Şimdi Ara

LOST - EFSANE BİTTİ (2004-2010) (1681. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
40.537
Cevap
50
Favori
1.183.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16791680168116821683
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ccandan

quote:

Lost.S06E09.720p.WEB-DL.DD5.1.h.264-RANDi çıkmış onu indiriyorum belki görüntü daha iyidir çamur gibi seyrettik ya

Şimdi bitti indirme acayip fark var aralarında ss koyuyorum

http://img111.imagevenue.com/img.php?image=72595_1269472595_122_500lo.jpg Randi

http://img208.imagevenue.com/img.php?image=72591_eski_122_477lo.jpg DIMENSION

Altyazı uygun değil nasıl uyumlu hale getircez bilen varmı ?

özelden link atabilirmsn? gerçekten fark var arşiv yapiyorz dimension içine ...

• quote:

Orijinalden alıntı: WHISPERZ-

quote:

quote:

Lost.S06E09.720p.WEB-DL.DD5.1.h.264-RANDi çıkmış onu indiriyorum belki görüntü daha iyidir çamur gibi seyrettik ya

Dostum bu arada arşiv demişken indirmeye başladınmı dlc linkleri. Herhangi bir sorun warmı?

• alınıtıdır AB AETERNO

ab aeterno Amerika'daki tepki ve öfke dolu maillerden bıkan lindelof az önce canlı yayında heykel, jacob, siyahlı adam üçlüsü ile ilgili çok önemli bir tüyo verdi.
    Bu üçlüyü birleştiren bir anahtar kelime var mı? Sorusunun cevabı olarak uzun tereddütler ve bir reklam arası sonra da olsa HADES cevabını verdi. Buradan da anlaşılacağı üzere lost yine sağ gösterip sol vurdu, tawaret’e benzetilen heykel aslında “hades” heykeli. jacob hades, black smoke ise yaratıcısına isyan eden kerberos ki radzinsky’nin parlak duvarında kocaman harflerle “kerberos” system yazısını daha en başından vermişti bize senaristler
  • YUZSEKIZ.COM DAN bir yorum
    Oldukça mantıklı geldi...

Öncelikle bölümü beğenmeyip, “ne yani 6 sezonu adanın Jacob’la MIB’nin oyun alanı olduğunu öğrenmek şunu sormak istiyorum” diyenlere şunu sormak istiyorum..

Yaşadığımız dünyanın Şeytan ve Tanrı’nın oyun alanı olmadığını bana söyleyebilir misiniz?

Bence dizi bu kadar derin ve bu kadar önemli bir kısma bağlandı.. Gelebilecek en iyi sona doğru gidiyorum kanaatimce.. İncil’e bağlanmasındansa daha nadir bir dinin kurallarına ve yazıtlarına bağlanmasını tercih ederdim ama neyse…..

Biraz daha genişletilmiş şekilde önceki yorumlarımı güncelleştireyim..

Metaforlar:
    Ada = Dünya
    MIB - Flocke = Deccal
    Jacob = Tanrı (İsa)
    Ricardo = Peygamber (İsa) (Jacob İsa ise Ricardo havari olabilir; zaten hristiyanlıkta İsa’ya Tanrı’nın oğlu ve Tanrı olarak bakıyorlar..)
    Adayların gelip Jacob’ın yerini alması = İsa’nın tekrar doğuşu
    Kara Duman = Ejderha (Ejderha için bknz Yeni Ahit - Vahiy bölümü)
    Şişenin kırılması = Adanın patlaması = Kıyamet (Buna emin değilim)

Sezon finalinde de İblis’i(Deccal) öldürecekler ve sonuç olarak karşımıza 2 dünya çıkacak..

1 - Şişe kırıldı.. Ada patladı.. Şeytan dünyada geziyor.. Kıyamet oldu vs.

2 - Şeytan(MIB) öldü.. Ada yine yok oldu.. Herkes hayatlarına devam ediyor.. Dünya’da yine kötülük yok mu??? Var.. Ama bunlar insanların kendi seçimleri.. özgür irade..

Bknz:

http://www.dunyadinleri.com/incil/Lu.4.html (Ricardo’nun incilindeki pederin çevirdiği sayfanın türkçesi)

Luka 2: 10‑11 Melek ise onlara, «Korkmayın!» dedi. «Size, tüm halk için büyük sevinç kaynağı olacak bir müjde getiriyorum: bugün size, Davut’un kentinde bir Kurtarıcı doğdu. Bu, Rab olan Mesih’tir.

Revelations 12: 7-9 : “Ve gökte savaş oldu: Mikail ve melekleri ejderhaya karşı savaştılar. Ejderha melekleriyle birlikte karşı koydu, ama yenemedi. Bu yüzden artık onların gökteki yeri bulunmadı. Ve büyük ejderha, şeytan ve iblis diye de adlandırılan, tüm dünyayı kandıran o eski yılan yeryüzüne atıldı; ve onun melekleri de onunla birlikte atıldılar”.

