Şimdi Ara

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>> (777. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.963
Cevap
182
Favori
1.168.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 775776777778779
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dsgtan

Merhabalar,konu çok aktif değil ve son mesaj oldukça uzun bir süre önce yazılmış ama ben gene de sorayım bir soru: 2001 model civic ies kullanıyorum 3 yıldır.Artık araç değiştireyim diyorum.Sportour aracı oldukça beğendim en azından dış görünüş olarak.Aklımdaki model 1.2 joy ya da ikon modeli..ne düşünüyorsunuz bu araç hakkında genel olarak ?

dizel mi benzinlimi alayım ? ikonmu joy mu? bugüne kadar hep 1.6 araçlar kullandım performans konusunda beklentimi karşılar mı?,

bu arada bu aracın aktif ve güncel bir konusu olmadığı için buraya yazdım..
    Birkaç mesaj yukarıda HB 1.2 75bg versiyon için yazdıklarım fikir verebilir... SportTourer'ın görünüşünü bende beğeniyorum...

StationWagon olanı kullanmadım ancak aracın boyutları ve kullanım şekli sizin için belirleyici olacaktır... Şehiriçi sakin kullanımda, hafif yük vs. 1.2 seçeneği iş görür, fiyat bakımından da daha makuldür... Bunun dışında kasa hb e göre daha ağır olacağından şehirdışı ve yük durumunda performanslı olsun, yokuşları hız kaybetmeden tırmansın istiyorsanız benzinli olarak alternatif 0.9 turbo seçeneğine (1.6 atmsfrk ile benzer canlılıkta), yada bütçe elveriyorsa temiz 1.5dci seçeneğine bakabilirsiniz... Donanım tamamen beklentinize bağlı, Joy 'giriş versiyonu', Touch 'orta', Icon 'dolu' diye tabir edilendir...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Şirket aracı olarak clio otomatik kullanıyorum. Almak isteyenler için bilgi vereyim.

Otomatik şanzımanı inanılmaz güzel. Geçişler belli dahi olmuyor. Dsg den farkı yok. Geçen Toyota Hrv kullandım, rezil bir şanzımanı vardı Clio'ya göre.

Araç 90 beygir ve inanılmaz seri. Bastıkça uçuyor.
    Yakıt tüketimim agresif kullanmama rağmen 5.2 lt şehiriçi gösteriyor. Kokluyor resmen. Donanımı zengin.. Bluetooth, MP3 çalar, usb girişi, dokunmatik ekran mevcut ama touch donanım paket olmasına rağmen arka kapı camları manuel. Saçmalık resmen. Baz paket olsa anlarım.

İç malzeme kalitesi düşük maalesef. Bir diğer eksisi de arka koltuk diz mesafesinin çok dar olması.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pazartesi günü Clio 5 tanıtılacak. Araçlarımız eskiyor mu ne..
  • websosyal kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ilgi gösterip cevap yazdığınız için teşekkür ediyorum size. Benim 2001 Yadigar civicten sonra donanım olarak oldukça yeterli gelecektir sanırım joy bile bana (arka camların manuel oluşunu saymazsak)
    Yıllardır eşim ve ben otomatik şanzımana alıştığımız için otomatik vites seçeneği bakıyorum. Ayda 1000 km yakın yıl yaptığım için bu sefer yakıt konusu da önemli..
    Bu arada gördüğüm lpgli sportour cliolarin hiçbirisinde simit tank yoktu, bu hep böyle mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Yggdrasil Asgard

Arkadaşlar Navigasyon var araçta, sistemden açtım ama harita yüklü değil. Nereden edinebilirim ? Servise para bayılmam mı gerekiyor ? Forumlarda Q3 Map dağıtanlar var kendim yüklesem garantiye birşey olur mu ?
    Hocam benim ana ekranda navigasyon icon u yok ama ayarlar kısmında navigasyon aktif edebiliyorum ama harita yok diyor.Benim araca navigasyon haritası yüklesem navigasyon kullanabilirim acaba bilginiz varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ramses-59

Hocam benim ana ekranda navigasyon icon u yok ama ayarlar kısmında navigasyon aktif edebiliyorum ama harita yok diyor.Benim araca navigasyon haritası yüklesem navigasyon kullanabilirim acaba bilginiz varmı?

Alıntıları Göster
    Sistemden aktif edince öndeki ana ekrona simge olarak düştü bende. Ama Navigasyon açtığımda simsiyah çünkü harita yüklü değil. Çeşitli forumlarda ve Clio 4 Elite adlı Facebook sayfasında sistem sürümüne göre map dağıtıyorlar. Ama üşeniyorum şu sıralar uğraşmaya.

Bir de lastik şişirin hatası alıyorum, benzinliğe gittim tüm lastikler 33 psi. Olması gerekenden 2 psi fazla. Neden bu uyarıyı alıyor olabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yggdrasil Asgard -- 27 Ocak 2019; 22:24:33 >

• ramses-59 kullanıcısına yanıt
    Hocam lastik hava basıncı konusunda bir fikrim yok.Ama fazla hava basmış olabilir misiniz!

