Şimdi Ara

<< SONY NEX SERİSİ ANA BAŞLIK >> (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.803
Cevap
75
Favori
556.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    adaptorle diger lensler kulanimda AF yapiyormu? bir bilginiz varmi?
    gecen hafta nex3 alacaktim sadece kirmizisi gelmis almadim. diger renler iki hafta sonra gelecekmis. acaba pazartesi kirmizisinimi alsam diyorum.

zoom lens ihtiyacim olacak Sigma 70-300 mm f/4-5,6 DG APO nasil dir. indirimde 139€. tabi adaptorle kullanacam. af yapip yapmadigini bilmem lazim.
    leica lens kullanmak icin adaptorde varmis
  • Merhaba arkadaslar konuyu yeni gordum ve ben NEx-3 kardesimde NEX-5 aldi yaklasik 2 hafta once. kullaniyoruz sormak istediginiz birsey varsa yanitlayim. tabiki biraz teknik kelimeler sormayin acemiyim. Fotograf kalitesi giris seviyesindekilere gore cok iyi. iyi yani her seyi otamatik yapabilmeniz. hani resmin arkasini bulaniklastirma, blur, netleme, vs.. ayrica 2 tane lens kit verdiler meger 3 modelmis/ benimki NEX-3DB cift lensli biri 16MM digeri 18-55MM. toplam 2750RM=1350TL felan. Simdi ucuzlamistir tabiki. video hakkinda soyleceklerim biraz kotu. neden derseniz biz yazilanlara aldanip aldik yani herkes otomatik netleme diyor bizde sandik ki videoda var. ama malesef yok. uzak bir yeri cekerken 1 mt yaniniza cevirince bulanik oluyor elinizle lensin ortasindan ayar yapiliyor ki buda benim gibi acemileri biraz isini zora sokuyor. ayirica kuzenimde Sony DSC - HX1 var ve bu ondan pahali diye daha iyi video ve daha iyi zoom yapar saniyorduk cok ama cok yanildik. 18-55MM yi taktim ha takmisim ha takmamisim bir fark yok inanin. sadece 3-4 metrede ise yarar. video dada ayni. ayrica videoda yaklastirmak dert cunku netleme yok otomatik. fakat kuzeninkinin aynisini almadigima pisman oldum. ben lens kit felan diyince profesyonel sandim makineyi ama Sony DSC - HX1 hem video hemde 20x optik zoomla harika otesi. NEX-3 ile Sony DSC - HX1 ozellikleri neredeyse ayni video, panaroma, otomatik HDR, donen ekran vs.. NEX-3 artilari HX1'e gore profesyonel, daha canli goruntu, ekrani buyuk, yeni teknoloji, aksam videosu biraz daha net.. HX1 artilari NEX-3'e gore daha iyi zoom mukemmel otesi, sn yede daha fazla cekim, daha ucuz, araliksiz video suresi daha fazla, isigi yani dahili flasi var, videoda otomatik netleme yapiyor, ele daha iyi oturuyor, on tarafinda kapagi oldugu icin korumali nex'de yok, vs.. benim gibi acemin gorebildikleri bu kadar. bu biraz zevk isi yok ben video icin almiyorum foto icin derseniz bunu almanizi istemem daha profesyoneline bakin. ama hem video hem foto derseniz Sonya HX1 bundan iyi. yok benim icin zoom onemli degil ben manuel netleme yapabilirim derseniz nex-3. mesela ben yapamadigim icin kuzeninle degistirmeye kara verdim makineleri. tekrar ekstra sormak istediginiz birsey olursa elimden geldigince cevaolarim. bu arada Turkiyede ki fiyati pahaliymis..

• quote:

Orijinalden alıntı: dervis2007

@netun
    adaptorle diger lensler kulanimda AF yapiyormu? bir bilginiz varmi?
    gecen hafta nex3 alacaktim sadece kirmizisi gelmis almadim. diger renler iki hafta sonra gelecekmis. acaba pazartesi kirmizisinimi alsam diyorum.

zoom lens ihtiyacim olacak Sigma 70-300 mm f/4-5,6 DG APO nasil dir. indirimde 139€. tabi adaptorle kullanacam. af yapip yapmadigini bilmem lazim.
    leica lens kullanmak icin adaptorde varmis

Adaptörlerle kullanımda AF yok, manuel netleme yapılıyor.
  • ornek cekilmis 2 foto ve videolari burda
    NEX-3_resim1
    NEX-3_resim3

NEX-3_video1
    NEX-3_video2
    NEX-3_video3
    NEX-3_video4
    buradaki_tanitim_filmi

SONY NEX-3 18-55MM ile cekilmistir..
     << SONY NEX SERİSİ ANA BAŞLIK >>
     << SONY NEX SERİSİ ANA BAŞLIK >>

• SONY NEX-3/5 Serisinin tam anlamiyla incelenmesi ile ilgili bir sayfa. Aldigim magazada bu sayfadan bakiyordu bende kaydettim. Her yonunu aciklamamislar ve her ozelligini ornek olarak hem foto hemde videolu anlatmislar. Ayrica bu sayfada bahsettiginiz Panasonic ve Olimpos ile karsilastirmislar..

