Şimdi Ara

...KLIPSCH club... (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.387
Cevap
23
Favori
89.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yanlız benim kullandığım şekil kullanım kitabındaki gibi değil ama mantık olarak birinci resimdeki kurulum mantıgında oluyor .Pre üzerinden tek lfe çıkışına mevcut tek kablodan Y şeklinde sub'a giriyorum, yinede Pre üzerinden kesim frekansını ayarlamada sorun yaşama ihtimalim oluşuyormu bu durumda ? .Birde pre üzerindeki ikinci sub çıkışına yine aynı model kablo ile Y kısmını bölerek goldenear triton 2 kulelerin sublarını çalıştırıyorum.Ayar olarak öneriniz ne olur ?

...KLIPSCH club...
    ...KLIPSCH club......KLIPSCH club...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sector8376 -- 27 Şubat 2018; 20:25:22 >

• sector8376 kullanıcısına yanıt
    Subda alt girişlere LR olarak giriyorsunuz değilmi

Çıkarıp bir kabloyu LFE İN yazan yere takın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Evet sub'a L ve R olarak bağlıyorum ama tritonlara R ve L olarak bağlıyorum resimlerdeki gibi

...KLIPSCH club......KLIPSCH club......KLIPSCH club...

• sector8376 kullanıcısına yanıt
    Ohooooooo kaç tane subwoofer yapmışsın.

Elinde zaten sub var tritonların sub girişlerini sök bence full range çalsınlar amfiden LARGE ayarla...

Şimdi tritonlara MONO sub sinyali gönderiyorsun.

• Deneyimli arkadaslara bir sorum olacak.

Bende Denon x2400h var ve buna uygun hop sistemi kurmak istiyorum.

İlk etapta canton ve heco dusundum ancak sonrasinda klipsch markasindan ilerleme karari aldim.

Oncelikle sistemi kuracagim salon yaklasik 30m2

Onlere R-26F ya da R-24F dusunmustum. 24F agirlik olarak 26F nin yarisi kadar neredeyse. Acaba 24F yi secersem odam icin yetersiz mi olur? Aralarindaki farklar nelerdir sizce?

Ayrica center icin 440c dusundum ancak 24F leri secersem bu alacagim center kulelerden daha ustun olacak gibi gozukuyor :) sizce mantiksiz bir secim mi olur?

Arkalara da R-14M dusunmustum, sizce yetersiz mi kalir? Gerekirse 4 adet alip ikisini de yanlara koymayi planliyorum.

Butcem asagi yukari bunlari alabilecek sekilde. Bunlarin disinda farkli bir setup onerirseniz ona da acigim.

Tesekkurler

• Ses sistemi olayı türkiye'de bitti sanırım :) kimse foruma uğramıyor bile :)
  • cratos4203 kullanıcısına yanıt
    bizim millete ses sistemi alayım ev sinema odam olsun sinema keyfi yapayım diye birsey yok bizim gibiler istisnalar onlarca arkadasım var çoğunun evine gittim kimsede ses sistemi yok 100 bin nufuslu bir sehirde bes on kişide belki vardır birde ses sistemine sahip olmak isteme ihtiyacı film seyretmeyi sevmekten geliyor oradan baslıyor ama bizde o da yok malesef
  • Nedeni basit.

Maddi durumu iyi olmayan bir milletiz.

Geçim derdi hobi edinmenin önüne geçiyor.

Sinema ve müzik kültürü geride kalıyor.

İhtiyaçlar değişiyor.

• Euro olmuş 4.70 dolar olmuş 3.90 Normaldir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cratos4203 kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam,
    ben de odamda ev sineması ses sistemi oluşturma düşüncesi ve araştırması içerisinde olan bir amatörüm.
    marka olarak ta özellikle KLİPSCH markası üzerinde yoğunlaşmıştım.
    benim sıkıntım odamın küçük olmasıydı. eğer yazdığım mesajları ve sağolsun diğer arkadaşların yaptıkları yorumları okursanız kendinize ait çok şey bulursunuz diye düşünüyorum..
    benim naçizane düşüncem,
    önler en azından R-26F,merkez RP-250C ya da RP-440C, arkalar R-15M, 7.1 düşünüyorsanız da RP-250S veya 240S şeklinde olmasıdır.
  • merhaba,

...KLIPSCH club...

20m2 bir odam var. resimde detaylı anlatmaya çalıştım.
    çatı katı odası. tv nin olduğu duvar soldan sağa 170 cm den sanırım 350 cm e kadar yükseliyor.
    sol surround olan duvar 170 cm (son 1 mt de 120 cm e düşüyor). sağ 350 cm den 120 cm e kadar düşüyor.
    arka taraf ise 120 cm den başlayıp yükseliyor.

istediğim sistem 7.1.4 (7.2.4 de olabilir)

RP-280F Kule (ya da R-28F / Bas portunun önde olması küçük oda için bir avantaj olabilirmiş diye okudum önceki sayfalarda)
    RP-450CA Merkez
    RP-250S Surround
    RP-160M Monitör (Arka duvar eğimli olduğu için rp-250s tercih etmedim)
    R-115SW Bas
    R-2650-C II Tavan

Avr için ise Denon AVR-X6400H düşünüyorum..