• 2013 model 0.9 clio 49bin kmde vites geçişleri sert
    şanzıman yağını değiştiren oldu mu?
    renault bakım belgesine ulaşamıyorum kullanılması gereken yağların yazdığı vs.
    bilgisi olan varsa çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: websosyal

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim cevabınız için
    Benim aradığım kılavuz bakım periyotlarının ve yağların özelliklerinin yazdığı ama öyle bir kılavuz yok sanırsam

• quote:

Orijinalden alıntı: korsan58

Teşekkür ederim cevabınız için
    Benim aradığım kılavuz bakım periyotlarının ve yağların özelliklerinin yazdığı ama öyle bir kılavuz yok sanırsam

Alıntıları Göster
    Bu belge benim aracımda da çıkmamıştı. Muhtemel sadece servislerin bilgisine sunulmuş... Y.Servis bilgilerini, bakımlarda kullanılan ürünleri referans alıyoruz...

Clio IV 0.9 90 Bg Benzinli

Periyodik Bakım aralığı Yıl'da 1 defa veya her 20.000 km'de ( hangisi önce dolarsa ) yapılması gerekir.
    Her 120.000 km'de Soğutma sıvısı ve Fren hidroliği değişmeli.
    Bu Motor tipinde Triger Kayışı yok... (Zincirli)

Hava Filtresi........ 20.000 veya 1 yıl
    Polen Filtresi....... 20.000 veya 1 yıl
    Yağ Filtresi.......... 20.000 veya 1 yıl
    Yağ (5w40)......... 20.000 veya 1 yıl
    Tapa Contası...... 20.000 veya 1 yıl
    Aksesuar Seti..... 80.000 veya 4 yıl
    Buji...................... 60.000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi websosyal -- 28 Ocak 2019; 13:20:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: korsan58

2013 model 0.9 clio 49bin kmde vites geçişleri sert
    şanzıman yağını değiştiren oldu mu?
    renault bakım belgesine ulaşamıyorum kullanılması gereken yağların yazdığı vs.
    bilgisi olan varsa çok sevinirim
    şanzıman yağı değişmiyor diye biliyorum. değişilse de birşey farketmez ayrıca sanayide değişince daha kötü olma hatta bozulma ihtimalide var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramses-59

Hocam lastik hava basıncı konusunda bir fikrim yok.Ama fazla hava basmış olabilir misiniz!
    Bayii 42 PSİ basıp vermişti arabayı. 42'yken bu hatayı vermeyip 33'te vermesi saçma değil mi ? Sürüş hocası ile hızlanarak ani fren ile ABS denemesi yaptık 5-6 kez, ondan sonra başladı bu sorun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yggdrasil Asgard

Bayii 42 PSİ basıp vermişti arabayı. 42'yken bu hatayı vermeyip 33'te vermesi saçma değil mi ? Sürüş hocası ile hızlanarak ani fren ile ABS denemesi yaptık 5-6 kez, ondan sonra başladı bu sorun.

Alıntıları Göster
    Bu işlemi ile lastik basıncını mevcut değere eşitleyebilirsiniz (sıfırlama)
    https://m.youtube.com/watch?v=dVUDhD5soFI

5-30 yağ 0.9 TCe için yanlış.
    RN 0710 normlu 5-40 koyulması gerekiyor.

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>>
    Hocam bunu yaptım ama sıfırlamıyor, bugün tekrar deneyeyim bakalım.
  • Bugün acaba yeni kasa ledli stoplardan bulur muyum diye çıkmacıya bakayım dedim. Stop bulamadım ama yeni kasanın full deri direksiyonundan vardı. Sizce değer mi? Direksiyonun plastik bölümünden sürekli şikayet ediyordum.

Şuan bu şekilde:

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>>
  • powermoon kullanıcısına yanıt
    Tutuş hissiyatını bilemiyorum, bende full deri direksiyon var. Ama piano black'li daha güzel duruyor full deri direksiyona göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

5-30 yağ 0.9 TCe için yanlış.
    RN 0710 normlu 5-40 koyulması gerekiyor.

bu bilgilere eriştiğiniz program yada website adresi nedir acaba?

Play Store'dan My Renault uygulamasını indirin. Şase no ile giriş yapınca aracınıza ait tüm bakım detaylarını görebiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

Play Store'dan My Renault uygulamasını indirin. Şase no ile giriş yapınca aracınıza ait tüm bakım detaylarını görebiliyorsunuz.
    Teşekkürler... Bende mais in programı vardı, onda sadece geçmiş servis kayıtlarını (bakım, parça değişimi vb) ve kadrandaki sembollerin açıklamalarını görebiliyordum, bu iyi oldu...

• 
Sayfa: önceki 775776777778779
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.