre direk siparişi vereceğim.
  • darknessjack D kullanıcısına yanıt
    Sarj cihazi is yapmaz vasat otesi opus bt900 tavsiye ederim 9volt pil icin vakti zamaninda volkan birola yurt disindan aldirmistim

• quote:

Sarj cihazi is yapmaz vasat otesi opus bt900 tavsiye ederim 9volt pil icin vakti zamaninda volkan birola yurt disindan aldirmistim

Offf hadi ya, sipariş verdim ataba 308 için :( biraz işimi görse yeter aslında :S of off
  • quote:

Orijinalden alıntı: darknessjack

quote:

Offf hadi ya, sipariş verdim ataba 308 için :( biraz işimi görse yeter aslında :S of off

@darknessjack,
    9V bataryalar için şarj cihazının(ister Ni-Cd,istar Ni-Mhd olsun) yönteminin pek fazla önemi yok.Nedenide şu.Bu bataryalar 1.2 voltluk 7 adet hücreden meydana gelir. Bu nedenlede her şarj deşarj sonu hücreler arası dengesizliğin meydana gelmesi kaçınılmazdır.Bu nedenlede bu tip şarjlı pillerin ömrüde kısadır.
    İster damla şarjlı örneği verilen şarj cihazları gibi yada tek diyotla yapılan basit, şarj tepe voltajı 10.15-10.25 Voltu aşmayacak şekilde (AT-308 gibi) düzenlenmiş şarj cihazları 9 Volt bataryalar için fazlasıyla yeterlidir.
    Sıkıntı yapmayın.Biraz değil tam anlamıyla işinizi görecektir.Yıllardır bende kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

quote:

quote:

@darknessjack,
    9V bataryalar için şarj cihazının(ister Ni-Cd,istar Ni-Mhd olsun) yönteminin pek fazla önemi yok.Nedenide şu.Bu bataryalar 1.2 voltluk 7 adet hücreden meydana gelir. Bu nedenlede her şarj deşarj sonu hücreler arası dengesizliğin meydana gelmesi kaçınılmazdır.Bu nedenlede bu tip şarjlı pillerin ömrüde kısadır.
    İster damla şarjlı örneği verilen şarj cihazları gibi yada tek diyotla yapılan basit, şarj tepe voltajı 10.15-10.25 Voltu aşmayacak şekilde (AT-308 gibi) düzenlenmiş şarj cihazları 9 Volt bataryalar için fazlasıyla yeterlidir.
    Sıkıntı yapmayın.Biraz değil tam anlamıyla işinizi görecektir.Yıllardır bende kullanıyorum.

Yine hızır gibi yetişip yanıtlayıp aydınlattınız beni bipekkan abim. Ne kadar teşekkür etsem azdır. İçim rahatladı doğrusu. Gittiği yere kadar bu pillerle devam edeyim o zaman. Bu arada bulabildiğim en uygun fiyata aldım. Havale ile 2 adet Duracell 9V 170mah + 1 adet Ataba At308 havale ile 76.22 tl tuttu herkesin bilgisine. Bu arada 9V piller deşarj olmuyormuş, ya da Ataba 308 modelinde bu olmuyor, klavuzunda okudum. Tekrar çok teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

quote:

@darknessjack,

Bu hücreler bağımsız olarak satılan piller midir? Eğer öyleyse başımıza iş açmak istersek kendi 9 voltluk pilimizi yapmamız ve tek tek hücreleri şarj edebileceğimiz modüler bir pil imal etmemiz mümkün olabilir mi?

Astarı yüzünden pahalıya gelecektir elbet, tabii eper mümkünse :) Ben sadece mümkün müdür onu merak ettim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hamkaya

quote:

quote:

quote:

@darknessjack,

Bu hücreler bağımsız olarak satılan piller midir? Eğer öyleyse başımıza iş açmak istersek kendi 9 voltluk pilimizi yapmamız ve tek tek hücreleri şarj edebileceğimiz modüler bir pil imal etmemiz mümkün olabilir mi?

