Şimdi Ara

Lozan Antlaşmasına neden dikkat çekmiş görmüş olduk Neden bu adamı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
2
Favori
3.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sertreis

Hani kazanmıştık? Hani kuruluş savaşı? Hani yedi düvel? Hani yunani denize dökmüştük? Hani ilk hedefiniz akdenizdi?

Sevdiğim bir adam derdi ki:

KURULUŞ SAVAŞI, VERDİK KURTULDUK.

Tek mesajda 4 farklı anayasal suç ve 2 adet büyük günah işledin. :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sertreis S kullanıcısına yanıt
    Onudami tayyip aldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Deysin bari Cevap?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam cumhurbaşkanının her dediğini doğru kabul ediyor, senin okuduğun üniversiteye diyecek bir şey yok. okuma bu kafayla zor bir yerlere gelmen.

Sorgulama kabiliyeti yok, anlama kabiliyeti yok.
  • Lozan zafer mi değil mi tartışılır. Ama sevr e imza atanları Ecdad görenler, onlara en ufak eleştiri yapmayan söz konusu Atatürk olunca Lozan i içmesini tartışan Muhafazakar diye kendilerini gören kesim, cahil, yobaz, ikiyüzlü insandır...

• quote:

hiç bir savaşta başarı kaydedememiş bir komutan olan ismet paşa

yahu adamın soyadı niye inönü bari onu öğrenseydin be cahil.
  • Burada Cumhurbaşkanını hergün kötüleyen kişiler kibarca GEZİCİ, ÇAPULCU dediğimiz kişiler.
    Ben kimliklerini de söylerdim ama tartışmaya vaktim yok. Daha doğrusu bunlarla tartışarak boşa harcayacak vaktim yok.
    Anca körü körüne köstek olurlar. Tek amaçları bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: haydarali34

quote:

Orijinalden alıntı: YasinCC

quote:

Orijinalden alıntı: haydarali34

quote:

Orijinalden alıntı: YasinCC

quote:

Orijinalden alıntı: Drakeshark

Lozanı iyi bir şekilde analiz edin. İYİ BİR ŞEKİLDE.

500 defa tartışıldı bu. Yığınla tarihçi anlatıyor. Hala adaları vermişiz diyorsunuz.

Savaştan çıkan bitik bir ülke ki musul elimizde değildi, işgal altındaki bir bölgeyle ilgili, çıkın yoksa saldırıp alırız deme lüksün o durumda yok. Çok daha fazlasını kaybedebilirsin.

Musul meselesinin lozanla ilgisi falan yok adım adım bop işte neyini anlamıyorsunuz.

Millet okumaktan aciz boşver Ankara antlaşması ve bölgesel ayaklanmaları ögrenmeden atıp tutuyorlar işte. Delinin biri kuyuya taş atıyor 40 akilli cikaramiyor olayina dönüyor.

İşin aslında en acı tarafı şu Musul bizde olsaydı ne değisecekti ?

Takım tutar gibi parti ve politikacı sempatizanlarına gerçekten üzülüyorum. Bu coğrafya hep fakirdi böylede gider. Çünkü tembeliz okumayı sevmeyiz. Fikirleri hedefleri olanları idealist diye küçümser bu coğrafya. Oğlum memur ol, ssk'lı işin olsun yeter diye yetiştirildik. İleriyi göremeyiz görebilseydik Güney Kore ile birlikte bizde büyürdük.
    Ülkede maden var ama çıkartamıyoruz geyiklerinden, bizim gelişmemizi istemiyorlar gibi saçma düşünceler gerçekten manasız artık.
    Güney Kore’nin gelişmesini tüm dünya istedi de bizim mi haberimiz yok ?
    Zaten Çin gelişip bizi kurtarsın diyordu tüm dünya. 2. Dünya savaşı sonrası zaten tüm devletler Almanya’ya yardım etti yemeyip içmeyip.
    İsveç, Finlandiya gibi yerlerde zaten altın ağaçları var zenginliğin sebebi bu.

