Şimdi Ara

GENERAL MOBILE 4G KULLANICILARI KULÜBÜ - (ANDROID ONE) (1015. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.115
Cevap
204
Favori
895.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10131014101510161017
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android Beta Programa kayıt olup güncelleme alan arkadaşlar;
    *Eger beta sürüm olsaydı açılış ekranında Android Beta penceresi çıkardı.
    *Durum çubuğunu aşağıya indirdiğimizde Android Beta Program simgesi olurdu, ki yok.
    *Sadece bir güvenlik güncelleştirmesi olsaydı 750 mb civarı bir büyüklüğü olmazdı.
    ~Neticede resmi Nougat sürümü gibi görünüyor fakat aklıma takılan tek bir soru var.
    ......NEXUS LAUNCHER NEREDE......

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfygtman.

Android Beta Programa kayıt olup güncelleme alan arkadaşlar;
    *Eger beta sürüm olsaydı açılış ekranında Android Beta penceresi çıkardı.
    *Durum çubuğunu aşağıya indirdiğimizde Android Beta Program simgesi olurdu, ki yok.
    *Sadece bir güvenlik güncelleştirmesi olsaydı 750 mb civarı bir büyüklüğü olmazdı.
    ~Neticede resmi Nougat sürümü gibi görünüyor fakat aklıma takılan tek bir soru var.
    ......NEXUS LAUNCHER NEREDE......

O iş Google uygulamasına verilecek bir güncellemeyle halledilir. Google uygulamasına güncelleme verince bazen değişiyor Launcher. Aynı o şekil olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler yükledik beta ya üye olarak 7.0 geldi Eyvallah ama cihaz mala bagladi. Ayarlar donuyor. Genel olarak donacak gibi çalışıyor sanki hala beta gibi ama değil surum nexus gibi 90m sonu. Ben samsung kullanirken her surumde kasmasa bile format atardim . Bunda şart sanırım. Sizde durum ne bende taa beta 2 gibi müzik donuyor

• Ek olarak ust barda iki alarm iki titresim gözüküyor .
    Nexus launcher yok . Ama android sayfasinda da yok sanki koymamislar launcher aynı.
    Kamera aynı yenisi değil
    Yeni boot efekti gelecek diye gormustum o da yok büyük ihtimalle google iptal etti
    İlginç bi update oldu

• sabah kurdum hiç ısınma gibi sorunlar olmadı

şimdi beta kaydını silersek bir şey olmaz dimi
  • Tabii ki öyle bende biliyorum ama normalde yeni android versiyonuyla birlikte veya daha önce bu güncellemeyi yapmış olmaları gerekirdi. Tıpkı Marshmallow gelmeden arayüzü değiştirdikleri gibi.. neyse hayırlısı bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: techsen

quote:

Orijinalden alıntı: pemaxs

Arkadaslar Gm 4g de neredeyse 9 saat ekran suresi aldım şimdi 7.0 yuklersek şarjı somurmesin sonra

9 saat ekran süresini nasıl aldınız, telefon da hangi ayarları yaptınız?

Hocam mobil veri kapali birde turkcell sebekesi fazla sarj harcamiyor baska hicbirsey yapmadım yani surekli test cozuyorum sinavlara hazirlik felan acaba onlarmi fazla sarj yemiyor bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pemaxs -- 23 Ağustos 2016; 22:10:36 >
  • Arkadaslar, cast tan tvye ekran yansitmayi yapabildiniz mi? Bir turlu olmadi bende. Yaptiysaniz, nasil basardiniz?

• Yandex çalışmıyor mu ? 7.0 da

• quote:

Orijinalden alıntı: ercument007

Yenilik yok diyorsunuz'da gözle görülür yenilikler bariz şekilde var. En basitinden değişmemiş denilen duvar kağıdı yerinde kilit ekranı ve ana sayfayı başka resim yapma özelliği saf android için gelmiş. Burada başka bir değişikliğe gidilmemiş.

Bildirim bölümü sil baştan yazılmış. Bu bariz belli oluyor. Çok fazla değişiklik var bunları görmüyor iseniz beta kullanıyor olmanız lazım göz alışmıştır yoksa fazla değişim var bildirimde.

Numara engellemede mesaj ile arama engellemesi birleştirilmiş. Eskiden ayrı ayrıydı bütünlük sağlanmış.

Çift ekranda youtube üst tarafta olur ise ana ekranda kalmak şartıyla klibi arka plana atabiliyoruz. Özellikle müziği süper klibi iğrenç videolar için güzel olmuş.

