Şimdi Ara

M.Electric MSZ-HJ - M.Heavy SRK hangisi. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün servis gelip klimayı on cm. Kadar öne aldı, ve de az bir gaz kaçağı olduğunu belirtti.
    Gaz tamamladılar.
    Tekrar vakumlama yapıldı.
    Cihazı tam deneylemedik, malum İstanbul serin bugün.
    Umarım sorun olmaz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • realistic34 R kullanıcısına yanıt
    Hocam içinize kurt düşürmek gibi olmasın da, dış ünitenin arkası pencerenin altına gelecek şekilde monte edilse daha iyi olurdu sanki.
    Ayrıca R410'da gaz tamamlama olmaz, kaçak varsa tüm gaz boşaltılıp sonrasında gaz şarjı yapılmalıydı.

İnşallah sorun olmaz da bunların boşuna söylemiş olurum.
  • benim anlamadıgım bu dış ünitenin montajını da servis yapmadı mı, yani üniteyi duvara sıfır baglayanlarda kendileri, bunun doğru olmadıgını bilmiyorlar mı? Bu adamlara eğitim felan vermiyorlar mı? Haydi matkabı al montaja mı diyorlar..Gerçekten anlayamıyorum...
  • KORO K kullanıcısına yanıt
    realistic34 R kullanıcısına yanıt
    unreleased kullanıcısına yanıt
    İşte bu nedenle, zemine bile bırakılacak olsa konsol üzerine monte edilmesi gerekir klima dış ünitelerinin :)

Konsol, yapısı gereği bu duvar mesafesini de otomatikman araya alıyor zaten.

Bunun dışında bu forumdaki eski ustalardan birisinin de eski yazılarında sürekli söylediği bir uyarısı var şu klima arkasına sarılıp bırakılan borularla ilgili, ünitenin hava almasını engellediğini söyler. Ben çok çok büyük etkisi olacağını düşünmesem de yine de haklılık payı olacağını göz ardı etmemek lazım zira benim kangal tarzım ile başkasının tarzı uymayabilir, kondanserin yarısını kapatacak şekilde bir sarım yapılırsa elbette yüksek basıncın atılmasına engel olarak performans sorunları ortaya çıkartabilir.

Ayrıca, Burak kardeşimin de belirttiği üzere 410 gazda ilk montajda, gaz henüz salınmadan evvel girilecek likit ek gaz haricinde hiç bir şekilde EKLEME OLMAZ. yani salınıp kullanılıp sonra da ''Aaaa biraz eksilmiş'' denerek gaz ilavesi yapılmaz. Bunlar karışım kimyasaldır ve her birisinin likit sıvı gaz halleri değişkendir, içerikteki hangi kimyasalın ne derece eksildiğinin anlaşılması mümkün değildir. Hiç eklemese daha iyiydi.

• ben de az once iklimsa bayisi ile görüştüm. Dış ünitenin montajını begenmediğimi (dış unite sabitlenmemiş bile) ve konsol üzerine montaj yapılmasını istediğimi ilettim.
    Tekrar gelecekler, tekrar zaman ayıracaklar, tekrar yakıt harcayacaklar. Yani kendilerine zarar tamamen. M.Electric MSZ-HJ - M.Heavy SRK   hangisi.
  • bugun tekrar servis geldi. Dış üniteyi konsol üzerine monte etti.

M.Electric MSZ-HJ - M.Heavy SRK   hangisi.

M.Electric MSZ-HJ - M.Heavy SRK   hangisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KORO -- 21 Haziran 2017; 16:47:58 >

Şimdi olmuş işte, ellerine sağlık arkadaşların.

Konu ile ilgisi yok lakin, o sağ taraftaki görüntü kirliliği daire içi tesisata mı ait acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Şimdi olmuş işte, ellerine sağlık arkadaşların.

Konu ile ilgisi yok lakin, o sağ taraftaki görüntü kirliliği daire içi tesisata mı ait acaba?

maalesef, diger 2 odanın tesisatı. Arkadaslar olabildiğince topladılar ama bu kadar oldu...inşaat firmasının zevksizliği...
    Hocam 1 tane dekoratif bant alın bir klimacıdan, sonra da size sarım taktiğimi göstersinler siz kendiniz sarıverin onları.
  • Ado kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende servisle tekrar görüştüm.

Bana cok az yani 40 gr. kadar bir gaz eklemesi yapıldığını ve de ileride bir sorun olmayacağını söylediler.

Bir sorun hissedersem tekrar cağıracağım.

