Şimdi Ara

Logo Tasarımı için En İyi Program Nedir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 38.000 kişilik Twitter hesabım için logo kullanımına ihtiyacım var. Hesap Fenerbahçe hesabı bu arada. Ücretsiz kaliteli yapana rastlamadım kendim halledeceğim uğraşıp.

Herhangi bir resimden bir yeri kesip üzerine ekleyebileceğim, Renkleri kaliteli hd olan, yazı fontu bol bir program arıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Desmond -- 22 Eylül 2015; 17:46:35 >

• inkscape ,adobe illustrator, corel draw.

fontlar yetmez isede dafont.com da epey font mevcut
  • Desmond kullanıcısına yanıt
    böyle bir program yok, yani renkleri kaliteli hd ve bolca fontu olan bir program kavramı yok.
    bu programlar bir işletim sistemi üzerinden çalıştığı için ve genellikle kullanıcılar windows'u tercih ettiklerinden
    fontları bu sistemlere yüklemen daha sonra da programın içinden seçmen gerekiyor.

Twitter için kullanacağına göre bu işi en güzel Photoshop ile halledebilirsin. Bolca seçenek, yüksek kalite,
    değişiklik sonrasında hızlı sonuç alma, kesme biçme (Crop, Dekupe işlemleri) daha hızlıca sonuç alırsın.

Büyük formatta çalışmak gerekiyorsa Coreldraw veya Illustrator tercih edilmelidir. Bunlar vektör yani
    büyülttükçe bozulma yapmaz, oysa photoshop pixel tabanlıdır ve büyük ebatlarda sorun olur.

Fenerbahçe'nin logosunu bu programla istediğin şekile getirir ve kullanırsın. 38000 takipçi de iyi bir rakam,
    buna yakışır bir şey hazırlaman için epeyce örnek izlemeni öneririm.

• Harris32 kullanıcısına yanıt
    Hocam PM kabul etmiyorsunuz galiba ondan dolayı buraya atacağım;

https://pbs.twimg.com/profile_images/641573177957687296/Co6BQjvc.png

şu kalitede logo için inkspace programı yeterli olur mu? Adobe Illustrator mü indirim?
    doğrudur PM'i kapattım, çok bunaltıcı mesajlar geliyordu, cevap vermekten bilgisayar
    karşısından kalkamaz hale gelmiştim, tamamen kapattım.

Inkspace'i kullanmadım ama sizin için biraz inceledim, bu program ile yapabilirsiniz.
    Sonuçta vector tabanlı bir yazılım, ancak bunu kullanmayı öğrenmeniz vakit alabilir.
    Ayrıca Photoshop gibi bir programın görsellik çalışmalarını dikkate almanızı öneririm.

Bu logoyu yani sizin gönderdiğinize benzer bir tane yapmanız için programın içine çekerek
    bunu trace ile vektör haline sokun, sonra da düzeltme yaparsınız.

photoshop üstünde bir alternatif gösterdim, yapabilirseniz hazır shape'ler ile bunu kısa
    sürede yaparsınız, sonra da renklendirme, yazı vs ile bitirirsiniz.

Hocam ilginiz için teşekkür ederim dediğiniz gibi inskspacei beceremedim. Ayrıca Fenerbahçe'nin logosundaki çınarı falan logoya eklemek istiyorum bunuda en kolay bununla yaparım teşekkürler.
    Hocam çok uzun sürüyordu indirmesi ben de iptal ettim zaten yine güzel bir şey yapamazdım. Beceremeyeceğim için artık ücretsiz yapacak birini arıyorum twitterdan.
    çınar'ı ve diğer fenerbahçe parçalarını coreldraw ve eps olarak aşağıdaki linkten indirebilirsin.
    çınar'ı ve diğer parçaları coreldraw içine ekledim, bunlarla bir sürü şey üretebilirsin.

http://s6.dosya.tc/server3/60l3sk/Desktop.rar.html

Hocam çok tesekkur ederim cidden yapmak istediğimi yapmissiniz.

