Şimdi Ara

Lol neden Dotadan çok oynanıyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
3.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu oyunların atası Dota 1'dir. diğer çıkanların hepsi Dota'nın çakmasıdır ve basittir...

eğer gerçekten doğru düzgün bir oyun oynamak istiyorsanız Dota 1 oynayın. (wepla'da olabilir mesela)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quadream -- 1 Nisan 2015; 13:32:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HacıSalih

ikisinide yıllarca oynamış biri olarak söylüyorum.

riot un lol ile ilgilendiğinin 10da1 i kadar valve dota2 ile ilgilenmiyor,oyuncuyu takmıyor

Sen dalga mı geçiyorsun kardeşim?

Ben dotada bir kere sinirlendiğim için feedleyip küfür ettim 2 gün sonra taktılar cezayı. Ama Lolde sayfalarca küfür eden insanlar ban yemiyor.

Sen şuna dota reklam yapmıyor ama lol reklamdan kazanıyor desene. İçi boş olan şeyden çok ses çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teecem

LoL'ün resmi oynanma sayısı kaç günlük? Dota Steam'de günlük en az 600k oyuncu görünüyor.

30 milyon gibi bişeydi aylık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: quadream

bu oyunların atası Dota 1'dir. diğer çıkanların hepsi Dota'nın çakmasıdır ve basittir...

eğer gerçekten doğru düzgün bir oyun oynamak istiyorsanız Dota 1 oynayın. (wepla'da olabilir mesela)

Senin dediğin mantık yeni çıkan FPS'ler yerine CS 1.5 oynamak gibi saçma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teecem

LoL'ün resmi oynanma sayısı kaç günlük? Dota Steam'de günlük en az 600k oyuncu görünüyor.

600k'dan fazladır. haftalık oynanma sayısı 10m olarak biliyorum.
  • quote:

bu oyunların atası Dota 1'dir. diğer çıkanların hepsi Dota'nın çakmasıdır ve basittir...

Bu mesajı okuyunca telefonu bırakıp dumanla haberleşmeye karar verdim.

Bu arada Dota 1 ve Lol'ün yapımcılarının bir kısmı aynı.
    http://tr.m.wikipedia.org/wiki/Riot_Games

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Heroes of the storm der geçerim
  • Türkçe dil desteği olmaması baş neden zaten.
    Dota 1 için söylüyorum 2 de dil desteği var mı ki ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Adam haklı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FFH

Türkçe dil desteği olmaması baş neden zaten.
    Dota 1 için söylüyorum 2 de dil desteği var mı ki ?

Steam ayarlarından Türkçeye alıyorsunuz gayet güzel oynanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Phoenix

yahu terbiyesiz herif önce uslubuna dikkat et. sokaktaki çocuklar futbol sahasında mı oynuyor. normal futbol sahasının 5 de 1 i büyüklüğündeki halısahada bile nefesi kesilen adamlar nasıl oynacak

Kardeş otur bi düşün ben okuduğumu anlayabiliyor muyum diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalım

çünkü dotanın oyunucu kitlesi aşırı ego ya sahip insanlar , sürekli eziyorlar insanları ve lolden daha çok afk var .community meselesi bence gameplayden çok

Herşeyi de Community deme bence. Oynanma yaşı 8 e kadar düşmüş bir oyunun communitysini savunma

• quote:

Orijinalden alıntı: Winterfox

quote:

Senin dediğin mantık yeni çıkan FPS'ler yerine CS 1.5 oynamak gibi saçma.

Yaptığın karşılaştırma çok yanlış. Oyun içi çeşitlilik bakımından en zengin oyundur moba dır dota. Yani cs1.5 karşılaştırması yapmak mantıksız, zira mekanik aynı, ve inan bana eskisini oynamak çok eğlenceli eski günleri yad ediyoruz . Gece Gündüz, fog mantığı, turn rate, death penalty, invoker, hero seçme bölümü vs vs... Bu liste uzar gider.

