Şimdi Ara

FİAT TİPO KULÜP (127. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.908
Cevap
89
Favori
2.585.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hayırlı olsun....
  • Teşekkür ederim.
    quote:

Orjinalden alıntı: mavis717

@volkan67

hayırlı olsun....
  • volkan kardeşim, bu alış verişten bende çok memnun kaldım. arabanada çok iyi bakmışsın, herşeyiyle ilk günkü gibi tertemiz bir araç. sende çok temiz ve dürüst bir insansın (gökçebey'deki anlayışın ve sabrın için tekrar sana teşekkür ediyorum.)... bugünkü 8 saatlik yolculuktada en küçük sorun yaşatmadı. bir ara sürat denemesi yapim dedim hiç zorlanmadan 177'ye kadar çıktı ama yol bittiği için zorlayamadım bile

quote:

Orjinalden alıntı: volkan67

Teşekkür ederim hakikatten içime sinen bir satıştı, sattığım arkadaşta çok dürüst bir insandı. 12.000 YTL'ye bıraktım aracımı.
    quote:

Orjinalden alıntı: Lincoln10

hayırlı olsun Volkan bey umarım içinize sinen bir satış olmuştur.

• Teşekkür ederim Ömer kardeş Ben en fazla 176 km hıza çıkmıştım. Dafa fazlasına korkmuştum
    Arabanı güle güle kullan kardeş....
    quote:

Orjinalden alıntı: omuluk

volkan kardeşim, bu alış verişten bende çok memnun kaldım. arabanada çok iyi bakmışsın, herşeyiyle ilk günkü gibi tertemiz bir araç. sende çok temiz ve dürüst bir insansın (gökçebey'deki anlayışın ve sabrın için tekrar sana teşekkür ediyorum.)... bugünkü 8 saatlik yolculuktada en küçük sorun yaşatmadı. bir ara sürat denemesi yapim dedim hiç zorlanmadan 177'ye kadar çıktı ama yol bittiği için zorlayamadım bile

quote:

Orjinalden alıntı: volkan67

Teşekkür ederim hakikatten içime sinen bir satıştı, sattığım arkadaşta çok dürüst bir insandı. 12.000 YTL'ye bıraktım aracımı.
    quote:

Orjinalden alıntı: Lincoln10

hayırlı olsun Volkan bey umarım içinize sinen bir satış olmuştur.

• volkan abi şimdi ne düşünüosun connect filanmı yanlıs hatırlamıyosam geniş araba istiyorum diodun
  • Geniş ve büyük bir araç düşünüyorum ama connect bana aşırı büyük birde tipi bana pek hitap etmiyor. Focus II Sedan TDCİ düşünüyorum, büyüklüğü bana yeterli olacaktır.
    quote:

Orjinalden alıntı: tipo_16

volkan abi şimdi ne düşünüosun connect filanmı yanlıs hatırlamıyosam geniş araba istiyorum diodun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VoLKaN067 -- 8 Eylül 2007; 16:07:58 >
  • www.arabam.com'da Danışmana yöneltilen bir soru:
    Tipo SLK'in motor gücünü nasıl yükseltebilirim?
    Yakın zamanda 1996 model, 125 bin km'de bir Tipo SLX araç satın aldım.Araç oldukça temiz olmasına rağmen motor performansından memnun değilim, özellikle ara hızlanmalarda aracım yavaş kalıyor. Ayrıca klima motordan oldukça yüksek güç kaybına neden oluyor. Daha yüksek güç ve tork değerleri için bu araçlara nasıl müdahale edilebilir? Benim aracım gibi karbüratörlü Tipo motorlarının güç artırımı için üzerinde değişiklik yapmaya uygun olmadığı söyleniyor. Performans artırımı konusunda yapılabilecekler ve yaklaşık maliyetleri konusunda bilgi verebilir misiniz?
    13.04.2007

CVP:
    1996 model olan Fiat Tipo SLX aracınızın motor gücü 89 HP. Bu güç ise ara hızlanmalar dahil olmak üzere aracınıza yeterli bir performans sağlayacak özelliklerde dizayn edilmiştir. Ancak sizin ara hızlanmalar dahil olmak üzere genel bir performans şikayetinizin öncelikle var olan üretimdeki kayıplarını aramanızla çözmeniz gerekiyor. Motorunuzun herhangi bir sorundan dolayı asıl gücünü üretememesi söz konusu olabilir. Bunun içinde öncelikle bir dinamometre aracılığı ile motor gücünü ölçtürüp fikir sahibi olmanız gerekiyor. Motorunuzun gücünün düşük çıkması halinde ise öncelikle asıl gücünü elde etmeniz için gerekli olan işlemleri yaptırmalısınız. Bu işlemlerden sonrasında hala performans sorunu sizi rahatsız ederse motorun gücünü arttırma yönünde bazı özel çalışmalar yapılabilir. Ancak bu özel çalışmalar yapılsa dahi klima devrede iken en az 5 HP kayıp oluşacak ve performans tekrar düşecektir. Ölçümler sonrasında motorunuz sağlıklı çıkarsa performans arttırmak için özel üretim eksantrik mili, özel hava filtresi ve özel egzoz sistemi uygulaması ile 110 HP güç elde edilebilir. Ancak bu artan motor gücü paralelinde rölanti devirleri biraz bozulacak ve hafif sarsıntılı bir çalışma başlamasının yanında yakıt tüketimi de en az yüzde 5 dolaylarında artacaktır. Yukarıda bahsettiğim işlemlerin toplam maliyeti ise ortalama 3 bin YTL'den başlar.

