Şimdi Ara

Dört mevsim lastik modelleri (3PMFS/M+S) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
4
Favori
12.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dört mevsim lastik modelleri (3PMFS/M+S)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 18 Kasım 2015; 14:02:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lassa Competus A/T

• Japon malı Falken AS200lerimiz bugün Auris'e de takıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Michelin Crossclimate
    Nokian Weatherproof
    Goodyear Vector 4,5,5+
    Falken AS200 (TRde kış lastiği diye satıyorlar)
    Sava Adapto HP (TRde Goodyear bayilerinde var)
    Hankook Optimo 4S (TRde var)
    Pirelli Cinturato Allseason (TRde var)
    Dunlop SP Sport 01 A/S
    Uniroyal AllseasonExpert
    Vredestien Quatrac Lite
    Kumho Solus HA31
    Nexen N'Priz 4S
    Toyo Vario V2+

Not: Bu lastiklerden herhangi birini kullananlar olumlu/olumsuz yorum yapabilirler.

Hocam bir de petlas imperium var sanirim 4 mevsim olarak. Ancak bilgim yok. Ben goodyear vector kullandim yaz kis. Fena degildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

quote:

Michelin Crossclimate
    Nokian Weatherproof
    Goodyear Vector 4,5,5+
    Dunlop SP Sport 01 A/S
    Uniroyal AllseasonExpert
    Vredestien Quatrac Lite
    Kumho Solus HA31
    Nexen N'Priz 4S
    Toyo Vario V2+

Not: Bu lastiklerden herhangi birini kullananlar olumlu/olumsuz yorum yapabilirler.

Hocam bir de petlas imperium var sanirim 4 mevsim olarak. Ancak bilgim yok. Ben goodyear vector kullandim yaz kis. Fena degildi.

Onda kar tanesi sembolü yok, o yüzden listede yok.

• Nokian waterproof var karda petlastan iyi ıslak zeminde yazlıklar kadar iyi kuruda çok uzun süre kullanmadım daha
    4 mevsin yoğun kar olmayan yerler için çok ideal

• quote:

quote:

quote:

Michelin Crossclimate
    Nokian Weatherproof
    Goodyear Vector 4,5,5+
    Dunlop SP Sport 01 A/S
    Uniroyal AllseasonExpert
    Vredestien Quatrac Lite
    Kumho Solus HA31
    Nexen N'Priz 4S
    Toyo Vario V2+

Anladim hocan. Kar sembolu olmadigini bilmiyordum petlas imperiumda. O zaman 4 mevsim demeleri yanlis

• quote:

quote:

quote:

quote:

Michelin Crossclimate
    Nokian Weatherproof
    Goodyear Vector 4,5,5+
    Dunlop SP Sport 01 A/S
    Uniroyal AllseasonExpert
    Vredestien Quatrac Lite
    Kumho Solus HA31
    Nexen N'Priz 4S
    Toyo Vario V2+

Anladim hocan. Kar sembolu olmadigini bilmiyordum petlas imperiumda. O zaman 4 mevsim demeleri yanlis

Petlas 535i incelemiştim,
    Yanağında All Season yazısı var ve kocaman M+S yazıyor. Ama kar tanesi sembolü yok.
    İllaki yaz lastiğinden iyidir kış koşullarında.

• Ilk mesajlarda hatali bilgiler verilmis herseyden var hicbiseyden yok vs....
    Bu lastiklerde kar sembolu var , ve testlerde yaz lastiklerinden cok daha iyi sonuc veriyorlar

Bu arada ziganadan gecmemis birine bu lastiklerin onemini de anlatmak zor , bir ucu yaz ,bir ucu kistir.

• Merhabalar,

2004 model Honda CR-V marka aracımın lastik değişim vakti geldi. Son seneler de piyasaya çıkan ve büyük ilgi gören 4 Mevsim lastikleri birçok insan gibi ben de çok mantıklı buluyorum. Zira İstanbul, Çanakkale gibi kışın çok çetin geçmediği şehirler de yaz/kış ayrı lastik kullanmak büyük külfet.

Aracımın orjinal ebatları 205/65/16, şu an üstünde Bridgestone Dueler marka/model iğrenç lastikler var.

205/65/16 binek araçlar için çok zor bulunan, genelde de minibüs/van tipi araçların kullandığı bir ebat

Dolayısıyla ebat değiştirip 215/60/16 kullanmayı makul görüyorum, bu sayede yuvarlanma çapını da minimum da tutacağım.

Ancak gelgelelim Michelin CrossClimate'de bu ebatta fiyat çok tuzlu, 4 lastik 1900-2000 liraya denk geliyor.

Hayatım boyunca F/P ürünlerini çok sevdim, dolayısıyla ben de diğer 4 mevsim lastiklere yöneldim. Gözüme Falken AS200 takıldı, çok beğendim, fiyatı uygundu, (2 takım AS200, 1 takım CC'ye bedel) telefona sarıldım; ama hiç bir bayide istediğim ebatı bulamadım.

Nokian WeatherProof'a da baktım ama daha çok yaz lastiği gibi davranan kış lastiği olduğunu düşünüyorum. İstanbul gibi bir şehire uygun olmadığını düşünüyorum.

Sizlerin diğer 4 mevsim lastik yorumlarını merak ediyorum. Şu anda Toyo ile ilgileniyorum, öncelikle kullanıp, tecrübe edenler olmak üzere yorumlarınızı bekliyorum.

Şu lastik olayını çözmem lazım artık.

