Şimdi Ara

LOST - EFSANE BİTTİ (2004-2010) (1682. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40.537
Cevap
50
Favori
1.183.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16801681168216831684
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dh_experience

quote:

Orijinalden alıntı: KontG

Jacob tanrı olamaz... Mümkün değil... Peygamber de olacağını sanmıyorum... İlla dine bağlanacaksa melek olabilir ancak. Çünkü peygamberlerin görevleri vardır; jacob'un tek görevi şeytanı hapiste tutmak. Bu da melek olduğunu gösterir.. Ama daha iyi birşeye bağlasalar keşke..

Adanın şeytanın hapisanesi olduğunu gösterdiler... O şişeyi kırması da çıkacağının sinyali olabilir... Dikkat ederseniz şarap kayanın üstünde süzülüyordu; bu da adanın volkanik patlamayla yokolma durumunu gündeme getirebilir... (öyle demişlerdi çünkü)

Herkes ölecek bunu gördük ama volkanik patlamayla mı ölecek yoksa BS mi öldürecek merak konusu

Ayrıca jacob efendi başkasına ölümsüzlük verebilirken kendisi bir çırpıda ölüveriyor. Saçmalık burda. Ayrıca jacob öldü yerine birinin hemen geçmesi gerekmez mi. seramoni mi bekleniyor. madem birisi geçecek hemen geçsin o zaman hala jacob efendi niye etrafta 3. boyuttan hurley e seslenmeye devam ediyor. kimin içine girecekse girsin artık. adamdaki rahatlığa bak. bs orda kırıp geçiriyor bizimkisi 3. boyuttan olanları izliyor. BS ye birilerini öldürüyor diyoruz, jacobda birilerinin ölmesine göz yumuyor. Baksanıza adaya getirdiği herkes ölmüş. ne diye adaya adam getiriyorsun Jacob efendi öyleyse... BS nin canı sıkılmasın diye Mİ?, adamdaki FAntaziye bak. Kedinin önüne fare atıp duruyor.

jacob seslenir:

-- sen adaysın
    -- ne adayı abi.
    -- BS ye fare olma adayı.
    -- Ya ölürsem abi.
    -- ÖÖÖÖL ne yapayım, yenisini buluruz. Aday mı yok ... ğumun dünyasında. Gider getirim.

Bana göre ikiside aynı şey, ha adam öldürmüşsün ha öldür diye bs nin önüne adam atmışsın... BS kötü ise jacob ondan da kötü. Sonuçta adaya getirmeseydi kimseyi , ölen kimsede olmayacaktı.

HAdi bakalım bu söylediklerime mantıklı cevap veren çıkacak mı

Yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Vay efendim neymiş, Benjamin'den bu hareketi beklemiyormuş. breh breh breh...

• Bölümü yeni lzleyebildim.
    Dedim acaba yanlış bir film mi karıştı.

Nestor Carbonell çok iyiydi oyunculukta.
    Müziklerde farklı bir tema müziği kullanılmış çok beğendim.

Yine soru yine bir kaç cevap bakalım geriye kalan bölümler soruları cevaplamaya yetecek mi.
  • quote:

quote:

Jacob tanrı olamaz... Mümkün değil... Peygamber de olacağını sanmıyorum... İlla dine bağlanacaksa melek olabilir ancak. Çünkü peygamberlerin görevleri vardır; jacob'un tek görevi şeytanı hapiste tutmak. Bu da melek olduğunu gösterir.. Ama daha iyi birşeye bağlasalar keşke..

Adanın şeytanın hapisanesi olduğunu gösterdiler... O şişeyi kırması da çıkacağının sinyali olabilir... Dikkat ederseniz şarap kayanın üstünde süzülüyordu; bu da adanın volkanik patlamayla yokolma durumunu gündeme getirebilir... (öyle demişlerdi çünkü)

Herkes ölecek bunu gördük ama volkanik patlamayla mı ölecek yoksa BS mi öldürecek merak konusu

Ayrıca jacob efendi başkasına ölümsüzlük verebilirken kendisi bir çırpıda ölüveriyor. Saçmalık burda. Ayrıca jacob öldü yerine birinin hemen geçmesi gerekmez mi. seramoni mi bekleniyor. madem birisi geçecek hemen geçsin o zaman hala jacob efendi niye etrafta 3. boyuttan hurley e seslenmeye devam ediyor. kimin içine girecekse girsin artık. adamdaki rahatlığa bak. bs orda kırıp geçiriyor bizimkisi 3. boyuttan olanları izliyor. BS ye birilerini öldürüyor diyoruz, jacobda birilerinin ölmesine göz yumuyor. Baksanıza adaya getirdiği herkes ölmüş. ne diye adaya adam getiriyorsun Jacob efendi öyleyse... BS nin canı sıkılmasın diye Mİ?, adamdaki FAntaziye bak. Kedinin önüne fare atıp duruyor.

