Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.314
Cevap
204
Favori
411.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Belki de Türkiyeye ilk cihazı getirenlerdenim o yüzden zamanında hep araştırmalar vs. yaptım.

Cihazı kullananlar için önerilerim olacak aklıma geldikçede paylaşacağım.

- öncelikle cihazı çok iyi bir şekilde torrent indiricisi yada turbobit vs. gibi sitelerden download cihazı olarak kullanabilirsiniz. Bunun ne gibi avantajı olur derseniz cihazın güç tüketimi oldukça düşük. Bir pc üzerinden download yapma ile harcanan güç tüketimi ile nvidia nın arasındaki güç tüketimi neredeyse 10 katına yakın.

Bu nvidia nın güç tüketim değelerini gösteren tablo ;https://www.anandtech.com/show/9289/the-nvidia-shield-android-tv-review/9

- indirme istemcisi olarak mutlaka bir programınızın olması şart zira tarayıcı üzerinden oldukça yavaş indiriyor program önerim ;

Advanced Download Manager Pro Apk Full

- Turbobit, uploded gibi sitelere üyeliği olanlarda bu indirme aracı ile ve opera tarayıcı ile çok kolay ve hızlı indirme işlemi yapabilir.

- Bir diğer avantajı da eğer evinizde fiber internet varsa nvidia yı da kablo ile bağladıysanız download hızınız tam anlamıyla uçuyor. Pc de yakalayamadığım değerleri kablo ile nvdia cıhazı üzerinde çok rahat ulaşabiliyorum.

- Film izlemeyi sevenler için olmazsa olmaz " Showbox" programını mutlaka indirin ve kullanın derim : )

- cihaz belirli bir zaman sonra sapıtıyor kumanda işlemiyor, takılmalar oluyor, geç açılıyor vs. mutlaka belirli aralıklarla format atın derim ama 6 ay ama 1 sene sonra yapın :)

- Nvidia cihazınızı tv ye bağlayıp oradan da ses sistemine bağlamak gibi bir yanlış içersine girmeyin derim. Direk amfiye bağlayın ses kalitesini keyfini çıkarın.

- microsoft un kablosuz klavyesini aldım nvidia ile kullandığımda Türkçe harfleri desteklemediğini gördüm logitech te böylemi bilmiyorum oyüzden microsoft klayve ve klavyenin hemen yanında mouse için boşluk olan cihazı alırken bu dediklerimi dikkate alın. ben aldım bir kere Türkçe harf desteklemiyor. Logitech de nasıl kullanan varsa bilgi verebilir.

-archoc video play var pro versiyonunu kullanıyorum. Kodi ye alternatif olabilir ama asla bir kodi olmaz.

-Aptoide uygulamasını bilen bilir onun tv uygulaması da var sidelauncher a girmeden kullanabiliyorsunuz. Oradan da program indirilebilir tavsiye ederim.

- Launcher olarak standar launcher alternatifi çok aradım. Nvidia kumandasi ile uyumlu aynı zamanda kategorize eden smart launcher 3 pro programını mutlaka kullanın derim.

- Turobit-uploaded gibi sitelere uyeliginiz varsa alternatif olarak alldebrit kullanabilirsiniz. Ben onu kullanarak indirme işlemleri yapıyorum.

Şimdilik bu kadar :) sorunuz olursa olabildigince cevaplayabilirim.

• Belki de Türkiyeye ilk cihazı getirenlerdenim o yüzden zamanında hep araştırmalar vs. yaptım.

Cihazı kullananlar için önerilerim olacak aklıma geldikçede paylaşacağım.

- öncelikle cihazı çok iyi bir şekilde torrent indiricisi yada turbobit vs. gibi sitelerden download cihazı olarak kullanabilirsiniz. Bunun ne gibi avantajı olur derseniz cihazın güç tüketimi oldukça düşük. Bir pc üzerinden download yapma ile harcanan güç tüketimi ile nvidia nın arasındaki güç tüketimi neredeyse 10 katına yakın.

Bu nvidia nın güç tüketim değelerini gösteren tablo ;https://www.anandtech.com/show/9289/the-nvidia-shield-android-tv-review/9

- indirme istemcisi olarak mutlaka bir programınızın olması şart zira tarayıcı üzerinden oldukça yavaş indiriyor program önerim ;

Advanced Download Manager Pro Apk Full

- Turbobit, uploded gibi sitelere üyeliği olanlarda bu indirme aracı ile ve opera tarayıcı ile çok kolay ve hızlı indirme işlemi yapabilir.

- Bir diğer avantajı da eğer evinizde fiber internet varsa nvidia yı da kablo ile bağladıysanız download hızınız tam anlamıyla uçuyor. Pc de yakalayamadığım değerleri kablo ile nvdia cıhazı üzerinde çok rahat ulaşabiliyorum.

- Film izlemeyi sevenler için olmazsa olmaz " Showbox" programını mutlaka indirin ve kullanın derim : )

- cihaz belirli bir zaman sonra sapıtıyor kumanda işlemiyor, takılmalar oluyor, geç açılıyor vs. mutlaka belirli aralıklarla format atın derim ama 6 ay ama 1 sene sonra yapın :)

- Nvidia cihazınızı tv ye bağlayıp oradan da ses sistemine bağlamak gibi bir yanlış içersine girmeyin derim. Direk amfiye bağlayın ses kalitesini keyfini çıkarın.

- microsoft un kablosuz klavyesini aldım nvidia ile kullandığımda Türkçe harfleri desteklemediğini gördüm logitech te böylemi bilmiyorum oyüzden microsoft klayve ve klavyenin hemen yanında mouse için boşluk olan cihazı alırken bu dediklerimi dikkate alın. ben aldım bir kere Türkçe harf desteklemiyor. Logitech de nasıl kullanan varsa bilgi verebilir.

-archoc video play var pro versiyonunu kullanıyorum. Kodi ye alternatif olabilir ama asla bir kodi olmaz.

-Aptoide uygulamasını bilen bilir onun tv uygulaması da var sidelauncher a girmeden kullanabiliyorsunuz. Oradan da program indirilebilir tavsiye ederim.

- Launcher olarak standar launcher alternatifi çok aradım. Nvidia kumandasi ile uyumlu aynı zamanda kategorize eden smart launcher 3 pro programını mutlaka kullanın derim.