EJDERHA(iblis)nın ağzından, canavarın ağzından ve sahte peygamberin ağzından kurbağaya benzer üç kötü ruhun çıktığını gördüm. Bunlar olağanüstü belirtiler gerçekleştiren cinlerin ruhlarıdır.(Revelations 16/13-14)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightbird -- 25 Mart 2010; 11:07:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nightbird

YUZSEKIZ.COM DAN bir yorum
    Oldukça mantıklı geldi...

Öncelikle bölümü beğenmeyip, “ne yani 6 sezonu adanın Jacob’la MIB’nin oyun alanı olduğunu öğrenmek şunu sormak istiyorum” diyenlere şunu sormak istiyorum..

Yaşadığımız dünyanın Şeytan ve Tanrı’nın oyun alanı olmadığını bana söyleyebilir misiniz?

Bence dizi bu kadar derin ve bu kadar önemli bir kısma bağlandı.. Gelebilecek en iyi sona doğru gidiyorum kanaatimce.. İncil’e bağlanmasındansa daha nadir bir dinin kurallarına ve yazıtlarına bağlanmasını tercih ederdim ama neyse…..

Biraz daha genişletilmiş şekilde önceki yorumlarımı güncelleştireyim..

Metaforlar:
    Ada = Dünya
    MIB - Flocke = Deccal
    Jacob = Tanrı (İsa)
    Ricardo = Peygamber (İsa) (Jacob İsa ise Ricardo havari olabilir; zaten hristiyanlıkta İsa’ya Tanrı’nın oğlu ve Tanrı olarak bakıyorlar..)
    Adayların gelip Jacob’ın yerini alması = İsa’nın tekrar doğuşu
    Kara Duman = Ejderha (Ejderha için bknz Yeni Ahit - Vahiy bölümü)
    Şişenin kırılması = Adanın patlaması = Kıyamet (Buna emin değilim)

Sezon finalinde de İblis’i(Deccal) öldürecekler ve sonuç olarak karşımıza 2 dünya çıkacak..

1 - Şişe kırıldı.. Ada patladı.. Şeytan dünyada geziyor.. Kıyamet oldu vs.

2 - Şeytan(MIB) öldü.. Ada yine yok oldu.. Herkes hayatlarına devam ediyor.. Dünya’da yine kötülük yok mu??? Var.. Ama bunlar insanların kendi seçimleri.. özgür irade..

Bknz:

http://www.dunyadinleri.com/incil/Lu.4.html (Ricardo’nun incilindeki pederin çevirdiği sayfanın türkçesi)

Luka 2: 10‑11 Melek ise onlara, «Korkmayın!» dedi. «Size, tüm halk için büyük sevinç kaynağı olacak bir müjde getiriyorum: bugün size, Davut’un kentinde bir Kurtarıcı doğdu. Bu, Rab olan Mesih’tir.

Revelations 12: 7-9 : “Ve gökte savaş oldu: Mikail ve melekleri ejderhaya karşı savaştılar. Ejderha melekleriyle birlikte karşı koydu, ama yenemedi. Bu yüzden artık onların gökteki yeri bulunmadı. Ve büyük ejderha, şeytan ve iblis diye de adlandırılan, tüm dünyayı kandıran o eski yılan yeryüzüne atıldı; ve onun melekleri de onunla birlikte atıldılar”.

EJDERHA(iblis)nın ağzından, canavarın ağzından ve sahte peygamberin ağzından kurbağaya benzer üç kötü ruhun çıktığını gördüm. Bunlar olağanüstü belirtiler gerçekleştiren cinlerin ruhlarıdır.(Revelations 16/13-14)

İyi güzel de.
    Halen MIB ile BS'ye farklı şeyler olarak bakıyorlar. MIB bizzat demedi mi "o bendim" diye?
    Siyahlı adam=Siyah duman.
    Bunun böyle olduğuna inanmamız için daha neler yapmaları gerekiyor? Siyah duman halindeyken bi anda siyahlı adam haline geçişini mi göstermeliler ille?