jacob seslenir:

-- sen adaysın
    -- ne adayı abi.
    -- ada mada ne ayak abi.
    -- ada bi tıpa evladım.
    -- tıpayı açıp bizi içine mi atacan abi.
    -- bir bakıma öyle birşey.
    -- Ya ölürsem abi.
    -- ÖÖÖÖL ne yapayım, yenisini buluruz. Aday mı yok ... ğumun dünyasında. Gider getirim.

Bana göre ikiside aynı şey, ha adam öldürmüşsün ha öldür diye bs nin önüne adam atmışsın... BS kötü ise jacob ondan da kötü. Sonuçta adaya getirmeseydi kimseyi , ölen kimsede olmayacaktı.

ekşi vari bir yazı olmuş....

-- ada bi tıpa evladım.
    -- Ya ölürsem abi.

yanlız oyunculuklar bu bölümde tavan yaptı. Birkaçkez izlenesi bir bölüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.f.y. -- 25 Mart 2010; 14:34:20 >

• Ben diyorum LOST bitmez,5 bölümde bukadar soru cevaplanmaz bence.LOST'un bir filmi yapılması gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupant

quote:

quote:

jacob seslenir:

-- sen adaysın
    -- ne adayı abi.
    -- Ya ölürsem abi.

Yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Vay efendim neymiş, Benjamin'den bu hareketi beklemiyormuş. breh breh breh...

Benjamin sana çok kırıldım duygularımla oynadın benjamin :D abi çok güzeldi bölüm ama bir okadarda saçmaydı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Rietveld

quote:

Orijinalden alıntı: ReoxTR

-Richard'ın karısı gemiye geldiğinde kaçalım gelmeden felan diyor iyi güzel.Herkez o siyahlı adamın kılık değiştirmesi diyor.Kadın adaya hiç gelmediki bu adam herkim nerde ölürse ölsün şeklini alabiliyormu görmediği birinin bile?Hem kadın geminin içindeyken hemde siyahlı duman dışarıdan nasıl ses çıkartarak geliyor aynı anda iki yerde?Yok siyahlı duman şekil değiştirmediyse o kadının orda ne işi var?

BS ölü olan herkesin kılığına girebiliyor.Karısını nerden biliyor dersen hatırlarsan Richard ile yüzyüze geldiğinde bi 5-10 saniye flash çaktı 4-5 kez.İşte o zaman Richard'ın zihnini okudu ve onu ikna edicek birşeyler aradı.Sonra karısını buldu.Aynı olayı Mr. Echo'ya da yapmıştı.Zihnini okumuş ve sonra karşısına kardeşinin kılığında çıkmıştı.

Ama aynı anda iki yerde olma olayını bende çözemedim.

Olay bu ama çok kopuk parça var.

Örneğin Dharma girişimin adadaki rolü.

Widmore'un amacı.

Mısır'da ki kazılar.

Ada'da ki yerliler.

Ada'da doğurganlığın olmayışı. (Aaron hariç)

Bu tür soruların cevapları hala meçhul. Jacop Vs BS olayı doğa üstü ruhani bir olay ise şu ana kadar bilimsel yolla açıklanmaya çalışılan şeylerde havada kaldı. Casimir efekti falan filan.

Aman öfff neticede bir dizi yani 2 adamın kalemine bakıyor.

İnsanlar kutsal kitapları kaale almaz dalga geçerler bu tür dizilere 100 saat kafa patlatıyorlar. Kendilerini dine verseler peygamber bile olurlardı.