Şimdi bir şey daha soracagim umarım rahatsız etmiyorum o çınarı oradan o kadar temiz çıkarmanın kolay yolu var mi yoksa kesip uğraşarak mi yaptınız bende denicem de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    kesmedim, size trace yapabileceğinizi söylemiştim, bu resimlerin çizim veya vektöre çevrilmesidir.
    ancak bir sürü ayar gerekiyor ancak bunları sağladığınızda elde edersiniz. Ama bunu her resim, fotoğrafta
    yapamazsınız. Tutup bunu bir portre fotoğrafında yapmaya kalkarsanız ortaya garip sonuçlar çıkar.

Ama elinizde vektörü olmayan bir resim varsa ve bunu de yeniden çizmek istemiyorsanız trace
    yapmanız gerekiyor. Coreldraw'ın trace'i ile Illustrator'un trace'i farklı çalışıyor, bu yüzden duruma göre
    ikisini de kullanıyorum.

Sonrasında da trace'i parçalıyorum (ungroup işlemi) ama sizin çınar düzgün çıkmadığından corel'de bunun
    bazı parçalarını çizim aracı ile yeniden yaptım. Sonra da renkleri düzelttim. Arkasından da stroke yani
    dışındaki çizgi kalınlığını yeniden tanımladım.

Bunları bitirdiğimde elimde çizilmiş gibi bir çalışma elde ettim. Bu çoğu kişinin kullandığı bir yöntemdir.
    Çizim işini kısaltır ama her yerde işe yaramaz. Zira kötü çözünürlüklü bir resimde bu işlem beklenmedik
    sonuçlar yaratır.

Bu durumda da en güzeli, resmi bu iki programın içine alarak kilitlemek ve üzerinden pen aracı ile adım adım
    yeniden çizmektir. Bir çok elde tasarlanan logo vs'de bu yöntem uygulanır. Scanner ile taranır ve sonra da
    çizim aşamasına geçilir.

Bir diğer yolu ise photoshop altında dekupe edilmesidir. Ama bu yöntem ile elinizdeki resim çok ufak ise,
    alacağınız sonuç yine ufak ve kötü çözünürlükte olacaktır. Oysa size gönderdiğim EPS ve Coreldraw formatlarıyla
    bu çınar'ı isterseniz 5 mt büyüklüğüne bile çıkartabilirsiniz. Bu photoshop'ta mümkün değildir...

Teşekkürler hocam cidden üşenmeyip çok fazla ilgilendiniz çok sağolun rahatsız ettiysem kusura bakmayın. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harris32

kesmedim, size trace yapabileceğinizi söylemiştim, bu resimlerin çizim veya vektöre çevrilmesidir.
    ancak bir sürü ayar gerekiyor ancak bunları sağladığınızda elde edersiniz. Ama bunu her resim, fotoğrafta
    yapamazsınız. Tutup bunu bir portre fotoğrafında yapmaya kalkarsanız ortaya garip sonuçlar çıkar.

Ama elinizde vektörü olmayan bir resim varsa ve bunu de yeniden çizmek istemiyorsanız trace
    yapmanız gerekiyor. Coreldraw'ın trace'i ile Illustrator'un trace'i farklı çalışıyor, bu yüzden duruma göre
    ikisini de kullanıyorum.

Sonrasında da trace'i parçalıyorum (ungroup işlemi) ama sizin çınar düzgün çıkmadığından corel'de bunun
    bazı parçalarını çizim aracı ile yeniden yaptım. Sonra da renkleri düzelttim. Arkasından da stroke yani
    dışındaki çizgi kalınlığını yeniden tanımladım.

Bunları bitirdiğimde elimde çizilmiş gibi bir çalışma elde ettim. Bu çoğu kişinin kullandığı bir yöntemdir.
    Çizim işini kısaltır ama her yerde işe yaramaz. Zira kötü çözünürlüklü bir resimde bu işlem beklenmedik
    sonuçlar yaratır.

