Şimdi Ara

World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.881
Cevap
49
Favori
234.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün metin2trde hic basima gelmeyen/gelemeyecek bir olay geldi. At zirhlama gorevini belki yaparim diye tek basima baslattim ve 20 dakika kala daha 45 okçu kesmem gerekiyordu. Sonra sarı bayraktan metin kesen birini gordum ve ben de okçuları kesmeye basladim. Bir baktim ki adam metnin canini bir vurusluk birakmis benim okculari kesmemi bekliyor. Neyse metni kesti sonra tam gidicektim ''takip et beni'' dedi. Bayaği bir zaman gecti sonunda bir metin daha bulduk yine o metni keserken ben okçuları kestim ve yine bekledi. Ama 8 dakika kalmisti ve benim 20 okçu daha kesmem gerekiyordu. Ch değiştirip aramaya devam ettik ve sonraki bulduğumuz metin ruh metni oldu. Tam ümidi kesmiştim adam ''boşver o metni devam edelim'' dedi :'). Zaten görev yetişmez şu andan sonra metni kes dediysem de ''fuck the metin, dont give up man'' diyerek gazı verdi. Sonraki 6 dakika nasıl gerildim anlatamam, hiçbir metin yoktu koca haritada tam ch değiştiricektik tekrar bir metin daha bulduk ama benim 1 dakikam kalmisti. 5 okçu kala da sürem bitti. Ama hiç üzülemedim bile. Oyunda harika bir community var böyle birşey yaşayacağim hiç aklıma gelmezdi. Neyse öyle paylaşayım dedim sizlerle. Eğer boş vaktiniz olursa ve at zirhlamama yardim etmek isterseniz oyundaki adim Edgar. İyi oyunlar :)

• Bugün metin2trde hic basima gelmeyen/gelemeyecek bir olay geldi. At zirhlama gorevini belki yaparim diye tek basima baslattim ve 20 dakika kala daha 45 okçu kesmem gerekiyordu. Sonra sarı bayraktan metin kesen birini gordum ve ben de okçuları kesmeye basladim. Bir baktim ki adam metnin canini bir vurusluk birakmis benim okculari kesmemi bekliyor. Neyse metni kesti sonra tam gidicektim ''takip et beni'' dedi. Bayaği bir zaman gecti sonunda bir metin daha bulduk yine o metni keserken ben okçuları kestim ve yine bekledi. Ama 8 dakika kalmisti ve benim 20 okçu daha kesmem gerekiyordu. Ch değiştirip aramaya devam ettik ve sonraki bulduğumuz metin ruh metni oldu. Tam ümidi kesmiştim adam ''boşver o metni devam edelim'' dedi :'). Zaten görev yetişmez şu andan sonra metni kes dediysem de ''fuck the metin, dont give up man'' diyerek gazı verdi. Sonraki 6 dakika nasıl gerildim anlatamam, hiçbir metin yoktu koca haritada tam ch değiştiricektik tekrar bir metin daha bulduk ama benim 1 dakikam kalmisti. 5 okçu kala da sürem bitti. Ama hiç üzülemedim bile. Oyunda harika bir community var böyle birşey yaşayacağim hiç aklıma gelmezdi. Neyse öyle paylaşayım dedim sizlerle. Eğer boş vaktiniz olursa ve at zirhlamama yardim etmek isterseniz oyundaki adim Edgar. İyi oyunlar :)
    Bende eposta konusunda şöyle bir açıklama yapayım(hatta döktüreyim); ilk mesajımda serverda eski olduğumu söylemiştim ve servera kayıt olduğum tarih 2013, serverin açılışından yaklaşık 1-2 ay sonrasıydı. Ve peşi sıra açtığım onlarca hesaplar. O zamanlar eposta bilgilendirmesinin aktif edildiği bir seçenek vardı veya yoktu desem yalan söylemiş olurum çünkü hatırlamıyorum. Ancak o zamanlardan beri(eposta bilgilendirmesi açıktı veya değildi) kayıtlı eposta adreslerime mailler geliyordu. Gördüğüm kadarıyla bu hesap silme işlemi yönetim tarafından fazla ciddiye alınmamış, yoksa eposta onayı olmasa bile böylesine önemli bir durumda kayıtlı eposta adreslerine yinede bir bilgilendirme mesajı atılabilirdi. Kişisel görüşüm, bu söylediğinizi açıklama olarak kabul etmiyorum.

Dediğim gibi wom2yi açıldığı tarihten beri uzun yıllar oynadım, hatta serverin en tatlı zamanlarını da biz yaşadık(Anlatılmaz, yaşanır dedikleri bu olsa gerek). Hatırladığım onlarca GM’ler geldi geçti. Hayatımda oynadığım en kaliteli metin2 serveri burasıydı bunu açıkça belirtiyorum. Benim burada sorguladığım şey hesapların silinme nedenine ait mantıklı bir sebep bulamamış oluşum. Sizi hiçbir şekilde suçlamıyorum çünkü öncesinde de aynıydı bu işler.

Server güzel... herşey güle-oynaya devam eder... GMlerle de iyi geçinilir... bir sıkıntı olduğunda herkes yardımcı olur, sağolsunlar... Ancak bir güncelleme gelir sıkıntılar yaşanır, işte o zaman derdini anlatacak birisini bul bulabilirsen! Bulsan bile eski GM’ler için konuşuyorum, derdini dinler teselli verir ama sonuç yok. Sanki yetkiler kısıtlı yada bazı çözüm yolları uygulanmak istenmiyor. Zaten bizi ve haricimizdeki yüzlerce, belkide binlerce kullanıcıyı da bu gibi büyük güncellemeler sonucunda oluşan büyük problemler yüzden kaybetti wom2. Daha buraya başımdan geçmiş olan ne olaylar yazarım da uzatmanın bir anlamı yok. Çünkü herzamanki gibi; “bir sonuca varamayız...”

