Şimdi Ara

Yardımmm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Almanya-Mersin konusurken telefon ile merhaba dediklerinde her harf kablolardan nasıl gecer:) ? veya bir ada ile gorustuğumüzde bu nasıl meydana gelir.

Ufacık bir fikri olan birileri varsa yalan yanlış da olsa yazarsa sevinirim.Veya google dışında bir adres verirseniz de olur.

Çok önemli

• Soruyu tam olarak yazarsan cevap bulabilirsin sanırım, $ahsen ben hiç bir $ey anlamadım, nasıl soru bu

Google dı$ında adres istiyorsan,

www.hakia.com
    www.altavista.com - öneririm
    www.yahoo.com

• 12) Almanyadan-Mersin konusurken telefon ile merhaba dediklerinden her harf kablolardan nasıl gecer:) ? veya bir ada ile gorustuğunuzde bu ansıl meydana gelir mantıklı ve izahlı açıklama istiyorum

Sorunun aslı daha karışık.Ben sadece düzgün Türkçe ye çevirdim :)
  • ses dalgalarının elektrik dalgalarına çevrilmesiyle olur
  • Ya veri iletimi nasıl yapılıyor yani.Hem kabloluda hem kablosuzda.Mesela bir ada ile telefon bağlantısı nasıl kuruluyor?
    Hoca bilgisayar hiç bilmeyenlere göre düzenlemiş
  • O kadarını ben de biliyorum.Ama hoca ödev verdi ve ödevden not verecek.O yüzden anlatırken biraz abartmalıyım.
    Daha ayrıntılı bir bilgin varsa paylaşırsan sevinirim.
    Bilg müh ne yapacaksa bu soruları
  • daha ayrınltılı bilgi olarak dersen döküman şeklinde bakmak gerek bilgim var ama yanii yüzeysel olarak daha ayrıntılı pek bir bilgim yok
    edit: aslında bu konuyu elektronik bölümüne açsan daha çok yardımcı olurlar ..
    saçma bir ödevmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan_takur -- 9 Aralık 2006; 21:59:56 >
  • bildigim kadarıyla ya dagıtıcılar yada uydular sayesinde ses sinyali bu radyo sinyalide olabilir bir verici yani telefonunuz ve aradınız kişide ada da diyelim sinyalin ulaşamıca bir nota ise uydu vasıtasıyla ses sinyali dalgası elektirik dalgasına dönüşür ve duyma gercekleşir direk balantılarda ki hemen bir deney yapabilirsiniz dikiş ipligini 10 metre kesin her iki ucuna kiprit çöpü baglayın ve bu uçları kiprit kutusu iç kısımlarından gecirin her iki ucu şimdi ne yaptık kendimize 10 metrede olsa bir direk telofon hattı kurduk bir ucunu karşı tarafa verin konuşsun bir uçunu kulanıza koyun onu duyarsınız.........
  • quote:

Orjinalden alıntı: baranel

bildigim kadarıyla ya dagıtıcılar yada uydular sayesinde ses sinyali bu radyo sinyalide olabilir bir verici yani telefonunuz ve aradınız kişide ada da diyelim sinyalin ulaşamıca bir nota ise uydu vasıtasıyla ses sinyali dalgası elektirik dalgasına dönüşür ve duyma gercekleşir direk balantılarda ki hemen bir deney yapabilirsiniz dikiş ipligini 10 metre kesin her iki ucuna kiprit çöpü baglayın ve bu uçları kiprit kutusu iç kısımlarından gecirin her iki ucu şimdi ne yaptık kendimize 10 metrede olsa bir direk telofon hattı kurduk bir ucunu karşı tarafa verin konuşsun bir uçunu kulanıza koyun onu duyarsınız.........

senin o son bahsettiğin ipli ses olayı maddenin ses iletmesi ile alakalı ..
    ama arkadaşın dediği elektrik ile ses veri iletiminden bahsediyor ... yani seslerin verilerin frekansların hz olarak bir yerden bir yere elektrikle taşınması

• quote:

Orjinalden alıntı: serkan_takur

quote:

bildigim kadarıyla ya dagıtıcılar yada uydular sayesinde ses sinyali bu radyo sinyalide olabilir bir verici yani telefonunuz ve aradınız kişide ada da diyelim sinyalin ulaşamıca bir nota ise uydu vasıtasıyla ses sinyali dalgası elektirik dalgasına dönüşür ve duyma gercekleşir direk balantılarda ki hemen bir deney yapabilirsiniz dikiş ipligini 10 metre kesin her iki ucuna kiprit çöpü baglayın ve bu uçları kiprit kutusu iç kısımlarından gecirin her iki ucu şimdi ne yaptık kendimize 10 metrede olsa bir direk telofon hattı kurduk bir ucunu karşı tarafa verin konuşsun bir uçunu kulanıza koyun onu duyarsınız.........

ama arkadaşın dediği elektrik ile ses veri iletiminden bahsediyor ... yani seslerin verilerin frekansların hz olarak bir yerden bir yere elektrikle taşınması

tamam hocam kızma bende deney olsun diye verdim

• Açtım ve bir faydası olmadı :(
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: serkan_takur

quote:

anladım zaten birde bunun tren rayı ile olanı vardı ne derslerdi yawww zamanında

tamam hocam kızma bende deney olsun diye verdim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.