Astarı yüzünden pahalıya gelecektir elbet, tabii eper mümkünse :) Ben sadece mümkün müdür onu merak ettim :)

@hamkaya
    Yukarıdaki fotografta benim alkalin pillerde karşılaştığım 2 tip pil yerleşimi var. Bu fotografta 1.5 Voltluk 6 adet pil var. Malum Ni-Mhd ve Ni-Cd lerde 7 adet pil olacaktır.Bu nedenlede AAAA tipi piller şarjlı Ni-Mhd ve Ni-Cd'lerde kullanılamaz. Diğer taraftan yassı tipler,Alkalinlere göre biraz daha kalınlığı incedir.Ancak kullanılan bu düğme pilin tipi ile ilgili bir kod göremedim.
    Yapıma gelince yassı tiplerden bulabilmek kaydıyla pilin mevcut kabını bozmadan dikkatli açmak kaydıyla ya pili tümüyle yenilemek yada içinde arızalı pili bulup sağlamı ile değiştirmek elbette eli bu işlere yatkın olanlar için mümkün.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Winnetou21

Hocam iyi günler, bende maisto marka 6 adet AA pil ile çalışan canavar bi uzaktan kumandalı(radyo frekanslı) araba var. Buna maalesef pil dayanmıyor. Bunun için önerebileceğin pil ve şarj aleti var mı?

@Winnetou21,
    Pil olarak Panasonic eneloop 2450 mA şarj cihazı olarakta Panasonic BQ-CC 17 veya Duracell CF 14 öneririm. Pillere pahalı derseniz Duracell 2500 mA Duralock şarjlı pil veya GP ReCyko+ 2000 mA alabilirsiniz.

Hocam Panasonic BQ-CC 17 çift akımlı. Yani iki pilin depoladıkları enerji seviyeleri farklı veya mevcut doluluk oranları aynı değilse, iki pil de tamamen dolana kadar iki pilin ikisine de akım gönderiyor. Bunun pilin ömrüne ve performansına olumsuz etkisi olacağını okumuştum. CC-16'da düzeltmişler bunu. Kaynak gösteremiyorum, bulamadım. Denk gelirse bu mesajı düzenlerim. Kolay gelsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hamkaya

quote:

quote:

quote:

@darknessjack,

@hamkaya
    Yukarıdaki fotografta benim alkalin pillerde karşılaştığım 2 tip pil yerleşimi var. Bu fotografta 1.5 Voltluk 6 adet pil var. Malum Ni-Mhd ve Ni-Cd lerde 7 adet pil olacaktır.Bu nedenlede AAAA tipi piller şarjlı Ni-Mhd ve Ni-Cd'lerde kullanılamaz. Diğer taraftan yassı tipler,Alkalinlere göre biraz daha kalınlığı incedir.Ancak kullanılan bu düğme pilin tipi ile ilgili bir kod göremedim.
    Yapıma gelince yassı tiplerden bulabilmek kaydıyla pilin mevcut kabını bozmadan dikkatli açmak kaydıyla ya pili tümüyle yenilemek yada içinde arızalı pili bulup sağlamı ile değiştirmek elbette eli bu işlere yatkın olanlar için mümkün.

Bilgiler için çok teşekkürler, oldukça faydalı oldu :)
    Eski traş makinamın içinden buna benzeyen Varta piller çıkmıştı. Belki böyle birşeydir.

• quote:

Orijinalden alıntı: browser90

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Winnetou21

Hocam iyi günler, bende maisto marka 6 adet AA pil ile çalışan canavar bi uzaktan kumandalı(radyo frekanslı) araba var. Buna maalesef pil dayanmıyor. Bunun için önerebileceğin pil ve şarj aleti var mı?

@Winnetou21,
    Pil olarak Panasonic eneloop 2450 mA şarj cihazı olarakta Panasonic BQ-CC 17 veya Duracell CF 14 öneririm. Pillere pahalı derseniz Duracell 2500 mA Duralock şarjlı pil veya GP ReCyko+ 2000 mA alabilirsiniz.

Hocam Panasonic BQ-CC 17 çift akımlı. Yani iki pilin depoladıkları enerji seviyeleri farklı veya mevcut doluluk oranları aynı değilse, iki pil de tamamen dolana kadar iki pilin ikisine de akım gönderiyor. Bunun pilin ömrüne ve performansına olumsuz etkisi olacağını okumuştum. CC-16'da düzeltmişler bunu. Kaynak gösteremiyorum, bulamadım. Denk gelirse bu mesajı düzenlerim. Kolay gelsin.

@browser90,
    Yanlışınız var, eğer Panasonic şaşırmadıysa, Her 2 cihazda bağımsız şarj kanallarına sahip.Aralarındaki fark max şarj akımlarında.BQ-CC16 kanal başına AA için 550 mA/AAA için 275 mA şarj akımı verebilirken, diğeri AA için 300 mA/AAA için 150 mA veriyor.