Bu arada aracım sürekli 4 Çeker değil. Sadece ön lastiklerin patinaja düştüğünü anladığında, arka diferansiyeli çalıştıran bir sistem. Geri kalan tüm zamanlar önden çekiş bir araba nasılsa, öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Type R -- 21 Şubat 2016; 22:01:36 >

• Type R T kullanıcısına yanıt
    Kaliteli bir yaz lastiği alın Boşver in 4 mevsimi derim. Ne yazın ne kışın istediğiniz performansı alamıyorsunuz... Kaliteli yazlık kullanın... En dendiğinden 4 tane kışlık alın 4 tane de alüminyum jant kendiniz bile değiştirirsiniz

• bozak07 kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için teşekkür ederim.

Araç babamın aracı ve kendisi araba ile hiç alakası olmadığı gibi, yaz/kış ayrı lastik kullanmayı fuzuli bulan ve onaylamayan birisi. Eski toprak işte.

Aracının bakımıyla vs. hep ben ilgilenirim. Önceki lastik değişiminin birinde (2010'de) ben yurtdışındaydım, kendisi bir lastikçiye gitmiş, bunun aynısından tak demiş. Lastikçi de böyle anlamayan birisini görünce, vurmuş voleyi tabi. Rafta 8yıl beklemiş lastiği takmış arabaya ki, lastik 2002 üretimi. Şaka değil, 2002. Ulan araba 2004 model zaten.

Bu zamana kadar da yazlık lastikle kullanıldı zaten araç. Hani lastik değişim zamanı da gelmiş ve TR'de 4 Mevsim lastiklerde yaygınlaşmışken, biz de takalım diyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Type R -- 21 Şubat 2016; 22:24:48 >

Akşam akşam nasıl sinir oldum ya bu nasıl esnaflık bu nasıl kültür nasıl karakter? İnan şunu ben yapsam gece gözüme uyku girmez.

Başka birisine yapsa döverler bu adamı.

Valla onun dışında eğer bir 4 mevsim lastik alırsam Nokian waterproof denemeyi düşünüyorum sadece.. Fiyat olarak üzer mi bilmiyorum

0 (543) 915 05 99
    Ali beye sorun, Ankarada vardır, kargoyla yollarlar size.

• Carsever kullanıcısına yanıt
    AS200 için mi hocam bu numara? Öyleyse yarın arayayım.

Tam bir F/P lastiği gibi duruyor, kullanmakta çok istiyorum açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozak07

Akşam akşam nasıl sinir oldum ya bu nasıl esnaflık bu nasıl kültür nasıl karakter? İnan şunu ben yapsam gece gözüme uyku girmez.

Başka birisine yapsa döverler bu adamı.

Valla onun dışında eğer bir 4 mevsim lastik alırsam Nokian waterproof denemeyi düşünüyorum sadece.. Fiyat olarak üzer mi bilmiyorum

Aynen hocam, maalesef çoğu artık insanlar sadece "para" odaklı yaşıyorlar, nasıl, nereden gelmiş orası önemli değil onlar için.

Nokian WP çok güzel ve fiyatı da çok makul bir lastik ama asıl işi kış lastiği olmak. Onun için Nokian WP'a yaz lastiği gibi davranan kış lastiği; Michelin CC'ye de kış lastiği gibi davranan yaz lastiği diyorlar. İstanbul gibi kış koşullarının çok çetin olmadığı, yazlık havanın daha baskın olduğu memleketlerde Nokian'ın ne derece başarılı olacağı düşündürüyor. İstanbul için Michelin daha uygun. Ha Afyon, Karaman gibi illerde yaşasaydım, kesinlikle Nokian tercih ederdim.

• En son çare olarak da; 215/60/16 ebadında

Starmaxx INCURRO - ST430 A/S
    Petlas EXPLERO PT411 A/S

alın. En azından yaz lastiği almamış olursunuz. Kar sembolü olmasa da yaz lastiğinden hallice.

• Sürekli 4 çeker subaru aracım için Nokian Weatherproof aldım. Aynı ebatta normal bir yazlık ya da kışlık lastiğine göre 50-60 lira fazla verdim. Subaru için karda gitmek zaten pek sorun değil, yazlık lastikle bile çoğu aracın kışlık lastikle çıkamadığı yeri çıkabiliyorsunuz, fakat durmak mesele... Yılda fazla km de yapmıyorum çift takım lastiğe para vermektense bu lastik çok mantıklı geldi ve çok memnunum.

• Carsever kullanıcısına yanıt
    @Carsever Hocam Pirelli veya GoodYear'da yok mu bize uygun, hesaplı bir 4 Mevsim lastik modeli?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Type R -- 21 Şubat 2016; 22:52:55 >
    Pirelli P2500 ve GoddYear Vector serileri tutunma bakımından iyi ve bence ağır arabalarda konforlular.

Aslında arazi taşıtı ebatlarında A/S, 4S, M+S daha çok lastik bulunuyor. Binek arabalarda bunları bulmak daha zor. "M+S" resmi DOT standardıdır, AB de kabul ettiğinden resmi olarak kışa uygundurlar. Ancak buzlu yollar için yeterli değiller, onlarda kar ikonlu dağ piktoramlı M+S gerekir.

Ek olarak, Sumitomo HTRZ 4S, Uniroyal Rain-Max bakabilirsiniz. Yarı ticari ve arazi taşıtlarında konfor için yük indeksine dikkat ediniz. Orjinal lastiğinde 95 olan yük indeksini, aynı ebatta 105'e çıkarınca lastik daha sağlam, fakat çukurlarda daha konforsuz olur.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.