• Ayrıca,

Kıyamette olamaz çünkü uçağın düşmeyen halindeki yaşamları gösterildi.
  • Dizinin sonuna flashforward a bağlamasınlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeanBack

BENCE DİZİNİN ÇOK KISA ÖZETİ

Jacop ile Black smoke birbirlerini öldüremiyorlar birbirlerini öldürmek için sürekli adaya birilerini getirip piyon olarak kullanıyorlar adaya gelenlerin herkezi kullanıyorlar birbirlerini öldürmek için..

black smoke şeytan oluyor Jacop u ise bilmiyorum melek heralde =D

teorilerin hepsini okudum ama kısaca sonuç gerçekten önceki alıntıda yazdiğim gibi çıkacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: WHISPERZ-

quote:

quote:

P.M attim ama altyazı uyumlu bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccandan -- 25 Mart 2010; 12:01:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ReoxTR

-Richard'ın karısı gemiye geldiğinde kaçalım gelmeden felan diyor iyi güzel.Herkez o siyahlı adamın kılık değiştirmesi diyor.Kadın adaya hiç gelmediki bu adam herkim nerde ölürse ölsün şeklini alabiliyormu görmediği birinin bile?Hem kadın geminin içindeyken hemde siyahlı duman dışarıdan nasıl ses çıkartarak geliyor aynı anda iki yerde?Yok siyahlı duman şekil değiştirmediyse o kadının orda ne işi var?

BS ölü olan herkesin kılığına girebiliyor.Karısını nerden biliyor dersen hatırlarsan Richard ile yüzyüze geldiğinde bi 5-10 saniye flash çaktı 4-5 kez.İşte o zaman Richard'ın zihnini okudu ve onu ikna edicek birşeyler aradı.Sonra karısını buldu.Aynı olayı Mr. Echo'ya da yapmıştı.Zihnini okumuş ve sonra karşısına kardeşinin kılığında çıkmıştı.

Ama aynı anda iki yerde olma olayını bende çözemedim.

• quote:

quote:

BENCE DİZİNİN ÇOK KISA ÖZETİ

Jacop ile Black smoke birbirlerini öldüremiyorlar birbirlerini öldürmek için sürekli adaya birilerini getirip piyon olarak kullanıyorlar adaya gelenlerin herkezi kullanıyorlar birbirlerini öldürmek için..

black smoke şeytan oluyor Jacop u ise bilmiyorum melek heralde =D

teorilerin hepsini okudum ama kısaca sonuç gerçekten önceki alıntıda yazdiğim gibi çıkacak

e tamamda böyle çıktı zaten şeytan melek olayı hariç.ma jacob ın amacı öldürmek değil,kötülüğün(mib yani) ada dışına yayılmasını önlemek.

• quote:

- Ben yanıldığını kanıtlamak için insanları buraya getiriyorum.
    - Buraya geldiklerinde geçmişlerinin bir önemi kalmıyor.

- başkaları da mı vardı?

- Evet, pek çok.

- Onlara ne oldu?
    - Hepsi öldü.

- Ama onları buraya sen getirdiysen neden yardım etmedin?

- Çünkü kendi kendilerine çabalayıp ben onlara söylemeden doğru ve yanlış arasındaki farkı öğrenmelerini istedim.

- Onları bir şey yapmaya zorlamam anlamsız olur.

- Neden karışayım ki?

- İş ister misin?

- Ne, iş mi? Ne işi?

- ben karışmak istemezsem işlerimi benim yerime sen yapabilirsin. Temsilcim olabilirsin. Adaya getirdiğim insanlarla aramda arabuluculuk yaparsın.

Bütün bu diyaloglar sanki dizinin bu sezonda artık yaşadığımız dünya - ölümden sonrası ve tanrı-peygamber-şeytan muhabbetlerine kaydığını gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chakra -- 25 Mart 2010; 12:16:47 >

• quote:

İndirdim... Olması gereken kaliteyi yakalamışlar ama ebat olarak 1.09 yerine 1.53GB ve uyumlu altyazısı yok, İngilizce dahil.

Ama arşiv için indirebilirsiniz. Zaten biraz İngilizcesi olan anlar olanı biteni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyle007 -- 25 Mart 2010; 12:23:34 >

• quote:

BS ölü olan herkesin kılığına girebiliyor.Karısını nerden biliyor dersen hatırlarsan Richard ile yüzyüze geldiğinde bi 5-10 saniye flash çaktı 4-5 kez.İşte o zaman Richard'ın zihnini okudu ve onu ikna edicek birşeyler aradı.Sonra karısını buldu.Aynı olayı Mr. Echo'ya da yapmıştı.Zihnini okumuş ve sonra karşısına kardeşinin kılığında çıkmıştı.

Ama aynı anda iki yerde olma olayını bende çözemedim.

En mantıklısı bu
  • Jacob tanrı olamaz... Mümkün değil... Peygamber de olacağını sanmıyorum... İlla dine bağlanacaksa melek olabilir ancak. Çünkü peygamberlerin görevleri vardır; jacob'un tek görevi şeytanı hapiste tutmak. Bu da melek olduğunu gösterir.. Ama daha iyi birşeye bağlasalar keşke..