- Turobit-uploaded gibi sitelere uyeliginiz varsa alternatif olarak alldebrit kullanabilirsiniz. Ben onu kullanarak indirme işlemleri yapıyorum.

Şimdilik bu kadar :) sorunuz olursa olabildigince cevaplayabilirim.
    Shield TV genel olarak media player olarak kullanılıyor, sayfada da ağırlıklı olarak bu yönü ile ilgili paylaşımlar oluyor. Bugün forumdaş BABAKORAY vesilesi ile oyun konsolu özelliği üzerine yazıştık, umarım başkaları adına da faydalı olmuştur. Son olarak bunu video ile pekiştirip kafalardaki soru işaretlerini silmek istedim.

Nvidia Shield TV'de Buluttan Xbox Game Pass oyunları Oynamak

Gerekli Donanımlar:
    - Nvidia Shield TV Pro 2019
    - Xbox Gamepad (8. veya 9. nesil)

Gerekli Yazılımlar:
    - Xbox Game Pass uygulaması (apkmirror gibi yerlerden apk dosyası olarak indirip kurulabilir). Kurduktan sonra Dil ve Bölge ayarlarından Ülkeyi Hollanda olarak seçiyoruz.
    - Proton VPN (Google Play'de mevcut, ücretsiz üyeliği ile Hollanda server'ına bağlanıyoruz)

Gerekli Abonelikler:
    - Xbox Game Pass Ultimate (Şu an aylığı 209 TL, kardeşlik ile Xbox konsolu olan biri ile maaliyeti paylaşılabilir).
    - Proton VPN (Ücretsiz abonelik ile Amerika, Japonya ve Hollanda serverlarına bağlanılabiliyor).

Dikkat edilmesi gerekenler:
    - Stream bir servis olduğu için internet bağlantınız ne kadar hızlı ise o kadar iyi. Download çoğu abonelerde yeterlidir, Upload için 9-10Mbps istiyordu yanlış hatırlamıyorsam...
    - Shield TV'nin internet bağlantısını kablo ile yapılmasını tavsiye ederim.
    - Gamepad bluetooh bağlantısının iyi olması için Shield TV'i açıkta gamepadi görecek şekilde olmasını tavsiye ederim. USB kablosu ile de gamepadin bağlanabilir olduğunu hatırlatırım.

Gerekli donanımlar edinilip, yazılımlar indirilip, abonelik girişleri ve ayarlar yapıldıktan sonra;

Adımlar:
    - Xbox gamepadini bluetooth yolu ile Shield'e bağlıyoruz.
    - Proton VPN'i açıp Hollanda'ya bağlanıyoruz.
    - Ana sayfaya dönüp Game Pass uygulamasını çalıştırıyoruz. Oynayacağımız oyunu seçip Oyna diyoruz. Yükleme ekranın bitip oyuna girişini bekliyoruz.
    - VPN uygulamaları internet hızını düşürür. Şart değidir ama oyuna girdikten sonra internet hızını eski durumuna getirmek için tekrar ana sayfaya gidip VPN'i kapatabilirsiniz. Online rekabetçi oyunlar server değiştiği için belki bundan etkilenebilir. Battlefield 2042'nin VPN'i kapadıktan sonra oyundan attığına şahit olmuştum.
    - Tekrar Game Pass uygulamasına döndüğünüzde oyuna devam edebilirisiniz.

Yüklediğim videoda bu adımları göreceksiniz. Forumda video yükleme sınırı 2 dk olduğu için oyun girişine kadar kısım hızlandırılmıştır (×4). Ayrıca videoda görüntü-ses senkron kayması var. Sanırım bu kayıttan kaynaklanıyor, oyunu oynarken sorunsuzdu. Kaydı Nvidia Share ile aldım ve yine Shield'de klayve fare kullanarak PowerDirector yazılımı ile editledim 🙂.

Seçtiğim oyun Mortal Kombat 11. BABAKORAY forumdaş için bir Çinliden dayak yediğimin kaydını buyur izleyin 😆:

Buluttan Xbox Game Pass oyunlarını oynamak için hâlâ Game Pass Ultimate abonesi olmadıysan ve forumda başka denemeyi düşünenler için 50 günlük Game Pass Ultimate'i yaklaşık 215 ₺'ye mal etmenin yolunu anlatacağım şimdi:

Microsoft iki gün önce hiç Game Pass abonesi olmamışlar için 1 aylık Game Pass PC'si 5,90₺'a indirdi (sadece bir aylık abonelik süresince, sonrasında normal fiyatına, 158₺'ye dönecek...)
    https://donanimarsivi.com/xbox-game-pass-pc-kampanyasi-159-tlden-590-tlye-inanilmaz-indirim/

Yeni açacağınız veya hiç Game Pass aboneliği almadığınız Microsoft hesabınız ile bu promosyonu alıyorsunuz. Ultimate olmadığı için bu ne işimize yarayacak diye düşünebilirsiniz. Şimdi üzerine 209 ₺'ye 1 aylıkta Game Pass Ultimate alıyorsunuz (veya yükselt diyerek alım yapıyorsunuz). Üst paket olduğu için 1 aylık Game Pass PC'yi Ultimate'e çevirmek için onay istiyor. Tabiki dönüşüm 1'e 1 olmuyor; 1 ay Game Pass PC'yi 20 gün Ultimate'e çeviriyor:

Böylelikle 50 günlük Ultimate yaklaşık 215 ₺' ye mal oluyor 👍🏻...
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Dün gece biraz uğraşarak eski global GeForce Now aboneliğimi Game+ üzerinden yerel aboneliğe taşıdım. Sabah, Game Pass kütüphanemdeki Gears 5 oyununu hem xCloud (Game Pass bulut) hem de GeForce Now ile test ettim. GFN abonelik paketim ücretsiz olan Basic paketi...

Sabah erken saatlerde olduğundan mıdır nedir sırada çok kişi yoktu. GeForce Now'ın stream kalitesi XCloud'dan daha iyi. Tabi bu sizin görüntüleme cihazınız ilede ilgili... Premium paketi aylık 270₺ ücreti olan bir hizmet. Premium olmanız hemen oyuna gireceğiniz ve sınırsız oturum süresi manasına gelmiyor; ücretsize göre daha az bekletiyor ve oturum süreniz max. 6 saat... Buna ilaveten RTX özelliğide aktif oluyor. Ücretsiz olan Basic paketinde oturum süresi 30 dk.