Linkler aşağıda:
    http://main.panasonic-eneloop.eu/manual/BQ-CC16.pdf
    http://main.panasonic-eneloop.eu/manual/BQ-CC17.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 4 Aralık 2016; 15:12:30 >
  • Mouse için pil alacağım. Sizce Hangisini almalıyım?

Energizer (E17-9986) Şarjlı 2300 Mah

PHILIPS 2700 Mah AA ŞARJ EDİLEBİLİR
  • Arkadaşlar cümleten merhaba.

Evde tv kumandası, tv media kumanda, mouse, oda termostatı, duvar saatleri derken birçok pil kullanıldığını farkettim. Son olarak hepsini değiştirirken bir sürü duracell aldım ve maliyetide yüksek geldi. Sonradan şarjlı pil alırsam daha iyi olacağını düşünmeye başladım ve araştırma yaptım.

Bir dostum varta 2900mA di yanılmıyorsam tavsiye etti. En iyilerdendir dedi.

Sizce varta iyi midir? Daha performanslı yada kapasitesi daha iyi olan bir ürün varmıdır tavsiye edeceğiniz?

Edit: Şimdi forumda panasonic eneloop modelini gördüm. 2100 defa şarj olabiliyormuş. Kullanan var mı aranızda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andios -- 10 Aralık 2016; 16:3:34 >
  • andios kullanıcısına yanıt
    İkeada 2450 mahlık piller var ,üretim yeri japonya enelopp piller al pişman olmazsın,hatta 1000 mah lıklarda var onların kullanım yerine göre işine fazla fazla yarar1000 liklerin fiyatlarıda çok hesaplı,made in japon bu piller,
    Ankarada ki ikeada 2450 likleri silip süpürmüşler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: awsalli

Mouse için pil alacağım. Sizce Hangisini almalıyım?

Energizer (E17-9986) Şarjlı 2300 Mah

PHILIPS 2700 Mah AA ŞARJ EDİLEBİLİR

@awsalli,
    Hiçbiri. 2. pil eski standart şarjlı pil.
    Ya Duracell DURALOCK 2400 mA
    http://www.hepsiburada.com/duracell-sarj-edilebilir-aa-kalem-pil-2400-mah-2-li-paket-pm-ofisdur2400
    Ya GP ReCyko+ 2000-2050-2100 mA
    http://www.hepsiburada.com/gp-recyko-plus-kullanima-hazir-sarjli-pil-aa-kalem-2050-mah-4-2-6-li-paket-p-OFISGPB52UP6
    Yada en iyisi Panasonic eneloop
    http://www.n11.com/televizyon-ve-ses-sistemleri/pil?q=panasonic+eneloop
    dan birini seçip alacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andios

Arkadaşlar cümleten merhaba.

Evde tv kumandası, tv media kumanda, mouse, oda termostatı, duvar saatleri derken birçok pil kullanıldığını farkettim. Son olarak hepsini değiştirirken bir sürü duracell aldım ve maliyetide yüksek geldi. Sonradan şarjlı pil alırsam daha iyi olacağını düşünmeye başladım ve araştırma yaptım.

Sizce varta iyi midir? Daha performanslı yada kapasitesi daha iyi olan bir ürün varmıdır tavsiye edeceğiniz?

Edit: Şimdi forumda panasonic eneloop modelini gördüm. 2100 defa şarj olabiliyormuş. Kullanan var mı aranızda?

@andios,
    Uzak durun....
    ve bir üstteki mesajımda verdiğim linklerden birini seçin
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventsr

İkeada 2450 mahlık piller var ,üretim yeri japonya enelopp piller al pişman olmazsın,hatta 1000 mah lıklarda var onların kullanım yerine göre işine fazla fazla yarar1000 liklerin fiyatlarıda çok hesaplı,made in japon bu piller,
    Ankarada ki ikeada 2450 likleri silip süpürmüşler.

Hiç farketmez hocam online bulursam alırım. İşini düzgün yapacak o ise yurtdışı sitelerden de getirtirim.

2000mah ve üzeri olsun istiyorum. Tv nin multimedia kumandası elimizden düşmüyor, termostat deseniz 24 saat aktif. Pili sömürüyor ikisi :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: andios

Arkadaşlar cümleten merhaba.

@andios,
    Uzak durun....
    ve bir üstteki mesajımda verdiğim linklerden birini seçin

Tavsiyen için teşekkür ederim.

Varta'dan mı uzak durayım hocam?

• 
Sayfa: önceki 746747748749750
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.