Şimdi Ara

<<<....HYUNDAI i30 KULÜBÜ(112 üye)....>>> (543. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.955
Cevap
54
Favori
1.144.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 541542543544545
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim cevabınız için, TRW arka disk ve ön-arka balata var ancak ön disk bulamadım, Ferodo ön disk TRW ön balata yapayım diyeceğim ama ferodo ön diskin ellerinde olduğundan da şüpheliyim, haber bekliyorum parçacıdan, bakalım.
  • Ferodo ön - arka disk, Mando ön - arka balataya döndük.

Mando balata sanırım orjinal (oem) balataymış hyundai kia'nın.
  • Aracı kullanan arkadaşlardan bilgi istiyorum.i30 manuel dizel olarak şehir içi kaç lt yakıyor.manueli az yakıyor diyen var çok yakıyor diyen var.net bir bilgiye ulaşamadım.teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onur__ kullanıcısına yanıt
    Disklerin ömrü için yumuşak olan hangisiyse onu taktır.orjinal balatalar genelde sert oluyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamido H kullanıcısına yanıt
    Uzun yolda 90-110 km süratle kullanırsanız 4 litre civarı,sert kullanımda 5-6 lite.
    Şehir içinde benim güzergahım biraz sıkıntılı ortalama yazın 7-7.5 litre,kışın 8-8.5 litre mazot yakıyor.
    Hyundai ağırlığı düşürmediği sürece bu rakamların altına zor iner. 1420 kg dizel manuel
  • cunuvar C kullanıcısına yanıt
    gerçekten de fazlaymış.teşekkürler.
  • Ön ferodo disk, arka trw disk + Mando marka balata taktırdım.

Fren hidroliğini değiştirttim.

Balataların üzerine fren pastası sürdürdüm. 1100 dereceye dayanıklı özel bir malzeme, brake paste diye geçiyor, ses ve titreşim önleme amacı var, balatanın dış sert yüzeyine ince bir tabaka halinde sürülüyor (balatanın diskle temas eden yüzeyine değil yani, arka tarafına)

Silecek ne yapsak, orjinal sordum yetkili servisten, parça fiyatı tam 300 TL dediler.

Mesela Bosch aerotwin alsak bizim i30 silecek koluna uygun aparatla birlikte mi geliyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar 128 hp lik i30 lar hakkında bilgisahibi olan var mı? Motor ve yürür aksam dayanıklılığı nasıldır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakangrbz

Arkadaşlar 128 hp lik i30 lar hakkında bilgisahibi olan var mı? Motor ve yürür aksam dayanıklılığı nasıldır ?

Garantili araç al sorun yaşamazsın, Haziran 2016 da 2012 model aldım, yağ seviye müşir contası değişti, çakmak soketi değişti, direksiyon simidi değişti, el freni düğmesi değişecek, sol cam fitili değişti. Böyle kırık kırtık sorunlar olabiliyor. Özellikle direksiyonu parladı ise hemen değiştirmekte fayda var nasılsa bedava.

Motor sorunlu değil, güçlü ve az yakmıyor.
  • AO A kullanıcısına yanıt
    7.4 çok iyi bi değer.. Hele ki Istanbulda... Benim de düşündüğüm bi araç.. Yakıtı konusunda biraz daha detaylı bilgi verirseniz çok yardımcı olmuş olursunuz... Mesela 7.4 tutturudugunuzda ort hızınız neydi?? 100 liraya ya da bir depoyla kaç km yapıyorsunuz? Çok ciddi dur kalkli trafikte ne gibi değerler gördünüz?? Teşekkür ederim...

• Gdi motor ve dct şanzıman ikilisinin yakıt performansı hakkında daha detaylı bilgi rica ediyorum

• Buraya ilk defa girdim. Şu an i20 1.2 benzin kullanıyorum. i30 dizel otomatik alsam mı diye düşünüyorum birkaç gündür. Yakıt konusunda az yakacağını hiç düşünmüyordum çünkü kasanın ağır olduğu dışarıdan belli. Biraz da okuyunca yakıt konusunda memnun kalan çok az kişi. Araba hoş şık ama vazgeçeceğim gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely warrior

Buraya ilk defa girdim. Şu an i20 1.2 benzin kullanıyorum. i30 dizel otomatik alsam mı diye düşünüyorum birkaç gündür. Yakıt konusunda az yakacağını hiç düşünmüyordum çünkü kasanın ağır olduğu dışarıdan belli. Biraz da okuyunca yakıt konusunda memnun kalan çok az kişi. Araba hoş şık ama vazgeçeceğim gibi.

Ankara içi kullanımda 8,2 LT/100 motorin yakıyorum otomatik, 1 depo 650-700 ü zor görecek. 230-250 arasına doluyor.
  • IORI kullanıcısına yanıt
    Çok yakıyor gerçekten. Konfor nasıl bari değiyor mu?
    Ben de 1.2 benzinle 220tl depo dolduruyorum 680km falan gidiyor
  • lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Hatchback C segment bir araç dolayısı ile yol konforu biraz daha üst seviye, altında ses yalıtımı ve hava akışının kontrolü için gereken tasarımlar yapılmış. Uzun yolda yakıtı 5,8 LT altına indiremedim Ankara _ Antalya arasında. Fiyat performans aracı olduğu aşikar özellikle beyaz ve Elite dizel otomatikler çok tutuluyor.

Yakıt ve biraz konfor dersen 1,4 Peugeot 207 derim bir depo 1150 Km uzun yolda görüyor ve konforlu bir araç. Pek beğenen olmaz ama 2. bir şehir içi araç olarak 207 düşünüyorum daha önce Active donanımlı vardı.
  • Arkadaşlar herkese selam. 2015 yılında burdan tavsiyelerle i30 almıştım. önceki adresimi kaybettiğim için tekrar üye oldum. benim sol farım bugün yanmamaya başladı direk servise mi gideyim sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oguncftpnr

Arkadaşlar herkese selam. 2015 yılında burdan tavsiyelerle i30 almıştım. önceki adresimi kaybettiğim için tekrar üye oldum. benim sol farım bugün yanmamaya başladı direk servise mi gideyim sizce ?

Tabi ki servise git aracın nasılsa garantili, sanayiye gidecek halin yok. Tabi far ampulü patlamadı ise :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IORI -- 12 Nisan 2017; 9:41:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IORI

quote:

Orijinalden alıntı: Oguncftpnr

Arkadaşlar herkese selam. 2015 yılında burdan tavsiyelerle i30 almıştım. önceki adresimi kaybettiğim için tekrar üye oldum. benim sol farım bugün yanmamaya başladı direk servise mi gideyim sizce ?

Tabi ki servise git aracın nasılsa garantili, sanayiye gidecek halin yok. Tabi far ampulü patlamadı ise :)

Peki ya far ampulü patladıysa
  • 
Sayfa: önceki 541542543544545
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.