Şimdi Ara

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.614
Cevap
122
Favori
494.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet. Bugünlerde yağışlar başlayınca çok fazla gerekli mi diye düşündüm. Fakat yanlış biliyormuşum. 7 derece altındaki sıcaklıklarda kışlık lastik yol tutuşu farkediyormuş. İstanbulda da 7 derece altında toplasan 3 haftadan fazla düşmez kolay kolay. Yasal olarak zorunlu değilse bana da çok mantıklı gelmedi. Benim araç 17inç jantlı belki o yüzden conti eco contact vardır.
  • ognemir kullanıcısına yanıt
    Ben her gün kullanıyorum iş mesafemde gidiş geliş toplam 50km günlük. Fakat 7 derecenin altına düşmüyor çok fazla düşse de 4-5 derece olur o da bir kaç hafta en fazla. Ben kış lastiği yağışlı havalarda şart sanıyordum sıcaklık önemliymiş. Bu sene kışın sertliğine göre alırım artık. Daha 16 derece altına düşmedi.
  • Yazliklar yetiyor yaw istanbulda hava 0 derece olsada asfalt 10 derecenin altina gunduz indigini sanmiyorum sonucta istanbul yani asfalt bos kalmiyor cok ara bi mahallede oturmuyorsaniz zaten yollar temiz oluyor gerci en merkezi atakoyde yerleri karli sekilde 1 hafta biraktilar o da ayri ayipti neyse

Ben yazliklarla devam tek sikinti e5 de zorunlu kislik takan taksiler cok fazla su atiyor arkaya sileceklerin beline kuvvet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mergen57 kullanıcısına yanıt
    İstanbul içindeyseniz daha uygun bir fiyat verebilirim.
  • iyi geceler arkadaşlar bend bu aracın 1.2 Icon modelini almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlardan rica etsem performans konfor teknik özellikler yakıt vs.. nasıl? Dizel almadığımıza pişman olurmuyuz görüşlerinizi bekliyorum.
  • Killer_Elite kullanıcısına yanıt
    Benim günlük 50 km yolumun yarısı trafik durumuna göre ya e80 ya da e5 üzerinden. Ana caddeye de yakın oturuyorum öyle ara sokaklarda değilim. Bu kış çok sert geçmezse gıcır gıcır lastikler atlatır sanırım kışı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kral_37

iyi geceler arkadaşlar bend bu aracın 1.2 Icon modelini almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlardan rica etsem performans konfor teknik özellikler yakıt vs.. nasıl? Dizel almadığımıza pişman olurmuyuz görüşlerinizi bekliyorum.

bence sende benim gibi sedan olanı bekle o çok daha güzel olacak gibi duruyor ekim ayında satışa çıkacak
  • Arkadaşlar Merhaba,bir tanıdğım yeni megane 4 hatchback aldı.Gösterge panelinde L/KM yazısı yazmıyor,KM/L oranı mevcut,bu ayarı bir türlü L/KM olacak şekilde değiştiremedik,nereden ve nasıl yapılabileceği hakkında bilgisi olan var ise yardımcı olur ise çok seviniriz.
  • Boğaziçi Mais te yaptırdım ben

• Degerli megane 4 kullanicilari megane 4 15.edc ile yeni kia cerato 1.6 136 bg 7dct arasında secim yapmak gerekirse hangisini tavsiye edersiniz konfor yakit tuketimi olarak yorumularinizi rica ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: ta7asw

Degerli megane 4 kullanicilari megane 4 15.edc ile yeni kia cerato 1.6 136 bg 7dct arasında secim yapmak gerekirse hangisini tavsiye edersiniz konfor yakit tuketimi olarak yorumularinizi rica ederim

kesinlikle megane 4. mutlaka test edin ben kullanmadan önce önyargı ile yaklaşıyordum yine megane 3 gibi olmuştur diyordum alakası yok. golf 7 ,astra, 308, i30, civic, leon dahil neredeyse tüm c sınıfı dizel otomatikleri test ettim ve yeni megane 4 e karar verdim. Bu kez olmuş..

• ta7asw T kullanıcısına yanıt
    Kia yi bilmem ama megane 4 kullanıcısı olarak araçtan son derece memnun olduğumu söyleyebilirim.
    Uzun yolda koltuklar çok rahat yolculuk insanı hiç yormuyor.
    Bu araç ile dizel arabadaki motor sesini unutur oldum çok sessiz gerçekten.
    Yakıt tüketimi ise hiç konuşmaya gerek yok bence. İstanbul da işe gidip gelirken 4.8-5 arasi yakıyor.

• ta7asw T kullanıcısına yanıt
    Megane'dan memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mergen57 -- 25 Eylül 2016; 17:10:23 >
  • Cuma akşamı itibariyle Megane serüvenim sona erdi.
    Virajda karşıma çıkan hayvan sebebiyle şarampole yuvarlanarak aracı pert ettim.Ben ,eşim ve kardeşim sadece birkaç çürük ve biraz ağrılar ile atlattık.Bu araç daha ilk günden beri bana yaramamıştı ve en sonunda pert olarak hayatımdan çıktı.
    2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ognemir -- 25 Eylül 2016; 17:53:20 >
    Takla mı attınız ! Çok geçmiş olsun.Klasik olacak ama cana geleceğine mala gelsin. Arabanın b sütunu hayatınızı kurtarmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mergen57 -- 25 Eylül 2016; 18:21:08 >
    Ayrıca kaskonuz hangi firmadandı.

Büyük geçmiş olsun Allah acil şifalar versin hem fiziksel hem mental açıdan

• Arka lastik şarampole düştü sonrasını hatırlamıyorum.Takla atmışız,yolun 3–4m dışındaki bir ağaca çarpmışız sonra tavan üstünde yolda bulduk kendimizi.Elektriği kesmek için aküyü aradık araçta yoktu ,sonra 20m ilerimizde bulduk.Ağaca çarpınca fırlamış..
    Kasko Axa'dan.

Gerçekten çok büyük bir kaza. Adınıza çok üzüldüm. Forumunda en aktif kişilerinden birisiydiniz, aracınızı seviyordunuz. Canınıza bir şey olmadığına şükretmek lazım, mental olarak da Allah yardımcınız olsun. Kasko da inşallah sorun çıkarmaz.
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.