Ülkemiz maden olarak zengin ve madenler çok güzel kullanılıyor. Ülkemizde krom, bakır, demir ve daha nice değerli bu madenleri işlemek için gerekecek enerji sağlayacak linyit ve kömüre ve diğer elementlere de fazlası ile sahibiz. Ancak biz kafayı yorup işlemek yerine ham olarak sattığımız için yıllardır bir yere gidebildiğimiz yok.

Bu ülke dünyada ilk 1000 km menzile sahip uçağı yaptı 2. dünya savaşı öncesi Boing, Airbus daha doğmadan !
    Nuri Demirağ’ı araştırmak gerek önce tabi ki. Çünkü bizim ülkemizde milli eğitim kitap üzerinden okuma üzerine. Bir çocuğu okuldan, eğitimden nasıl soğuturuz un cevabıdır.

Geç kaldık artık vs diye bir kandırmaca yapmaya gerek yok. Sağdan soldan lisanslayıp milli demenin de bir katkısı yok. 2. dünya savaşı sonrası yutturulan global dünya hapını kusmamız lazım.
    Mühendislik fakültesini bitiren bir genç okulu bitirdiğinde ailesinin okuması için girdiği borcu ödemesinden, karnını doyurma derdine düşmeden önce hayallerini, fikirlerinin ideallerinin kafasında canlandırdıklarının peşinden koşabilmeli...

İşin aslında en acı tarafı şu Musul bizde olsaydı ne değisecekti ? diye sormuşsun daha bunu bile bilmiyorsan bu bölümde takılma konu dışına git.
    Musulda Trilyon Dolarlık petrol var bundan bile bihabersin. Bütün ülkeler babalarının hayrına gelmedi buraya.

Bu kafayla petrol kalkınma yaratmaz arapların ellerinde yillardir petrol var. Al sat dünyası bitti artık bilgi üreten toplumlar kazaniyor.

Sokaktaki cocukta biliyor petrol icin geldigini ancak o ülkeleri zengin eden petrol değil. Onu anlamamissiniz daha

Arabistanda Kuveytte ortalama 5000 Dolar maaş alıyorlar sen ne saçmalıyorsun

Arapların geleceği olmadığını herkes biliyor sana burada ders verecek değilim. Avrupa bile ekonomi-siyasi gücünün asya bölgesine kaydığının farkında olup kendisine tazeleme yapıyor. 5000 dolar maaş vs olayları da tıraş biraz.

• Biz bu adamları sevmiyoruz kendiniz buna sebep oluşturuyorsunuz çünkü daha hiç biriniz kendi ecdadınız olan tarihinizi kabullenemiyorsunuz siz daha tarihinize sahip çıkmayı bilmiyorsunuz. Üstelik orada burada konuşuyorsunuz. İsmet'in muharebelerini bir araştırın. Meydan savaşlarını harplerini kimin zafer elde ettiği açıkça ortadır. Evet bu adamın hiç mi hatası olmamış? Olmuş Dört dörtlük yalnızca Peygamber S.A.V'dır. Neyin hala tatavasını yapıyorsunuz? Savaştan çıkmış bir milletsin, neslin neredeyse tamamı yok olmuş. Antlaşma için masaya oturuyorsun ikinci bir savaşı kaldırabilir misin? İmkanı yok. Kendi sınırlarını çizmişsin. Sanıyor musun bu antlaşma ile kaybedildi musul? Koskoca bir imparatorluğun çöküş dönemi yıllar sürmüş yıllar geçtikçe parça parça toprağı zaten kaybetmiş. Tek sorumlusu şimdi lozan ya da ismet mi oldu? Boş konular açmayın arkadaş, hep birlikte bilim konuşacaksak konuşalım. Ne çanakkale de kefensiz yatanlar, ne de şuan hala şehit olanlar bunlar için ölmediler. Böyle hainlik yapmaya hiç birimizin hakkı yok.

• quote:

Hani kazanmıştık? Hani kuruluş savaşı? Hani yedi düvel? Hani yunani denize dökmüştük? Hani ilk hedefiniz akdenizdi?

