Şimdi Ara

Kyocera FS-6530MFP TK-475 Toner Dolumu Nasıl Yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
16.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fatih projesi kapsamında okulumuza gönderilen fotokopi makinesinin orjinal tonerleri bitti. Orjinal tonerleri de 300-350tl gibi birşey. Muadilleri de 100-150TL arası. Dolumu daa buralarda 100TL ye falan yapıyorlar. Toner olarak TK-475 diye bir toner kullanıyor. Şimdi dolum yaptıran okullar da var ama bu dolumu tozu kendimiz alarak biz yapamaz mıyız? Elimizde orjinal tonerleri duruyor. Kenarına baktım kapak kısmı eritilip sabitlenmiş ama orayı kesersek içerisine tozu doldurabiliriz gibi. Mümkün mü bu? Bu şekilde sorunsuz kullanabilir miyizz? Ya da kullanan dolduran okullarda falan arkadaş varsa buradan bilgi paylaşımında bulunursak iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MGES38 -- 14 Ocak 2015; 23:26:37 >

• kutuyu üsten delin,toneri doldurun daha sonra bantla deldiğiniz yeri yapıştırırsınız toner dökülmez.yada sarı etiket var onun altından delin.

kyocera için seramik toner tozu kullanmanız lazım hem kopye bozulmasın hemde parça ömrü 300000 sf gitsin.maksimum 750 gr doldurmanızı öneririm.

fakat asıl problem fatih kapsamında gelen makinaların garanti sorunu buna dikkat ederek hareket etmenizi tavsiye ederim.
  • Teşekkürler. Bugün aldığım toz geldi doldurdum ;) Sıkıntısız hallettim. Takınca orjinal değil toner uyarısı verdi devam deyince çekmeye devam etti ;) Ama garantilik sorun olur mu ileride bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MGES38

Teşekkürler. Bugün aldığım toz geldi doldurdum ;) Sıkıntısız hallettim. Takınca orjinal değil toner uyarısı verdi devam deyince çekmeye devam etti ;) Ama garantilik sorun olur mu ileride bilemiyorum.

acaba toneri nereden deleceğimizi bize görsel olarak gösterebilir misinişz?
    teşekkürler.
  • makine garanti dısı kalıyor. bende okuldaki baska marka makineyi doldurmustum. ithalatcı oyle demişti.

dolumu resimli sekilde gosternşz bizim okula da geldi aynı makineden. ve oneriecegiz toner dozu nedir. daha once taskalfa 180 de ipm marka toner tozu kullanmıstım 150 bin kullanım olan makineni 155 bine kadar gitmişti. sonra genel bakıma alındı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mondschein66 -- 17 Ocak 2015; 17:49:09 >
  • mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    ithalatçı firmalar kotalarını doldurmak için sarf malzeme satmak zorunda .ben garanti veriyorum 2 sene , işin giderleri var masrafların çıkması için toneri benden alacaksınız diyemiyor fırsatı buldumuda kaçırmıyor sizde olsanız eninde sonunda aynı şekilde davranmak zorunda kalırsınız.
    task alfa 180 de eğer ipm toner kullanmamış olsa idiniz rahat 200000 sflık çıktıları orjinal ünite ile görürdünüz.çünki toner micron olarak kalın kalıyor.
    ipm tonerde benim bildiğim kadari ile seramik toz mevcut değil ,kendime ait makina ve miüşterilerime ait makinalar da ( seramik drumlı ve high speed kyocera cihazlarda)
    uygun toner bulmak zaman aldı.neden derseniz kimse malım kötü demiyor herkesin tonerinde bu güne kadar hiç geri dönüş olmamış vs. gibi sözler söyleniyor ama servis olarak
    makinanın kopyesini düzeltmek için göbeği çatlayan ben oluyorum ,neyse şu anda kullandığım toner kopyede koyuluk kaybolmadan , zemin atma problemi yaşamadan parça ömürlerinin üzerinde verim alma konusunda
    gayet başarılı sonuç veriyor.
    fatih kapsamında gelen çihazlarda garanti 4 yıl görüyorsunuz.fakat bu garantiyi kim nasıl neye göre verecek belli değil.ihaleyi kazanan oyak firması , kurulumu yapanlar taşeron firmalar,ortada ithalatçı firmanın adı geçmiyor
    bayi orjinal görünümlü fason toner satıyor, okullarda korkudan kuzu gibi boynunu uzatıyor işte bu yüzden işin tutulası tarafı yok.halbuki gelen makinalar 10 numara makinalar . öğretmen kullanmayı bilmiyor parçası kırılmış umrunda değil banane idare halletsin diyor idarelerde para derdinde veli para toplamak yasak deyip devlet size para veriyor ben vermem diyor müdürlerde aile birlikleri 40 takla atıyor para toplamak için.....
    kusura bakmayın fazla uzattım izmirde olan arkadaş varsa bizzat yardımcı olurum ,sorun yaşadığınızda sorabilirsiniz beraber çözeriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ErkomServis