Son olarak şunu da belirteyim. Bu son mesajım için cevap verirsiniz veya vermezsiniz hiç önemli değil, öyle bir beklentimde yok. Zaten bu konu ana başlığına da öylesine(tesadüfen) geçerken uğradım. İtemlerin silinmesi umrumda değil. Yanlış anlaşılmasın; ağlamıyorum, sızlamıyorum. Anlam veremediğim saçma bir sebepten ötürü hesapların(emeklerin) sinilip yok olmasına sinirlendiğimden dolayı bu konuya bulaştım. İnanın; hesaplar soyulsa üzülmezdim, etik bir durum olmasada en azından birilerinin işine yarardı. Ama bu durum herzamanki gibi gerçekten çok saçma...
    Tartışmaya dahil olan kimseyi tanımıyorum ama şöyle bir şey söyleme ihtiyacı duydum. Kişinin hesabını veya yangını satması ayıplanacak bir şey değildir. Oynamak istemiyordur, emeklerinin karşılığını almak ister ve satar. Wom2nin oyun içi kuralları anayasa değil ki, kimse uymak zorunda değil. Ha yakalanırsın, banlanırsın. Olası bir risk. Benim için legal olan bir şey wom2ye göre illegal olabilir. Tıpkı gameforge serverlarının legal olup wom2nin illegal bir pvp server olması gibi.

Gerçekten alım/satış yapılmış olabilir ama wom2 yönetimi hiçbir zaman iyi niyetli olmadı. En azından benim oynadığım dönemlerde değildi. Bir kere alman bir gm ile tartışmıştık. Küfür falan edilmemişti. Adam beni kafasına göre sınırsız banlamıştı. Daha sonra oyuna devam edebilmek için yeni hesap açtım. Açtığım hesaplara pm atıp "seni yine banlıyorum, boşuna uğraşıyorsun." gibi sözler söyleyip arka arkaya banlamıştı. Oyuncuları kazanmak yerine onlara "ben sizin tanrınızım" muamelesi yapan bir oyunu bundan sonra pek tercih edeceğimi sanmıyorum
    Bu konuda her 3 ayda bir düzenli online sayısı tartışmaları çıkar.
    Banlanan oyuncular butthurt yaşayıp gmlere ve diğer türk oyunculara giydirir
    Başka sv'lerin yılmaz savunucuları gelir
    Tek tük bu oyunu bırakın sosyalleşin diyen dallamalar çıkar

Yeni yılınız kutlu olsun beyler.2019'da da bol bol tartışmanız dileğiyle

Herşeye rağmen güzel bir server ve güzel anılar paylaştığımız bir ortamdı,bir süre önce geri dönüş yapmıştım ama yine çok oynayamıyordum fakat varlığı bile yetiyormuş. Üzüldüm nedensizce. Gf ile her ne olduysa çekemeyenlerin işidir , piyasada o kadar kalitesiz pvp varken wom ile uğraşmak akıllı adamın yapacağı bir şey değil çünkü ki oyuncu sayısı da gf yi tehdit edecek kadar fazla değildi.

Sanırım arkadaşın kim olduğunu anladım. Öncelikle belirtmek isterim kendisinin 20 T gibi abartılacak seviyede ne ekipmanı ne de parası vardır. Kendisi Malum site üzerinden ve başka yollardan Yang almaktan değil tam tersine satmaktan engellenmiştir. Kişinin yaptığı satışlar aşağıdaki gibidir. Bu kişiden satın alan oyunculardan bir çoğu suçlarını itiraf etmişler, hatta bazıları görevini güzel yapıyorsun tebrik ederim tarzı cümleler de kullanmışlardır.

17 Ekim 2017 gerçek para karşılığı 2 adet 100 M Bar + 50 M Yang satmıştır.

Daha sonrasında "daha önce hiç girmediği" hesaplarındaki kalan parasını ve o "hiç oynamadığı" hesaplarını satmak için 4 Ocak 2018 tarihinde;
    Hesaplarındaki parayı bir araya toplamak için elinin altındaki düzinelerce hesaptan içinde para olanlardan değersiz bir hesabına 2.703.705.014 Yang aktarmıştır.

Daha sonrasında 18 Ocak 2018 tarihinde Elinin altındaki "düzinelerce" hesaptan birisini 700 M yang ile beraber bir başka oyuncuya satmıştır.

Ondan sonra da 23 Ocak 2018 tarihinde bir oyuncuya 300 M Yang satmıştır.

Daha sonrasında da geriye kalan para edecek hesapları ve eşyaları da satmaya kalkışınca da yakalanmıştır.

Yani tabiri caizse bey efendinin elinde ya daha önceden başkalarından satın aldığı ya da oyunu bırakan arkadaşlarının hediyeleri olan, satılmayı bekleyen düzinelerce hesap vardı. Bu hesaplar satılma amaçlı mail adresleriyle beraber satmak için (abc1, abc2, abc3 gibi) her biri farklı bir e-postaya kaydedilmişti.

Bu olay ile ilgili elimizde onlarca delil ve müşterilerin itirafları bulunduğu halde, aldığınız cevapların komikliğine değil, asıl sizin suçlu olduğunuz hâlde itiraz edip böyle hakaretler etmenize şaşırmalı. Olsun sizin ayıbınız...

• World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!

global.wom2.org

Yılların eskitemediği efsane WoM2, Nisan 2023 itibariyle tekrar online. Lütfen konuyu yardımlaşma, oyun içi tanışma amacıyla kullanalım. Herkese keyifli oyunlar.

Herkese merhaba,
    Ben AngelicSoul loncasının lideri Raziel. Bu serüvene sadece iki kişiyle başladık ama kısa zamanda hızla büyümeyi başararak oyundaki en büyük Türk loncası olduk.
    Raziel & Nisroc

Birkaç screenshot ekleyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SequentiaL -- 16 Mayıs 2023; 2:27:58 >

• Ben de şöyle oyuna yeni başlayanlar ve varsa oyunu yeni öğrenenler için hızlı low-level-farm klavuzu.Bir bakıma konun toparlanışı.Kesinlikle görevleri yapmanızı tavsiye ederim +3 +5 silahlar falan tamamlanıyor.Ayrıca General Store'dan Goddess Doll alıp EXP yi 15 lvl de sabitlemeyi unutmayın.(Not: Kırmızıların 2. haritasını bilmiyorum ve görsel açından mahvetmemek adına eklemedim.Teleporter'dan sonra direk sağa gidin karşınıza çıkacakdır.)

