Şimdi Ara

ANTHEM CLUB...[KULLANICILAR KULÜBÜ],,[DESTEK],,[ANA KONU] (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.576
Cevap
24
Favori
54.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sub alsam alttaki kesin gelir, sabah bi şarkı açtım indim aşağıya, baktım arada tok tok ses geliyor:) yine de komşum "buna da şükür" deyince vallahi çok utandım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani. O değerlerin altını suba gönderiyor herhalde. . Sub olmadığından bir Sub buluncaya kadar uzayda boş boş geziniyor diyebilir miyiz o frekanslar için.

• quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

Yani. O değerlerin altını suba gönderiyor herhalde. . Sub olmadığından bir Sub buluncaya kadar uzayda boş boş geziniyor diyebilir miyiz o frekanslar için.

Aynen

Anthem de on kulelerin ayarı na sayı yazmayıp off yaparsan sub a giden sinyali keser on kulelerin kabiliyetine göre dinlersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 5 Kasım 2016; 17:29:52 >
  • O zaman önler off, diğerleri en dusuk ayara alınacak.

• Kalibrasyonu tekrar yaptım, aynı değerleri verdi ve beğenmedim tabi. Önleri off yapıp diğerlerini dip(40'a) aldıktan sonra ayrı ayrı volume'leri de belirleyip kendimce kıvamına getirdim. Tatmin oldum mu? Hayır. Şimdilik böyle idare edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgrozt -- 5 Kasım 2016; 20:17:52 >
  • Sub'siz sinema sistemi olmaz. Ayarlar icin de, maalesef uğraşmak lazım. Birde, seyredilen filmin kaliteli olması gerekiyor.

• Bu sistemde eksik olan güzel bir player ve fazla hoplatmayacak kaliteli bir sub. Player işi kolay da sub'ı zamana bırakacağım. Filmleri bluray.iso indirip kendim remux ediyorum(içerisinden 7.1 ve 5.1 TR-EN ses ve altyazıları-normal ve forced şeklinde- alıp mkv şeklinde saklıyorum.)
  • Bende genel bir ses düşüklüğü oluşuyor kalibrasyon sonrası. Anthem haklı olarak bu kadar dar alana bu kadar ses yeter diyip kısıyor muhtemelen ve bir de galiba benim kulaklarımı yıkatmam lazım
  • Demek ki kesin sorun benim kulaklarda. Senin değerler daha da düşük çıkmış kulelerde, center'da ise aynı sayılır. Ben -15'i değil -25'i bile hiç denemedim çünkü -30'da Soner Sarıkabadayı-Pus şarkısını açıp da aşağı indiğimde tok tok diye ses geliyordu Cesaret edemem o seviyelere çıkmaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgrozt

Demek ki kesin sorun benim kulaklarda. Senin değerler daha da düşük çıkmış kulelerde, center'da ise aynı sayılır. Ben -15'i değil -25'i bile hiç denemedim çünkü -30'da Soner Sarıkabadayı-Pus şarkısını açıp da aşağı indiğimde tok tok diye ses geliyordu Cesaret edemem o seviyelere çıkmaya

Peki -30 ya da -25 e getirdiğimiz de tatmin oluyor musunuz?