ithalatçı firmalar kotalarını doldurmak için sarf malzeme satmak zorunda .ben garanti veriyorum 2 sene , işin giderleri var masrafların çıkması için toneri benden alacaksınız diyemiyor fırsatı buldumuda kaçırmıyor sizde olsanız eninde sonunda aynı şekilde davranmak zorunda kalırsınız.
    task alfa 180 de eğer ipm toner kullanmamış olsa idiniz rahat 200000 sflık çıktıları orjinal ünite ile görürdünüz.çünki toner micron olarak kalın kalıyor.
    ipm tonerde benim bildiğim kadari ile seramik toz mevcut değil ,kendime ait makina ve miüşterilerime ait makinalar da ( seramik drumlı ve high speed kyocera cihazlarda)
    uygun toner bulmak zaman aldı.neden derseniz kimse malım kötü demiyor herkesin tonerinde bu güne kadar hiç geri dönüş olmamış vs. gibi sözler söyleniyor ama servis olarak
    makinanın kopyesini düzeltmek için göbeği çatlayan ben oluyorum ,neyse şu anda kullandığım toner kopyede koyuluk kaybolmadan , zemin atma problemi yaşamadan parça ömürlerinin üzerinde verim alma konusunda
    gayet başarılı sonuç veriyor.
    fatih kapsamında gelen çihazlarda garanti 4 yıl görüyorsunuz.fakat bu garantiyi kim nasıl neye göre verecek belli değil.ihaleyi kazanan oyak firması , kurulumu yapanlar taşeron firmalar,ortada ithalatçı firmanın adı geçmiyor
    bayi orjinal görünümlü fason toner satıyor, okullarda korkudan kuzu gibi boynunu uzatıyor işte bu yüzden işin tutulası tarafı yok.halbuki gelen makinalar 10 numara makinalar . öğretmen kullanmayı bilmiyor parçası kırılmış umrunda değil banane idare halletsin diyor idarelerde para derdinde veli para toplamak yasak deyip devlet size para veriyor ben vermem diyor müdürlerde aile birlikleri 40 takla atıyor para toplamak için.....
    kusura bakmayın fazla uzattım izmirde olan arkadaş varsa bizzat yardımcı olurum ,sorun yaşadığınızda sorabilirsiniz beraber çözeriz.

sağolun cevabınız için. agrı dogubayazııta gorev yaptım gecen hazirana kadar. geri geldi kırık kapı tamir ettik, yeri geldi kaynak yaptık :)

okulun yazıcı ve fotokopisini de doldurdum. 2 bin liraya sıka sıka bir cihaz aldık. utax 1118 (kycera tasklafa 180) aynı makine tamamen. orijinal tonr 300 lira. hesap ettik, kırtasiyede fotokopi cıkarması cok daha ucuza geliyor. mecburen içindeki demo toner bitince dolum yaptım.

153 bindeydi galba artık vadesini doldurdu. 750 liraya servis genel bakımını yaptı.

su anda istanbuldayım, aynen dediginiz gibi bana neci cok. ama insanın elinden geliyorsa da yapmalı, kul bilmiyorsa Allah biliyor. o yuzden okulumuza da fatih projesi kapsamında aynı makineden gelmiş. galiba 4-5 tane de toner gondermişler.

birkaç aya taner bitince ya alacagız yada dolduracagız. ( okul için istiyırum, sınıfıma brother dcp 1511 aldım dolumunu da ben yapıyorum. okulun makinesini hiç kullanmıyorum )

• ErkomServis E kullanıcısına yanıt
    Bana gelen toner tozu şu şekilde geldi. n11.com üzerinden aldım ben ve ilanda farklı resim vardı ama bu geldi. Nasıl acaba bu ürün sizce? Bu seramikli olanından mı bu?

Kyocera FS-6530MFP TK-475 Toner Dolumu Nasıl Yapılır?
  • MGES38 kullanıcısına yanıt
    şişede marka göremedim fakat üzerinde yazan modeller opc drum kullanan modeller, km 1620-1650-2020-1635 vs. bu modeller seramik toner tozu kullanmıyor .
    toner için denemeden bir şey söylemek zor fakat developer tankının içindeki toner ile elinizdeki toner tankın içinde karıştıktan ( tahmini rakam söylüyorum yaklaşık 500 sf ) sonra kopyede siyah zemin veya çıkan kağıt
    üzerine elinizi sürdüğünüz zaman yazılar siliniyor ise toneri mutlaka içinden alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErkomServis

şişede marka göremedim fakat üzerinde yazan modeller opc drum kullanan modeller, km 1620-1650-2020-1635 vs. bu modeller seramik toner tozu kullanmıyor .
    toner için denemeden bir şey söylemek zor fakat developer tankının içindeki toner ile elinizdeki toner tankın içinde karıştıktan ( tahmini rakam söylüyorum yaklaşık 500 sf ) sonra kopyede siyah zemin veya çıkan kağıt
    üzerine elinizi sürdüğünüz zaman yazılar siliniyor ise toneri mutlaka içinden alın.

