Şimdi Ara

<<<....HYUNDAI i30 KULÜBÜ(112 üye)....>>> (545. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.955
Cevap
54
Favori
1.144.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 543544545546547
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: digicemba

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AO

Benzin Pompasında sıkıntı olabilir yeterince besleme yapamıyorsa araçta kendini korumaya alır hemen, vınlamada motorun sağlıklı olmadığını gösteriyor.
    Pompa çok pahalı bir şey değil değiştir gitsin fakat orjinali ile değiştir sanayiden uzak dur. Ayrıca 5 yıl garanti kapsamında ise servis zaten değiştirir onu.

Garantisi bitti hocam.

Bende pompadan supheleniyorum. Ama kia servisinde bir arkadas paylasmis , sportage de basina gelen olmus. Filtreyi degistirmis ses gitmis.

Bende

1. Olarak lpg ye format attiricam. Obd li sistem oldugundan aracin beyniyle haberleserek calisiyormus. Onceki sahibi arkadasim akuyi degistirmis belki kutup basini sokunce biseyler olmustur lpg beyninde. 20 lira

2. Olarak benzin filtresini degistirecegim orjinalime sasmaz serviste 120 lira dediler. Aloparcada 70 lira civariydi irjinalmi bilmiyorum.

Yine olmazsa son olarak pompayi degistirecegim. Yan sanayi 70 80lira .

<<<....HYUNDAI i30 KULÜBÜ(112 üye)....>>>

kendi sorularıma kendim cevap vereyim. belki başına gelecek olur ilerde faydalansın .
    vınlama sesi filtreden dolayıymış. benzin flitresini servisten orjinal 108 tl ye aldım kendim değiştirdim,ses gitti. pompa 950 liraymış haberiniz olsun :) ucuz değil bence

ara ara 3bin deviri geçmeme sorunu içinde zavoli yeni yazılım attı 20tl , güncel versiyonu 13.08 mi neydi .sorunlar ortadan kalktı.

Yakıt filtresi deponun içinde değil mi? Nasıl değiştirdiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hardday kullanıcısına yanıt
    Evet deponun icinde. Sol arka koltugun altinda. Şamandirayi sökünce şamandiranin uzerinde zaten

• quote:

Evet deponun icinde. Sol arka koltugun altinda. Şamandirayi sökünce şamandiranin uzerinde zaten

Teşekkürler.

Koltuğu söküyor muyuz bu işlem için hocam.

• hardday kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

Benim aracim ix35 oturulan tarafi sökülüp yapiliyor. Kolay cikiyor zaten. bagaj tarafinda bir tane 14 civata tutuyordu benim aracimda

• Herkese merhaba,

bir dostum i30 satıyor bende almaya niyetlendim siz i30 kullanıcılarına sormak istedim,

araç 2013 aralık üretimi, 2014 yola çıkışı 66bin kmde, benzinli, doludan dolayı 1500 küsür tavanda kayıt var, arka tampon kazadan dolayı 3500 tllik bir değişim var. değişim serviste olmuş. 3500 tl biraz fazla geldi ama servis fiyatlarına göre sizce nasıl bu kadar hasar kaydı? acaba içeri yansıma olmuş olabilir mi ne dersiniz? bana bıraktığı fiyat 47 sizce nasıldır?

teşekkürler
  • bende geçen hafta 2008 dizel otomatik style plus aldım 126.535 km 41,500 TL ye. arabada boya değişen yok ...yakıt ortalaması 6,7lt gösteriyor yol pc si de ben daha testlere başlamadım ama
  • Arakadaşlar dikkat edin

arabanın sahibi başkasına satacakken ekspertizden sonra vazgeçti, yeni ilan açacağım diye ekspertiz ücretinin de 100 lirasını vermedi. Alıcıyı mağdur etti. Fiyat olarak 35750ye kadar indi. Şimdi 38binden açmış

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-temiz-aile-araci-hatasiz-486573489/detay/

• merhaba sayın arkadaşlar

2012 model hyundai i30 elite dizel otomatik sahibiyim trafiğe çıkış tarihimiz 5 aralık 2012

geçen gün arabaya bindiğimde sunroof perdemin ön taraf kapalı arka taraf açık olduğunu farkettim

düğmeyle açıp kapama yaptım fakat ön taraf sıkıntısız çalışmakta arka taraf açık kalmaktadır hiç hareket yok

sunroofu öyle kullanan birisi de değiliz

neden olmuştur garantisine 5 senenin bitmesine 2 aydan az kaldı garantiden yapılırmı

cevaplarınız için teşekkürler
  • geniusm38 G kullanıcısına yanıt
    Hemen servise git garantiden her türlü hallederler, bende 2012 model var garanti bitmeden herşeyi yaptırdım.
  • Arkadaşlar merhabalar;

2013 model bir adet dizel otomatik station wagon almak üzereyim. Araç kaç km'de ağır bakım istiyor acaba ve kaça patlar bana? Ayrıca bu aracın yakıt değerleri nasıl olur? Tecrübeli arkadaşlar paylaşabilirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • wrrr kullanıcısına yanıt
    Bakımı ile bilgiyi servis sana söyler, şehir içi 8 şehir dışı 6 litre motorin yakmaya hazır ol.
  • Arkadaşlar 2015 elite paket dizel i30 ile aranızdayım inşaallah. Yakıt haricinde herşeyinden memnunum. 150 km evvel yakıt aldım ve sıfırladım aracı, şu an gösterge 9 küsürleri gösteriyor halen. 11 lerde idi de son 50 km yi biraz açık yolda gittim 9 a ancak düştü. Yakıt biraz can sıkıcı.