• Hocam bahsini ettiğim sıradan ev sinema sisteminin her yerden ses vermesine alıştığımdan şimdiki duruma uyum sağlamakta zorlanıyorum, işin gerçeği bu. -30'a getirdiğimde ses tatmin ediyor ama gövdesiz sanki. Nasıl anlatsam bilemedimki
  • Arkadaşlar arc ypao mcacc audyssey gibi oda akustiği düzeltici yazılımlar ayaralamalarını yaparken ton dengelemeleri ses gecikmeleri ve yansımalarının engellenmesi için uğraştığı gibi referans ses seviyesi olan amfinin sesi bozmadan kullandığınız hoparlörler işe erişebileceği en yükses seviyelerde çakılmadan size en büyük zevki verebilmesi için ses yüksekliklerini de ayarlar. Maalesef apartman ortmanında elde edemediğimiz ses seviyeleri için amfileri ve yazılımlarını suçlamayalaım... onlar sonuçta odanın şeklini anlamaya çalışıyorlar evin şeklini değil. Bu gibi durumları bertaraf edebişmek için dinamik dengeleyici yazılımlar eklediler dolby volume veya dinamik enhencerlar gibi. Bunlae siz düşük volumelerde iken amfinin yüksek seviyeler için yaptığı ayarlardan dolayı sıkılmayın diye o seviyelerde daha dinamik sesler almanızı sağlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kastettiğimiz 5 hoparlorden AYNI sesin gel eşi ise muhakkak Anthem'de de bu ayar vardır. Extra stereo , neo6 cinema vs gibi. Yalnız govdesiz dediniz ya işte o Sub ile oluyor sanki Yine de anthem kullanıcısı bilgili bir arkadaştan tüm ayarları öğrenip kurcalamadan Sub arayışına gitmeyin. Baktınız olmadı tek çare sıkı bir Sub. Yalniz mekan büyük olmadigindan masraf da az olur . Velodeyn compact 10 ,1500 civarına o oda için fazlasıyla yeterli olur herhalde. Dinlemedim ama arastirmistim bir zamanlar ve neredeyse alıyordum.

• ***radyo*** * kullanıcısına yanıt
    Yok yok, zaten tüm hoparlörlerden aynı ses gelsin derdinde değilim, tersine ses ayrımını en iyi bir şekilde başardığı için AVR her daim hazır sistemlerden önde, onda bir kuşkum yok ama sub lazım gibi, belki de henüz kulağım alışmadığındandır. Bir süre vakit geçirelim de belki o zaman bu setup hakkında daha doğru değerlendirmelerde bulunabilirim. Teşekkür ederim değerli fikir ve önerileriniz için.
  • Kalibarasyon sonrası mutsuzluk varsa yapma kalibrasyon.

Mesela beğenilmeyen Pioneer mcaccı bende beğenmem. Çünkü ses çok flatlaşıyor ve sistem bass esksikliği hissetiriyor

Bu linkteki videoyu indir, ve her hoparlör için oturduğun yerden kendi kulağın ve isteğine göre db ayarı ata.

http://www.demo-world.eu/download-2d-trailers/?file=dolby_truehd_channel_check_lossless-DWEU.mkv&pic=dolby_truehd_channel_check_lossless.jpg

Yapmadan önce resetle avr yi ve frontları 0db olarak düşün, film izlediğin ses ayarını -20db yada neyse ona getir, sonra center ve surroundları artır yada düşür.

Mesefa ayarınıda kendin yaparsın zaten. Birde böyle dene istersen, profesyonel olmasada tatmin eder diye düşünüyorum.

• Tamam ağabeyim, hemen deniyorum. Teşekkür ederim.

Edit: Deniyorum dedim ama bendeki player bunu desteklemediğinden deneyemedim.Sanırım http://www.demo-world.eu/download-2d-trailers/?file=auro_3d_demonstration_video-DWEU.mkv&pic=auro_3d_demonstration_video.jpg linkindeki işime yarayacaktır.

Edit 2: KODI ile açınca dosyadan ses gelmeye başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgrozt -- 5 Kasım 2016; 23:55:11 >

• Benim verdiğim linkteki video m2ts dosyası yani bildiğimiz bluray, neki senin player?
  • Asefik kullanıcısına yanıt
    Üstad KODI ile açınca çalıştı meret.
  • ozgrozt kullanıcısına yanıt
    hocam telefon numaranı özelden at bana müsait olduğumuzda konuşalım..
  • @ozgrozt sistem yeniydi sanırım değil mi? Cord kabloların yanması uzun sürüyor.
    Ben günlük olarak da sistemi kullanmama rağmen bir buçuk ayı bulmuştu kabloların kendine gelmesi.
    Hoparlörlerin kendine gelmesi de bir süre alacaktır.

Ayrıca arkadaşların dediği gibi sinema center ve subwoofer olmadan olmaz. ;)
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.