Merhaba arkadaşım yardımcı olmak adına söylüyorum. Developera karışan toneri içinden nasıl alınacağınıda anlatırsanız daha iyi olur diye düşündüm bayan çorabı mıknatıs vs vs. konuyla ilgilenen siz olduğunuz için yorum yapmak istemedim gayet iyi bilgiler vermişsiniz. iyi forumlar

• cümle havada kalmış
    saydığım problemler olursa dolum yaptığınız toner kutusunu makinanın içinden çıkartın ve tekrar aynı kutuyu takmayın
    saydığım problemler tonerin fırında iyi pişmediğini ve dolum toner ile makinada daha önce kullandığınız tonerin farklı yapıda olduğunu gösterir.
    kyocera fs-6530 Mono component sistem makinadır , developer tankını tamamen boşaltmadan birbirlerinden farklı tonerleri karıştıramazsınız
  • tonerleri doldurun makınadan para kazanalım :D teşşekurler arkadaslar
  • AYRICA Kyocera FS-6530MFP MAKINASINDA DEVELOPER TOZU YOK MAKINA DİJİTAL Bİ MAKINA ANALOG DEĞİL
  • hedefkartus kullanıcısına yanıt
    Mono component makina size ne ifade ediyor ?
    tonerin aktarıldığı ünite servis manueller de halen developer tankı diye ifade edilmektedir.
    kyocera + toshiba + minolta gurubu + nrg gurubu v.s marka dijital makinlarda modeline göre developer kullanımına devam edilmektedir.saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hedefkartus

tonerleri doldurun makınadan para kazanalım :D teşşekurler arkadaslar

ne demek istiyorsunuz? toner dolumunu kendimiz yapınca cihaz arızalanacak ve gelip sizden mi alacağız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MGES38 kullanıcısına yanıt
    uygun değil
  • ErkomServis E kullanıcısına yanıt
    Peki bana uygun olan ürün önerebilir misiniz? Nereden alabilirim? Teşekkürler...
  • Birkaç sorum veya tespitim olacak:
    1) Fatih Projesi kapsamında gelen bu makinelerin bakımları illa ki yetkili servis tarafından mı yapılması gerekiyor?
    (Benim şahsi düşüncem: Garanti dışı kalmasın deniliyorsa evet yetkili servis tarafından yapılması gerektiğidir.)

2) Sarf malzemesini illaki yetkili servisten mi almam gerekiyor?
    Yok yasakmış. 4 yıl servisin sorumluluğundaymış. Bakanlığa bilgi vereceklermiş. Doğru olmasını düşünemiyorum.
    Doğruysa, o zaman kağıdı da yetkili servisten almam gerekiyor durumu ortaya çıkıyor.

3) Muadil toner kullanıyorum. Çalıştığımız şirket bu yönde garanti veriyor. Çıktılarda ve makinede bir sorun yaşamadık. Yaklaşık 4-5 tane muadil toner bitirdik. (İlk başta gelen orjinal tonerler haricinde.)

4) Örneğin, orjinal toner kullandık ama buna rağmen makinede sorun çıktı. Kullanımdan dolayı. Yetkili servis garanti kapsamında yapacak mıdır sizce bunu?
    Yoksa kullanıcı hatası deyip +KDV şu kadara olur şeklinde fiyat mı sunacak?

5) Beyaz eşya aldığımızda yetkili servisi çağırırsak arızalarda, ürünün garantisi devam eder. Başka servis çağırırsak garantisi biteceğini biliriz.
    Ama yetkili servis hiçbir zaman bulaşık deterjanını, çamaşır deterjanını benden alacaksın demez.
    Emeğe saygısızlık etmek istemem ama, yanlış toner kullandıysam veya ürünü yanlış kullandıysam gelir tamir eder. (Garanti içi veya garanti dışı.)
    Toner seçiminde de idare dikkat edecek tabiki.

(İstanbul-Avrupa yakasından bir kullanıcıyız.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmurad -- 20 Mart 2015; 1:50:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MGES38

Fatih projesi kapsamında okulumuza gönderilen fotokopi makinesinin orjinal tonerleri bitti. Orjinal tonerleri de 300-350tl gibi birşey. Muadilleri de 100-150TL arası. Dolumu daa buralarda 100TL ye falan yapıyorlar. Toner olarak TK-475 diye bir toner kullanıyor. Şimdi dolum yaptıran okullar da var ama bu dolumu tozu kendimiz alarak biz yapamaz mıyız? Elimizde orjinal tonerleri duruyor. Kenarına baktım kapak kısmı eritilip sabitlenmiş ama orayı kesersek içerisine tozu doldurabiliriz gibi. Mümkün mü bu? Bu şekilde sorunsuz kullanabilir miyizz? Ya da kullanan dolduran okullarda falan arkadaş varsa buradan bilgi paylaşımında bulunursak iyi olur.

Hocam selamlar öncelikle makina servis tarafından garanti dışı bırakılır makina üzerindeki developer tankı kısa zamanda bozulmaya daha açık ve bulaştırarak çıkarır makina fon atabilir koyduğunuz dolum tonerle ilgili tamamen kaçtığınız ücret daha büyük maliyetle karşınıza çıkar kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj can -- 27 Mart 2015; 23:18:36 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.