GFN'dan Premium paketi almanız her oyuna girebileceğiniz manasınada gelmiyor. Steam, Epic Games, EA Play, Ubisoft, Xbox Game Pass gibi bağımsız platform abonelikleri aracılığı ile (satın alarak veya ücretsiz) kütüphanenize eklediğiniz oyunlardan GFN sisteminin desteklediklerini oynayabilirsiniz. Fortnite, PUBG, CS 2, Valorant gibi ücretsiz oyunları bile ilgili platform kütüphanenize eklemiş olmanız gerekiyor...

Şu an Game Pass aracılığı ile GFN kütüphanemde 94 adet oyun listeleniyor. Sanırım destekledikleri oyun arttıkça kalan oyunlarda listeye eklenecektir.

GFN uygulamasında oyunları kitaplık olarak filitrelediğimde 94, Xbox dijital mağazası filitrelediğimde ise 139 adet oyun çıkıyor. O kadar oyunun tek seferde ekran görüntüsünü almak zor olduğundan video olarak çektim, umarım ilgilenenlerin işine yarar:

Nvidia Shield TV Pro 2019'da GeForce Now ile Game Pass karşılaştırması:

Sizin vesileniz ile yine ukelalık yaparak GFN ile ilgili kabaca bilgi ekleyeyim dedim 🙂.
    Arkadaşlar,

Turkcell TV+ ve blutv orjinal olarak iniyor mu? ( apk ile kurmayı kastetmiyorum) Kumanda ile kullanımı sorunsuz mu? Kanalları 24 Saat geriye sarma, durdurma oynatma vs düzgün çalışıyor mu?

TV+ Mh uygulamamız yok diyor android TV için bu arada...

4K filmleri kodi dışında ne ileoynatıyorsunuz? Ne kullanıyorsunuz? 2. Sağlam bir oynatıcı yok mu hala?

Apple Tv 4K rahatlığı arıyorum ez cümle.

Teşekkürler
    Ge Force Now Nvidia'nın, Game Pass Bulut (xCloud) ise Microsoft'un konsol veya ektra güçlü bilgisayarlar gerektirmeden oyunları buluttan stream şeklinde oynatma hizmetidir. Oynamak için kendi uygulamalarına da bağlı değilsiniz. Web browser aracılığı ilede oynayabilirsiniz.

Game Pass Bulut hizmeti daha beta aşamasında olması ile birlikte ülkemizde daha resmi olarakda sunulmadı. O yüzden VPN aracılığı ile kullanılıyor. Bu hizmeti kullanabilmek için Xbox'ın hem konsol, hem PC hem de Bulut desteği olan Game Pass Ultimate abonesi olmanız gerekiyor (Aylığı 209₺). Bu sayede Game Pass kütüphanesinde olan 300'e yakın oyunu oynayabiliyorsunuz:
    https://www.xbox.com/en-us/play

https://www.xbox.com/tr-TR/games/store/xbox-game-pass-ultimate/cfq7ttc0khs0

GeForce Now ise oyun barındırmaktan ziyade Epic Games, Steam, Ubisoft, EA Play ve artık Xbox Game Pass gibi platformlardaki oyunlarınızı oynatmayı hedefler. Bunu yaparken sunuculardaki yoğunluğa göre sizi sıraya sokar. Ücretsiz sürümü olup 30 dk'lık oturumlar şeklinde oynayabilirsiniz. Aylığı 270₺ olan Premium üyelikte oturumlar 6 saat, destekli oyunlarda RTX aktifleşir ve ücretsiz aboneliğe göre sıra beklemede öncelikli erişim avantajı sunar (Şu an kampanya var, 12 aylığı 2.280 yerine 990₺ imiş..). Hizmet pazarlamasını Turkcell'in kuruluşu Game+ yapmaktadır:
    https://gameplus.com.tr/

Geforce Now üzerindende bir çok game pass oyunu artık oynayabilirsiniz. Geforce Now ve gamepass üyeliği gerekli tabi ama çok daha iyi çalışıyor. VPN de gerekli değil bildiğim kadarıyla. Perşembe gelen güncelleme ile artık Game Pass daki oyunlarıda senkronize ediyor Geforce Now. Hangi oyun var yok aramayada gerek kalmadı.

• ..Evet arkadaşlar yeni media player mı oyun makinası mı? derken kendimi Nvidia nın yeni oyuncağı NVİDİA SHIELD TV yi sipariş vermiş olarak buldum..

Son zamanda işlemcisi ile kendinden söz ettiren cihaz Türkiyede maalesef satılmıyor...

Bu konu başlığı altında cihazım media player özelliklerini ve oyun özelliklerinide sizlere vakit bulduğum ölçüde paylaşacağım..

Topiği takip eden arkadaşlardan bazılarının da bildiği üzere ....

DUNE-POPCORN-EGREAT-HIMEDIA gibi bir sürü ürünü alıp test eden birisi olarak yeni oyuncağımız hakkında bilgiler vermeye çalışacağım..

..2inci jenarasyon Nvidia Shield...

.....3 üncü jenarasyon Nvidia Shield PRO...

PROCESSOR
    NVIDIA Tegra X1
    NVIDIA® Tegra® X1+ processor with a 256-core GPU and 3 GB RAM

VIDEO FEATURES
    4K
    Dolby Vision
    4K HDR Ready
    Dolby Vision HDR and HDR10

AI-enhanced upscaling for 720p/1080p to 4K up to 30 FPS
    Up to 4K HDR playback at 60 FPS (H.265/HEVC)
    Up to 4K playback at 60 FPS (VP8, VP9, H.264, MPEG1/2)
    Up to 1080p playback at 60 FPS (H.263, MJPEG, MPEG4, WMV9/VC1)
    Format/Container support: Xvid/ DivX/ASF/AVI/MKV/MOV/M2TS/MPEG-TS/MP4/WEB-M

AUDIO
    Dolby Atmos
    Dolby Audio (Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos)
    DTS-X surround sound (pass-through) over HDMI
    High-resolution audio playback up to 24-bit/192 kHz over HDMI and USB
    High-resolution audio up-sample to 24-bit/192 kHz over USB
    Audio support: AAC, AAC+, eAAC+, MP3, WAVE, AMR, OGG Vorbis, FLAC, PCM, WMA, WMA-Pro, WMA-Lossless, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos, Dolby TrueHD (pass-through), DTS-X (pass-through), and DTS-HD (pass-through)

WEIGHT & SIZE
    Weight: 8.8 oz / 250 g
    Height: 3.858 in / 9.800 cm
    Width: 6.26 in / 15.900 cm
    Depth: 1.02 in / 2.593 cm

STORAGE
    16 GB*
    *Portion of storage occupied by system software
    Expandable using USB flash or hard drives.

