Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 /// (604. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
12.819
Cevap
56
Favori
1.476.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende bi titreme farketmedim,teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

quote:

Orijinalden alıntı: deaght

On diskler bitmiş mı yoksa deformasyon mu vardı hocam degistermene sebep tam olarak ne oldu?
    120-130 km arası titreme biraz kronik deniyordu bu arabalarda balans ayarı ile düzeldi mı? Gerçi kıs lastiklerini taktirdigim da benim de pek yapmıyordu.
    Benim aracım da 2010 premium dizel otomatik

ön diskler epey derindi ve üstünde dalgalanmalarda vardı.torna sevmiyorum çünkü 50-100 liraya tornalatıp sonra üstüne bide sıfır disk almışlığım vardı 307 de daha pahalıya gelmişti öyle.

120-130 titreme balansla çözüldü.

yazlık kışlık farketmez eğer lastiklerde kusur yoksa usta iyiyse hiç titremez.

bu 308 lerde kronik hata ne var ki yaptıralım hemen.

salıncak burcu değişmesi sebepleri,belirtileri ne bilenler yardımcı olabilir mi?

Garanti kapsamında 2011 model 308'mde değişmişti, tek sorunu titreme yapıyor, ama 2012 ve 2013 model araçlarda bu problem yok diye biliyorum.

2013 de bu sorun varmış. Benim araçta da değişmiş salıncak burçları.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 2008 model 1.6 110bg dizel 308 aracmın 90 bin bakımı geldi. Yağ, polen ve hava filtresi + 5-30 total yağ + işçilik 250 tl fiyat aldım. Ayrıca bu bakımda mazot filtresininde değişmesi gerekiyor oda 100 tl. Yani toplam 350. Tüm parçalar orjinal peugeot. Fiyat uygun mudur ne dersiniz ?
  • dangerousman kullanıcısına yanıt
    Fiyat uygun forumdaş. mazot filitresini değiştir o da önemli.
    Orjinal mazot filtresi 60 tl hocam delpi 100 lira fazla dikkat edin saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam tekrar hatirlatma yapayim
    Polen 25
    Hava 25
    Yag filtresi 20
    Yag total 5×30 particul filtreli hepsiburadadan aldim 60 tl
    Mazot fltresi 60
    Iscilik 40 tl
    Buna mal ettim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: zepal

Hocam tekrar hatirlatma yapayim
    Polen 25
    Hava 25
    Yag filtresi 20
    Yag total 5×30 particul filtreli hepsiburadadan aldim 60 tl
    Mazot fltresi 60
    Iscilik 40 tl
    Buna mal ettim hocam

Sizin hesabınıza göre 230TL ediyor, bana verilen fiyat 250 tl. Ekstra olarak arabanın sağı solu bi kaç conta keçe segman eksik fazla kırık düzeltildi. Gayet memnun kaldım, daha öncede gittiğim bir servis zaten. Kendileri delphi mazot filtresi 80 orjinal 100 dediler. Samimiyetlerinden süphem yok, 20 lira için zaten sorun etmem. Velhasılı araba güzel, bakımları da ucuz daha ne olsun.
    Hocam fark 20 degil 120 tl. Siz mazot filtresi dahil degil demistiniz. Dahil olursa 350 demistiniz ona binayen yazdim saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zepal -- 21 Mayıs 2016; 19:19:35 >
  • Arkadaşlar 2012 hatasız 96 bin kmde dizel access plus aracım satılıktır. İlk sahibiyim. İlgilenenler mesaj atarsa yardımcı olurum.

• 2010 308 auto r soprt tuşu nasıl kullanılıyor ben basıom ama hiç tepki vermiyo bozuku acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgürkuaför

2010 308 auto r soprt tuşu nasıl kullanılıyor ben basıom ama hiç tepki vermiyo bozuku acaba

merhaba hocam
    bugün aynı aracı bende aldım
    2010 dizel auto6r comfort pack
    s tuşu nu denemedim ama aldığım kişiye sorduğumda S modunda değilkenden farkı sadece yuksek devirde vites değiştirmesiymiş
    akşam eve giderken denicem benimde aklımda

araçta sadece kafama takılan A dayken kulakçıklardan vitese mudahale edemem oldu illa manuele alıp o şekilde vites kücüklüp büyültebiliyomuşuk almadan bir kaç yerde okumuştum A dayken vitese müdahele edebiliniyor diye acaba bir üst kasadamı ediliyor yada sizin araçtada bu şekildemi?

• quote:

Orijinalden alıntı: by_MuKa

quote:

Orijinalden alıntı: özgürkuaför

2010 308 auto r soprt tuşu nasıl kullanılıyor ben basıom ama hiç tepki vermiyo bozuku acaba

merhaba hocam
    bugün aynı aracı bende aldım
    2010 dizel auto6r comfort pack
    s tuşu nu denemedim ama aldığım kişiye sorduğumda S modunda değilkenden farkı sadece yuksek devirde vites değiştirmesiymiş
    akşam eve giderken denicem benimde aklımda

araçta sadece kafama takılan A dayken kulakçıklardan vitese mudahale edemem oldu illa manuele alıp o şekilde vites kücüklüp büyültebiliyomuşuk almadan bir kaç yerde okumuştum A dayken vitese müdahele edebiliniyor diye acaba bir üst kasadamı ediliyor yada sizin araçtada bu şekildemi?

