Şimdi Ara

-Dell 15 7559 Kullanıcılar Klübü - Gtx960(4gb) i7 6700HQ (322. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.580
Cevap
120
Favori
260.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Etiketi çıkar gitsin 2-3 hafta sonra izi bile kalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmclskn -- 27 Eylül 2016; 19:30:34 >
  • atlantis325 A kullanıcısına yanıt
    Hepsinde ışık sızması ihtimali aynı. Bu tamamen şans işi.

Şahsen ortalama bir kullanımınız varsa, fazla RAM'e çok ihtiyacınız yoksa SSD'li modeli öneririm şahsen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ya niye bu kadar kalitesiz bi panel kullanmıskı. Kıytırıboktan modellerınde yok bu sorun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/dell-gaming-pandora-7559-b70f161c-ci7-6700hq-16gb-ram-1tb-8ssd-gtx960m-4gb-vga-full-hd-ips-15-6-242030715

Bu cihazı alarak aranıza katıldım arkadaşlar.. Çünkü hala 9 taksit duruyor gittigidiyorda ve 150 lira indirim oldu 3249/9 aldım.. 150 de wold puan verdi 3099 liraya gelmiş gibi oldu.. Puanı ssd almakta kullanıcam..

1-Ssd olarak içinden 8gb olarak mı çıkıyor? Yoksa 8gb ssd dediği 1tblık diskle hybrid mi ?

2-1Tb disk durması lazım yerel gazetelere film eleştirmenliği yapıyorum o yüzden biraz büyük bir diske ihtiyacım oluyor ayrıca ssd de olması şart ..

3-M.2 sata mı almalıyım..

4-Windows kurulumunu nasıl hallettiniz ? 150 puanı ekimde verecek o zaman alıcam ssd yi 500 yada 250 alıcam ama şimdilik 8gb varsa ona mı kurmalıyım ?

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim..

• Cihaz içinde ubuntu yüklü olarak geldi. Hoparlörleri test ederken subwooferdan ses gelmediğini farkettim. Ayrıca sağ kalandan gelen ses sol kanala göre daha zayıf. Ses ayarlarından balance ayarlarını kontrol ettim ama o da tam ortada duruyor. Ubuntuya pek hakim olmadğım için pek fazla birşey yapamadım. Bu sorun OS kaynaklı olabilir mi? Ubuntuda benzer sorunları yaşayan oldu mu?

Bir de SSD olarak ne önerirsiniz? Duruma göre 512 veya 256 düşüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gin! -- 27 Eylül 2016; 21:51:40 >
    Sorun tam olarak panel kalitesinden dolayı değil çoğunlukla montaj hatasından kaynaklanıyor.
    Panelin de etkisi çok az olabilir fakat ışık sızması olan bölgede ekranın çevresindeki plastik, panele daha fazla baskı uyguladığı için sızma oluyor.

Ki zaten ekranın görüş açısını falan gördükçe o kadar da kalitesiz olmadığını görüyorsunuz. Tabi yine de çok kaliteli bir panel de değil.

Bir de tekrar söylüyorum, birkaç istisna dışında o kadar da büyük sızma olmuyor genelde.

• cleet kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

-O 8 GB SSD ayrı bir SSD olarak bulunmuyor, HDD'nin içinde bulunuyor.

Siz bu 8 GB SSD'yi yönetemiyorsunuz zaten. O bölümü HDD'nin kendisi yönetiyor ve cache işlemi için kullanıyor. Yani o alana Windows kurmak gibi bir şansınız yok.

-Eğer HDD ile SSD'yi aynı anda kullanmak istiyorsanız mecburen M.2 SATA SSD kullanmanız gerekiyor. Fakat HDD'yi sökebilirim derseniz o zaman daha ucuza SATA 3 bir SSD de alabilirsiniz.

Windows lisansı anakartın içine gömülü olarak geliyor. Yani Windows 10 Home 64 bit kurmak şartı ile key girmeden Windows kurulumu yaparsanız kurulumu bitirip cihazı internete başladığınızda Windows kendiliğinden aktive olacaktır.

• gin! G kullanıcısına yanıt
    Ubuntu'nun bu cihazdaki ses sürücüsü pek iyi olmayabilir. Bir de Windows 10'da Dell Audio ile deneyin derim.