Bu durumda da en güzeli, resmi bu iki programın içine alarak kilitlemek ve üzerinden pen aracı ile adım adım
    yeniden çizmektir. Bir çok elde tasarlanan logo vs'de bu yöntem uygulanır. Scanner ile taranır ve sonra da
    çizim aşamasına geçilir.

Bir diğer yolu ise photoshop altında dekupe edilmesidir. Ama bu yöntem ile elinizdeki resim çok ufak ise,
    alacağınız sonuç yine ufak ve kötü çözünürlükte olacaktır. Oysa size gönderdiğim EPS ve Coreldraw formatlarıyla
    bu çınar'ı isterseniz 5 mt büyüklüğüne bile çıkartabilirsiniz. Bu photoshop'ta mümkün değildir...

Ben konu dışı bir şey sorucam.
    Resmin üstündeki yazıyı nasıl sileriz? resmin altındaki doku bozulmadan.
    teşekkürler.

• BruceLee02 kullanıcısına yanıt
    resmi gönderirseniz öneri de bulunabilirim.
  • quote:

resmi gönderirseniz öneri de bulunabilirim.

Size zahmet olmazsa silene bilir misiniz?

• BruceLee02 kullanıcısına yanıt
    freepik'te aslında bunları herhangi bir yazısız indirebilirsiniz ama bunun aslını açıp (genelde vector formattır)
    layer'lardan birisini kapatarak elde edersiniz. Bunun için Adobe Illustrator, Coreldraw veya duruma göre Photoshop'u
    kullanabilirsiniz.

Bunu bana resim olarak ulaştırdığınız için photoshop'u kullandım. Stamp veya Spot Healing Brush ile yapılabilir.
    Bu yazıyı yazmak 5 dakika sürerken, düzeltmeleri yapmak 1 dk bile almadı

Öte yanda bunu photoshop altında sizde yapabilir ve renklerini değiştirebilirsiniz. Biraz deneme yanılma gerekiyor.

• quote:

freepik'te aslında bunları herhangi bir yazısız indirebilirsiniz ama bunun aslını açıp (genelde vector formattır)
    layer'lardan birisini kapatarak elde edersiniz. Bunun için Adobe Illustrator, Coreldraw veya duruma göre Photoshop'u
    kullanabilirsiniz.

Bunu bana resim olarak ulaştırdığınız için photoshop'u kullandım. Stamp veya Spot Healing Brush ile yapılabilir.
    Bu yazıyı yazmak 5 dakika sürerken, düzeltmeleri yapmak 1 dk bile almadı

Öte yanda bunu photoshop altında sizde yapabilir ve renklerini değiştirebilirsiniz. Biraz deneme yanılma gerekiyor.

Çok teşekkür ederim.

• Fireworks iyidir candir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aşğıdaki linkte çözümü var.
    https://www.yunusemrekoroglu.com/logo-nasil-olmali/
  • adobe illustrator ve adobe photoshop. bu iki program tüm fotoğraf tasarım işleriniz için en iyileri.
    Hocam iyi günler konuyu biraz hortlaşmış gibi olacağım lakin edindiğiniz bilgiler doğrultusunda bir kaç sorum olacak cevap verebilirseniz çok sevinirim.

Kendi çapımda ufak bir organizasyon şirketi kurmayı hedefliyorum. Bu doğrultuda doğum günleri kınalar vs. gibi zamanlarda arka fon ve ön fonlarda istenilen konseptlerin tasarımını yapabilmek istiyorum. Bunun için uygun bir program arayışı içerisindeyim. Kısaca yapacağım işlemlerin özetini geçersem. Bir resim arka fonunu almak farklı bir resimde ki bir objeyi almak farklı bir resimde tekrardan yazı almak. Bunları tek resimde birleştirip boyutları renkleri gibi özellikleri ile oynama yapabilmek istiyorum. Bunları yapabileceğim çok karışık olmayan tavsiye edebileceğiniz bir program var mıdır ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.