Resimde görüldüğü üzere 15lvl farmını 2. bir oyuncuya (yani ticarete) bağlı olmadan nasıl daha etkili yapılır onu gösteriyor(tabiki bazı efsunları getiremeyeceksiniz).Tabi bu sırada Bera,Scrofa,Tigris farmı yapmayı unutmayın.Yok ama ben daha ileri gidebilirim +9 itemleri kendiniz tamamlayıp yetmezse o zaman efsunlulara geçebilirsiniz.

Mini Boss'ları öldürürken tam ölmeye yakın Hırsızlık Eldiveni'ni takın.Tabi bu sırada yanlışlıkla metin keseceksiniz (gerçekten öyle,her yer metin zaten)onda da ramak can kaldığında eldiveni takın.Teleport Scroll kullanmak size Bera-Tigris-Bera-Tigris yaparken baya zaman kazandırır.

Yardımcı Efsunlar:Critical(Kritik)/Piercy(Delici)/Stun(Sersemleme) Şansı(%10),Strong Against Animals(Hayvanlara Karşı Güçlü) (%20 bulabilirseniz kimse tutamaz),Max HP(2000),%20 Double Item Drop(İki Kat Eşya)
    Yardımcı Taşlar: Stone of Deathblow(Kritik Taşı),Stone Against Monsters(Hayvanlara Karşı Koruyan Taş), Stone Of Defence(Koruma Taşı)
    Ekstra:Bir İyleştirme ve Bir Kritikçi şaman açıp bufflayabilirsiniz.

Chest'lerden de Green Changer/Adder çıkarsa köşeyi dönüyorsunuz.Ama alıcısı az biraz sabredin.Ayrıca Gümüş Bilezik +6'ları mümkünse +9 basmaya çalışın.Olmadı +8 basarsınız.Çünkü Facial Cream(Yüz Kremi) çok çok zor bulunuyor.(20 Se-Rang kestim çıkmadı)

Diğer bir farm ise Lanetli farmı.2.köyden sol en alttaki teleporterdan yada ışınlayıcıdan Jungrang bölgesine gidebilirsiniz.Gösterdiğim 2. haritada Kırmızı yuvarlak içinde ne varsa kesin ama Grizzly Bear'a dikkat edin çünkü birazcık fazla vuruyor Oradan da 30lvl silahları çıkar (Yay hariç)

Not:Low level farming uzun zamanda pek kazanç sağlamaz.Hani oyun kurucuları bile çok uğraşmış düşük levelleri nasıl oyuna ısındırabilirim diye.Bence mükemmel olmuş...

26.05.17 Edit:

Bu arada yeni başlayanlar sandık açılmalı mı açılmamalı mı diye soruyorlar. Arkadaşlar şu edit tarihi itibari ile 55. seviye altı pek oyuncu yok varsa da itemlerinin çoğunu tamamlamış oluyorlar. Yani artık "hadi sandık açalım belki bir şeyler" çıkar umudunda değil, hazır item alma peşinde para sayıyorlar, yani işini şansa bırakmak istemiyorlar. Bu yüzden bence sandıkları açmalısınız! Şöyle bir oran ekran görüntüsü alayım da yardımcı olur.

Gördüğünüz üzere yaklaşık 1 saatte 32tane chest topladım. Bunların ortalama fiyatı 300k'dan(bazen 200-250) 32x300= ~9.6kk ediyor

Bunları açınca ise yaklaşık 3kk'lık Green Changer'den 4 tane çıkarttım. 4x3=12kk ve bir de üstüne bonuslu itemler geldi onları da 100-200k'dan yeni oyuncular/sıkıntıda olanlar "genellikle" alıyorlar.(ama uzun sürüyor çünkü yeni oyuncu pek gelmiyor). Eğer kalkan, zırh yapmamışssanız +5 +6 düşen gereksiz itemler ve yanglar ile pot parası zaten çıkıyor

Bu arada savunmanız tam ise (+9 zırh +9 kalkan vs) kırmızı pota ihtiyacınız olmuyor. O yüzden bırakın atın Her boss %99 20 Orta boy kırmızı pot veriyor. Savunmanız tam ise maksimum boss başına 2 pot harcıyorsunuz. 4 ch için 100 pot gelir 8 pot gider oluyor. Yani pot biriktirmek gereksiz. Yere atın yada markete satın gitsin yeşil/mavi pot alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorkemq -- 26 Mayıs 2017; 17:2:31 >

• İnsanların özel fotoğraflarını paylaşıp, profillerini ifşa edip haktan vebalden bahsetmek World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü! 

• EXP oranı %200, yani kasılmak için çok yeterli bir drop.Bu oran Nation War sonucunda, kazanan bayrağın safındaysan artabiliyor da, o yüzden EXP kazanımı kaba adıyla level kasma burada çok kolay.Ama her şey level değil, level için gereken itemı yapmak için para lazım ki ipler burada kopuyor.Para yapmak için ya sıkı bir farmer olmak lazım ya da pazarlardan su gibi giden itemların ticaretini yapmak lazım.Farmer olmak istiyorum dersen ilk sayfadaki Başlangıç Rehberi'nden istifade edebilirsin.Son olarak Said'in sana bir mesajı var

• BIRAKMIYORUM. DEVAM EDECEĞİM, ÖLENE KADAR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wowmop -- 28 Mart 2016; 0:11:50 >
  • bir zamanlar wom2

• quote:

Orijinalden alıntı: fischer.ahmet

altı üstü oyun bu işin gücün olmaz 1-2 saat takılırsın geçersin, her zaman oyunda görüyordum sizi

1-2 saat takılır geçersin diyip her zaman oyunda görüyorum demek? sende her zaman oyundasin ki görebiliyorsun. Ne bileyim biraz şov bence knk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheGogol -- 2 Haziran 2016; 21:20:07 >
  • Server'a gerek canımın istememesi gerek de vakit bulamamam sonucu girmiyorum fakat forumu düzenli olarak okuyorum.
    Bu ticaret olayı ile ilgili bir iki bir şeyde ben yazayım istedim.
    Öncelikle benimle iki kelime muhattabı olan herkes ticaretten ne kadar nefret ettiğimi bilir.
    Tabii bu demek değil ki ben yapmıyorum ya da nefret ediyorum diye yapanlara karışma hakkım var.
    Söylediğim gibi Maxou'nun piyasayı takip edip ucuzdan alıp pahalıya koymasını filan sevmiyorum ama beni ne ilgilendirir. O öyle zevk alır ben kulede slot keser zevk alırım. ( herkesin hayatına kimse karışamaz demek istedim burada )
    Fakat şöyle bir durum var ki Maxou'nun buraya o durumları paylaşma sebebi kimseye destek olmak, bir şeyler öğretmek değil tabiri caizse "Abiniz neler yapıyor, bakın görün" demektir ( Tamamı ile benim nacizane görüşüm yanlışta olabilir bilemeyeceğim ). Onun dışında oyun içinde kime ne yardım eder ya da karakteri nasıldır bilmem ama kullandığı bazı nickler gerçekten itici ( Yine sadece kendi fikrimi belirttim ne isterse onu yapmakta özgür tabi ki )

• Oyunun forumunda herhangi bir şeyi "güzel bir üslup" ile tartışsanız bile ban yiyorsunuz saçma nedenlerden ötürü. Hakimi anlatmaya gerek yok, forumda konuştuklarımızı gm arkadaşlarına yetiştiriyor. Türksün ama Türk oyunculara yardımın dokunmuyor, arkalarından iş çeviriyorsun. Alman bi gm oyundayken bir Almana crap yazdığım için "crap" kelimesi yüzünden ilk mute alan kişi olmuştum. Bir yabancı Türklerle ilgili onur kırıcı ve ahlaksızca satırlarca spam yapsa dahi mute yemiyor. Ve şansa bakın, o anlarda bizim Türk gm dediğimiz Hakim oyunda oluyor. Afk geçiriyor galiba zamanını.

Bu arada ırkçılıktan ötürü en az 10 kişi raporlamışımdır. Bunların da ban yediğini düşünmüyorum. Wom2 tamamiyle vakit kaybı bir oyun. Eğer oyunlarca tonlarca para basmıyorsanız, gm arkadaşı değilseniz her türlü ban yersiniz saçma nedenlerden ötürü. Oynamayın, size naçizane tavsiyem metin2ye başlamamanız. Eğer illa başlayacağım diyorsanız eğlenceli, onlineı iyi serverlarda takılın. Ama wom2 ile irtibatınız olmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakimo

Merhabalar,

Öncelikle aldığım tek bir açıklama yazma kararının başlıca nedeni gündem haline gelmiş cezalandırmanın sebebine dair açık gerçeğin tüm forum mensupları tarafından öğrenilmesinin gerekliliği, ardından da adaletsizlik ve benzeri ağır ithamları okumaktan duyduğum vicdan sızlamasıdır. Kendi kararımdır, bu şekilde bir zorunluluğumuz yoktur. Sebepler böyle olunca tartışmayı sürdürmek gibi bir niyetim olamayacağına göre yaptığım açıklamaya karşıt bir yanıt yazmak beyhudelik ve umarsızlıktan başka ne olacaktır, buna kalkışmadan kendiniz düşünüp kendinize yanıtlamanızı istirham ederim.

Söz konusu oyuncu neden cezalandırılmıştır, sebebi en gerekli ve büsbütün şekliyle oyun kuralları arasında yerini alır, Türkçe çevirisi şu şekildedir:

Diğer Kural İhlalleri, 7. Kural: Bir takım üyesinin oyuncu karakterini onları rahatsız etmek için bulmaya çalışmak.

Kuralın dahil edilme sebeplerinin açıklamasının Türkçe çevirisi, Takım Lideri Alea tarafından:

"Bu kuralı ilan etme zorunluluğumuzdan dolayı üzgünlük duyuyoruz, ama bir takım üyesinin oyuniçi hesabını eğer varsa varlığını biliyor olmak, ya da hangisi olduğunu biliyor olmakta hiçbir yarar yoktur.

Bir hesabın bir takım üyesine ait olduğunu bilmek sadece söz konusu hesabın sahibinin oyun deneyimini zor veya imkansız hale getirir ("yeni bir karakter oluşturup yeniden oynamak" bir olanak değildir), bir yönden şahsın eğlenme olanağını elinden aldığınız için kişisel bir zarar iken diğer yönden söz konusu takım üyesinin diğer takım üyeleriyle beraber oyuniçi deneyimini bir oyuncu bakış açısından paylaşabilmesini önleyecektir.

Bir takım üyesinin yaptığı işi o takım üyesiyle oyunu oynayarak geçirdiğiniz süre babında değerlendirmeniz de bizim için faydalı değildir. Lütfen takım üyelerimizi yaptıkları işe göre değerlendirin, size yardımcı olmaları ya da oyunu daha iyi hale getirmeleri ile, oyunda kim olduklarına dair düşünceniz ile değil.

Bundan sonra takım üyelerini karalamaya yönelik denemelere hızlıca müdahale edeceğiz. Bu konuda desteğinizden memnun oluruz, ki bu kolaydır: Bu tür şeyleri didiklemeye çalışmazsanız sizin için bu kural aslında yokmuş gibi olur.

