Şimdi Ara

Lütfen yardım ...?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sistemim:asus P4P800SE board, P4 2.4prs Cpu, 512 400mhz6+256 400 mhz RAM, 80gb sata WD+20gb maxtor ide HDD vs...
    1- Pc ram hızını 133mhz olarak görüyor
    2- SATA HDD biosta dördüncü ide slave olarak görülüyor. Birinci İde slave Maxtor HDD
    Yaptıklarım:
    Sisremimde anakart bileşenlerinin sürücülerinin ve biosun en son sürümleri yüklüdür.
    1-Biosta ram hızları olarak en fazla 133 mhz görülüyor.Ram larım 512olan Twinmos 256olan Vdata 400 mhz olduğuna eminim. Biosu en son sürüm olarak güncellememe rağmen Ram ile ilgili olan bölümde en fazla 133mhz seçeneği var
    2- Windows Pro XP SP2 kurululum işlemimi yaparken sata hdd ile ilgili bir işlem yapmadım. Çünkü anakartımın satayı tanıyacağı söylendi buna rağmen açılış bios ekranında sata1 ve sata2 bağlantı bölümleri görülmüyor. Bunlar İde4ve5 olarak görülüyor. Biosta harddisk bölümünün altında sata ile ilgili birşeyler var bunları değiştirmem bir işe yaramıyor
    Sonuç: bilgisayarımın performansından bir sorunum yok. Ancak gerçek ram hızı ve sata gücünün pc mi ne ölçüde değiştireceğini merak ediyorum. Onun için bu işi gerçekten bilen Prof. uzmanlardan yardım istiyorum. Bukonuda bu sitede ve diğer sitelerdeki yazıları inceledim.Net bir sonuca ulaşamadım. Çok uzman bir kullanıcı değilim ancak acemi de değilim. Benim anlayabileceğim ve uygulayabileceğim şekilde açık ve anlaşılır bir öneri sunarsanız çok teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.