benimki pirimum otomatikte iken kulakcıktan viteseste küçültebiliyorsun devir 2000 ve üzerinde iken yukseltilebiliyor modelle ilgili oldunu sanmıyorum f1 vites ne özelliği kalıyor ozaman araç hayırlı olsun güle güle kullan acaba kaça aldınız kaç km de

• özgürkuaför kullanıcısına yanıt
    cevap biraz geç oldu kusura bakmayın

aracı yeni yeni çözüyorum kulakçıklardan vites değişiyormuş A da iken sıkıntı yok yani o gün neden değiştiremedim anlamadım ama suan sıkıntısız kullanıyorum ve bayada zevkli :)
    aracı 112 bin de aldım 38,500 e anlaştık biraz fazlamı verdim bilmiyorum ama bence değer bu araç için
    ilk sahibinden full servis bakımlı motor dyno testi vs.. herşeyden geçer not aldı servis ile görüştüm baskı balata vs. herşey değişmiş şuan yapılacka masraf yok araç için ancak dün birsey oldu motor arıza ışığı yandı gaz emisyon hatası verdi ve araç çekişten düştü bugün işe gelirken biraz sinirimi bozdu bu durum yetkili servisde baya uzak bana haftasonu giderim diyordum aracı 4000 devire kadar cıkarttım sonra çekişi kendine geldi atikleşti ama motor arıza ışığı hala sönmedi bunun ciddi bir zararı olurmu araca ilk defa dizel araç kullanıyorum bi yerlerde hataımı yaptım acaba kullanırkende 4. günde gaz emisyon hatası verdirdim

• Emisyon arızasının sebebp dizel partikül filtresidir. Sıvısı bitmiş olabilir yada başka bir sorun. Benim aracım da da DPF var. Arıza yaşadığım zaman iptal ettirip kurtulacağım.
    az önce aracı çalıştırdım ışık söndü çekişte yerine geldi :) sabah dediğim gibi 400 deviri geçince araç bir silkelenipi kendine geldi
    neyse inşaallah bir daha olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayigucu

Arkadaşlar 2012 hatasız 96 bin kmde dizel access plus aracım satılıktır. İlk sahibiyim. İlgilenenler mesaj atarsa yardımcı olurum.

hocam iyi günler. aracınızın ilanı var mıdır? Fiyat ne düşünüyorsunuz?
  • arkadaşlar kendim bayan kuaförüyüm bu ramazan ayında bayrama kadar bizde pek iş olmaz iş yokken gittim bizim üstü kapalı semt pazarına kapıların döşemelerini söktüm bahausa gidip bitiself su yalıtım malzemesi 2 tane aldım kapıların içine yapıştırdım sadece söför kapısı kaldı
    ben bi yerden ses geldimi nefret ederim kapılar çok tok kapanıyor memnun kaldın mı derseniz evet baya fark var sonra arka bagajın içerden tekerleklerin davlumbazlarına da yapıştırdım tabi bu arada arka panzilot filan hep söküldü o poşet asma mandalını torna vida ile kanıttırıp çıkardım salı günü de sanayide gidip dışardan davlumbazları söküp içine yapıştırcam arka kapılar okadar zor olmadı ama ön sağ kapıda acaip zorlandım çok dikkatli olmak lazım bu arada bana yardım eden çırağım vardı onada soğuk bir ıce teeaaldım litrelik iftarda iç dedim :) niyetliydik acaip susadım bugün kapı döşemesi sökmesi biraz meşkaleli bir iş aslında bagajın istetmesinin tabanınıda düşündüm ama görüntü çirkin olur diye vaz gectim arka koltukların altınada akustik kalın ses geçirmez süngerimsi malzemeden koyacam eğer istediğim verimi alamassam bayramdan sonra satacam tatile gidecem araba lazım çünkü arac bu malum site 305180322

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özgürkuaför -- 12 Haziran 2016; 19:54:57 >

• özgürkuaför kullanıcısına yanıt
    nasıl bir çalışma olmuş merak ettim hocam.fotoğrafları varsa yüklemenizi bekliyorum.
    bu arada aracı neden ilan koydunuz ? daha yeni değilmiydiniz?
  • kral1840 kullanıcısına yanıt
    bugün şöför kapısı ve bagaj kapağını da yaptım birde kapılara internette (dobloya yapmışlar) gördüm bez bant var kapıların kilit yerlerine bantlamışlar o metal ses baya gidiyor youtubta örnekler var resim çekmeyi unutmuşum arkadaşım arka yolcu koltukların altlarınada yaptım ses baya gitti youtubede örnekleri çok bitiself su yalıtım yazın cıkıyor yaptınıza kesinlikle değer birde akvaryum hortumunu kapı filitrelerinin içine geçirip yolda gidderken kapılardan gelen rüzgar sesini kestiğinin videoları var kapılarda bu yalıtımı yaparken baya dikkatli olmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özgürkuaför -- 13 Haziran 2016; 12:59:50 >
  • sa arkadaşlar... araba almaya niyetlendim 307 308 kia rio ve scenic arasında gidip geliyorum gönlüm en çok 308 ve scenicden yana...bi tane 308 buldum 1.6 vti lpg li 2010 model...dizele gücüm yetmiycek gibi aynı temizlikteki dizel benzinli arasında fiyat farkı çok...sormak istediğim vti motor ve lpg ikilisini tavsiye edermisiniz aracın kronik problemleri varmıdır parça fiyatlarıda muadil markalarla aynı gibi...cevaplar için şimmdiden herkese teşekkür ederim iyi günler herkese :)
  • 
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.