Şimdi Ara

M8 Amlogic S802 Quad Core XBMC 4K HD Media Player (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
4
Favori
11.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İhaleden aşağıdaki ürünü 42 dolara aldım,
    Australya postası acaba dedikleri gibi 10 günde getirecekmi?
    Ev de PC ve internet olunca stick yeterli gördüm,
    bu ürünlerde android 4.4 oluyormuş sanırım..

http://www.ebay.com/itm/d-Quad-Core-Android-4-2-2-Mini-PC-MK908-RK3188-Smart-TV-BOX-2-4G-wireless-mo-/261483696508?pt=AU_PocketBikes&hash=item3ce1a4917c

M8 Amlogic S802 Quad Core XBMC 4K HD Media Player

• quote:

Orijinalden alıntı: Anadolu_Gunesi

İhaleden aşağıdaki ürünü 42 dolara aldım,

http://www.ebay.com/itm/d-Quad-Core-Android-4-2-2-Mini-PC-MK908-RK3188-Smart-TV-BOX-2-4G-wireless-mo-/261483696508?pt=AU_PocketBikes&hash=item3ce1a4917c

Hocam ne işe yarıyor alet tv ye bağlıyoru internete girip istediğimiz film sitesinden film izliyebiliyoruz diye anlıyorum yanlışım varsa düzeltin ilk defa araştırıyorum konu cahiliyim. artı başka ne özellikleri var indirmede yapabilşiyormu filmleri vs..

• http://www.aliexpress.com/snapshot/6098990937.html şu satıcıdan ürünü aldım arkadaşlar kargo bilgilerini girmesini bekliyorum hayırlısıyla elimize ulaşır umarım gelince buraya bol bol foto eklerim.
  • mini inceleme

cihazın açma kapama tuşu bulunmadığı için cihazın güç kablosunu takınca hemen calışmaya başlıyor. otg girişi de yok, eğer cihaz brick olursa nasıl kurtarılacak bir fikrim yok. hafıza kartı olarak sd kart girişi var, microsd kart takabilmek için adaptör gerekli. kumandası ufak ve kullanışlı ama ben klavye+mouse bağladığım için kullanmıyorum. logitech k220 kablosuz klavye mouse seti sorunsuz tanıdı. internete ethernet ile bağlanıyorum. cihazda harici anten olmadığı için kablosuz bağlantısının zayıf olduğunu söylüyorlar. benim cihaz modeme yarım metre uzakta olduğu için sadece deneme amaçlı kablosuza bağlandım ve sorun yoktu. cihaza logitech rumblepad2 kablosuz joystick taktım ama bir sürü yazılım yüklememe rahmen cihaza tanıtamadım. iki usb girişi yetersiz geliyor, çoklayıcı almakta fayda var.

cihazı torrentten film indirip 3tb harddiskim ile film izleme amacıyla aldım. cihaz ilk geldiğinde üzerinde nisan 18 tarihli rom vardı. xbmc de ve arayüzde hatalar olduğu için yeni rom arayışına girdim ve mayıs 12 romunu buldum. rom için bu adresi takip ediyorumhttp://www.acemax.net.cn/en/shownews.asp?id=126 .şu anda cihaz cok stabil ve 40gb üstü blueray filmleri takılmadan oynatıyor. ileri geri sarmada da problem yok. yazılım yüklemek ve root etmek oldukça kolay, arayüzden yapılıyor. sakın yanlışlıkla tronsmart romu yüklemeyin, işlemcii aynı ama diğer donanımlar farklı, cihazı brick edebilirsiniz!!!

ben kendi arayüzünü beğenmediğim için nova launcher yükledim. bir uygulamadan çıkmak için illa kapatmak gerekiyordu. bu durumu aşabilmek için "auto hide soft keys" adlı uygulamayı kurdum (root gerektirir). bu sayede istediğim zaman uygulamaları arka plana atabiliyo ve masaüstüne dönebiliyorum. torrent için atorrent uygulamsını satın aldım. ilk başta harddiskime doğrudan dosya indiremiyordum, çünkü cihaz harddiske okuma izni veriyor ama yazma vermiyordu. paragon ntfs uygulaması ile cihaz açılırken harddiskimi yazılabilir olarak bağlıyor ve sorunsuz torrentlerimi harddiske indirebiliyorum. atorrent uygulaması bilgisayardaki torrent uygulamaları kadar gelişmiş değil ama böyle bir cihaz için oldukça yeterli. web tarayıcısı olarak chrome kullanıyorum ve masaüstündeki kadar hızlı olduğunu iddaa edebilirim. bütün sayfaları çok hızlı açıyor ve hiç takılma yapmıyor. bu mesajı m8 cihazmdan atıyorum ve şu anda 8 sekme açık ve hiç sıkıntı yok.

