Şimdi Ara

Logitech Momo Racing Kullananlara Bir Soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oyunlarda yarış direksiyonu tecrübem yok. Bir heves alayım dedim. 200 tl gibi bir rakama Logitech Momo buldum letgo'da neredeyse sıfır, hiç kullanılmış hatta cihazın kabloları bile sarılı durumdaydı.
    Elbette bir g29 kalitesi beklemiyorum. Aldım kurdum, dün gece biraz kurcaladım. Sormak istediğim şu:
    Direksiyonu çevirirken sanki böyle uzaktan kumandalı arabanın tekerlekleri dönüyormuş gibi ses geliyor.
    İçindeki dişli motordan geldiğini biliyorum ancak normal bir durum mu merak ettim.
    Herhangi bir ayarla minimuma indirmek mümkün mü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stanco -- 18 Haziran 2019; 9:57:8 >

• Bir üst modeli olan Logitech Driving Force GT kullandım. Ona dayanarak normal olabilme ihtimali çok yüksek. Çünkü DFGT çok sesli çalışıyor. VUVUVUVUVUUV VUUUUUĞĞĞĞ sırf bu yüzden almaktan vazgeçip uzun vade de hedefimi G27'ye yükselttim ben. Takmayın derim. Ama yinede youtubeden bir kullanım testlerini izleyin ordan anlarsınız daha iyi.
  • Terracide kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam, birkaç karşılaştırma videosuna baktım, bahsettiğiniz gibiydi. başlangıç için momo , sonrasında g27 bakarım artık. tabi fiyatların alıp başını gittiğini de hesaba katarak :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • stanco kullanıcısına yanıt
    sormayın hocam. dolar patladı ikinci el piyasası patladı. 800 liraya havada karada bulunan g27 şuan 1000 liranın altı zor. ama keyfi bambaşka :)
  • Terracide kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle öyle, forumda eski logitech konularını okuyorum, 300-400 tl gibi rakamlara sıfır ürünleri görünce içim cız ediyor. Hele g29 'un almanya amazonda 200 küsür euro'ya satıldığını görünce daha bir canım sıkılıyor.
    200 birim paraya alıp kullanabiliyorlar, biz bi asgari ücret dökmeliyiz ki alabilelim. Paramız pul olmuş, üç kuruşluk keyfimiz de yalan olmuş :)

Bu arada momo'yu bugün arkadaşıma sattım. Biraz ani oldu ama.
    2. el dfgt aldım, 450 tl ye. adam akıllı 900 derece ile giriş yapayım dedim.
    Zaten çok profesyonel değilim. Hatta ehliyetim yok, araç kullanmış değilim. Beklentilerim yüksek değil.
    Bir de çoğu yerde dfgt önerilmiş, yarın gelecek bakalım.

Yıllar öncesinin direksiyonu ama bize şimdi nasip oldu hevesimizi alalım :)
  • stanco kullanıcısına yanıt
    Hocam hızlısın heeee. :D Tavsiyem LFS, Assetto Corsa gibi oyunları deneyimlemen. Assetto corsa da drift falan aşırı zevkli bir o kadar zor tabiki. hayırlı olsun.

ancak dfgt'de de küçümsenmeyecek kadar motor sesi var bilesin. ancak oyun oynarken falan konsantrasyon ve oyun sesi ile birlikte rahatsız etmez bence. ancak akşam durumlar nasıl değişir bilemem.
  • Momoyu uzun yıllar önce kulladım çok güzel bir deneyim olmuştu. Feedback etkisi çok güçlüydü. O seslerin normal olduğunu düşünüyorum. Beni hiç rahatsız etmemişti. Tam dönüş turu çok geniş değildi tabi ve pedalları da tabi ki çok iyi değil.

Ama eğlenceli güzel keyifli oyunlar oynatmıştı bana.

Bir ara da Xbox'un direksiyonunu kullanmıştım. Pedalları daha iyiydi ama Momo kadar feedback vermiyordu. Yine de güzeldi.

Logitech Momo Racing Kullananlara Bir Soru

• mersinaki M kullanıcısına yanıt
    evet hocam normalmiş, aynı ses momoya oranla daha az olmakla birlikte driving forceda da varmış. siz yıllardır işin içindesiniz haliyle benim ilk tecrübelerim oluyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: stanco

evet hocam normalmiş, aynı ses momoya oranla daha az olmakla birlikte driving forceda da varmış. siz yıllardır işin içindesiniz haliyle benim ilk tecrübelerim oluyor :)
    Yok hocam estağfurullah pek anlamam aslında işte öyle amatörce kullanmışlığım olmuştu.

Güle güle kullanın hocam. Keyifli oyunlar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terracide

sormayın hocam. dolar patladı ikinci el piyasası patladı. 800 liraya havada karada bulunan g27 şuan 1000 liranın altı zor. ama keyfi bambaşka :)
    Hocam g29la g27 arasında çok fark var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jimmy Vulmer kullanıcısına yanıt
    Araştırmıştım bir ara ancak aralarında çok fark olmadığı söyleniyordu sadece makyaj belki ufak güncellemeler.
    G27 bence yeterli. Ancak G27 nin yaş olarak eskidiğini de hesaba katmak lazım. Temizi bulunursa alınır. G29 un yanına birde vites kolu parasını eklemek gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar hocam uzun süredir bu seti arıyordum internette 1000tl nin aşağısında değil yardımcı olur musunuz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.