WIRELESS
    802.11ac 2x2 MIMO 2.4 GHz and 5 GHz Wi-Fi
    Bluetooth 5.0 + LE
    Captive Portal support

INTERFACES
    Gigabit Ethernet
    HDMI 2.0b with HDCP 2.2 and CEC support
    Two USB 3.0 Ports (Type A)

Interface
    OPERATING SYSTEM
    Android 9.0 (Pie) powered by Android TV™ with Chromecast 4K built-in

SOFTWARE UPDATES
    SHIELD Experience Upgrades directly from NVIDIA

VOICE ASSISTANTS
    Google Assistant
    Alexa
    Built in Voice Control
    The Google Assistant

Hands-free Voice Control†
    Google Home compatible (Google Assistant)*
    Amazon Echo compatible (Works with Alexa)*

REMOTE
    SHIELD Remote
    > Microphone for voice search and commands
    > Motion-activated backlit buttons
    > Bluetooth connectivity
    > IR blaster for control of volume and power on TVs, soundbars, or receivers
    > Remote locator for finding a lost remote
    > 2x AAA batteries included

Remote
    POWER
    40 W power adapter (5-10 W typical consumption)

GAMING FEATURES
    GeForce Now
    Google Play
    NVIDIA GeForce NOW™ game streaming service (compatible game controller or keyboard/mouse is required)

NVIDIA GameStream™ (requires compatible GeForce RTX™ or GTX-powered PC)

Advanced Android gaming via Google Play Store

INCLUDED APPS
    NVIDIA Games
    Netflix
    YouTube
    Amazon Prime Video
    Google Play Movies & TV
    Vudu
    Amazon Music
    Google Play Store
    Google Play Music
    PLEX Media Server
    Google Play Games
    NVIDIA Share (Game capture and broadcast)

* Google ecosystem includes the Google Assistant, Google Play Movies and TV app, Google Music app, Google photos, and access to Google calendar. Amazon ecosystem includes Alexa voice assistant with Amazon Echo device linked to SHIELD, Prime Video app, and Amazon Music app.
    † Requires SHIELD Controller or Google Home Mini or Amazon Echo

SHIELD TV Pro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atm41 -- 27 Kasım 2020; 9:46:46 >

• Shield TV genel olarak media player olarak kullanılıyor, sayfada da ağırlıklı olarak bu yönü ile ilgili paylaşımlar oluyor. Bugün forumdaş BABAKORAY vesilesi ile oyun konsolu özelliği üzerine yazıştık, umarım başkaları adına da faydalı olmuştur. Son olarak bunu video ile pekiştirip kafalardaki soru işaretlerini silmek istedim.

Nvidia Shield TV'de Buluttan Xbox Game Pass oyunları Oynamak

Gerekli Donanımlar:
    - Nvidia Shield TV Pro 2019
    - Xbox Gamepad (8. veya 9. nesil)

Gerekli Yazılımlar:
    - Xbox Game Pass uygulaması (apkmirror gibi yerlerden apk dosyası olarak indirip kurulabilir). Kurduktan sonra Dil ve Bölge ayarlarından Ülkeyi Hollanda olarak seçiyoruz.
    - Proton VPN (Google Play'de mevcut, ücretsiz üyeliği ile Hollanda server'ına bağlanıyoruz)

Gerekli Abonelikler:
    - Xbox Game Pass Ultimate (Şu an aylığı 209 TL, kardeşlik ile Xbox konsolu olan biri ile maaliyeti paylaşılabilir).
    - Proton VPN (Ücretsiz abonelik ile Amerika, Japonya ve Hollanda serverlarına bağlanılabiliyor).

Dikkat edilmesi gerekenler:
    - Stream bir servis olduğu için internet bağlantınız ne kadar hızlı ise o kadar iyi. Download çoğu abonelerde yeterlidir, Upload için 9-10Mbps istiyordu yanlış hatırlamıyorsam...
    - Shield TV'nin internet bağlantısını kablo ile yapılmasını tavsiye ederim.
    - Gamepad bluetooh bağlantısının iyi olması için Shield TV'i açıkta gamepadi görecek şekilde olmasını tavsiye ederim. USB kablosu ile de gamepadin bağlanabilir olduğunu hatırlatırım.

Gerekli donanımlar edinilip, yazılımlar indirilip, abonelik girişleri ve ayarlar yapıldıktan sonra;

Adımlar:
    - Xbox gamepadini bluetooth yolu ile Shield'e bağlıyoruz.
    - Proton VPN'i açıp Hollanda'ya bağlanıyoruz.
    - Ana sayfaya dönüp Game Pass uygulamasını çalıştırıyoruz. Oynayacağımız oyunu seçip Oyna diyoruz. Yükleme ekranın bitip oyuna girişini bekliyoruz.
    - VPN uygulamaları internet hızını düşürür. Şart değidir ama oyuna girdikten sonra internet hızını eski durumuna getirmek için tekrar ana sayfaya gidip VPN'i kapatabilirsiniz. Online rekabetçi oyunlar server değiştiği için belki bundan etkilenebilir. Battlefield 2042'nin VPN'i kapadıktan sonra oyundan attığına şahit olmuştum.
    - Tekrar Game Pass uygulamasına döndüğünüzde oyuna devam edebilirisiniz.

Yüklediğim videoda bu adımları göreceksiniz. Forumda video yükleme sınırı 2 dk olduğu için oyun girişine kadar kısım hızlandırılmıştır (×4). Ayrıca videoda görüntü-ses senkron kayması var. Sanırım bu kayıttan kaynaklanıyor, oyunu oynarken sorunsuzdu. Kaydı Nvidia Share ile aldım ve yine Shield'de klayve fare kullanarak PowerDirector yazılımı ile editledim 🙂.

Seçtiğim oyun Mortal Kombat 11. BABAKORAY forumdaş için bir Çinliden dayak yediğimin kaydını buyur izleyin 😆:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 17 Kasım 2023; 0:25:55 >

• Tamam
  • Aralık 2019'da elime ulaşan NVIDIA Shield TV Pro cihazıma tam bir sene sonra Amazon'dan 67 dolar gümrük iadesi geldi. Ben artık unutmuştum bile.