İkinci bir can sıkıcı husus, arabanın farları çok kısa mesafeyi aydınlatıyor. Akşam çok tedirgin edici. Genel bir sorun mu yoksa benim araç mı öyle acaba.

Bir de sabahleyin ön sol sensör ötmeye başladı ve sensörü kapatınca ancak susuyor. Neden olabilir acaba
  • fantan F kullanıcısına yanıt
    Yakıt konusunda şehir içinde seni memnun etmez, Far ayar düğmesi var solda ona bak 0 da durması lazım ondan olabilir, Sensör önünde su birikintisi kalıyorsa yapar, boya onarım var mı o bölgede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IORI

Yakıt konusunda şehir içinde seni memnun etmez, Far ayar düğmesi var solda ona bak 0 da durması lazım ondan olabilir, Sensör önünde su birikintisi kalıyorsa yapar, boya onarım var mı o bölgede.

Hayır boya filan yok. Az önce tekrar çalıştırdım ötmedi. Artık sudan mı oldu bilmiyorum ama far konusu ciddi kötü. Çok yakını aydınlatıyor. Bir bakayım tekrar ama orayla oynadım, en uzağı gösterecek şekilde yapmıştım yine de uzağı pek aydınlatmıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantan

quote:

Orijinalden alıntı: IORI

Hayır boya filan yok. Az önce tekrar çalıştırdım ötmedi. Artık sudan mı oldu bilmiyorum ama far konusu ciddi kötü. Çok yakını aydınlatıyor. Bir bakayım tekrar ama orayla oynadım, en uzağı gösterecek şekilde yapmıştım yine de uzağı pek aydınlatmıyordu.

Mercekli far olduğu için gayet sorunsuz şekilde niken evo led ampul takabilirsiniz baya baya faydası olur. Araç dct şanzuman ise yakıt fazla olmaması lazım. Her Türlü sorunuz için facebook grupları var kesinlikle üye olun derim.

• 2015 i30 crdi dizel otomatik style paket aldım içine avgodan gps konmuş ama ben çok beğenmedim geri dönüş vs var

araç 33.000 de garanti için neler yapmam lazım ve neler garantiye giriyor servis bakımı yaptırmak isteresem ne kadar öderim

76bine aldım iyi mi?hasar yok

başka bir önerisi olan var mı?

teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mettush

teşekkürler sırf denemek için mahalleyi ayağa kaldırmam :))

quote:

Orjinalden alıntı: VoLKaN067

İ30'un tüm versiyonlarında alarm vardır. Ama o şekilde sallayarak kapı kolunu çekerek çalıştıramazssınız. Alarmı devreye sokmak için uzaktan kumandalı anahtarla kapıları kilitlemeniz yeterli olacaktır. Kapılar uzaktan kumandalı anahtarla kilitlendikten kısa bir süre sonra alarm devreye girecektir.
    Sanırım siz alarmın sesini duymak istiyorsunuz. Bunun için kapıyı uzaktan kumandalı anahtarla kilitledikten sonra size verilen yedek anahtarla kapıyı açın
    quote:

Orjinalden alıntı: mettush
    bu alarm select versiyonunda var mı ? varsa nasıl devreye sokuyoruz
    deneme amaçlı olarak kapıları kitledikten sonra kapı kollarını çektim aracı salladım ama herhangi bir alarm devreye girmedi

Merhaba arkadaşlar i30 2011 dizel otomatik Levent aranıza yeni katıldım. Genellikle memnunum fakat alarm bir kaç sefer doğru şekilde çalışarak devreye girdi . Ben alarmı devre dışı bırakmak istiyorum. Nasıl yapabilirim. Hırsızlara karşı mavi ışık feyk olarak yansa guzel olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: mettush

teşekkürler sırf denemek için mahalleyi ayağa kaldırmam :))

quote:

Orjinalden alıntı: VoLKaN067

İ30'un tüm versiyonlarında alarm vardır. Ama o şekilde sallayarak kapı kolunu çekerek çalıştıramazssınız. Alarmı devreye sokmak için uzaktan kumandalı anahtarla kapıları kilitlemeniz yeterli olacaktır. Kapılar uzaktan kumandalı anahtarla kilitlendikten kısa bir süre sonra alarm devreye girecektir.
    Sanırım siz alarmın sesini duymak istiyorsunuz. Bunun için kapıyı uzaktan kumandalı anahtarla kilitledikten sonra size verilen yedek anahtarla kapıyı açın
    quote:

Orjinalden alıntı: mettush
    bu alarm select versiyonunda var mı ? varsa nasıl devreye sokuyoruz
    deneme amaçlı olarak kapıları kitledikten sonra kapı kollarını çektim aracı salladım ama herhangi bir alarm devreye girmedi

Merhaba arkadaşlar i30 2011 dizel otomatik Levent aranıza yeni katıldım. Genellikle memnunum fakat alarm bir kaç sefer doğru şekilde çalışarak devreye girdi . Ben alarmı devre dışı bırakmak istiyorum. Nasıl yapabilirim. Hırsızlara karşı mavi ışık feyk olarak yansa guzel olur.

• i30 2015 e uygun kemer tokası bulabilen var mı? 2 tane denedim ikiside kısa geliyor oturmuyor?

• arkadaşlar 2013 model i30 1.6 dizel 128 bg araç sahibiyim. araç 50.000 kilometrede ve bakımı yeni yapıldı. ortalama yakıt tüketimi uzun yolda 6.3 şehir içinde ise 10-11 litre değişiyor. Şehir içi tüketimi çok yüksek değil mi ?
  • 
Sayfa: önceki 543544545546547
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.