Şimdi Ara

Lol FPS sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oyundan hiç tam performans alamıyor gibiyim. Oyun başı 100-120 olan FPS bazen 60 a kadar düşüyor ve rahatsız oluyorum. PC oyun laptopu gtx 1050 var.NFS payback'i ultra ayarlarda 40 FPS oynadıktan sonra lolde 60 FPS düşmesi garip.Driverlar tamamen güncel.Harici ekran kartı %30 civarında çalışıyor yani entegre kartla açmadığıma eminim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2gündür bendede sorun var
  • A4-6300 işlemci ile orta düşük ayarda 0 lag 50 fps sabit oynuyorum kasma neredeyse hiç yok.

Gölgeleri düşüğe al dikey senkranizasyon kapat fps sabitle lol yüksek bir sistem istemiyor aslında fps sorunu olması garip

• bunxkaya B kullanıcısına yanıt
    Herşeyi fulleyip 4k monitör bağlasam bile kasmaması gerekiyor.Sebep yazılımsal ama niye bilmiyorum.

• Msaniyamac M kullanıcısına yanıt
    İşlemcin nedir? ve hangi ayarlarda oynuyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34HIL34 -- 12 Nisan 2018; 7:41:36 >
  • Klasik yama sonrası bilmem kaçıncı fps sorunu konusuna hoşgeldiniz...

• İ5-7300HQ 1080p full ayar

• Bende 16 gb ram

Amd fx8350

Gtx 760 sli

Hardisk ssd

İyi de bi sogutma sistemim var.

Ayni sorun bendede var. 140 ile basliyor 70 80e dusuyor. Eskidn 300 ile basliyodu maksimum 200e dusuyodu.format falan attim bi sey degismedi.isin komigi goruntu kalitesini full de yapsam dusukte yapsam ayni fps hemen hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myphilosophy -- 12 Nisan 2018; 19:4:26 >
    :D Dalgamı geçiyorsun sen kardeşim. Sistemlere baya uzaksın galiba sen elindeki işlemci ve ekran kartıyla 1080p Ultrada tabiki düşersin arada 50-60 fps e. Fazlasıyla normal bir durum.
  • GPU kullanımı %30( İşlemcide %25) diyorum o sistem tabi kasar diyorsun.Başka sorum yok hakim bey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Msaniyamac -- 15 Nisan 2018; 1:45:26 >
    İmzamdaki sisteme iyi bak. %10 u geçmiyor işlemci kullanımım. Kullanımla alakalı bir durum değil bu. 1050 gibi bir kart ve 7300 ile laptopda 1080p Ultrada oynayamazsın zaten lol'ü. Böyle bir pc alıcam lolü ultrada +80 fps oynayabilir miyim desen oynayamazsın alma boşa derdim. 2 gram sistem bilginiz yok boş yapmayın.

ve yine bir + olarak her şeyi fulleyip 4 k monitör bağlasam bile kasmaması gerekiyor demişsin. Ultrada 4 k ile 1050 ile kasmamandan kasıt 60 fps sanırım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34HIL34 -- 15 Nisan 2018; 11:3:12 >
  • Bilgin olmadan fikrin olması ne güzel.

Aynen aynen. 1050 li leş bir 2.5k lık laptop ile ultrada lolde +80 fps sabitte oynamasını bekliyor :D :D :D.
  • Fazla bile sadece lol için alsaydım 1500lük bişey alır ultrada 80 FPS oynardım.Lol oynamak için gidip 7-8 bin vercekmişim puhaha.Ayriyeten sorunun sebebini yabancı forumlarda araştırıp tahmini olarak buldum sebebini.http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3338912/gtx-1070-low-gpu-usage-fps-1080p-lol.html varsa dilin oku yoksa gel mala anlatır gibi anlatırım sana.

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.