Eski bir ceketin cebinden 500 TL bulmak gibi oldu Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) 

• BABAKORAY B kullanıcısına yanıt
    İltifatlarınız için teşekkürler... Bu konulardan bilgisi olup zaman ve mekan adına müsait olan pekçok forumdaş aynı şekilde yazardı eminim...
  • Bu vesile ile; bu yağmurlu günde, yapacak başka birşeyde yokken Xbox gamepad'i ile ilgili genel bir bilgilendirme yapmak isterim. Umarım ürünü almışlara, alacak olanlara, almayı düşünenlere faydalı olur:

Microsoft'un güncel Xbox gamepad'i 9. nesildir. Ayrıca Elite isimli ekstra tuş, pedalları olan ve bunlar el ve parmaklarınıza göre değiştirilebilir aksesuarlı özel ve pahalı bir seriside bulunur.

Gamepadler Xbox konsola dahili kablosuz özelliği ile bağlanır. Bunun haricinde bilgisayar, tablet, telefon gibi cihazlara bluetooth, harici USB dongle ve USB kablo ile bağlanabilir. Harici USB dongle Xbox konsolundaki dahili kablosuz alıcı gibidir. Bluetooth'a göre gecikmesi azdır. Milisaniyelerin önem arzettiği online rekabetçi oyunlarda farkını ortaya koyar. Haricen aranan en az 500 TL'ye satılan bir aksesuardır. Gamepaddeki kablo girişi 9. nesilde (Series S ve X ile çıkan gamepadler) type-c, 8. nesilde (One S ve X ile çıkan gamepadler) ise microUSB şeklindedir. Yani Android telefonlar için eski (microUSB) ve yeni tip (type-c) şarj data kablolarını bu iş için kullanabilirsiniz. Kablo takılı uzun süreli oynama alışkanlığı gamepaddeki soketi zamanla gevşetip bozabileceği için önerilmez.

Xbox gamepadleri iki adet AA tip (kalem) pil ile veya şarj özelliği olan batarya kiti ile çalışır. Satın aldığınız gamepadin kutusundan iki adet Duracell marka tek kullanımlık AA tip alkaline pil çıkacaktır. Oyun oynama sıklığınıza göre bu piller ortalama bir veya iki hafta sizi götürür; tek kullanımlıktır, şarj edilmez, bitince pil geri dönüşüm kutularına atın. Sıkı bir oyuncu iseniz bu durum için ekonomik bir çözüm bulmalısınız. Orijinal batarya kiti pahalı olduğu gibi bulmakda zordur. Piyasada sahte veya kalitesiz yan sanayii ürünler bulunuyor; uzak durun. Batarya kitleride 8. ve 9. nesil gamepade göre micro USB veya type-c kablo ile satılır. Batarya kitleri gamepade takılı şekilde bu kablo ile Xbox konsolundan veya USB'si güç veren herhangi bir kaynaktan şarj olur. Bu kablo ile gamepad şarjlı pilleri şarj etmez sadece özel batarya kitlerini şarj eder.

Gamepad için diğer alternatif yöntem ise benimde önereceğim Ni-MH yapıda, 2000mAh ve üstü kapasitede şarjlı pillerdir. En az dört adet piliniz olmasını öneririm. Bittiğinde bir çift şarj olurken diğer çifti takıp kullanırsınız. Şarj cihazınız varsa ikea'da satılan Ladda marka piller; GP, Duracell, Varta marka şarjlı piller olabilir. Şarj cihazınız yoksa dört pil hediyeli paketler var. GP'nin yeşil renkli ReCyko+ 2600 veya 2700mAh kapasiteli pillerinden oluşan paketini öneririm:

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık)trendyol.com
    GP Recyko E411 Usb Aa-aaa Şarj Cihazı + Recyko 2700 Mah Aa Kalem Pil 4
    https://www.trendyol.com/gp/recyko-e411-usb-aa-aaa-sarj-cihazi-recyko-2700-mah-aa-kalem-pil-4-lu-p-129690252

Gamepadin önünde eşleşme tuşu bulunur, uzunca basıldığında hem xbox konsolu hem de bluetooth için eşleşme durumuna geçer. Hem Xbox konsolu hem de bluetooth bağlantılı kullandığınızda eşleşme tuşuna hızlıca iki defa basarak cihazlar arası geçiş yaparsınız.

Gamepadin yazılım güncellemesini kablolu bağlantı ile Windows kurulu bir bilgisayarda kontrol edip yapabilirsiniz.

Gamepadi telefonunuzda bir tutucu alarak mobil olarakda kullanabilirsiniz (Android telefonda CoD Mobile çok güzel oynanıyor, ben öyle kullanıyorum).

Microsoft Xbox konsolları ve aksesuarlarına global garanti sunuyor. Yani AB ülkesi herhangi bir yerden aldığınız üründe ülkemizdeki gibi 2 yıl garantili oluyor (İngiltere, ABD gibi ülkelerden alınanlar ise 1 yıl). Pil kapağının altındaki seri no'sunu Microsoft hesabınıza girdiğinizde garanti süresini görüyorsunuz. Bu süre ürünün ilgili mağazaya verilmesinden itibaren başlatılmış oluyor. Siz müşteri hizmetlerini arayıp elinizdeki faturayı verdikleri mail adresine gönderdiğinizde ilgili süre düzeltiliyor (Microsoft'un bu şekilde davranm sebebinin ürünün pazarda kalma süresini tespit için olduğu yorumu yapıldı). Garanti süresinde arızalanan ürünü bildirdiğinizde tamir ile uğraşılmayıp yenisi gönderiliyor. Microsoft bu konuda o kadar bonkör ki arızalı beyaz renkli 9. nesil gamepadin yerine elinde olmadığı için çok daha pahalı Elite gamepad gönderdiği bilgisi paylaşıldı forumda... Müşteri memnuniyeti adına siz daha arızalı gamepadi göndermeden onlar yeni gamepadi kargoya vermiş oluyorlar. Maalesef Microsoft Türkiye konsol yanında gelen gamepadler için aynı toleransı göstermiyor. Garanti sürelerini 1 yıl sayıyor, hatta fatura ibraz edip düzeltme talep ettiğinizde "bak üç aya düşer" diyor. Arızalı gamepadin tamiri ile uğraşmıyor ama yeni ürün yerine yenilenmiş ürün gönderiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 18 Kasım 2023; 13:25:40 >