• dizinin başında adaylar hakkında konuşurken ilananın richarda peki sonraki adım ne diye sorduktan sonraki richardın gülüşü beni bitirdi.izlerken diziyi durdurup 5 dk güldüm valla

tabi richardın oyunculuğunun da hakkını vermek lazım.müthiş bir oyunculuk çıkarmış.zevkle izledim valla geçmişini.o kadar gizemli görünen bir adam garip bir çiftçiymiş:)

• quote:

Orijinalden alıntı: rabodi

dizinin başında adaylar hakkında konuşurken ilananın richarda peki sonraki adım ne diye sorduktan sonraki richardın gülüşü beni bitirdi.izlerken diziyi durdurup 5 dk güldüm valla

tabi richardın oyunculuğunun da hakkını vermek lazım.müthiş bir oyunculuk çıkarmış.zevkle izledim valla geçmişini.o kadar gizemli görünen bir adam garip bir çiftçiymiş:)

aynen o nasıl bir tepkiydi ricardustaki...

yanlız teorileri bir kenara bırakalım , çok sağlam bir bölümdü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.f.y. -- 25 Mart 2010; 14:37:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_faruk_yücel

quote:

dizinin başında adaylar hakkında konuşurken ilananın richarda peki sonraki adım ne diye sorduktan sonraki richardın gülüşü beni bitirdi.izlerken diziyi durdurup 5 dk güldüm valla

aynen o nasıl bir tepkiydi ricardustaki...

yanlız teorileri bir kenara bırakalım , çok sağlam bir bölümdü.

Zaten
    Ben'li bölüm
    Richard'lı bölüm ve
    Desmond'lu bölüm hiç şaşmaz sağlam olur

• quote:

quote:

jacob seslenir:

-- sen adaysın
    -- ne adayı abi.
    -- ada mada ne ayak abi.
    -- ada bi tıpa evladım.
    -- Ya ölürsem abi.

Jacob çocukluğuna döndü zaten Yaşıyor yani

• Benjamin sana çok kırıldım duygularımla oynadın benjamin :D abi çok güzeldi bölüm ama bir okadarda saçmaydı :)

Bölüme saçma diyorsan sen daha önce Lost hiç izlememişsin demektir.
  • quote:

quote:

quote:

jacob seslenir:

-- sen adaysın
    -- ne adayı abi.
    -- ada mada ne ayak abi.
    -- ada bi tıpa evladım.
    -- Ya ölürsem abi.

Jacob çocukluğuna döndü zaten Yaşıyor yani

BS ye beni öldürtürsen yerime başkası gelir demedi mi son bölümde.? Ayrıca DH_experin sorduğu soru bu değil ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre9110

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emre9110

quote:

önce bir tartışmaya açıklık getrireyim:yok 5. sezon finalinde gördümüz gemi adanın oldukça yakınındayken oratalık günlük güneşlikmiş,nasıl olduda şimdi bu gemi fırtınaya yakalandı diyenler olmuş.ta ilk sezondan beri adadaki hava şartlarının ne kadar tutarsız olduğu gözümüze sokuluyor.bunun açıklamsıda adanın sürekli olarak yer değiştirmesidir.bunu eloise sayesinde öğrenmiştik saolsun.havanın ne kadar tutarsız olduğunu son bölümdeki kelebeğe gözü takılanlar olduysa görebilirler.kelebek dışardayken ortalık günlük güneşlik ve geminin içine girdikten sonra birden gök gürlüyor ve yağmur başilıyor....

neyse mevzuya gelelim.öncelikle jacob richardın söylediği gibi yalancı değil.yalancı olsa ona karısını geri verbileceğini söylerdi.hatırlarsanız MİB sayidi böyle kandırdı:))

son olarak üzücü kısma gelirsek;sanırım savaşı kazanan MİB olacak.bunu nasıl anladım derseniz,şöyle açıklayayım:

jacobın richarda verdiği şarap ve tıpa örneğinden yola çıkarsak ve bu sezonun ilk bölümünde adanın sular altında olduğunu hatırlarsak demek ki MİB amacına ulaşmış.yani tıpa devre dışı kalmış ve MİB özgürlüğüne kavuşmuş...................

iyide adanın sular altında kalmasının mib in adada tutsak olarak kalıp kalmamasıyla ne alaksı var ki?

ayrıca 9. bölümün sonunda jacop ile mib konuşurken diyoki seni öldürürüm. ama kendisi öldürmüyor ben'e öldürtüyor. burda bi bit yeniği var gibime geldi.

jacob richarda adanın bir tıpa görevi yaptığını söylemişti ve kötülüğün dışarı çıkmasını engellediğini söylemişti.e doğal olarak ada yoksa tıpada yok.tıpa yoksa kötülük serbest

neyse bide sideway olarak izlediklerimizin hepsi de adanın sular altında kalmasıyla değişen kader yazgısı olabilir.yani jacob zaten ölü şimdi MİBin yapması gereken sonraki adımda adayları öldürmek çünkü jacoba böyle dedi.jacobta zaten adayları koruması için ilanayı çağırmış.
    eğer görevi devralacak kimse olmazsa MİBin önündeki tek engel ada olur yani tıpa.ilk bölümde de adayı sular altında gördüğümüze göre demekki MİB bir türlü bunu başarmış ve biz bu süreci izleyeceğiz.önce bizimkilerin ölümünü sonrada adanın sular altına gömülüşünü................