Orjinal sayfasi

Turkceye cevrilmis Sayfasi

• LA-EA1 adlı Sony'nin kendi çıkardığı adaptör Aperture ayarlarını otomatik yapıyor ancak Autofocus özelliği sadece fabrika çıkışı E-mount lenslere özel bir durum olacak. Diğer yandan bu adaptöre alternatif 70-120 dolar aralığında nerdeyse her marka için adaptör çıktı NEX için.

16-55mm lens aşağı yukarı 3x zoom aralığına geliyor temel kullanıcılar için

Bu arada NEX-3 ve 5 Videoda autofocus yapabiliyor bunu menüden Video ayarlarından yapabilmeniz gerek. Zira NEX-5 SLR sınıfı içerisinde en iyi bu işi başarabilen ve incelemelerinde bu yönüyle övgü alan bir ürün.
    Ağustos başı için ben de spariş verdim merakla bekliyorum.

Sony'nin bu kış için NEX-7 adlı ve Optical Steadyshot yerine cihazın içinde IS kullanacağı, 1080P 60-120 FPS aralığında super slow motion çalışılabilecek enterasan bir üst modelden bahsediliyor ama o modelde de autofocus özelliği olacağı meçhul.

• quote:

Orijinalden alıntı: PohPohPerisi
    LA-EA1 adlı Sony'nin kendi çıkardığı adaptör Aperture ayarlarını otomatik yapıyor ancak Autofocus özelliği sadece fabrika çıkışı E-mount lenslere özel bir durum olacak. Diğer yandan bu adaptöre alternatif 70-120 dolar aralığında nerdeyse her marka için adaptör çıktı NEX için.

16-55mm lens aşağı yukarı 3x zoom aralığına geliyor temel kullanıcılar için

Bu arada NEX-3 ve 5 Videoda autofocus yapabiliyor bunu menüden Video ayarlarından yapabilmeniz gerek. Zira NEX-5 SLR sınıfı içerisinde en iyi bu işi başarabilen ve incelemelerinde bu yönüyle övgü alan bir ürün.
    Ağustos başı için ben de spariş verdim merakla bekliyorum.

Sony'nin bu kış için NEX-7 adlı ve Optical Steadyshot yerine cihazın içinde IS kullanacağı, 1080P 60-120 FPS aralığında super slow motion çalışılabilecek enterasan bir üst modelden bahsediliyor ama o modelde de autofocus özelliği olacağı meçhul.

bende nex3 aldim. Cok memnum. Otamatik af cok hizli. Daha once k-x almistim memnun olmadigim icin geri verdim. Ama nex3 gercekten benim icin cok iyi. Istersen normal compakt gibi aninda bas cek.

Ama adaptorle lens AF yapmiyorsa benim isime gormez. Birde sony nin a lensleri sarsinti onleme ozelligi de yok. Adaptorle canon ve nikon lensleri kullanilabir ama yinede af yok. Sonynin adapptoru disindaki adaptorlerle verimli olacakmi oda bence mechul. Ayarlarida yapamiyor galiba. MF yaparken ekran 10x zum yapiyor. Diger adaptorle belkide buda yapalamiyacak.
    Yani geri iade surem dolmadam geri vermek daha iyi olacak gibime geliyor. Aldigim yerde canon 500D var. 50 daha pahali ama. Nex e baska lens almak icin 200 fazla verecegiz zaten.
    Bu konuda bilgisi olan arkadaslarin yorumlrina ihtiyacim var

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hunlu

Açıkçası Sony'nin kırk fırın ekmek yemesi lazım.
    Panasonic ve Olympus'un ciddi birikimi var, makineyi elinize aldığınızda bunu hissediyorsunuz.
    Öncelikle Sony'nin malzeme kalitesi ve ergonomi konusunda bir şeyler kaydetmesi lazım.