Adanın şeytanın hapisanesi olduğunu gösterdiler... O şişeyi kırması da çıkacağının sinyali olabilir... Dikkat ederseniz şarap kayanın üstünde süzülüyordu; bu da adanın volkanik patlamayla yokolma durumunu gündeme getirebilir... (öyle demişlerdi çünkü)

Herkes ölecek bunu gördük ama volkanik patlamayla mı ölecek yoksa BS mi öldürecek merak konusu
  • Bilmem dikkat ettiniz mi , dizideki çok gizemli gibi görülen ve bizi merak içinde bırakan soruların cevapları çok basit şekilde cevaplanıyor. Bu durum Jacop ve Black Smoke'un gizeminin yine aynı şekilde cevaplandırılma olasılığı güçlendiriyor.

• iyi kötü kavramlarına katılmıyorum. güç ve çıkar çatışması gibi bir şey var. Bs hakikaten adadan gitmek istiyor. Jacob'un ne yapmaya çalıştığını çözemedim. BS adadan gidince dünyanın başına bela mı olacak, ne ayak. Bence jacob da sağlam ayak değil.

Bakalım charles wildmore hangi tarafta yer alacak. Jacob'un tarafında olduğunu hiç sanmıyorum. Menfaatçi birisi. Ya adayı maddi rant için kullanmak istiyor yahut ölümsüzlüğün peşinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

iyi kötü kavramlarına katılmıyorum. güç ve çıkar çatışması gibi bir şey var. Bs hakikaten adadan gitmek istiyor. Jacob'un ne yapmaya çalıştığını çözemedim. BS adadan gidince dünyanın başına bela mı olacak, ne ayak. Bence jacob da sağlam ayak değil.

Bakalım charles wildmore hangi tarafta yer alacak. Jacob'un tarafında olduğunu hiç sanmıyorum. Menfaatçi birisi. Ya adayı maddi rant için kullanmak istiyor yahut ölümsüzlüğün peşinde.

deniz altında kilitli yerde ne var. bununla ilgili bir bilgi geldi mi. bence düğümü o çözecek. kimse onu düşünmüyor

• en azından şu geminin adanın ortasına nasıl düştüğünü öğrenmiş olduk

richard da baya sıkıntı yaşamış adaya gelene kadar, hiç yaşlanmıyor olmasıda oldukça ilginç..
  • quote:

Orijinalden alıntı: KontG

Jacob tanrı olamaz... Mümkün değil... Peygamber de olacağını sanmıyorum... İlla dine bağlanacaksa melek olabilir ancak. Çünkü peygamberlerin görevleri vardır; jacob'un tek görevi şeytanı hapiste tutmak. Bu da melek olduğunu gösterir.. Ama daha iyi birşeye bağlasalar keşke..

Adanın şeytanın hapisanesi olduğunu gösterdiler... O şişeyi kırması da çıkacağının sinyali olabilir... Dikkat ederseniz şarap kayanın üstünde süzülüyordu; bu da adanın volkanik patlamayla yokolma durumunu gündeme getirebilir... (öyle demişlerdi çünkü)

Herkes ölecek bunu gördük ama volkanik patlamayla mı ölecek yoksa BS mi öldürecek merak konusu

Ayrıca jacob efendi başkasına ölümsüzlük verebilirken kendisi bir çırpıda ölüveriyor. Saçmalık burda. Ayrıca jacob öldü yerine birinin hemen geçmesi gerekmez mi. seramoni mi bekleniyor. madem birisi geçecek hemen geçsin o zaman hala jacob efendi niye etrafta 3. boyuttan hurley e seslenmeye devam ediyor. kimin içine girecekse girsin artık. adamdaki rahatlığa bak. bs orda kırıp geçiriyor bizimkisi 3. boyuttan olanları izliyor. BS ye birilerini öldürüyor diyoruz, jacobda birilerinin ölmesine göz yumuyor. Baksanıza adaya getirdiği herkes ölmüş. ne diye adaya adam getiriyorsun Jacob efendi öyleyse... BS nin canı sıkılmasın diye Mİ?, adamdaki FAntaziye bak. Kedinin önüne fare atıp duruyor.

jacob seslenir:

-- sen adaysın
    -- ne adayı abi.
    -- BS ye fare olma adayı.
    -- ada mada ne ayak abi.
    -- ada bi tıpa evladım.
    -- tıpayı açıp bizi içine mi atacan abi.
    -- bir bakıma öyle birşey.
    -- Ya ölürsem abi.
    -- ÖÖÖÖL ne yapayım, yenisini buluruz. Aday mı yok ... ğumun dünyasında. Gider getirim.

Bana göre ikiside aynı şey, ha adam öldürmüşsün ha öldür diye bs nin önüne adam atmışsın... BS kötü ise jacob ondan da kötü. Sonuçta adaya getirmeseydi kimseyi , ölen kimsede olmayacaktı.

HAdi bakalım bu söylediklerime mantıklı cevap veren çıkacak mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.t.y. -- 25 Mart 2010; 14:10:39 >

• 
Sayfa: önceki 16791680168116821683
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.