oyun için asphalt 8 yükledim ama gamepadi tanıtamadığım için haliyle oyunu pek oynayamdım. grafik detaylarını son seviyeye getirince menülerdeki araçlar görünmüyor ve arka plan damalı bir hale giriyor. ama aracı bir şekilde seçip oyuna girerseniz sorunsuz bir şekilde grafikler yükleniyor. mouse ile oynamayı denedim ama çok zor olduğu için sarmadı. bir de oyun olarak candy crush yükledim, sorunsuzdu.

kısacası bu aletle televizyonumu dev bir tablete cevirdim. torrent için kurduğum bu sistemle yapacğım enerji tasarrufu sayesinde 3 senede ücretini amorti ederim

sorularınız varsa yardımcı olabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: salagil

mini inceleme

cihazın açma kapama tuşu bulunmadığı için cihazın güç kablosunu takınca hemen calışmaya başlıyor. otg girişi de yok, eğer cihaz brick olursa nasıl kurtarılacak bir fikrim yok. hafıza kartı olarak sd kart girişi var, microsd kart takabilmek için adaptör gerekli. kumandası ufak ve kullanışlı ama ben klavye+mouse bağladığım için kullanmıyorum. logitech k220 kablosuz klavye mouse seti sorunsuz tanıdı. internete ethernet ile bağlanıyorum. cihazda harici anten olmadığı için kablosuz bağlantısının zayıf olduğunu söylüyorlar. benim cihaz modeme yarım metre uzakta olduğu için sadece deneme amaçlı kablosuza bağlandım ve sorun yoktu. cihaza logitech rumblepad2 kablosuz joystick taktım ama bir sürü yazılım yüklememe rahmen cihaza tanıtamadım. iki usb girişi yetersiz geliyor, çoklayıcı almakta fayda var.

cihazı torrentten film indirip 3tb harddiskim ile film izleme amacıyla aldım. cihaz ilk geldiğinde üzerinde nisan 18 tarihli rom vardı. xbmc de ve arayüzde hatalar olduğu için yeni rom arayışına girdim ve mayıs 12 romunu buldum. rom için bu adresi takip ediyorumhttp://www.acemax.net.cn/en/shownews.asp?id=126 .şu anda cihaz cok stabil ve 40gb üstü blueray filmleri takılmadan oynatıyor. ileri geri sarmada da problem yok. yazılım yüklemek ve root etmek oldukça kolay, arayüzden yapılıyor. sakın yanlışlıkla tronsmart romu yüklemeyin, işlemcii aynı ama diğer donanımlar farklı, cihazı brick edebilirsiniz!!!

ben kendi arayüzünü beğenmediğim için nova launcher yükledim. bir uygulamadan çıkmak için illa kapatmak gerekiyordu. bu durumu aşabilmek için "auto hide soft keys" adlı uygulamayı kurdum (root gerektirir). bu sayede istediğim zaman uygulamaları arka plana atabiliyo ve masaüstüne dönebiliyorum. torrent için atorrent uygulamsını satın aldım. ilk başta harddiskime doğrudan dosya indiremiyordum, çünkü cihaz harddiske okuma izni veriyor ama yazma vermiyordu. paragon ntfs uygulaması ile cihaz açılırken harddiskimi yazılabilir olarak bağlıyor ve sorunsuz torrentlerimi harddiske indirebiliyorum. atorrent uygulaması bilgisayardaki torrent uygulamaları kadar gelişmiş değil ama böyle bir cihaz için oldukça yeterli. web tarayıcısı olarak chrome kullanıyorum ve masaüstündeki kadar hızlı olduğunu iddaa edebilirim. bütün sayfaları çok hızlı açıyor ve hiç takılma yapmıyor. bu mesajı m8 cihazmdan atıyorum ve şu anda 8 sekme açık ve hiç sıkıntı yok.

oyun için asphalt 8 yükledim ama gamepadi tanıtamadığım için haliyle oyunu pek oynayamdım. grafik detaylarını son seviyeye getirince menülerdeki araçlar görünmüyor ve arka plan damalı bir hale giriyor. ama aracı bir şekilde seçip oyuna girerseniz sorunsuz bir şekilde grafikler yükleniyor. mouse ile oynamayı denedim ama çok zor olduğu için sarmadı. bir de oyun olarak candy crush yükledim, sorunsuzdu.

kısacası bu aletle televizyonumu dev bir tablete cevirdim. torrent için kurduğum bu sistemle yapacğım enerji tasarrufu sayesinde 3 senede ücretini amorti ederim

sorularınız varsa yardımcı olabilirim.