NEX-7'de güzel şeyler gelecek.
    ;-)
  • nex-5 çift lensli modeli yurt dışından 659 euroya aldırdım henüz elime ulaşmadı 2 hafta sonra falan getirecek arkadaşım. 2 sorum olacak
    1. fiyatı uygun almış mıyım?
    2. yanında hafıza kartı vermemişler, bu modelde "sony memory stick pro duo" kart mı kullanılıyor araştırdım sony nin sitesinde falan bi bilgi yok.
    cevaplar için şimdiden teşekkür ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: frht23
    nex-5 çift lensli modeli yurt dışından 659 euroya aldırdım henüz elime ulaşmadı 2 hafta sonra falan getirecek arkadaşım. 2 sorum olacak
    2. yanında hafıza kartı vermemişler, bu modelde "sony memory stick pro duo" kart mı kullanılıyor araştırdım sony nin sitesinde falan bi bilgi yok.

hayirli olsun
    uygun fiyata aldirmissiniz. Ben fransada nex3 e tek lensle 549 ya aldim.
    Hem SD kart hemde memory syick pro duo kullanilabiliyor.
    Kesinlikle memnun kalacaksin. Tek sorun fazla lens secenegi yok simdilik. Adaptorle af yapmiyormus.
  • http://www.engadget.com/2010/07/14/sony-issues-nex-vg10-first-interchangeable-lens-hd-camcorder/ Sony 2000$' NEX-VG10 modelini duyurdu NEX-5'in video odaklı sürümü ve yine E-mount lens kullanıyor, ancak video kamera olarak NEX-5'den farklı olarak 1080P24 çekebiliyor ve beraberinde 18-200mm lensle geliyor bu lens NEX-5 de de kullanılabilecek. İyi bir haber, bu demek oluyor ki lens çeşitleri artacak. Bu kış raflardaki yerini alıyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PohPohPerisi -- 14 Temmuz 2010; 17:56:12 >
  • quote:

http://www.engadget.com/2010/07/14/sony-issues-nex-vg10-first-interchangeable-lens-hd-camcorder/ Sony 2000$' NEX-VG10 modelini duyurdu NEX-5'in video odaklı sürümü ve yine E-mount lens kullanıyor, ancak video kamera olarak NEX-5'den farklı olarak 1080P24 çekebiliyor ve beraberinde 18-200mm lensle geliyor bu lens NEX-5 de de kullanılabilecek. İyi bir haber, bu demek oluyor ki lens çeşitleri artacak. Bu kış raflardaki yerini alıyormuş

o lens suan var zaten nex 5 ile alinabiliyor. yada tek satiliyor. ama fiyati ucuk biraz

• quote:

Orijinalden alıntı: dervis2007

quote:

Orijinalden alıntı: frht23
    nex-5 çift lensli modeli yurt dışından 659 euroya aldırdım henüz elime ulaşmadı 2 hafta sonra falan getirecek arkadaşım. 2 sorum olacak

hayirli olsun
    uygun fiyata aldirmissiniz. Ben fransada nex3 e tek lensle 549 ya aldim.
    Hem SD kart hemde memory syick pro duo kullanilabiliyor.
    Kesinlikle memnun kalacaksin. Tek sorun fazla lens secenegi yok simdilik. Adaptorle af yapmiyormus.

cevap için teşekkür ederim..

• Kullanıcısı ya da tercih edeni henüz fazla yok galiba makinanın. İzlenim ve fotoğraf paylaşan yok.
  • Fiyatı 1900 olduğu için olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: shimoda

Kullanıcısı ya da tercih edeni henüz fazla yok galiba makinanın. İzlenim ve fotoğraf paylaşan yok.

Aslında Sony NEX'in satışları Türkiye'de çok iyi.
    Panasonic GF-1 dağıtıcı sorunları nedeniyle satamıyor, Olympus PEN de "Canon, Nikon iyi de bu Olympus ne?" diye düşünen halkımız tarafından tercih edilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunlu -- 23 Ağustos 2010; 16:03:31 >
  • Mantik çok güzel kağıt üstünde.. Cebinde taşiyabileceğin bir bodyde Canon 60D'nin sensorun daha büyük bir sensor var..
    Standart four thirds veya micro four thirdslerle karşilaştirmak pek doğru olmaz aslinda.Sensor boyutu daha büyük ve crop faktörü 1.5x. 16mm f2.8 lensle tatından yenmez eğer kağıt üzerindeki gibi güzelse..
  • test sonuçları oldukça başarılı
  • Sony çok cici bir oyuncak yapmış,başarılı sayılır,alınırmı alınır,ama ben almayayım..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.