Şimdi Ara

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38.797
Cevap
80
Favori
2.200.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Affan aşık mısın yoksa sürekli lafları karıştırıyorsun
  • EVET Magesuko kardeş
  • quote:

Orjinalden alıntı: Affan83

ispider kardeşim,bana kalırsa bunun hangi film yada filmin çekildiği filmle ilgisi yok Çünkü film,müzik,vs...nasıl kodlanırsa kodlansın,Dolby Prologic 2 o sesi mutlaka 5+1 yapar (5.1 DEĞİL) Mutlaka atlanılan başka bir nokta vardır,çünkü ben radyoyu bile düşün artık,5+1 olarak dinleyebiliyorum,senin de öyle,mutlak çooookk küçük bir püf noktası vardır senin problmele ilgili Ayrıca birşeyi çok merak ettim,ne zamandır sorucam unutuyorum,PS2'de sadece Optik giriş varya,sen z-5300'ü yada önceki Microlab'ı nasıl bağlıyordun PS2'ye o setler analog olmasına rağmen Araya bir dönüştürücü mü kullanıyordun?Ben de yeğenime yapıcam ama sana sormak istedim

......batım bi bayadır yazmamışım..özledim valla sizi.. tekrar buradayım arkadaşlar herkese merhaba...valla 3-4 gündür eee...arada bi şarj olmak lazım...şu 3-4 gündemanyak gibi film izledim oyun oynadım hakkaten annemler bu çocuk kafayı yedi galiba falan diyorlar ama harbiden bu z-5300 başka ya,yüzükleri bir kez daha izledim süper oldu herşey.....neyse bakalım affan83 kardeş,sen prologıc 2;5.1 yapmaz,5+1 yapar demişsin yani bütün hoparlörler stereo sesten besleniyor.....allah allah inanılmaz aile,büyük hazine,harry potter...bunları izlediğimde dvd film gibi oluyor .....ben şöyle yapıyorum dvd pnin ayarlar menüsünden prologic 2yi aktif yapıyorumve mod olarak movie yani sinemayı seçiyorum..daha sonraz-5300 arkasındaki ayarı 5.1 yapıyorum çok kaliteli bir ses hiç vonnlama yoh basslar harika ve net....prologic 2 de izlerken sağ ve sol kanallar surroun ses veriyor ayrıca bazı sahnelerde ön sağ-sol ve arka sağ-sol ayrı ses veriyor...mesela adam bağırırken ses önlerden gelirken birden arka uydulardan geliyor ve sanki yankı yapat gibi muhteşem......şimdi 5.1 de her kanal ayrı her kanaladan farklı ses gelebilir bunu biliyorum.....sen bana şunu demek istedin heralde;prologic 2,5.1 çevreleyen ses vermez yaptığı stereo sesi 5 hoparlöre yayar sağ-sol kanallar stereo ses verir,bazı yerlerde arkave ön uydular farkalı ses verir..asla 5.1 gibi 6 kanal faklı ses vermez.....kardeş bu böyle heralde ben böyle duyuyorum sesi...ama bazı filmlerde neden merkezden geliyor..püf noktası ne biliyormusun kardeş ancak böyledir heralde...bazı filmlerde müzikler sanki klasik müzik hafasında,davullar ziller falan,acaba prologic 2 bu tip artık ne diyelim,hani hetzz varya titreşimle alakalı basslarda dalga boyu uzun,tizlerde kısa püff noktasdı bu galiba.....ama insan genede anlamyor vcd stereo materyal o halde prologic 2 bunu yukarıda anlattığım gibi yapması lazım sesi 6 hoparlöre yaymaktan başka,sağlı sollu-önlü ve arkalı gruplar halinde çevreleyen ses vermek ama 5.1 değil...........kafamı karıştıran bazı filmlerde sorun çıkarması sorun heralde anlattığım gibi...sesi stereo girip matrix mod kapalıyken ve ayar 2.1 ken ses tüm hoparlölerden geliyor ve çok gümlüyor...matrix modu açıyorum daha kaliteli ama arka uydulardan ses az geliyor,ama sorun bu değil....sorun stereo materyal oldukları halde ve ayarlarıyla hiç oynamadan,neden bazı filmlerde merkezden geliyor......neyse çok karışık yazdım heralde farkındayım.......şimdi soruna gelelim gayet kolay.....araya dönüştürücü koyuyorum.....ama bazı ps2 lerde ara kablo sadece scart şeklinde ve sadece tv için,bunlarda bağlanmıyor ses sistemine...şöyle kablolar var ps2 ye tektığın yer aynı,kablonun diğer ucu 3 tane rca erkek ucu var,2 kanal ses ve 1 görüntü.bu uçları hani scart kablonun tv ye taktığın yeri varya bu tek satılıyor ve üzerinde bu rca lar girecek şekilde kırmızı-beyaz ses,ve sarı görüntü girişi var görüntüyü buna bağlayıp tv ye takacaksın...2 kanal ses uclarınıda;gerekiyorsa ara kablo ve ek adaptörüyle uzatacaksın ses sistemine takacaksın yada,ses sisteminde ses girişi olarak mini jack (z-5300 ki gibi) varsa,bu iki rca ile arasına dönüştürücü koyup(gerekirsede uzatacaksın) takacaksın woofere.....