Şöyle düşünmek lazım herkes uçak kullanamaz, ama herkes bisiklet kullanabilir. Kişiden kişiye zevkler değişir, bazıları uçak sürmekten alamayacağı zevki bisikletten alır. Ama ikisini de kullanan adam için uçak her zaman daha eğlencelidir.

• üç sebebi var.
    1. çünkü lol dota 2 den önce çıktı. orijinal dotA'yı yeniden canlandırma işini başlatan oyun da lol'dür. eski dota oyuncuları lol oynamaya o kötü grafiklerine rağmen başladı çünkü dota'dan çok daha iyiydi zamanın şartlarında grafikleri. hatta lol olmasa dota 2 de olmazdı gibi iddialı bir laf söyleyebilirim.

2. lol dota 2 den genel olarak daha iyi bir oyun. daha mantıklı, daha hızlı ve daha eğlenceli. dota'daki bazı saçmalıklar yok. ne biliyim dota'daki gibi kendi minyonunu kesemiyorsun(bence saçmalık), bir skill attığında bütün manan bitmiyor, karakterlerin skillerinin hepsi pasif değil, pasifi olan skillerin bile çoğunlukla aktifi var ve en önemlisi ratiolar skill damage gelişimi çok daha güzel. dota 2 dotA isminden gelen gelenekleri koruyan, karakterleri daha temelli bir oyun ama lol oyunu daha iyileştirmeye çalışıyor. geleneklere bağlılık falan yok o yüzden daha iyi bir oyun oluyor gün geçtikçe.

3. yerelleştirme ve rekabet faktörünün lol'de çok daha ön planda olması. adından bile belli oluyor, league. oyunu oynayan neredeyse herkes bir league'de mücadele ediyor ve rekabet kokusunu alıyorlar.

oyuncu yaşı ya da küçük çocukların oynaması popülerliğin bir sonucu. küçük çocukların lol oynamasını o kadar büyük bir sorun olarak görmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asterisk* -- 1 Nisan 2015; 16:41:59 >

• Cunku valvenin destek ekibi cop, riot surekli guncelliyor oyunu. lolun oynanabilirligi daha yuksek ve daha populer.

• thunderstruck7 kullanıcısına yanıt
    10 seneye yakın dota+dota2 oynadım. Düz dotayı zaten Dota2 betası çıktığında bırakmıştım. Dota2 de benim için TI3'ten sonra gelen büyük patchle bitti oyunu mahvettiler. Daha sonra LOL'e başladım zaten dotada baya geçmişim olduğu için alışmam kısa sürdü ve daha çok zevk alıyorum LOL'den. Ama dediğin gibi kişisel zevk meselesi.

Buarada Dota2 varken Dota oynamakla, CS:GO varken Cs 1.5 oynamak arasında bir fark göremiyorum dediğim gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZOROZER0

Lol Türkiye için özel turnuvalar düzenliyor.Türkiye için server ve ofis açtı.Peki Blizzard Türkiye için ne yaptı

açıınca ne değişti sayarmısın
  • Oynayan arkadaşlarım var buna dayanarak en büyük sebep:

lolün dil desteği ve türkiye ofisi mevcut.İnsanlar zaten türkçe olan bir oyuna tapıyorlar (özellikle veletler).Hem zaten dotayı biraz daha zor buluyorum.Oynayış çok farklı.İtemler skiller felan çok garip.Onlarda bir eşya var refresher mı ne tüm skilleri sıfırlıyor u dahil.Katanın (veletleri düşünün bide) o itemle her maç penta attığını görmek heleki veletler tarafından çok üzücü bir şey :(
  • Lolde dotadaki gibi ölünce para kaybetseler çoluk çocuk onuda oynamaz

• 1- dota daha zor
    2- dota adamı yorar
    3- lol moba değil arcade oyunu resmen basit ve görmüyor bu yüzden daha çok playeri var
    4- bir milyon kere lig of lecind
    5- rus rikisi

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.