Lütfen ortalıkta gezinip bir oyuncu hesabının bir takım üyesiyle ilişkili olduğunu anlamaya ya da bunu bildiğinizi iddia etmeye çalışmayın, bundan kazanılabilecek hiçbir şey yoktur ve hoşumuza gitmeyecektir."

(https://global.wom2.org/board/threads/forum-game-rules.218/)

Bu kural ışığında oyuncularımıza, yapılması uygun tek doğru davranışın, konumunu suistimal eden bir Game Master olduğu kararına varmış oyuncunun kanıtlarıyla beraber Game Master'lardan sorumlu topluluk lideri ile iletişime geçmesinin gerekliliği olduğunu her seferinde belirtiyoruz. Bu konuda yapılacak diğer türlü davranışların uygunsuzluğunu ve olumsuz sonuçlanacağını kavramak bu kuraldan haberdar olan ve makul düşünebilen herhangi bir insan için zor olmayacaktır.

Beraberinde şahsıma yönelik saldırıların küstahlıktan ve açık aramaktan başka bir şey olamadığının farkedilebilmesi için paylaşmam gereken noktalar vardır:

* Bahsedilmiş 1 gün cezalandırıp cezasını kaldırmak zorunda kaldığım oyuncunun durumu, söz konusu oyuncu önceki gün farklı bir takım üyesi tarafından hali hazırda cezalandırılmış olması ve bu cezalandırma sonlanmışken üstüne yeniden bir cezalandırma yapılamayacağı için oluşmuştur. Millete hakaret içeren ifadelerin oyuncular tarafından yazılmasının ciddiyetinin her daim farkındayım. Cezalandırmayı uygulayan takım üyesine öncül cezalandırmanın yetersiz kaldığına dikkat edilmesinin gerektiğini hali hazırda paylaşmış durumdayım. Bunun neticesi olarak takım içerisinde durumun ciddiyetinin etraflıca anlaşıldığını belirtebilirim.

* Sorun raporlarına dair sağlayabileceğimiz gerekli bilgi ancak sorunla destek ekibi olarak daha önce karşılaşmışsak ve çözüme ulaşmışsak anında olabilir, hemen hemen her oyunda raporların doğal işleyişi ve sonuçlandırması bu şekilde olur. Karşılaşmamışsak yakın zamanda değerlendirilir, test edilir ve bir sonuca varılır, ancak bu şekilde gerekli bilgiye ulaşılabilir ve bu bilgi paylaşılabilir hale gelir. Söz konusu rapordan önce karşılaşılmamış bir soruna dair nasıl ani yardımcı olunması beklenebilir, hayretler vericidir. Aynı gün rapor teknik ekibe yönlendirilerek gerekli bilgi ertesi gün ulaşmış ve oyuncuyla paylaşılabilir hale gelmiştir. Haberimizin olması ifadesi, teknik ekibin önceden sorunu test ettiğini ancak biz destek ekibine anonsunu bu rapor sonucu yaptıklarını belirtmeleri ile gelişmiştir, daha doğal bir durum olamaz ve afişe edildiği sanılan emailin içeriği de bundan ibarettir. Ek olarak, sadece kısaltma kullanımından samimiyetsizlik çıkarımına varmak yine hayret meselesidir, birçok işlemin kontrol edildiği sırada aynı zaman içerisinde birçok oyuncuya olabildiğince hızlıca yanıt ulaştırılması gerekliliği, ve bunun da ancak kısaltma yanıt ile sağlanabileceği mantık şartları içerisinde tahmin edilebilirdir.

* WoM2 sunucusunda takım üyeleri tüm oyunculara eşit davranmakla yükümlüdür, bunun neticesi olarak aldıkları kararlarda oyuncuların mensubu oldukları milletlerin hiçbir etkisi olamaz. Aksini beklemek özel muamele talep etmek ile aynıdır ve bu ahlak dışıdır. Sunucu dahilinde gerçekleştirilmiş hiçbir kural ihlali cezalandırmasız bırakılmaz ve takım üyeleri uyguladıkları cezalandırmalarında eşit olmaya canla başla dikkat etmelidirler, etmediklerinde bu zaten göze çarpar ve uyarılırlar.

Sağlıklı düşünülebilmesi umuduyla,

keşke dh admini olsaydım bu postunu siler üstüne de ban çakardım. siz bunlarla meşhursunuz ne de olsa

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakimo

Merhabalar,

Öncelikle aldığım tek bir açıklama yazma kararının başlıca nedeni gündem haline gelmiş cezalandırmanın sebebine dair açık gerçeğin tüm forum mensupları tarafından öğrenilmesinin gerekliliği, ardından da adaletsizlik ve benzeri ağır ithamları okumaktan duyduğum vicdan sızlamasıdır. Kendi kararımdır, bu şekilde bir zorunluluğumuz yoktur. Sebepler böyle olunca tartışmayı sürdürmek gibi bir niyetim olamayacağına göre yaptığım açıklamaya karşıt bir yanıt yazmak beyhudelik ve umarsızlıktan başka ne olacaktır, buna kalkışmadan kendiniz düşünüp kendinize yanıtlamanızı istirham ederim.

Söz konusu oyuncu neden cezalandırılmıştır, sebebi en gerekli ve büsbütün şekliyle oyun kuralları arasında yerini alır, Türkçe çevirisi şu şekildedir:

Diğer Kural İhlalleri, 7. Kural: Bir takım üyesinin oyuncu karakterini onları rahatsız etmek için bulmaya çalışmak.

Kuralın dahil edilme sebeplerinin açıklamasının Türkçe çevirisi, Takım Lideri Alea tarafından:

"Bu kuralı ilan etme zorunluluğumuzdan dolayı üzgünlük duyuyoruz, ama bir takım üyesinin oyuniçi hesabını eğer varsa varlığını biliyor olmak, ya da hangisi olduğunu biliyor olmakta hiçbir yarar yoktur.