• Zaten prologic II yaptığınızda ses 5.1 kanala prologic II modunda yansıtılır. Dolby digital değildir ama ona yakın bir yayılma verilir. Mesela dijital bir sette svcd filmi takıp prologic II seçince film 5.1 kanal kopyalanmışsa ses de öyle gelir. 5+1 değil 5.1 gelir. Bu yanlış anlamayı düzeltelim..
  • Selam Ispider yeni bilgisayar mı aldın yoksa hayırlı olsun. Anakartlarımız benziyor ama tam aynı olmayabilir kaca aldın parcalarin tek tek fiyatlarını hatırlıyor musun?
  • Arkadaşlar,Dolby Prologic 2 TAMAMEN BİR SANAL SURROUND DURUMUDUR!!!Çoğu durumda,ön kolonlardaki ses arka kolonlara kopyalanır ve ön kolonlar ile arka kolonlar arası ses geçişi sadece zaman farkı ile söz konusu olduğundan(SURROUND DELAY) 5.1 izlenimi verir ama ön kolon ile arka kolonlar ayrı ses vermez Ses gecikmeli arka kolonlara gittiğinden(o da bazı setlerde) surround izlenimi verir

Bu arada ispider kardeşim,senin o sorunuda halaa araştırıyorum,neden bazı filmlerde sadece centera ses vermesi vs...durumunu,gelişme olunca haber vericem,hepiniz hoşçakalın

• Bu arada Megesuko kardeşim,benim anakartla da aynı seninki,ama benim ki ASUS K8N modeli,seninki MSI
  • Selam Affan kardeş yaw bişey sorucam bu benim decoder acayip ısınıyo seninkide öylemi acaba arkasına elimi koyuyorum baya bi sıcak oluyo. Geçen gün decoder güneş gören bi yerdeydi hem güneş ısıtmış bide kendi ısınıyo yakından koklayınca plastik kokusu geldi burnuma biraz daha dursa yanacaktı nerdeyse başına bişey gelecek diye korkuyorum bende çare olarak yerini değiştirdim ama yinede oldukça fazla ısınıyo (Gerçi yaz aylarında olmamızında etkisi var ama..) Seninki ne alemde?
  • Merhaba kardeşim,evet benim decoderde öyle,ama SAKIN güneşte bırakma,yada normalden fazla ısınan bir yerde Benimki de aynen o kadar ısınıyor ama kuşkun olmasın,bunun hiçbir zararı yok decodere,gayet olağan bir durum,benim deck sistemdeki amfide öyle ısınıyor,2-3 milyarlık ONKYO vs..amfilerde öyle ısınıyor açık kaldığı süreye bağlı olarak Sistem ne kadar güçlüyse o kadar ısınır zaten,güce doğru orantılı akım geçeceğinden,bu akımın iletimi sırasında her elektronik alet ısınır,ki bazı firmalar bunun önüne geçmeye,en azından daha az ısınması için çalışmalar yapıyor,mesela,şimdi bilgisayar sistemleri içinde kullanılan bir sistem olan MACUN sistemi,elektronik devreleri sararak ısı alışverişini enggeliyor ve soğuk kalmasını sağlıyor Biraz abartılı bir cevap oldu ama olsun,zararı yok değil mi

• quote:

Orjinalden alıntı: shadoww

Zaten prologic II yaptığınızda ses 5.1 kanala prologic II modunda yansıtılır. Dolby digital değildir ama ona yakın bir yayılma verilir. Mesela dijital bir sette svcd filmi takıp prologic II seçince film 5.1 kanal kopyalanmışsa ses de öyle gelir. 5+1 değil 5.1 gelir. Bu yanlış anlamayı düzeltelim..