Çok açıklayıcı yazmışsınız, özellikle benzer sorunlarla karşılacaklar için çok faydalı..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• paragon ntfs uygulaması ile cihaz açılırken harddiskimi yazılabilir olarak bağlıyor demişiniz bu uygulamayı marketten mi indirdiniz ?torrentte kopma oluyor mu stabil mi kaç wat harcıyorki bende aldım ürün kargoda laptobu açık bırakırdım100watyakardı bu cihaz kaç wat yakar
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC@DC

paragon ntfs uygulaması ile cihaz açılırken harddiskimi yazılabilir olarak bağlıyor demişiniz bu uygulamayı marketten mi indirdiniz ?torrentte kopma oluyor mu stabil mi kaç wat harcıyorki bende aldım ürün kargoda laptobu açık bırakırdım100watyakardı bu cihaz kaç wat yakar

5 volt, 2 amper adaptörü var yani max. 10 watt yakar. birde harddiskin tuketimi var, max. 15 watt da bunu say. paragonu marketden bedava indirdim. atorrentin ücretsiz versiyonu da var ama beğendiğim uygulamayi satin aliyorum. torrent stabil ve max. hizda indiriyor. listede cok torrent olunca yavas calisiyor program ama indirme hizini etkilemiyor.

• ürün kargoya verilmiş bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenemser

quote:

Orijinalden alıntı: Anadolu_Gunesi

İhaleden aşağıdaki ürünü 42 dolara aldım,

Hocam ne işe yarıyor alet tv ye bağlıyoru internete girip istediğimiz film sitesinden film izliyebiliyoruz diye anlıyorum yanlışım varsa düzeltin ilk defa araştırıyorum konu cahiliyim. artı başka ne özellikleri var indirmede yapabilşiyormu filmleri vs..

Bi sahtekarlık olayına kurban gitti sanırım,
    Ebay paramı geri verdi,

M8 e geri dönüş yapıyorum

• Ürün elime ulaştı sorunsuz çalışıyor sorularım var cihazı nasıl root edecez tabletteki ok menusu yok uygulamalar arasında gezemiyorum.( akşam bu sorunu hallettim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC@DC -- 10 Haziran 2014; 10:10:43 >
  • Cihazdan xbmc'yi daha üst bir sürümünü kurayım diye kaldırdım, kurduğum 13.1 xbmc de ses alıyorum görüntü alamıyorum. Bu sorunu yaşayan var mı, cihazı nasıl root'layabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.
  • salagil kullanıcısına yanıt
    USB/BT JoystickCenter GOLD Demo uygulamasıyla denerseniz tanıyabilir. Ben bu uygulama ile kullanmıştım. Ancak bazı ek ayarlarla halletmiştim. Belki şimdi o sıkıntıları da çözmüşlerdir. Denersiniz. Uygulama güzel, sadece ücretli versiyonu 15 TL.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.poke64738.usbjoygolddemo

• happycat35 H kullanıcısına yanıt
    aynısı bana da oldu. titanium bakup ile eski versiyonu geri yükledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihattr

USB/BT JoystickCenter GOLD Demo uygulamasıyla denerseniz tanıyabilir. Ben bu uygulama ile kullanmıştım. Ancak bazı ek ayarlarla halletmiştim. Belki şimdi o sıkıntıları da çözmüşlerdir. Denersiniz. Uygulama güzel, sadece ücretli versiyonu 15 TL.

hocam çok uğraştım o programla ama beceremedim. freaktabda joystick desteği için yeni bişeler eklemişler onları deniyeceğim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nihattr

hocam çok uğraştım o programla ama beceremedim. freaktabda joystick desteği için yeni bişeler eklemişler onları deniyeceğim.

Ben tekrar bakarım müsait olduğumda. Ne yaptığımı tam hatırlamıyorum. Başarırsam yazarım yine.

• nihattr kullanıcısına yanıt
    benim cihaz logitech rumblepad 2. umarım bu cihazla yapmışsnızdır.
  • quote:

benim cihaz logitech rumblepad 2. umarım bu cihazla yapmışsnızdır.

Logitech f510 değil mi?

• değil. dediğim gibi rumble pad 2. program cihazı görüyor ama birşey yapamıyorum.
  • http://www.bloglovin.com/viewer?post=2853079999&group=0&frame_type=a&blog=9795669&frame=1&click=0&user=0
    Yukarıda linkini verdiğim sayfada anlatıldığı gibi sd kart kullanarak rootladım cihazı, sorun çıkmadı. Ayrıca "salagil" arkadaşımızın verdiği (http://www.acemax.net.cn/en/shownews.asp?id=126) linkinden "IPTV 458 (ACEMAX M8)" başlığı altındaki 16.06.2014 tarihli som rom'u kurdum. Eskiden kendi kendine kapanma sorunu yaşadığım cihazım stabil ve sorunsuz hale geldi. Herkese teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.