Şimdi Ara

Lütfen Yardım Edin Bilgisayarım Saatte bir Kitleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • [B]Merhaba bilgisayarım saatte bir donuyor ekran gözükmesine rapmen hiç bir işlem yapamıyosunuz ne ''ctrl+alt+delete'' nede yeniden işletim sistemi kurmalar çare olmadı mousenin imleci herhangi bir şey ile uğraşırken saatte bir öylece kalıyor ve mecburen reset atmak zorunda kalıyorum.
    Acaba benim sorunum ramdemi ekran kartımdamı yoksa anakartımdamı bilen birisi lütfen cevaplasın yoksa çıldıracağım.Eğer sorunum ramde ise aşağıdaki anakarta maksimum ve kaç mhz ram takabilirim?Tahminimce max 333 mhz destekliyor ama bilen birisi bu özelliklere göre ne takılması gerektiğini bilecektir.Acil cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snowie -- 14 Haziran 2006; 0:10:17 >

• Lütfen sorununu belirten bir topic açarmısın...
  • Sorunun neyden kaynaklandığını bilmiyorum lütfen yardımcı olabilirmisiniz?
  • çok sert bi virüs girmiş olabilir... geçen gün bi makine aldım... o açılıyordu anında... takılıyordu .. format attım geçti
  • Defalarca format attım bir sürü fdisk çektim virüsten olacağını zannetmiyorum başka bir fikri olan varmı?
  • Bileşenlerin ısısından şüphelendim. ekran kartı, cpu, mb kaç derecede çalışıyor?
  • işlemci ve ekran kartının ısınması bu şekilde donmaya neden olabilir. sıklıkla başıma geliyor. özellikle yaz günlerinde havalar sıcakken fanlar yetmiyor ve pc kilitlenebiliyor. işlemciye öncelik ver ve fanını yenilemeyi dene derim.

öncelikle bogonun sorduğu soruya bir cevap vermen gerekiyor. benim dediğimi de işlemcinin ısısını kontrol ederek yapman sorunun kesin çözümü olabilir...

kolay gelsin.
  • Arkadaşların da dediği gibi bunlar ısı hatası.Kasalarda bulunan ve CPU'nun üzerine denk gelen ductlar var.Siyah renkli huniye benzer.Ondan varsa(tabii fan yoksa) çıkarmanı tavsiye ederim.Öyle birşey mevcutsa çıkışı masaya denk getirip tıkamış da olabilirsin.Bilgisayarının arkası müsaitse(açıklık bakımından) bu fanı arka tarafa takabilirsin.Kolay gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: salpyilmaz

işlemci ve ekran kartının ısınması bu şekilde donmaya neden olabilir. sıklıkla başıma geliyor. özellikle yaz günlerinde havalar sıcakken fanlar yetmiyor ve pc kilitlenebiliyor. işlemciye öncelik ver ve fanını yenilemeyi dene derim.

öncelikle bogonun sorduğu soruya bir cevap vermen gerekiyor. benim dediğimi de işlemcinin ısısını kontrol ederek yapman sorunun kesin çözümü olabilir...

kolay gelsin.

Bu bilgileri nereden öğrenebilirim?Öğrendikten sonra buraya yazayım.Benim ekran kartım bozuk olabilir acaba sorun ondamıdırki?Arada bir çok ses çıkartıyor pervane ama her zaman değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: snowie

quote:

Orjinalden alıntı: salpyilmaz

işlemci ve ekran kartının ısınması bu şekilde donmaya neden olabilir. sıklıkla başıma geliyor. özellikle yaz günlerinde havalar sıcakken fanlar yetmiyor ve pc kilitlenebiliyor. işlemciye öncelik ver ve fanını yenilemeyi dene derim.

kolay gelsin.

Bu bilgileri nereden öğrenebilirim?Öğrendikten sonra buraya yazayım.Benim ekran kartım bozuk olabilir acaba sorun ondamıdırki?Arada bir çok ses çıkartıyor pervane ama her zaman değil.

Everestle bakabilirsin yine

•  Lütfen Yardım Edin Bilgisayarım Saatte bir Kitleniyor

Everestten işlemci ve ekran kartıma dair bilgiler yukarıdaki gibi.Bu değerlerde normal olmayan bir şey varmı?Şuan kasanın bir kapağını sürekli açık tutuyorum.Umarım problemime çözüm bulabilirsiniz şimdiden teşekkürler

• sistem baya eski. haliyle zamanla bozulmalar olacaktır.

everesti açtığında resimdeki gibi saat ikonunun oraya göstergeler gelir. sen oranın resmini koy öyle bakalım

• Aygıt Yöneticisinden çakışan aygıt olup olmadığına baktınmı hiç ?
  • Donanımsal bir sorun var gibi gorunuyor.zannımca donanımlardan birisinde bir ihtimal sorun olabilir.büyük bir ihtimal ise ısınma sorunu var ozellikle de işlemci de olmalı büyük ihtimal.kasa içerisinde işlemci fanını kontrol ettinmi? veya varsa baska fanların calısıp calısmadıgı? bunları yapmadan once istersen kasayı teker teker cıkar icindeki parcaları gerekirse kasaya takmadan bir dene dısarıda bir kartonun uzerinde parcaları koy ve oyle calıstıraya calıs bakalım ne olacak.
  • hard disk ten olabilir arkadaşlar. yada format attıktan sonra driverlerı tam yükleyememiş veya yanlış yüklemiş olabilirsin.. ama sorun tamamen donanımsal..
  • ilk önce sıcaklık kontrolü yap bence büyük olasılıkla sıcaklık problemin var.
  • Arkadaşlar mükemmelsiniz sorunum sanırım ısı problemi çünkü kasanın yan bölümünün bir tanesi sürekli açık duruyor ve tam 20 saattir bilgisayar açık ve inanılmaz iyi gidiyor.Şimdi sorunu sanırım anladık ama hangi parça ısınıyor onu bulmam lazım ve önlem nedir?Kasanın bir yanını sürekli açık tutmam sonuç verirmi yoksa başka soğutma yöntemleridemi kullanmalıyım?

Sizce bu değerler nasıl?

Son gelişme olarak ekran kartının pervanesinin dönmediğini gözlemledim.Hele bende bu ses çıkartırdı şimdi niye çıkartmıyor acaba derken pervanenin hiç dönmediğini gördüm sizce sorun bundanmıdır ve bundan ise çözüm yolu nedir ille yeni ekran kartımı almam lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snowie -- 15 Haziran 2006; 0:19:19 >

• Ekran kartının fanının dönmemesi sorun olabilir tabi.yapacagın sey ekran kartının fanını bir yerden temi etmen veya oncelikle fanın arasında toz falan varsa bi güzel temizlemen ekran kartını ve fanını.sana tavsiyem kasayı bi güzel temizle tozlardan arındır ve ekran kartının fanını düzeltmeye bak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.