Bir hesabın bir takım üyesine ait olduğunu bilmek sadece söz konusu hesabın sahibinin oyun deneyimini zor veya imkansız hale getirir ("yeni bir karakter oluşturup yeniden oynamak" bir olanak değildir), bir yönden şahsın eğlenme olanağını elinden aldığınız için kişisel bir zarar iken diğer yönden söz konusu takım üyesinin diğer takım üyeleriyle beraber oyuniçi deneyimini bir oyuncu bakış açısından paylaşabilmesini önleyecektir.

Bir takım üyesinin yaptığı işi o takım üyesiyle oyunu oynayarak geçirdiğiniz süre babında değerlendirmeniz de bizim için faydalı değildir. Lütfen takım üyelerimizi yaptıkları işe göre değerlendirin, size yardımcı olmaları ya da oyunu daha iyi hale getirmeleri ile, oyunda kim olduklarına dair düşünceniz ile değil.

Bundan sonra takım üyelerini karalamaya yönelik denemelere hızlıca müdahale edeceğiz. Bu konuda desteğinizden memnun oluruz, ki bu kolaydır: Bu tür şeyleri didiklemeye çalışmazsanız sizin için bu kural aslında yokmuş gibi olur.

Lütfen ortalıkta gezinip bir oyuncu hesabının bir takım üyesiyle ilişkili olduğunu anlamaya ya da bunu bildiğinizi iddia etmeye çalışmayın, bundan kazanılabilecek hiçbir şey yoktur ve hoşumuza gitmeyecektir."

(https://global.wom2.org/board/threads/forum-game-rules.218/)

Bu kural ışığında oyuncularımıza, yapılması uygun tek doğru davranışın, konumunu suistimal eden bir Game Master olduğu kararına varmış oyuncunun kanıtlarıyla beraber Game Master'lardan sorumlu topluluk lideri ile iletişime geçmesinin gerekliliği olduğunu her seferinde belirtiyoruz. Bu konuda yapılacak diğer türlü davranışların uygunsuzluğunu ve olumsuz sonuçlanacağını kavramak bu kuraldan haberdar olan ve makul düşünebilen herhangi bir insan için zor olmayacaktır.

Beraberinde şahsıma yönelik saldırıların küstahlıktan ve açık aramaktan başka bir şey olamadığının farkedilebilmesi için paylaşmam gereken noktalar vardır:

* Bahsedilmiş 1 gün cezalandırıp cezasını kaldırmak zorunda kaldığım oyuncunun durumu, söz konusu oyuncu önceki gün farklı bir takım üyesi tarafından hali hazırda cezalandırılmış olması ve bu cezalandırma sonlanmışken üstüne yeniden bir cezalandırma yapılamayacağı için oluşmuştur. Millete hakaret içeren ifadelerin oyuncular tarafından yazılmasının ciddiyetinin her daim farkındayım. Cezalandırmayı uygulayan takım üyesine öncül cezalandırmanın yetersiz kaldığına dikkat edilmesinin gerektiğini hali hazırda paylaşmış durumdayım. Bunun neticesi olarak takım içerisinde durumun ciddiyetinin etraflıca anlaşıldığını belirtebilirim.

* Sorun raporlarına dair sağlayabileceğimiz gerekli bilgi ancak sorunla destek ekibi olarak daha önce karşılaşmışsak ve çözüme ulaşmışsak anında olabilir, hemen hemen her oyunda raporların doğal işleyişi ve sonuçlandırması bu şekilde olur. Karşılaşmamışsak yakın zamanda değerlendirilir, test edilir ve bir sonuca varılır, ancak bu şekilde gerekli bilgiye ulaşılabilir ve bu bilgi paylaşılabilir hale gelir. Söz konusu rapordan önce karşılaşılmamış bir soruna dair nasıl ani yardımcı olunması beklenebilir, hayretler vericidir. Aynı gün rapor teknik ekibe yönlendirilerek gerekli bilgi ertesi gün ulaşmış ve oyuncuyla paylaşılabilir hale gelmiştir. Haberimizin olması ifadesi, teknik ekibin önceden sorunu test ettiğini ancak biz destek ekibine anonsunu bu rapor sonucu yaptıklarını belirtmeleri ile gelişmiştir, daha doğal bir durum olamaz ve afişe edildiği sanılan emailin içeriği de bundan ibarettir. Ek olarak, sadece kısaltma kullanımından samimiyetsizlik çıkarımına varmak yine hayret meselesidir, birçok işlemin kontrol edildiği sırada aynı zaman içerisinde birçok oyuncuya olabildiğince hızlıca yanıt ulaştırılması gerekliliği, ve bunun da ancak kısaltma yanıt ile sağlanabileceği mantık şartları içerisinde tahmin edilebilirdir.

* WoM2 sunucusunda takım üyeleri tüm oyunculara eşit davranmakla yükümlüdür, bunun neticesi olarak aldıkları kararlarda oyuncuların mensubu oldukları milletlerin hiçbir etkisi olamaz. Aksini beklemek özel muamele talep etmek ile aynıdır ve bu ahlak dışıdır. Sunucu dahilinde gerçekleştirilmiş hiçbir kural ihlali cezalandırmasız bırakılmaz ve takım üyeleri uyguladıkları cezalandırmalarında eşit olmaya canla başla dikkat etmelidirler, etmediklerinde bu zaten göze çarpar ve uyarılırlar.

Sağlıklı düşünülebilmesi umuduyla,

Farklı bir cezalandırma yaptım dediğiniz adam 2 saat mutela işten sıyrıldı. Türklere sövmenin cezası bu mudur?

Ne yazarsanız yazın boş. Türk kitlesini kaybettiniz. Bu hareket sizi bitirdi.
    Sizin o konumda olmanızın sebebi biziz. Türkler yokken sizin ekipte bir anlamınız yok. Ne kadar süre orda kalabilirsiniz görürüz. Paraları bitince gm kovmaya başlarlar.