Teşekkürler yardımlarınız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realistic34 -- 22 Haziran 2017; 17:41:34 >
  • Bugün cihaz tam gazda çalışırken ses ölçümü yaptım.
    Dış ünite : 58 -60 db
    İç ünite : 48-50 db

Değerlerini buldum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuyu bastan sona kadar dikkatle okudum. oncelikle hem size tesekkur ediyorum bilgilendirmeler icin hemde bilgi sahibi dostlarimizin cevaplari icin.

acikcasi kendi adima soylemem gerekirse uzuldum konuyu okurken. o kadar para verip klima aliyorsunuz ve gelip bastan savma is yapip gidiyorlar. ya o uyariyi vermeseydi klima? ya yillarca oyle kullansaydiniz bir gun bam diye bozulsaydi komple? neden ya neden 1 allahin kulu bu ulkede isini dogru duzgun yapmiyor. ille de cagirip bak arkadasim konsol takacaksin oyle gidiceksin. bak arkadasim gaz tamamlanmaz. bak arkadasim borulari vermiceksin dis unitenin arkasina mi dememiz lazim? yazik. yazik ki bu sorunun cevabi evet. illa biz soyleyecez. bu sadece klimacilar icin degil yanlis olmasin. herhangi bi dalda bi usta cagirin evinize ve arkaniza yaslayip izleyin olacaklari. isini dogru duzgun yapanlara gram lafim yok yanlis olmasin.
  • un momento kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yorumunuz için.

Servis bana geldiğinde montaj olurken, vakumlama yapacakmıısınız diye sorduğumda bunu nereden biliyorsunuz diye sormuştu. Ayrıca, yoğun günlerde vakumlama yapamıyoruz bazen demişti.

Ben ME ve Heavy arasında Heavy cihazı daha sessiz diye tercih etmiştim..

İlk kullanım izlenimlerime göre çokta sessiz değil.

ME servisi hakkında bir bilgim yok ancak.

İki marka arasında kalanlar ME tercih etsin bence.

• Bugün cihazım iç ünitesinde su damlatmaya başladı.

Neden yapar acaba sizce?

• Mitsubishi almak istiyordum çünkü servisi daha kaliteli ve makineyi uzun yıllar kullanırım diye. Bu konudan sonra açıkcası soğudum. Ve bizim ustalarımız işinin hakkını veremediğinden de klima işini biraz daha erteleyip Eylül Aylarında almayı düşünüyorum artık. Ne bu arkadaş yoğunluktan vakum yapamıyoruz bilmem ne. Parasını çatır çutur alıyorsunuz bide satışlar artınca zammıda geçiriyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: h@ydut

Mitsubishi almak istiyordum çünkü servisi daha kaliteli ve makineyi uzun yıllar kullanırım diye. Bu konudan sonra açıkcası soğudum. Ve bizim ustalarımız işinin hakkını veremediğinden de klima işini biraz daha erteleyip Eylül Aylarında almayı düşünüyorum artık. Ne bu arkadaş yoğunluktan vakum yapamıyoruz bilmem ne. Parasını çatır çutur alıyorsunuz bide satışlar artınca zammıda geçiriyorsunuz

Hangi markayı mitsubishi electric mi yoksa mitsubishi heavy mi ikisi birbirinden farklı markalar ben bütçe sıkıntısı yoksa heavy önermiyorum zaten arkadaşın deneyimi heavy üzerine.
  • Forumları bayağ inceledim ve kimisi M.E. İyi diyor Kimisi M.H ben anlamadım bu işten . Bu gidişle baymak taktırcam sanırım :) bide panasonicte çok öneriyorlar bilemedim
  • h@ydut kullanıcısına yanıt
    Şikayet sitelerine ve forumlara bakarsan gercegi gorebilirsiniz m.h ile m.e klimalar arasina daglar kadar fark var. Heavy tamamen mitsubishi nin sohretini kullanan bir sirket gercek klima m.e dir. Heavy mitsubishi fitmasinin farkli bir klima segmenti degil tamamen farkli bir markadir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • h@ydut kullanıcısına yanıt
    Ek bilgi olarak söylüyeyim m.e servisi sadece kendi klimalarinin montajini yapar. 3 taraf bir servis gelmez ve gereken tum islermleri titizlikle gerceklestirirler. M.h ise iklimsa bayilerinin servisini kullanir, yani montajci mh de takar baymak da takar baska bir markada. Vakum konusunda sorunlar her zaman hv cihaz montajindaki iklimsa servislerinde yasanir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.