• Zuhal Yeşiltaş Z kullanıcısına yanıt
    "Nvidia Shield TV'yi desktop modda kullanmak" konulu geniş bir değerlendirme yazısı yazacak ve orda bahsedecektim ama siz 3D yazıcı deyince paylaşayım dedim:

Shield TV'yi alım sürecinde paylaşmıştım:
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/156016199
    Shield'e USB çoklayıcı ve 256GB MVMe SSD bağladım. Ekstra bu donanımları bir arada tutması için oğlana modifiyeli, eklemeli Shield TV standı yaptırdım. Derli toplu olduğu için bazen TV'de bazende monitörde desktop gibi kullanıyorum cihazı:
    Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) Nvidia Shield Tv (Ana Başlık)

Oğlum eklentisiz düz standda bastı yazıcısından. Hatta pipirikli olduğumdan Shield'e zarar vermesin diye iç kısmını kadifemsi bir kumaş ile de kapladım 🙂:
    Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) Nvidia Shield Tv (Ana Başlık)

Orijinal Nvidia Shield TV Standı Amazon Germany'de ithalatçı ücreti dahil yaklaşık 1.500 ₺. Tabiki o kalite olmayacaktır ama fonksiyon olarak aynı işi görecektir.
    https://www.amazon.com.tr/dp/B01N9D0MKM?ref_=cm_sw_r_apan_dp_TPVRFRD2J5WHTYPCQ8GT&language=tr-TR

• BABAKORAY B kullanıcısına yanıt
    Buluttan Xbox Game Pass oyunlarını oynamak için hâlâ Game Pass Ultimate abonesi olmadıysan ve forumda başka denemeyi düşünenler için 50 günlük Game Pass Ultimate'i yaklaşık 215 ₺'ye mal etmenin yolunu anlatacağım şimdi:

Microsoft iki gün önce hiç Game Pass abonesi olmamışlar için 1 aylık Game Pass PC'si 5,90₺'a indirdi (sadece bir aylık abonelik süresince, sonrasında normal fiyatına, 158₺'ye dönecek...)
    https://donanimarsivi.com/xbox-game-pass-pc-kampanyasi-159-tlden-590-tlye-inanilmaz-indirim/

Yeni açacağınız veya hiç Game Pass aboneliği almadığınız Microsoft hesabınız ile bu promosyonu alıyorsunuz. Ultimate olmadığı için bu ne işimize yarayacak diye düşünebilirsiniz. Şimdi üzerine 209 ₺'ye 1 aylıkta Game Pass Ultimate alıyorsunuz (veya yükselt diyerek alım yapıyorsunuz). Üst paket olduğu için 1 aylık Game Pass PC'yi Ultimate'e çevirmek için onay istiyor. Tabiki dönüşüm 1'e 1 olmuyor; 1 ay Game Pass PC'yi 20 gün Ultimate'e çeviriyor:

Böylelikle 50 günlük Ultimate yaklaşık 215 ₺' ye mal oluyor 👍🏻...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 18 Kasım 2023; 16:47:38 >

• MysticMoses M kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Dün gece biraz uğraşarak eski global GeForce Now aboneliğimi Game+ üzerinden yerel aboneliğe taşıdım. Sabah, Game Pass kütüphanemdeki Gears 5 oyununu hem xCloud (Game Pass bulut) hem de GeForce Now ile test ettim. GFN abonelik paketim ücretsiz olan Basic paketi...

Sabah erken saatlerde olduğundan mıdır nedir sırada çok kişi yoktu. GeForce Now'ın stream kalitesi XCloud'dan daha iyi. Tabi bu sizin görüntüleme cihazınız ilede ilgili... Premium paketi aylık 270₺ ücreti olan bir hizmet. Premium olmanız hemen oyuna gireceğiniz ve sınırsız oturum süresi manasına gelmiyor; ücretsize göre daha az bekletiyor ve oturum süreniz max. 6 saat... Buna ilaveten RTX özelliğide aktif oluyor. Ücretsiz olan Basic paketinde oturum süresi 30 dk.

GFN'dan Premium paketi almanız her oyuna girebileceğiniz manasınada gelmiyor. Steam, Epic Games, EA Play, Ubisoft, Xbox Game Pass gibi bağımsız platform abonelikleri aracılığı ile (satın alarak veya ücretsiz) kütüphanenize eklediğiniz oyunlardan GFN sisteminin desteklediklerini oynayabilirsiniz. Fortnite, PUBG, CS 2, Valorant gibi ücretsiz oyunları bile ilgili platform kütüphanenize eklemiş olmanız gerekiyor...

Şu an Game Pass aracılığı ile GFN kütüphanemde 94 adet oyun listeleniyor. Sanırım destekledikleri oyun arttıkça kalan oyunlarda listeye eklenecektir.

GFN uygulamasında oyunları kitaplık olarak filitrelediğimde 94, Xbox dijital mağazası filitrelediğimde ise 139 adet oyun çıkıyor. O kadar oyunun tek seferde ekran görüntüsünü almak zor olduğundan video olarak çektim, umarım ilgilenenlerin işine yarar:

Nvidia Shield TV Pro 2019'da GeForce Now ile Game Pass karşılaştırması:

Sizin vesileniz ile yine ukelalık yaparak GFN ile ilgili kabaca bilgi ekleyeyim dedim 🙂.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 23 Kasım 2023; 1:42:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: Hing Hong

Ah ulen ah nerden bulastim bu 3d iso olayina bagimlilik yapti aga 3d iso diyorum bakin half sbs degil

Sinemadaki 3d filmde bile alamazsin evdeki 3 isodan aldigin zevki.Hele bide saglam bi prj varsa.

Jvc rs 400

Jvc rs 500

Sony es 500

Jvc rs 59

Kullanan 4 kişiyiz hiç birimiz bir gün açmadık

Tarz ve beğeni meselesi projeksiyon La alakası Yok

Kesinlikle doğru,Tarz ve beğeniyle alakalı.
    Usta kabul ediyorum toplumun çoğunluğu 3d den bi tat alamadı ancak azınlıkta da olsak benim gibi 3d nin tadına varanlar için söyledim muhakkak büyük epeyi büyük ekran T.V. yada iyisi pro.da karanlıkta seyredilir 3d film.
    Birde 3d film iso olmalı fark ediyor.