Ayrıca son iki uygulama arası çift tıklama ile hızlı geçiş gayet kullanışlı.

Yerleşik dosya yöneticisi kullanılmaz halden en azından zorda kaldığında kullanabileceğin hale kadar ilerlemiş.

Uygulama menüsünde ara tuşuna basılınca boş ekran yok arama yapmaz isen tüm uygulamalar gösterilmeye devam ediyor.

Çoklu uygulama tuşunda google barı kaldırılmış ve tümünü temizle tuşu gelmiş

Ayarlar içerisinde hızlı bilgi verme olayı gayet iyi bir eklenti ve ayarlar kendi içerisinde aşırı toparlanmaya gitmiş. Bunu içinde gezer iken fark ediyorsunuz.

Acil durum ekranı yeni eklenen bir şey. Başına iş geldiğinde eklendiğine şükredebileceğin bir özellik.

İos hiç bir özellik olmayan arayüzüne ufak bir özellik ekleyince yaptı oluyor. Google yapınca telefonu kastırarak yapan samsung firmasının özellikleri gösterilip samsung telefonlarda zaten var deniyor. Bildirim olayı samsung tarafında filan yok en büyük yenilik burada zaten.

Ayrıca o kadar özelliği saf android temeline eklemelerine rağmen gözle görülür bir hızlanma var. Google işini düzgün yapmış. Eksikleri var yok değil ama hiç bir şey değişmemiş demek doğru değil.

Değişmeyen tek şey her şey diyende hiç bir yenilik yok iken bunda fazlaca yenilik var.

Ayrıca yüz tanıma olayı'da güvenlikte gelişmiş.

Bunlar artıları eksiklere gelir isek onlarda fazla

Yerleşik oyun yok

Kayıtlı ağlar gösteriliyor ama şifreleri gösterilmiyor

Pil yüzdesi onun ayarını yapan yere gidince varsayılana dönüyor. Sürekli buraya girecekleri deli eder.

Bildirim panelindeki ayarların tamamını gösteren moda girince simge eklemeden pil yüzdesini göremiyorsun.

Mobil ağ üzerindeki iğrenç çarpı.

Özet için teşekkürler, özellikle son iki uygulama arasında kolay geçiş çok kullanılacak gibi. Doze moduna da yenilikler getirilimiş olması lazım, pil tasarruf moduna daha agresif olarak geçecek yazıyordu. Deneyip görmek lazım pil ömrünü nasıl etkilediğini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kef -- 24 Ağustos 2016; 0:24:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ender

Yandex çalışmıyor mu ? 7.0 da

Şu an denedim çalışmıyor.

• Android 7yi kurdum iyi güzelde dolphin tarayıcı artık çalışmıyor. Nougata optimize etmemişler uygulamayı. Tek canımı sıkan bu oldu. Firefox kurdum bende biraz bunu deneyeceğim ne yazıkki

• Ucweb de çalışmıyor.

• betaya katılıp programdan cıkankalara en son gonderecek sanırım :D
  • 5.1.1 radyolu sürümden betaya kayıt olarak Android 7 ye geçtim.
    Ne yazık ki radyo artık çalışmıyor.
    Light manager pro(bildirim ışığı) çalışmıyor.
    Asus launcher kullanıyorum. Ayarlarda ana ekran seçeneği olmadığından google launchere geçiş yapamıyordum. Arama butonuna ana ekran yazarak buldum ve değiştirdim.
    Mobil veriyi aç-kapa için yine kısa yol yapmamışlar.
    Bildirim ışıklarını yine uygulamalara göre ayarlayamıyoruz.
    Benim için 7 ye geçmenin bir artısı yok hatta eksileri daha fazla.
    Tabiki bunlar 1 günlük gözlemledim, ilerde ne olur bakacağız.

• Ayrıca uygulamaları sd karta nasıl taşıyorduk?

• Telefon kafayı yedi. Keşke indirmeseydim.

• Beyler betaya üye olmadan nougat güncellemesi alan varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mstfygtman.

Beyler betaya üye olmadan nougat güncellemesi alan varmı ?

Şuan da o şekilde alan yok hocam
    Bende daha dün betaya üye oldum güncelleme anında geldi

• sabah ayarlar yanıt vermiyor dedi play hizmetler durduruldu gibi hatalar geldi. Sıfırlayıp deneyeceğim bakalım. Ben hala bunun ana sürüm olduğuna inanamıyorum. Bu sürüm bide aosp bu giderse tüm androidler çöker bu ne ya
  • 
Sayfa: önceki 10131014101510161017
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.