olabilir. haklısın. o zman bende şunu ekliyorum dikaktli okuyun

jack ilk bölümde uçakta boynundaki kana bakmıştı. belkide 6. sezon ilk bölüm aslında final sahnesiydi ve dediğin gibi ada su altında kaldı mib serbest kaldı. Jack kılığında adadan ayrıldı hatırlarsanız 9. bölümde mib dediki, jacop benim bedeni mi ve insanlığımı aldı. jack de yani aslında jack kılığına giren mib bedeninde kan görünce şaşırdı. o yüzden jack in boynundaki kanı gösterdiler. nasıl ama müthiş teori haa tutabilir...

vayy güzel teori

başka bişey e kafam takıldı
    ada niçin taşınmak istenmişti ve
    adanın taşınmasını jacon mu mib mi istiyordu

• Arkadaşlar 'mib' neyin kısaltması?Teorileri okurken bi arkadaş yazmış.Çıkaramadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodgé

Arkadaşlar 'mib' neyin kısaltması?Teorileri okurken bi arkadaş yazmış.Çıkaramadım

man in black.

bence cevaplar bölümlere yetmiycek çok soru cevapsız kalıcak gibi geliyor bana. bende tanrı-melek-şeytan-peygamber teorilerine inanıyorum sanki öyle olucak gibi, ekşideki o hz.muhammed ile ilgili olan bölümlere ilişkilendirerek anlatılan teori sağlam olmuş.
  • Denizaltıda kilitli bir oda vardı.Orda Mib 'in adadan gitmesini engelleyecek birşey var,bunun kullanmasını Richard biliyor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmavı -- 25 Mart 2010; 16:47:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokmavı

Denizaltıda kilitli bir oda vardı.Orda Mib 'in adadan gitmesini engelleyecek birşey var,bunun kullanmasını Richard biliyor bence.

Sawyer oraya indiğinde konuşma sesleri geliyordu.Kilitli odadan geliyor olabilir mi acaba ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

iyi kötü kavramlarına katılmıyorum. güç ve çıkar çatışması gibi bir şey var. Bs hakikaten adadan gitmek istiyor. Jacob'un ne yapmaya çalıştığını çözemedim. BS adadan gidince dünyanın başına bela mı olacak, ne ayak. Bence jacob da sağlam ayak değil.

Bakalım charles wildmore hangi tarafta yer alacak. Jacob'un tarafında olduğunu hiç sanmıyorum. Menfaatçi birisi. Ya adayı maddi rant için kullanmak istiyor yahut ölümsüzlüğün peşinde.

deniz altında kilitli yerde ne var. bununla ilgili bir bilgi geldi mi. bence düğümü o çözecek. kimse onu düşünmüyor

Henüz bir bilgi yok benim bildiğim ama sawyer kilitli odada birşeyler tuttuklarını söyledi BS ye. O zamanki tepkisi çok aşırı olmadı BS nin.

Son bölüm gerçekten çok sağlamdı arkadaşlar. Finale kadar bu ayarda giderse çok iyi olur.

• Orijinalden alıntı: dodgé

Bölüme saçma diyorsan sen daha önce Lost hiç izlememişsin demektir.

Daha once genelde soruları çıkartıyorlardı şimdi ise cevaplar veriliyor ve verilen cevaplar çok saçma.Bundan öncedemi lost vardı ? yoksa benim bildiğim gibi 6. sezondaki losttanmı bahsediyorsun 1-2-3-4-5-6.. The and -

Lafımı koyarım giderim diyorsan yanılıyorsun üslubunuza ve yazılarınıza dikkat ediniz burda ben kimseye sataşmıyorum sendende aynı davranışı beklerim .

yekialem arkadaşda öyle aynı şeyi yapıyor burası konu dışı değil üslubunuza dikkat edin arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KURSAD. -- 25 Mart 2010; 16:55:52 >
  • Bu adayı bu kadar önemli kılan, yüzlerce kişinin ölmesine sebep olan nedir? Cehennemin kapısını mı kapatıyor?
    Bence de saçmaladılar. Richard in o gülümsemesi kurtardı bölümü... Gerisi fis olmadı fos
  • 
Sayfa: önceki 16801681168216831684
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.