Şimdi Ara

Gtx 970 - Samsung S23B350H 60Hz / Yırtılma ve Dalgalanma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 970'i 60FPS'ye sabitlemek de acayip ama :)

Bu arada PM'ye bakabilir misin ?
  • iyi akşamlar arkadaşlar ,

Gtx 970 ekran kartıyla birlikte Samsung S23B350H monitör kullanmaktayım ve hdmi kablosuyla sorunum şu ki ;

Oyunlarda bazı sahnelerde bazı bölümlerde , Csgo , Bf4 , Farcry4 bazı sahnelerde ekranda kırılma ve dalgalanma olmakta sizce bu neden monitör mü değiştirmem lazım ? Ekran kartından mı ? Ekran kartının hiç bir ayarıma dokunmamaktayım ve oyunlardada hiç bir video ayarlarına dokunmuyorum ama yinede kırılma dalgalanma var , 144hz bir monitör alsam bu sorun gidermi ? Yada ne yapmam lazım bir el atsanızda düzeltsek şunu ?

• v-syncyi açıcaksın yoksa fazla fpsden yırtılmalar olur oyunu 60 fpsye kitliyceksin
  • kingarthasilker kullanıcısına yanıt
    60 fps sabit olunca performans kaybı yada başka bir durum ortaya çıkarmı hocam peki
  • i7_4790k İ kullanıcısına yanıt
    olmaz zaten 60 hz monitör olduğu için 120 fps ile 60 fps arasındaki farkı göremiyosun en fazla 60 fps gösteriyor ay monitör bendede var ama benim kart hd 6850
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Mesela csgo oynarken 60 fps saçma oluyor 300 net almak varken sanki akıcılık gidiyormuş gibi olmazmı ?
  • Hocam V-Sync açmak sorunu çözüyor ancak akıcılığı da bir miktar götürdüğü bir gerçek. 60hz olsa bile daha yüksek fps aldığınız oyunu daha akıcı oynadığınızı hissediyorsunuz. ( Özellikle CS:GO'da inanılmaz yavaşlıyor )

Ben de sizin gibi Gtx970 ile 60hz Monitörde oynuyorum ancak herhangi bir problemim yok dalgalanma-kırılma gibi.

Oynadığım oyunlar ; BF4 - Cs:Go - Dota2 - Grid2 - Shift 2 -Shadow of Mordor - LoL - Payday 2. Henüz herhangi bir yırtılma ya da dalgalanma ile karşılaşmadım. Her oyunu Max ayarlarda ( Filtreler Dahil ) ve V-Sync kapalı oynuyorum. Farklı bağlantı kablonuz var ise onunla denemenizi tavsiye ederim. Eğer kablodan sonra da devam ederse farklı bir monitöre bağlamayı deneyip test edin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lamb0fGod -- 12 Aralık 2014; 22:55:28 >
  • Lamb0fGod kullanıcısına yanıt
    Kabloluk birşey yokmuş gibi duruyor oyunda o dalgalanma yada yırtılma herneyse böle kasma gibi birşey tam çözemedim bende dvi kablom var birde onla denerim ama çözemedim v-sync kapalı yapınca csgoda dediğim gibi 60 fps iş görmeyen bir fps bilemedim ama birdaha kablo denicem olmadı monitör alıcaz artık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.