Konumuz olan nvidia da 3d iso olmaması 3d severler için handikap ama yapacak bir şey yok,ya cihazı böyle kabul edip alacağız yada almayacağız.

• Züğürt tesellisi sizinkisi ben ister oynatırım ister oynatmam keyif benim ama media player oynatmazsa büyük eksi yazar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnybjk

4 yıldır iş yerim evim filan 3 farklı 3D tv e sahibim sadece Madagaskar 2 mi 3 mi ne onu denemek için açtım 3D başkada açmadım o yüzden bence 3D ye çok gerek Yok. Tv firmaları bile 3D tv üretimini azalttı

Hocam doğrudur tabi 3d yi herkes sevmek zorunda değil herkes sevmiyor zaten kabul ama konu 3d ye olan rağbet azlığı veya çokluğu değil konu nvidia.

Hala azda olsa 3d film çevirilirken ve 3d izleyen insanlar varken nvidianın 3d özelliği bulundurmaması sadys ustanın da dediği gibi eksi puan.

Yoksa 3D Bir tercihtir ve bu tercihin az veya çok olması başka bir konu.
  • Arkadaşlar,

Turkcell TV+ ve blutv orjinal olarak iniyor mu? ( apk ile kurmayı kastetmiyorum) Kumanda ile kullanımı sorunsuz mu? Kanalları 24 Saat geriye sarma, durdurma oynatma vs düzgün çalışıyor mu?

TV+ Mh uygulamamız yok diyor android TV için bu arada...

4K filmleri kodi dışında ne ileoynatıyorsunuz? Ne kullanıyorsunuz? 2. Sağlam bir oynatıcı yok mu hala?

Apple Tv 4K rahatlığı arıyorum ez cümle.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 20 Kasım 2018; 7:45:31 >
  • Merhaba arkadaşlar,
    NVİDİA yı aldıktan sonra fırsat buldukça yaptığım tüm deneme test ve detayları burada paylaşıyorum. Amacım, benim gibi ilk ns alıp ne yapılır neler kurulur ve nasıl yararlanırım diyebilecek arkadaşlara yardımcı olmak ve epeydir güncel bir bu tür paylaşım olmadığından forumda paylaşmak, usta arkadaşlar da katkı sağlayabilirler……
    Yararlandığım kaynaklar:
    1-youtube-çeşitli ıptv android uygulamalar için
    2-aramamotorları(Google-puffin)
    3- apk püre –özellikle üye olup bütün apk-xapk oyunları indirip kurup denemek için içinde yok yok(oyunlar genelde playstore bağlanıyor ve çoğunluğu gamepad değil tablet-telefon kontrollü)
    4-https://forum.donanimhaber.com/android-tv-box-uygulama-ve-program-paylasimi--136029813-10
    5-play store
    Öncelikle nvidia 16 gb kapasite ile sıkıntılı idi birçok uygulama ve oyun kurunca yer darlığı oldu, bunun çözümünü nvidia önerisi sandisk ultra 3.0 64 gb mini usb bellek alarak ve ana bellek kabul ettirerek çözdüm. Ayarlar-depolama-sıfırlamadan format extfat- kendisi yapıyor ve anroid taban 64 gb oluyor diğer 16 gb saklı kalıyor, 128 gb ya da farklı ssd usb ler denenebilir
    Kurulu ve çalışan uygulamalar alfabetik sıra:((full olanları yukarıda ki kaynaklardan bulabilirsiniz)
    1-Var olan kendi ana ekranının yanına nova-action launcherler kuruluyor ve çalışıyor
    2-adguard 3-apk püre 4- aptoide 5- aptoide tv 6- asphalt 8 full mod 7-chorome 8-clean master full
    9-cyberflix tv 10-es dosya yöneticisi 11-free ablocker browser(reklam engelleyen motor croma ekleniyor) 12-full tv box 13-ıptv core 14-ıptvextreme 15-ıptvsmarters pro 16-kodi(içine isteğiniz eklentiler kurulur turkvod gibi kaynaklar var) 17-malwarebytes(bilinen koruyucu kaynaklardan bulunur) 18-mkvod(youtube kaynak) 19-moviehd 20-mxplayer ve codek(kaynaklar) 21-puffin tv
    22-steam(pc ve box indirilip üye olunuyor Türkçe-gerek ücretli gerek ücretsiz oyunlar için)
    23-stremio(film) 24-terrarium(film) (film eklentileri indirip altyazı indirip izlenilebilen uygulamalar)
    25-vavoo(youtube kaynaklar) 26-vlc player(bazı ıptv ler için) 27-wuffy player (bazı ıptv ler için)
    28-xtream codes ıptv(kaynaklar) ayrıca birçok yine kaynaklardan kurulu oyunlar………
    Şimdi gelelim testlere; daha önce kullandığım h 96max rk3399(2017 en iyi box) ile yaptığım aynı işleri ns yaptım,
    Sonuç ns h96 nın yapamadığı aynı konumda ki wifi çekimlerinde sınıfı geçti tam çekim yaptı, launcherlerin hepsini kurdu ve çalıştırdı(h96 rootlu idi), kodi-vavoo gibi eklentiler yüzde yüz hızlı, pugb-asphalt8 ve diğer oyunlarda son derece hızlı, ısınma hemen hemen hiç yok, benim tv Panasonic 3d plazma 4 k değil 3 d yayınlar süper ve hızlı izledim, 4k yayınları full 1080 sıkıntısız izledim, youtube ve netflix zaten lisanslı olduğundan sorun yok netflix üyeliğim olmadığından test edemedim.
    Özellikle oyun performansları güzel ama oyun medyaları ile kıyaslamak gerekir, ama genelde sorun yaşadığım kurduğum birçok oyun(yarış oyunları-smilatör-aksiyon vs.) ns kumanda ile ya da konsol ile ya da Mouse(usbli kablosuz mause) ile de kontrol ve oynama olmuyor ya tablet ya da telefon üzerinden kumandalı-konsol kontrolü için de seçenekler yok. Asphalt8- real3 reacing-pocket rally gibi oyunlar konsol ile oynanıyor, steam üzerinden satın alınırsa oyunlar var konsol ile oynanıyor, kaynaklardan indirdiğim f1 oyunları genelde obb dosyası da dahil içine atsam da çalışıyor, bir tane çalışan buldum o da yine tablet-telefon kontrollü, apk püre ye üye olup içine girdiğinizde birçok şeye hakim oluyorsunuz arzu ettiğiniz herşey var program oyun vs. güncelleme varsa güncellemeleri vs. herşeyi yapabiliyorsunuz. Tabi bazı oyun-ıptv paylaşımları- uygulamalar kurulurken birçok şeye erişme izni isteyebiliyorlar buna dikkat etmek lazım. F1 de benden hesaplara erişim dahil herşeyi istiyordu kurmadım vazgeçtim. Iptv kaynaklardan paylaşımlar genelde ıptv satan firmaların geçici uygulama free paylaşımları oluyor güzel ve hızlı oluyorlar ama belli olmayan bir sürede pert oluyorlar, iyi kaynaklar da olabiliyor.
    Nvidia da hemen herşey iyi durumda elimde 5+1 vs. ses sitemi olmadığımdan deneme şansım da yok ama normal ses ıptvler de dahi çok iyi durumda, hızlılık zaten çok iyi durumda
    En önemli konu KUMANDA PİLİ elimde 2032 pil daha önceden 4 adet vardı her ikisini de ayrı ayrı 2 gün kullanabildim, Kendi kumanda pili zaten bitik gelmişti… çözüm araştırdım diğer düğme pilleri alıp saklayıp kullanmasak bile belli olmayan bir sürede zayıflıyormuş, oysa ve de ne yazık ki DURACELL bu durumu çözmüş ve kullanılmasa da zayıflamayan şekilde yaptığından ömrü bu nedenle uzun oluyormuş, ben de internet üzerinden 4 adet sipariş verdim ve bütün test ve işlemleri yapıyorum hiçbir sıkıntı yok…..
    Konsol zaten pc üzerinden de usb takılarak şarj edilebiliyor
    Wifisinden bahsetmiştim aynı konumda duran modemim yerde ve salonda mutfak ve iki oda sonrasında tv de h96max hiç tanımazken nvidia tanıdı ve çalıştı(modem tek kanal 2.00 ghz) ama doğal olarak ıptv yayınlarında ağır çalıştı, salonda kablo ile kullanıyorum sıfır sıkıntı. Usbler 3.0 alt ve üstleri de desteliyor, 1.numaralı usb yerine ayarlardan depolama sıfırlamadan TRANSFER FİLES TO A COMPUTER USİNG USB seçtiğinizde oraya taktığınız ve pc den veya farklı kaynaktan arşivlediğiniz bütün uygulamaları ve eklentileri android box download kısmına aktarabiliyorsunuz(fat32 formatlı usb olursa daha iyi)
    Kumanda ve konsolun sesli araması da son derece iyi ve kullanımlı durumda
    Arkadaşlar şimdilik paylaşımlar bunlar, eksik ya da acemilik olabilir, diğer farklı ve unuttuğum durumlar için de ustalaşmış arkadaşlar paylaşım yaparlarsa yeni alıp ne yapacağım diyen tüm arkadaşlara yardımımız dokunmuş olur,
    Saygılar iyi eğlenceler