amazon.de yi baz alırsak bu tutarı gözden çıkarabilirim.. (bir de abd den getirilebilse almayanı döverler herhalde)

benim oda için bu sistem uygun mudur?
    önceki sayfalardan 15m2 için uygun düşmeyeceğini öğrendim.
    ayrıca 8" sürücü olayı da şüpheli sanırım.

tavsiyeleriniz ne olur?

pek müzik dinlemem. (gerçi hali hazırda kullandığım sistemi alınca az da olsa dinlemeye başladım)
    önceliğim film (dolby atmos / dts-x ma / auro-3d)
    yükses sesten haz etmem.. düşük seste kalite arayışındayım.
    sürekli yüksek bas ile de kullanmayacağım. (apartman dairesinde yaşıyorum) ama yine de bass iyi olsun isterim.
    ayrıca 65"tv almayı düşünüyorum. eni 145cm. haliyle front lar neredeyse tv ile yapışık olacak. bu sorun olur mu?

teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikahmet -- 8 Mart 2018; 10:45:34 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• R-15m'nin masaüstü pc ile stereo performansı nasıldır?

• tarikahmet kullanıcısına yanıt
    O kadar hoparlör o odaya girerse kulak kulağı görmez

peki kaç m2 bir odaya ihtiyacım var?

ayrıca, bu oda için öneriniz nedir?

• Ben öyle bir odada sinema ağırlıklı

6 adet Dali Opticon LCR

1 adet Dali Opticon Vocal

4 adet Dali Phantom E60

Goldenear Supersub X

Yapardım.

teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: odesy

bizim millete ses sistemi alayım ev sinema odam olsun sinema keyfi yapayım diye birsey yok bizim gibiler istisnalar onlarca arkadasım var çoğunun evine gittim kimsede ses sistemi yok 100 bin nufuslu bir sehirde bes on kişide belki vardır birde ses sistemine sahip olmak isteme ihtiyacı film seyretmeyi sevmekten geliyor oradan baslıyor ama bizde o da yok malesef

Sadece bizim millet ile alakalı değil. Bende artik Almanya da yaşıyorum ve burada onlarca almam tanıyorum ve hepsinin evine gittim. Maddi olarak durumları hepsinin de iyi ancak evlerinde tv bile yok :) maddi durum kesinlikle birinci engel olarak gözüküyor ama parası olanlarin çoğu müstakil ev sahibi değilse pek bu işlere girişmiyor. Bu benim gözlemlediğim bir durum. Tabi daha farklı nedenlerde vardır.

Bu arada klipsch yeni seri ne zaman çıkış yapıyor. Bende şuan önlerde klipsch Rp-160m ve Center olarak Canton Vento 866 var. Ama surround için klipsch düşünüyorum ancak yeni seriyi bekliyorum. Subwoofer hala yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@r@K@L3M -- 8 Mart 2018; 14:30:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: K@r@K@L3M

quote:

Sadece bizim millet ile alakalı değil. Bende artik Almanya da yaşıyorum ve burada onlarca almam tanıyorum ve hepsinin evine gittim. Maddi olarak durumları hepsinin de iyi ancak evlerinde tv bile yok :) maddi durum kesinlikle birinci engel olarak gözüküyor ama parası olanlarin çoğu müstakil ev sahibi değilse pek bu işlere girişmiyor. Bu benim gözlemlediğim bir durum. Tabi daha farklı nedenlerde vardır.

Bu arada klipsch yeni seri ne zaman çıkış yapıyor. Bende şuan önlerde klipsch Rp-160m ve Center olarak Canton Vento 866 var. Ama surround için klipsch düşünüyorum ancak yeni seriyi bekliyorum. Subwoofer hala yok.

Ventodan memnun musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

quote:

Ventodan memnun musunuz?

Vento nun ses kalitesinden memnunum. Hele işçilik kalitesi kesinlikle çok çok iyi. Center olarak klipsch ile karşılaştırma yapamam çünkü Center olarak klipsch hiç kullanmadım. Ancak surround olarak Klipsch istiyorum. Yeni versiyonlarını bekliyorum. Center olarak ta klipsch almak istedim ama açıkçası görüntü olarak beni çok açmamisti. O yüzden canton da karar kılmıştım. Surround için yeni versiyonu beklememeli sebep te bu yüzden. Klipsch Yeni versiyonlarinda kesinlikle basamak atlamis estetik konusunda.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

quote:

Ventodan memnun musunuz?

Vento nun ses kalitesinden memnunum. Hele işçilik kalitesi kesinlikle çok çok iyi. Center olarak klipsch ile karşılaştırma yapamam çünkü Center olarak klipsch hiç kullanmadım. Ancak surround olarak Klipsch istiyorum. Yeni versiyonlarını bekliyorum. Center olarak ta klipsch almak istedim ama açıkçası görüntü olarak beni çok açmamisti. O yüzden canton da karar kılmıştım. Surround için yeni versiyonu beklememeli sebep te bu yüzden. Klipsch Yeni versiyonlarinda kesinlikle basamak atlamis estetik konusunda.

ASLında ben de klipschin subwooferlarını merak ediyorum ben de r110-r112 performanslarını?

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.