• @volkan67
    hayrlı olsn. Allah daha iyilerini karşna çıkartır inşaallah.
  • ARKADAŞLAR BU MİKSERİ TAKTIRDIĞIM YERİN ADRESİ BÜYÜK SANAYİ 2. CADDE NO31 İSKİTLER KENAN USTA BEN DÜN GİTTİM HEPNİZİN ADINA KONUŞTUM FORUMDAN BAHSETTİM ÇOK KİŞİ GELECEK BURAYA UCUZ VE KALİTELİ İŞ YAP DEDİM TAMAM DEDİ TİPO KULÜP DEN GELDİĞİNİZİ VE BENİM GÖNDERDİĞİMİ HATIRLATIN AYRICA BULUŞMA İÇİN KEÇİÖREN KALESİNİN ORDA 16 SINDA SAAT 17 NASIL UYGUNMU VALLA BEN YOLLARDA GÖRDÜĞÜM TİPOLARIÇAĞIRIYORUM İLK BULUŞMAYI Bİ YAPALIM GÜNDEN GÜNE KALABALIKLAŞİRİZ ŞU AN EN AZ 10 KİŞİ OLURUZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM ZONGULDAKTAKİ ARKADAŞIM BEN BOLU MENGENLİYİM SENİN İÇİN PARÇAYI ALIR MENGENE KADAR GETİRİRİM ARTIK BAĞLATMAYI SEN HALLEDERSİN NE ZAMAN GELECEĞİMİ SANA İLETİRİM MSN ADRESİM OZTEKİN.14@HOTMAİL.COM SAYGILARIMLA

FİAT TİPO KULÜP

• VOLKAN KARDEŞ HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH PİŞMAN OLMAZSIN BU ARADA RESİMLER NEDEN ÇIKMIYOR ANLAMADIM İYİ GÜNLER..
  • ARKADAŞLAR DÜN MUAYNEDEN GEÇTİM 25 SIZDIRMAZLIK 105 MUAYNE TUTUYOR AYRICA LPG KULLANAN ARKADAŞLAR SIZDIRMAZLIK İÇİN OSTİMDE SAATLERCE BEKLEMEYİN GAZİ ÜNİVERSİTESİ TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ VERİYOR ANKARADAKİ ARKADAŞLARIN BİLGİSİNE...
  • arkadaslar ya tiponun sol taraf hoparloru patlak bnm nasıl degıstırcem soksem bıle o gogus gosterge ıle bırlıktemı cıkıyor yoksa sadece kapak seklındemı yardımcı olursanız sevınırım
  • Teşşekkür ederim kardeş ama pisman olcağımı sanmıyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: ÖZTEKİN_14

VOLKAN KARDEŞ HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH PİŞMAN OLMAZSIN BU ARADA RESİMLER NEDEN ÇIKMIYOR ANLAMADIM İYİ GÜNLER..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VoLKaN067 -- 9 Eylül 2007; 12:47:56 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: klogar

arkadaslar ya tiponun sol taraf hoparloru patlak bnm nasıl degıstırcem soksem bıle o gogus gosterge ıle bırlıktemı cıkıyor yoksa sadece kapak seklındemı yardımcı olursanız sevınırım

bu linkler işini görebilir belki

::: TİPO 98 S 88 BEYGİR::: Tiponuza pratik bakımlar,resimli anlatımları için tıkla:
    http://www.clubedotipo.com.br/modules.php?name=Conteudo&pid=27
    Aşağıdaki linkte ise tipo üzerinde NOKTALARA tıklama yaparak istediğiniz parça sökülmesi ve takılması resimlerle anlatılıyor....
    http://tipodgt.net-cartaxo.com/modo1.html

• kardes tiponun yan sanayi tamponu 180 mılyon oda oturmuyo bız oturtamadık ustayla sx e gıttık orjınal aldık 370 mılyon ytl on farların tanesı 40 ytl
    quote:

Orjinalden alıntı: sonerd

tıpocular lıstesıne bir + daha ekleyebilirsiniz
    benim öncelikle ön orjinal tamponu sıfır yada ikinici el nasıl bulabilirim ve de marşbiyel lazım..yardımcı olursanız tipomu mutlu edersiniz
  • kardes valla anlayamadım bısı yabancı oldgu ıcın saolasın yınede saol yanı bulamadım tam ıstedıgımı
    quote:

quote:

arkadaslar ya tiponun sol taraf hoparloru patlak bnm nasıl degıstırcem soksem bıle o gogus gosterge ıle bırlıktemı cıkıyor yoksa sadece kapak seklındemı yardımcı olursanız sevınırım

::: TİPO 98 S 88 BEYGİR::: Tiponuza pratik bakımlar,resimli anlatımları için tıkla:
    Aşağıdaki linkte ise tipo üzerinde NOKTALARA tıklama yaparak istediğiniz parça sökülmesi ve takılması resimlerle anlatılıyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klogar -- 9 Eylül 2007; 12:47:46 >

• Dosrum o hoparlör konsoldan bağımsız ihtiyacın olan sadece kısa yıldız anahtar
    quote:

kardes valla anlayamadım bısı yabancı oldgu ıcın saolasın yınede saol yanı bulamadım tam ıstedıgımı
    quote:

quote:

• arkadaşlar benim sol ön lastik aşırı ısınma yapmaya başladı diskleri, balataları , merkez tamir takımını değiştirdim sonuç yok boşa 200 lük oldum sinirden ölcem merkezler geri çekmiyor desek ikiside ısınmalı tek taraf ısınıyor bu konuda bir bilgisi olan varmı.. saygılar..
  • quote:

arkadaşlar benim sol ön lastik aşırı ısınma yapmaya başladı diskleri, balataları , merkez tamir takımını değiştirdim sonuç yok boşa 200 lük oldum sinirden ölcem merkezler geri çekmiyor desek ikiside ısınmalı tek taraf ısınıyor bu konuda bir bilgisi olan varmı.. saygılar..

Aynı olay daha önce başıma gelmişti seninki gibi sol taraftı ve araç bu sebepten çekme yapıyordu..Aracınızın üzerinden çıkan ana merkez orijinalmi?Orijinal ise bunların tamir takımı bulunmuyor bulunsa bile frenix veya frenlas diye yerli bir markanınki bulunuyor eğer taktığınız tamir takımı yuvarlak oring tipinde üç adet halkadan oluşuyorsa tam olarak uyum sağlamıyor ve havasını tam olarak alamıyorsunuz tekrar hava almayı deneyin.Sorununuz çözülmez ise gidip TRW marka yeni bir ana merkez almanız geçen yıl 30 YTL ye almıştım ve sorun çözülmüştü.Bu arada merkezi tekrar sökerseniz frenlerinizide dokunmatik diye tabir edilen fren sistemine dönüştürebilirsiniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: yeakin

quote:

arkadaşlar benim sol ön lastik aşırı ısınma yapmaya başladı diskleri, balataları , merkez tamir takımını değiştirdim sonuç yok boşa 200 lük oldum sinirden ölcem merkezler geri çekmiyor desek ikiside ısınmalı tek taraf ısınıyor bu konuda bir bilgisi olan varmı.. saygılar..

Aynı olay daha önce başıma gelmişti seninki gibi sol taraftı ve araç bu sebepten çekme yapıyordu..Aracınızın üzerinden çıkan ana merkez orijinalmi?Orijinal ise bunların tamir takımı bulunmuyor bulunsa bile frenix veya frenlas diye yerli bir markanınki bulunuyor eğer taktığınız tamir takımı yuvarlak oring tipinde üç adet halkadan oluşuyorsa tam olarak uyum sağlamıyor ve havasını tam olarak alamıyorsunuz tekrar hava almayı deneyin.Sorununuz çözülmez ise gidip TRW marka yeni bir ana merkez almanız geçen yıl 30 YTL ye almıştım ve sorun çözülmüştü.Bu arada merkezi tekrar sökerseniz frenlerinizide dokunmatik diye tabir edilen fren sistemine dönüştürebilirsiniz.

yeakin

sna bir sorum olacak dokunmatık frenlerı bende duydum bunun hakkında sanırım bılgın var.bızımle paylasırmısın?nedır nasıl yapılrı?cunku bıldıgım kadarıyla frenler bızım arabalarda bıraz zayıf...ben uzun denenmeler sonunda kıtlemeden e nkısa surede durmanın yollarını kesfe calısıyorum...
    bılgı ve tecrubelerını paylasırsan sevınırım.

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.