.....kardeş cevabın için sağol.... benim sorunum şu prologıc 2 nin deverede olduğu ve bütün ayarların değiştirilmediği halde bazı vcd filmlerde neden sadece merkez kanaldan ses geliyor...sorun bu prologıc 2 hakkında bilgim var ve ne işe yaradığınıda biliyorum ama bu iş garibime gitti bütün vcd filmler stereo kodlanmış olduğu halde neden bazılarında tek kanal ses veriyor.kafam buna takıldı.....

• quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

Selam Ispider yeni bilgisayar mı aldın yoksa hayırlı olsun. Anakartlarımız benziyor ama tam aynı olmayabilir kaca aldın parcalarin tek tek fiyatlarını hatırlıyor musun?

... MAGESUKO kardeş bilgisayar alacağım almadım daha..bakalım toplama mı alsam yoksa bütün bişey mi alsam diye düşünüyorum arkadaşlar toplama daha iyi ve ucuz olur dediler...toplama alacak gibiyiz halbuki ben alfa force ler falan düşünüyordum.belkide bütün bir set alırım..bakalım temmuz sonuna doğru alacağız ee babamızda maaşını bi alsın artık....sen nedersin toplama daha iyi olur demi....?..komple setlerde eksikler olabiliyor bazen ama toplamalarda herşeyi kendin seçiyorsun ve alternatifin çok,bu şekilde daha iyi olur....bakalım ahyırlısıyla bizde bilgisayar sahibi olacağız.....

• quote:

Arkadaşlar,Dolby Prologic 2 TAMAMEN BİR SANAL SURROUND DURUMUDUR!!!Çoğu durumda,ön kolonlardaki ses arka kolonlara kopyalanır ve ön kolonlar ile arka kolonlar arası ses geçişi sadece zaman farkı ile söz konusu olduğundan(SURROUND DELAY) 5.1 izlenimi verir ama ön kolon ile arka kolonlar ayrı ses vermez Ses gecikmeli arka kolonlara gittiğinden(o da bazı setlerde) surround izlenimi verir

Bu arada ispider kardeşim,senin o sorunuda halaa araştırıyorum,neden bazı filmlerde sadece centera ses vermesi vs...durumunu,gelişme olunca haber vericem,hepiniz hoşçakalın

......affan83 kardeş aynen dediğin gibi ön uydular ve arka uydular arasında ses geçişleri oluyor..ses önlerden gelirken arkalara doğru kayıyor yankı yapar gibi daha geniş bir dinleme alanı oluyor bu şekilde...sana +100 diyelim...valla affan83 kardeş merak ediyorum bende araştırıp ilgilendiğin için sağol diyecem ama,sen şimdi "LAFIMI OLUR NE DEMEK" falan gibi kızacaksın bana..ama ben genede teşekkür ediyorum sana..bende araştırayım,dediğim gibi tahminin bu ses miksajıyla ilgili heralde........

• Zararı olur mu Affan kardeş çok güzel açıklamışsın eline sağlık sağol. Valla ödüm koptu kafayı yiyecek diye decoder ciddi ciddi aşırı ısınmıştı neyseki 2 gündür kullanıyorum heralde birşey olsa ortaya çıkardı en iyisi yazın güneş gören yerlere koymamak
    quote:

Merhaba kardeşim,evet benim decoderde öyle,ama SAKIN güneşte bırakma,yada normalden fazla ısınan bir yerde Benimki de aynen o kadar ısınıyor ama kuşkun olmasın,bunun hiçbir zararı yok decodere,gayet olağan bir durum,benim deck sistemdeki amfide öyle ısınıyor,2-3 milyarlık ONKYO vs..amfilerde öyle ısınıyor açık kaldığı süreye bağlı olarak Sistem ne kadar güçlüyse o kadar ısınır zaten,güce doğru orantılı akım geçeceğinden,bu akımın iletimi sırasında her elektronik alet ısınır,ki bazı firmalar bunun önüne geçmeye,en azından daha az ısınması için çalışmalar yapıyor,mesela,şimdi bilgisayar sistemleri içinde kullanılan bir sistem olan MACUN sistemi,elektronik devreleri sararak ısı alışverişini enggeliyor ve soğuk kalmasını sağlıyor Biraz abartılı bir cevap oldu ama olsun,zararı yok değil mi

• quote:

Orjinalden alıntı: ıspider

quote:

Selam Ispider yeni bilgisayar mı aldın yoksa hayırlı olsun. Anakartlarımız benziyor ama tam aynı olmayabilir kaca aldın parcalarin tek tek fiyatlarını hatırlıyor musun?