Sevdiğim bir adam derdi ki:

KURULUŞ SAVAŞI, VERDİK KURTULDUK.

Bu kadar olmayın be kardeşim. Valla tamam azıcık bilgisizlik, cehalet belki tadında olsa komik olabilir ama ötesi mide bulandırıcı.

Sevdiğin adamın da Deli Kadir olduğunu varsayıyorum.
  • 1881 kullanıcısına yanıt
    He he taam he

Siz kurtulun diye benim dedem şehit olsun, tabi miden bulanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertreis -- 20 Ekim 2016; 14:00:06 >
  • quote:

He he taam he

Deden nerede şehit oldu? Yunan'a karşı savaşırken değil de basit bir mahalle kavgasında mı?
  • terapi_triyaki kullanıcısına yanıt
    Bunu da asla kabul etmiyorum. Kuruluş savaşı dediginiz şey yedi düvele karşı yapılan ikinci savaş degil mi?
    Sen savaştan çıktın onlar hamamdan mi?

Velevki "ikinci savaşı kaldıramayacağın" için sana dayatılan maddeleri imzaladın.
    ZAFER? ZAFER? ZAFER?
    ZAFER?
    ZAFER?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertreis -- 20 Ekim 2016; 14:07:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881

quote:

He he taam he

Deden nerede şehit oldu? Yunan'a karşı savaşırken değil de basit bir mahalle kavgasında mı?

Küfretmem forum kurallarına aykırı bildiğin üzre.

• sertreis S kullanıcısına yanıt
    Ya hocam zafer kelimesini buraya rahat rahat yazman bile. Dayatılan kendin söylüyorsun. Dayatılmış keyfi değil. Ancak sizinle tartışmaya gerek yok. Nato mermer nato kafa düşüncesi olan insanlar vakit kaybıdır. Yoruma karşılığınız her ne olursa cevap gelmeyecektir. İsmet de Atatürk de benim atamdır, ve böyle politikaları uğruna bu konuları yem olarak gündeme atıp kullanan insanlar benim hiç bir şeyim olamazlar. Zira siz de bir 10 yıl sonra pişmanlıklarınızı görmüş olursunuz. İyi günler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1881

quote:

He he taam he

Küfretmem forum kurallarına aykırı bildiğin üzre.

Küfürsüz derdini anlatamayangillerden olduğunu tahmin etmeliydim.

Ama emin ol bu memleketin kuruluşunu küçümseyen sizlere küfür eden bir kesim de var.

• 100 sene geçmiş, hâlâ daha "Musul Misak-ı Milli sınırları içinde" diyenler var. ABD geldi o sınırları allak bullak etti; IŞİD Sykes-Picot sınırlarını kaldırdı; millet daha neyin kafasını yaşıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitokiri_johndoesai

100 sene geçmiş, hâlâ daha "Musul Misak-ı Milli sınırları içinde" diyenler var. ABD geldi o sınırları allak bullak etti; IŞİD Sykes-Picot sınırlarını kaldırdı; millet daha neyin kafasını yaşıyor?

100 sene geçmiş hala lozana taparcasına sahip çıkanlar var ona ne diyeceğiz ? Ki Lozanın başka anlaşmalarla değiştirilen düzeltilen kısımları olmasına rağmen.

• terapi_triyaki kullanıcısına yanıt
    Alın atalarınızı başınıza koyun. Mesele bu değil. Cevap veriyormuş gibi yap ama slogan at. Mermer kafalı ben oliim.

Zorla diyorsun dayatıldi diyorsun, ben de boynumu büktüm imza ettim desen. Tamam. ZAFER DİYORSUN ZAFER!

• quote:

Alın atalarınızı başınıza koyun. Mesele bu değil. Cevap veriyormuş gibi yap ama slogan at. Mermer kafalı ben oliim.

Zorla diyorsun dayatıldi diyorsun, ben de boynumu büktüm imza ettim desen. Tamam. ZAFER DİYORSUN ZAFER!

Hem dayatılmış hem de zafer haha. Bunlar bunu bile düşünemiyor işte hocam

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.