SSD olarak Samsung'un 850 EVO M.2 SATA serisini veya yine aynı serinin SATA 3 olanını kullanabilirsiniz.

ben o linkteki ürünü aldım sorunsuz kullanıyorum pişman olmazsın
  • Arkadaşlar laptopum geldi.

Tam bir hayal kırıklığı yaşadım.

Bu nasıl bir PANEL kapağını açarken açımı ayarlarken baskı tüm ekranda

HP pavilion dv6 var 2008 de aldım. inanın 10 basar

Ayrıca ışık sızması var sağ alt köşe ve dell yazan yerlerde

Napacam direk iade edeceğim. bakalım bizim süreç nasıl işleyecek.

Alacak arkadaşlar şunu söylüyeyim. Ekranın açısını ayarlarken bile ekran bembeyazz....
  • Bı bilgisayardan almayı düşünüyorum ama ekrandaki ışıl sızması muhabbeti midemi çok bulandırıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Josephanzel

Arkadaşlar laptopum geldi.

Tam bir hayal kırıklığı yaşadım.

Bu nasıl bir PANEL kapağını açarken açımı ayarlarken baskı tüm ekranda

HP pavilion dv6 var 2008 de aldım. inanın 10 basar

Ayrıca ışık sızması var sağ alt köşe ve dell yazan yerlerde

Napacam direk iade edeceğim. bakalım bizim süreç nasıl işleyecek.

Alacak arkadaşlar şunu söylüyeyim. Ekranın açısını ayarlarken bile ekran bembeyazz....

baskı tüm ekranda derken ?

Bir de nasıl bembeyaz oluyor ?SS atar mısın
  • gin! G kullanıcısına yanıt
    Ses konusunda Ubuntu ya da başka bir Linux dağıtımında Subwoofer açık gelmiyor kullanıcı kendi aktif ediyor. Neyse Windows kurun sorunsuz çalıştığını göreceksiniz.

SSD içinse imkanınız varsa tabii ki de 512 GB iyi olacaktır.
  • 1. Resim

2. Resim

3. Resim

Işık süzmelerini incelermisiniz. abartıyormuyum ?

Yoksa iade etmelimiyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Josephanzel -- 27 Eylül 2016; 23:17:53 >

• Josephanzel J kullanıcısına yanıt
    Eğer gözle de aynı şekilde görünüyorsa size istisnalardan bir denk gelmiş muhtemelen, abartmıyorsunuz.

Bende bu kadar sızma yok normalde mesela.

Ha bir de bunlar ekrana baskı uyguladığınız sıradaki sızma mı? Yoksa herhangi bir baskı yokken olan resmi mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametykcll -- 27 Eylül 2016; 23:26:27 >
  • 1. Resim

1. Bölüm = Işık sızmaları kendiliğinden duruyor öyle

2. Bölüm ekrana hafif sağdan bakarsanız köşede ışık sızması oluyor (sağ köşe)

3. Ekrana bastırırsanız panele arkadan açıp kapatırken çıkıyor.

Sizde youtube üzerinden Işık süzmesi test

adresteki testi ışıklar kapalı iken yaparak resimlerini paylaşırmısınız.

diğer arkadaşlarda yapıp paylaşırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Josephanzel -- 27 Eylül 2016; 23:37:56 >

• Bende merak ediyorum. Ekran baya kötü durumda çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: atlantis325

Bende merak ediyorum. Ekran baya kötü durumda çünkü

Aslında 3 numaralı ekran siyah duruyor açıyı değiştirince bu rengi alıyor.

Asıl sorun 1 ve 2 numaralı alanlarda.
  • Josephanzel J kullanıcısına yanıt
    Bende bu şekilde (sağ üst ve sol üst köşeler gerçekte bu kadar belirgin değil) :

• quote:

Orijinalden alıntı: sametykcll

Bende bu şekilde (sağ üst ve sol üst köşeler gerçekte bu kadar belirgin değil) :

Hocam benimkisi iade edilir ozaman.

Ayrıca direk iade alıyorlar mı ? yoksa değişim yaparız diyebilirler mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Josephanzel -- 28 Eylül 2016; 0:17:32 >

• 
Sayfa: önceki 320321322323324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.