Sabrım kalmadı sizle ve öbür gmlerin egolarıyla uğraşamayacağım. Dc çekmiş olsak eminim istediğimiz yapılırdı. Bir üyemizin itemleri soyuldu yardımcı olmadınız bile. Kaç defa başkalarına yardımcı olduğunuzu biliyorum. RMT itemlere sahip booghty soyuldu. Itemleri geri aldı , charı soyan banlandı.
    Megatron, tuz hepsi soyulan itemleri geri aldı.

Neyse gerçekten sıkıldım çok şey yazarımda yazmak bile istemiyorum gerçekten bunaldım. Forumdan yazıyoruz ban ordan ban burdan ban. Alın serverınızı başınıza çalın.

Gerçek rmtleri banla gücün yetiyorsa. Görelim gmliğini. Gücün bize yetiyor. Başka gmler ezip geçiyor seni. Banladığın kişiyi açıyor.

Tüm tanıdıklarıma söyledim . Toptan bırakıcaz. Boş serverda gmlik yaparsın artık. Mapleri falan dolan. Npcleri banla. Takıl.

Bize yardımcı olacağına gidip GM Akitasa beni şikayet etmişsin başka forumlarda wom2yi kötülüyor diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlpKhanate -- 16 Temmuz 2017; 0:49:5 >

• Tartışmaya dahil olan kimseyi tanımıyorum ama şöyle bir şey söyleme ihtiyacı duydum. Kişinin hesabını veya yangını satması ayıplanacak bir şey değildir. Oynamak istemiyordur, emeklerinin karşılığını almak ister ve satar. Wom2nin oyun içi kuralları anayasa değil ki, kimse uymak zorunda değil. Ha yakalanırsın, banlanırsın. Olası bir risk. Benim için legal olan bir şey wom2ye göre illegal olabilir. Tıpkı gameforge serverlarının legal olup wom2nin illegal bir pvp server olması gibi.

Gerçekten alım/satış yapılmış olabilir ama wom2 yönetimi hiçbir zaman iyi niyetli olmadı. En azından benim oynadığım dönemlerde değildi. Bir kere alman bir gm ile tartışmıştık. Küfür falan edilmemişti. Adam beni kafasına göre sınırsız banlamıştı. Daha sonra oyuna devam edebilmek için yeni hesap açtım. Açtığım hesaplara pm atıp "seni yine banlıyorum, boşuna uğraşıyorsun." gibi sözler söyleyip arka arkaya banlamıştı. Oyuncuları kazanmak yerine onlara "ben sizin tanrınızım" muamelesi yapan bir oyunu bundan sonra pek tercih edeceğimi sanmıyorum

• Blasie B kullanıcısına yanıt
    Bende eposta konusunda şöyle bir açıklama yapayım(hatta döktüreyim); ilk mesajımda serverda eski olduğumu söylemiştim ve servera kayıt olduğum tarih 2013, serverin açılışından yaklaşık 1-2 ay sonrasıydı. Ve peşi sıra açtığım onlarca hesaplar. O zamanlar eposta bilgilendirmesinin aktif edildiği bir seçenek vardı veya yoktu desem yalan söylemiş olurum çünkü hatırlamıyorum. Ancak o zamanlardan beri(eposta bilgilendirmesi açıktı veya değildi) kayıtlı eposta adreslerime mailler geliyordu. Gördüğüm kadarıyla bu hesap silme işlemi yönetim tarafından fazla ciddiye alınmamış, yoksa eposta onayı olmasa bile böylesine önemli bir durumda kayıtlı eposta adreslerine yinede bir bilgilendirme mesajı atılabilirdi. Kişisel görüşüm, bu söylediğinizi açıklama olarak kabul etmiyorum.

Dediğim gibi wom2yi açıldığı tarihten beri uzun yıllar oynadım, hatta serverin en tatlı zamanlarını da biz yaşadık(Anlatılmaz, yaşanır dedikleri bu olsa gerek). Hatırladığım onlarca GM’ler geldi geçti. Hayatımda oynadığım en kaliteli metin2 serveri burasıydı bunu açıkça belirtiyorum. Benim burada sorguladığım şey hesapların silinme nedenine ait mantıklı bir sebep bulamamış oluşum. Sizi hiçbir şekilde suçlamıyorum çünkü öncesinde de aynıydı bu işler.

Server güzel... herşey güle-oynaya devam eder... GMlerle de iyi geçinilir... bir sıkıntı olduğunda herkes yardımcı olur, sağolsunlar... Ancak bir güncelleme gelir sıkıntılar yaşanır, işte o zaman derdini anlatacak birisini bul bulabilirsen! Bulsan bile eski GM’ler için konuşuyorum, derdini dinler teselli verir ama sonuç yok. Sanki yetkiler kısıtlı yada bazı çözüm yolları uygulanmak istenmiyor. Zaten bizi ve haricimizdeki yüzlerce, belkide binlerce kullanıcıyı da bu gibi büyük güncellemeler sonucunda oluşan büyük problemler yüzden kaybetti wom2. Daha buraya başımdan geçmiş olan ne olaylar yazarım da uzatmanın bir anlamı yok. Çünkü herzamanki gibi; “bir sonuca varamayız...”

Son olarak şunu da belirteyim. Bu son mesajım için cevap verirsiniz veya vermezsiniz hiç önemli değil, öyle bir beklentimde yok. Zaten bu konu ana başlığına da öylesine(tesadüfen) geçerken uğradım. İtemlerin silinmesi umrumda değil. Yanlış anlaşılmasın; ağlamıyorum, sızlamıyorum. Anlam veremediğim saçma bir sebepten ötürü hesapların(emeklerin) sinilip yok olmasına sinirlendiğimden dolayı bu konuya bulaştım. İnanın; hesaplar soyulsa üzülmezdim, etik bir durum olmasada en azından birilerinin işine yarardı. Ama bu durum herzamanki gibi gerçekten çok saçma...

