Şimdi Ara

M2 SSD WİNDOWS BAŞLAMAMA SORUNU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
4.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: yksln

benim sata ssd de 100 mb efi var zaten,

M2 ise ikiye bölüm ve artı olarak 500 mb kurtarma bölümü var. toplam 3 kısım(disk yönetiminde görünen)

Alıntıları Göster

Zaten sata SSD de EFI olduğu için windowsu hangi diske kurarsan kur boot manager otomatik olarak EFI neredeyse oraya kuruluyor ve sistemi EFI nin olduğu disk üzerinden yüklüyor tüm sıkıntı bu yüzden.

Videoda ki yöntemi yapıp format attığın zaman sata SSD yi sistemden çıkarmasan bile boot manager M2 ye yüklenecek çünkü hazır EFI dosyası oluşturuldu artık.

• siz hallettiniz mi? Durum nasıl?

• quote:

siz hallettiniz mi? Durum nasıl?

Biraz araştırdım yazılımsal bazı programlar üzerinden hallediliyor fakat programlarla halletmek istemiyorum. Şuan M2 ye attığım videoda ki ayrılmış EFI dosyasını oluşturdum hazır bekliyor. Bir daha format attığım zaman hiç bir şey yapmama gerek kalmadan boot manageri M2 nin içinde ki ayrılmış EFI ye yükleyecek bütün olay bu kadar.

Siz şuan halletmek istiyorsanız eğer attığım videoda ki adımları uygulayın ve format atın sorun çözülecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Biraz araştırdım yazılımsal bazı programlar üzerinden hallediliyor fakat programlarla halletmek istemiyorum. Şuan M2 ye attığım videoda ki ayrılmış EFI dosyasını oluşturdum hazır bekliyor. Bir daha format attığım zaman hiç bir şey yapmama gerek kalmadan boot manageri M2 nin içinde ki ayrılmış EFI ye yükleyecek bütün olay bu kadar.

Siz şuan halletmek istiyorsanız eğer attığım videoda ki adımları uygulayın ve format atın sorun çözülecektir.

Alıntıları Göster

aşamalara iyice bakıp karar vereyim, hata olmamalı. teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Alıntıları Göster

Bu da işe yarar

• quote:

Bu da işe yarar

Alıntıları Göster

Evet bu programlar da hallediliyor fakat dediğim gibi çok acelesi yok benim için tekrar format atıncaya kadar bu şekilde devam.

• ssd lazım olmasa bende uğraşmak istemiyorum, bıktırdı artık böyle işler...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.