Şimdi Ara

Lütfen yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde İphone 5s telefon yaklasık 60 cm den düştü elime aldıgımda önceden taktırdıgım kırılmaz camda çok hafif çatlaklar vardı bunun dısında başka bir sorun yoktu. 10-15 saniye sonra telefon caldı görüşmemi yaptım kapattım. Sonra birden telefon apple logosuna geldi başta açılacak sandım ancak mavi ekrana düştü. Ardından bu döngü devam etti. Eve gittiğimde apple ile görüştüm. Pc me bağlanıp yazılım atmaya calıstılar olmadı. Kırılmaz camı cıkartıp servise götürdüm.Görüşme yaptıktan sonra mavi ekrana geçtiğini anlattım. Serviste telefonun kasasında falan çizik dahi olmadıgını tertemiz oldugunu ve garanti kapsamına büyük ihtimalle girecegini söylediler. Önce yazılım atmayı deneyeceklerini ardından donanımlara bakacaklarını soylediler büyük ihtimalle değişim olur dediler. Ancak ben garanti kapsamına girip girmediği konusunda emin değilim. İçini açarlarsa anakarttaki muhtemel sorun falan aklıma geldi. Bilgisi olan var mı garantiye girer mi lütfen yardımcı olun arkadaşlar öğrenciyim üccret isterlerse odeyemem güzel mesajlarınızı beklıyorum

• Bir anımı anlatayım o zaman,belki moral olur.Benim bilgisayarım bozulmuştu.Bildiğin aleti elimden düşürdüm.Zıp zıp gibi zıpladı yerde.Allahtan ekranına birşey olmadı.Neyse gittim apple'a bende '' aman canım ne olucak ki altı üstü 2-3 takla attı,300-400 veririm kotarırım modları var''.Çalışan bir geldi bana bin yediyüz euro dedi.Eurosuda var.Tl'de değil. Garanti kapsamına da girmiyormuş düşme nedeniyle.Orasını zaten biliyordum.Hayır birde bakkaldan ciklet alıyorsunuz sanki,bakkal amca edasıyla o kadar rahat söylüyorlar ki.Bi enteresan oldum fiyatı duyunca.O fiyata farklı markadan sıfır bilgisayar alırım.Hala hatırlıyorum 2 dakika istemiştim elime kalem kağıt alıp yenisini alsam maliyeti ne kadar olur diye hesapladım .Tamir çok daha ucuza geldiği için sonuçta tamiri seçmiştim.Çalışana bilgisayarı veriyorum ama içi dağılmış resmen.Yamukluk yoktu bilgisayarda ama düşünce zaten kendini allaha emanet etti ,anladım sesinden Bana ''dert etmeyin garantiye sokmaya çalışacağız'' dediler.Nasil soktular ,ne yaptılar bilemiyorum ama garanti içine almışlar.Benden beş kuruş para almadılar.
    Buda böyle bir anımdır işte.Belki iyi günlerine denk gelirsiniz sizede aynısı olur

• Donanımsal bir sorun gibi gözüküyor. Büyük ihtimalle düşme sonucu olmuştur. Garanti kapsamındaysa ve servis içini açtıktan sonra darbeden dolayı arızalandığını fark ederlerse garanti kapsamına girmeyecektir. Bu biraz insiyatife ve çalışanların tecrübesine kalıyor...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.