• Son zamanlarımda yaptığım farmı ve Puzzle Box ile Tanaka eventini de içine alan kareleri sizle paylaşayım:

Görüldüğü üzere 35 ve üzeri metinlerden Bravery Cape(Cesaret Pelerini) ve Band of Oblivion(Gözlem Bandı) düşebiliyor.

World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .PAINKILLER -- 13 Haziran 2015; 14:02:02 >

• Geçen günlerden bir kare, bizden biri Farmer TOP 5'te

Ek olarak Başlangıç Rehberi'ni paylaşmak istiyorum:

Wom2'de görevlerin ödüllendirilmesi çok dengeli, bu yüzden bütün görevleri yapın, göreceksiniz ki pişman olmayacaksınız, o derece ki ben pota bir kere bile para ödemedim.

Görevleri zaten ezbere bildiğimizden zorluk çekeceğinizi sanmam ama İngilizce dolayısıyla Wom2'ye özel bazı görevlerde sıkıntı yaşarsanız bana veya başka arkadaşlara danışın lütfen.

Başlangıç olarak, görevlerden gelen para size silah, zırh gibi +6 itemlar sağlayacaktır.Bu itemlarla Scrofa, Tigris, Bera ve Lykos'u kapsayan Mini Patron farmı yapabilirsiniz ama bu patronlar güçlü olduğundan HP'niz olmalı, oraya dikkat edin lütfen.Veyahut acemi sandıklarından çıkan Hırsızın Eldiveni ile 1. köyde metin farmı yapabilirsiniz.Hırsızın Eldiveni'ni metnin canının bitmesine ramak kala takarsanız uzun süre kullanabilirsiniz ve zamandan kazanmış olursunuz.

Dileyen 18 civarı seviye olup At Madalyonu farmı yapabilir.At Madalyonu, Hırsızın Eldiveni ile kolay düşüyor ama fiyatları 150k, o yüzden pek tavsiye etmem.Atınızı zırhlayacak kadar yani 11 tane edinseniz kâfi diye düşünüyorum.

Yine isteyen lanetlilerin olduğu yerde, imha bölgesinde Hırsızın Eldiveni takmak koşuluyla dolunay ve kdp farmı yapabilir, yapanlar var ama leveli size kalmış tabii ki.Aşağıya da yapan birinin görüntüsünü attım.

OX, Boss Event ve Metin Rain başta olmak üzere bütün eventlere katılın.Boss Event'te ve Metin Rain'de her levela hitap eden moblar/metinler bulmak mümkün, hem de fazlasıyla.

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar, sorusu olan buraya yazabilir, iyi oyunlar.
    World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!World of Metin2 - Ana Konu ★ Efsane Geri Döndü!

• Tartismalariniza ozelden devam etseniz konu kirlenmese nasil olur.
  • Yok sen başlama hacı hırsızları sevmiyormuş bu oyun
  • Cazoria kullanıcısına yanıt
    1. Yeni Özellikler:
    Ejderha Taşı Simyası
    *Süper sınıf efsanevi füzyon

Envanter Genişletme
    *Envanter 2 ilave sayfa ile genişletildi. Bu sayfalar kilitli olacak ve anahtar ile açılacak. Bu anahtarlara oyun içinden ve Item Mall'dan ulaşılabilir. Kilit açıldığında sayfalar kalıcıdır.

Yeni Altın Barlar
    *Daha büyük miktarda paranın daha basit ticareti için daha yüksek değerli altın barlar eklendi.
    Yeni değerler: 15kk (15.000.000), 25kk (25.000.000) ve 250kk (250.000.000)
    Bu değişikliği gidermek için bazı simgeler yeniden düzenlenmiş olabilir, ancak değerleri değişmeyeceğinden korkmayın.

Yeni kostüm
    *Karnaval Kostüm seti Item Mall'a eklenecek.

At İsimlendirme Etiketi
    *Item Mall'a eklendi. Düşük maliyetle, bu öğe atınızın ismini kalıcı olarak değiştirmenize izin verir. Bu öğeyi kullanmak tamamen kozmetik bir değişikliktir ve başka hiçbir iyileştirme sunmaz. Bunun sonucunda Seyis'ten atınızı adlandırma seçeneği kaldırıldı.

2. Değişiklikler ve Hata Düzeltmeleri:
    *Varsayılan sunucu Global olduğu halde istemci dilinin varsayılan olarak Romence olması sorunu düzeltildi, artık varsayılan olarak İngilizce.
    *Altın Şans Parası ve Bir saatlik tecrübe yüzüğü'nün düşme oranı değerinin düşük olması sebebiyle düzenlendi.
    *Chance to drop double the items (iki kat eşya düşürme ihtimali) bonusu yanıltıcıydı ve bu sebeple Item Drop Chance from Monsters (canavalardan iki kat eşya düşürme ihtimali) olarak yeniden adlandırıldı.

Oyun 00:00'da tekrar oynanabilir oynanacak.
    Central European Time'a göre: 02:00

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi achilles71 -- 13 Mart 2017; 18:34:13 >

• Bu arkadaşın kim olduğunu hatırlamıyorum zaten sansürlemiş ismini ve şuan ki tartışmadan da bağımsızım. Ama 1 sene wom2 oynamış birisi olarak tanıdığım en karaktersiz, en şeref yoksunu oyuncular yurt dışında yaşayan Türkler idi. Özellikle Almancılar... Genelleme yapmayı hiç sevmiyorum, hatta belki konuya yazan arkadaş iyi birisidir ama gurbetçilerin yaptığını gavurlar yapmadı bana. Şimdi buraya bazılarının nicklerini yazarım ama boşver gitsin. Polemiklerle uğraşamam. Türkçe yazmaktan, Türk olduğunu belli etmekten çok fazla utanırlardı. Kulağa garip gelecek belki ama ırkçılık bile yapanı vardı aralarında. Kimseye cevap olarak yazmadım bu mesajı, aklıma gelince içimi dökmek istedim o kadar.

Edit: Bu kadar artıladığınıza göre yalnız değilmişim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celay -- 14 Ocak 2018; 2:9:28 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.