• Nvidia Shield'i Amazon'dan almıştım.

Dolayısıyla EU Plug Adaptörü yoktu..

Nvidia'dan talep ettim ve geldi.

Elimde 2 tane fazla adaptör var. 3 tane göndermişler.

Ihtiyacı olan varsa yazabilir. Isteyen kişi Nvidia Shield'i olduğunu ve elinde EU plug olmadığını kanıtlarsa alıcı ödemeli bedelsiz kargolarım
  • Yine tam bir shield alayım diyorum, kendine ait bir media player ı ( Infuse sonrası Kodi yi tatmin edici bulmuyorum) olmadığını hatırlayıp vazgeçiyorum... Apple TV 4K+ Infuse ile devam...
  • umityakuphan U kullanıcısına yanıt
    İyi güzelde birkaç mesajdır paylaştığımız birşey var ve sanırım sizin gözünüzden kaçmış.

Aklımıza geldikçe yazıyoruz ve yazmaya da devam edeceğiz : Amazon.com , Nvidia Shield Tv Pro modelini vergiler v.s dahil yaklaşık 1550 TL civarına ( yani yaklaşık 260 $'a ) eve kadar teslim ediyor zaten.

Ayrıca daha yeni bir arkadaş ; Amazon İspanya sitesinden ( vergi iadesi ile ) 212 Euro'ya mal ettiğini yazmıştı.Bu da 1416 TL'ye eve teslim demek.

Siz tüm bu yazılanlardan sonra elinizdeki cihazı , 2200 TL'ye satma konusunda hakikaten ciddi misiniz !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 3 Ocak 2020; 20:14:10 >
  • Cihazları alırken kredi kartınızdan euro ile alıyorsanız(Avrupa Amazon) euro çektirin, dolar ile alıyorsanız(Amerika Amazon) dolar çektirin, amazon çok üst seviyeden Türk lirasına çeviriyor. Hatta bankanıza da euro veya dolar çektikten sonra Türk lirasına çevirtmeyin, döviz ekstresi uygulaması varsa döviz ekstresi isteyin. Döviz borcunuzu Türk lirasına çevirtmeyin, döviz olarak ödeyin.

Bu işin 1. avantajı, bu şekilde minimum 100 lira kar edersiniz. Kar edersiniz demeyim aslında olması gerekeni ödersiniz. Bankalara veya amazona kur çevirmekten başka hiçbir iş yapmadıkları halde boşu boşuna fazladan 100 küsür lira vermemiş olursunuz.

Bu işin 2. avantajı, sipariş vermek için hafta içini ve mesai saatlerini(bankanın düşük makasla kur çevirdiği zamanlar) beklemeniz gerekmez. Borcunuzu döviz olarak ödeyeceğiniz için 7/24 sipariş verebilirsiniz.

Yurtdışı alışveriş konularında gezdikçe bu işi bilen kişi sayısının az olduğunu görüyorum. İnsanımızı bilinçlendirmek gerek. Paranızı çöpe atmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hermés -- 21 Haziran 2020; 14:5:27 >

• Evet dostlar, Almanya.de'den 5 temmuz günü verdiğim sipariş 10 temmuz sabah geldi. Ürün Polanya'dan yola çıktı oradan Almanya sonrasında Türkiye. Ürünü 1981 TL'ye almış oldum. Destek ve bilgilendirme için teşekkür ederim.

Apple Tv 4k + infuse ikilisinin yanına kardeş oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cey100 -- 10 Temmuz 2020; 15:43:55 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.