... MAGESUKO kardeş bilgisayar alacağım almadım daha..bakalım toplama mı alsam yoksa bütün bişey mi alsam diye düşünüyorum arkadaşlar toplama daha iyi ve ucuz olur dediler...toplama alacak gibiyiz halbuki ben alfa force ler falan düşünüyordum.belkide bütün bir set alırım..bakalım temmuz sonuna doğru alacağız ee babamızda maaşını bi alsın artık....sen nedersin toplama daha iyi olur demi....?..komple setlerde eksikler olabiliyor bazen ama toplamalarda herşeyi kendin seçiyorsun ve alternatifin çok,bu şekilde daha iyi olur....bakalım ahyırlısıyla bizde bilgisayar sahibi olacağız.....

Ispider kardeş kesinlikle toplamadan şaşma her parçayı tek tek seç bunun faydasını görürsün öncelikle örneğin herhangi bir parça ağrızalandığında büyük firmalar adamı oyalıyolar tamam tamire yollayalım falan diyip senin parça aylarca sürünüyo çoğu zamanda aynı parçayı geri yolluyolar güya tamir edip. Toplama alırsan her aldığın parçanın kendi garanti süresi var bilgisayarcıda tanıdık ise herhangi bir arıza durumunda hemen gider yenisiyle değiştirirsin tamirini beklemezsin. Birde hazır bilgisayarlarda genelde gösteriş ön planda oluyo örneğin 512 mb ram koyuyo ama 266mhz likten koyuyo bunu kampanyada genelde yazmıyo halbuki belki sen aynı paraya 333 mhz de çalışan 512 ram alabilirsin buna benzer ince şeylere dikkat etmen lazım alacağına yakın yazarsan bana parça tavsiyesinde bulunabilirim tabii önce bütçeni söylemen lazım ama ileriye yatırım yapayım diyorsan ve 1000 1500 ytl yi gözden çıkardıysan sana tavsiyem kesinlikle ekran kartı olarak AGP değil PCI-Express bir ekran kartı almandır ve yine ram alırken Dual Chanllel ram al bence işlemci olarakda AMD athlon XP 3000+ Venice oldukça iyi bir ürün 161$ fiyatı var ama yeni nesil AMD lerin iyi yönü eskisine göre çok daha az ısınıyolar ve çok stabil çalışıyolar ben makinayı aldığımdan beri daha bir kere kitleyemedim. Mesela herhangi bir program hata verip makinayı kastığı zaman onu kapatmak için eski makinam baya bi uğraşıyo bazen hatta kapatamıyodu bu işlemcide çok rahat yanıt vermeyen programı kapatabiliyosun. Anakart olarak Gigabyte, Abit, MSI, gibi markalardan şaşma bence Asus'u pek tavsiye etmiyorum.

• RİCA EDERİM Bu arada ispider kardeşim lafımı olur ne demek Şaka maka,hakkaten yardımcı olabilirsem ne mutlu bana,siz bana,ben size

ispider kardeşim,bu arada hayırlı olsun makine şimdiden,en istediğin şekilde olur inşallah Hoşçakalın...

• quote:

quote:

quote:

Ispider kardeş kesinlikle toplamadan şaşma her parçayı tek tek seç bunun faydasını görürsün öncelikle örneğin herhangi bir parça ağrızalandığında büyük firmalar adamı oyalıyolar tamam tamire yollayalım falan diyip senin parça aylarca sürünüyo çoğu zamanda aynı parçayı geri yolluyolar güya tamir edip. Toplama alırsan her aldığın parçanın kendi garanti süresi var bilgisayarcıda tanıdık ise herhangi bir arıza durumunda hemen gider yenisiyle değiştirirsin tamirini beklemezsin. Birde hazır bilgisayarlarda genelde gösteriş ön planda oluyo örneğin 512 mb ram koyuyo ama 266mhz likten koyuyo bunu kampanyada genelde yazmıyo halbuki belki sen aynı paraya 333 mhz de çalışan 512 ram alabilirsin buna benzer ince şeylere dikkat etmen lazım alacağına yakın yazarsan bana parça tavsiyesinde bulunabilirim tabii önce bütçeni söylemen lazım ama ileriye yatırım yapayım diyorsan ve 1000 1500 ytl yi gözden çıkardıysan sana tavsiyem kesinlikle ekran kartı olarak AGP değil PCI-Express bir ekran kartı almandır ve yine ram alırken Dual Chanllel ram al bence işlemci olarakda AMD athlon XP 3000+ Venice oldukça iyi bir ürün 161$ fiyatı var ama yeni nesil AMD lerin iyi yönü eskisine göre çok daha az ısınıyolar ve çok stabil çalışıyolar ben makinayı aldığımdan beri daha bir kere kitleyemedim. Mesela herhangi bir program hata verip makinayı kastığı zaman onu kapatmak için eski makinam baya bi uğraşıyo bazen hatta kapatamıyodu bu işlemcide çok rahat yanıt vermeyen programı kapatabiliyosun. Anakart olarak Gigabyte, Abit, MSI, gibi markalardan şaşma bence Asus'u pek tavsiye etmiyorum.

....valla megesuko kardeş özetlemişsin olayaı ben toplama alacam kakarımı verdim......bütçe olarak,1500 ytl ye kadar limitim var Allaha şükür.. şimdi toplama olunca ayrı olacak,taksitle falan almayı düşünüyoruz işte ben hepsini bir dükyandan kapatayım diye düşünüyorum.böylesi daha iyi olacak tanıdık bilgisayarcı yok ama tanıyan birini bulurum zaten burdan aldığım herşeyi indirimlerle hallettim.yada yanına promosyon gibi şeyler istedim..bu konuda çok inatçıyım..adamlarda hiç geri çevirmediler sağolsunlar açıkçası kaz gibi yoluyorum alışveriş yaptığım yeri...neyse bu işin maddi tarafı...ben burdaki bilgisayarcıları bir dolaşayım tavsiye ettiğin ekran kartaları,ses kartları,monitör lcd olacak artık işte bunun gibi neler var getirtebilirmiyiz sorayım.... sonra burda yazışırız sistemin iskeletini oluştururuz ve nereden alacağıma karar veririm..geriye tek,listeye yazıp mağazaya gitmek kalıyor.......

• quote:

RİCA EDERİM Bu arada ispider kardeşim lafımı olur ne demek Şaka maka,hakkaten yardımcı olabilirsem ne mutlu bana,siz bana,ben size

ispider kardeşim,bu arada hayırlı olsun makine şimdiden,en istediğin şekilde olur inşallah Hoşçakalın...

....aklıma yazacak bişey gelmiyor affan83 kardeş sağolasın,SANA SONSUZ TEŞEKKÜRLER SANA SIRTIMDAKİ GÖMLEĞİ VERİRİM BEN.ALLAH SENİNDE,İSTEDİKLERİNİ KABUL EDER VE VERİR İNŞAALLAH"....hehehe...!bu yazdıklarımdan sonra, iyice mahçup oldun heralde......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @RİF_D -- 6 Temmuz 2005, 16:53:24 >

• quote:

quote:

RİCA EDERİM Bu arada ispider kardeşim lafımı olur ne demek Şaka maka,hakkaten yardımcı olabilirsem ne mutlu bana,siz bana,ben size

....aklıma yazacak bişey gelmiyor affan83 kardeş sağolasın,SANA SONSUZ TEŞEKKÜRLER SANA SIRTIMDAKİ GÖMLEĞİ VERİRİM BEN.ALLAH SENİNDE,İSTEDİKLERİNİ KABUL EDER VE VERİR İNŞAALLAH"....hehehe...!bu yazdıklarımdan sonra, iyice mahçup oldun heralde......

Aynı duadan bende isterim

• ispider kardeşim utandım valla Teşekkür ederim Bu arada ben konudan uzak kalmışım ama Magesuko %100 haklı,DAİMA TOPLAMA Heeeeerrr parçağı tek tek,incik cincik inceleyip,kararını verip parçaları birleştirdinmi olay tamam,belli bir marka altında alınan bilgisayardan en az 3 sene daha ilerde tutar seni Tek tek parça tavsiyesi istersen onada yardımcı oluruz,çünkü bende yenileyeli makineyi 5-6 ay oluyor,nerde,ne kadara ne var,ne iyidir,dez avantajı vs...burdayız hepimiz,tekrar hayırlı olsun kardeşim

• z-5500de voltaj seceneği varmı 110-220v gibi bi şalter yada anfi kısmında 110-220v gibi bir bilgi varmı yurtdışından getirtmeyi düşünüyorum ancak burada takıldım bir arkadaş ce belgesinin olduğu yeri screen atabilirmi değerleri görebilmemiz için
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.