Şimdi Ara

Logitech G29 (PS5, PS4, PS3, PC) / G920 (Xbox Series X-S, Xbox One, PC) - Ana Konu (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.006
Cevap
77
Favori
163.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 gün önce G920 alarak ben de bu gruba katıldım. Uzunca süre G25 kullanmış biri olarak deneyimlerim;
    -G25te çok fazla dişli sesi ve titreşim sesi vardı. İlk çalıştırmada kalibrasyon hareketi oldukça gürültülü geliyordu. Normal kullanımda da kulağınıza sürekli gelen çevirme sesi mevcuttu. G920de bu ses yüzde80 hatta daha fazla azalmış. Kalibrasyondaki sesi ancak gece tamamen sessiz evde duyuyorsunuz. TV vs açıksa ses çok zor duyuluyor. Sürüş gürültüsü de yok denecek kadar az. Titreşim G25e göre çok daha tok.
    -6 shifterdan bahsetmeye gerek yok sanırım, G25teki başarısız mekanizmadan sonra bunda 'oh be' diyorsunuz. Geçişler tam kararında. Sadece N konumuna getirmek G25e göre biraz daha zor.
    -Fren pedalı ayağı gerçekten yoruyor. Yazılımından ayarlamasını yapıp nerdeyse sorunsuz hale geliyor ama hala bir tık zorluk yaşatıyor. İçindeki kauçuk parçayı çıkaracağım sanırım, garantiden çıkma gibi bir şey olmaz diye düşünüyorum?
    -Tuş takımının direksiyona taşınması çok iyi olmuş. G25te hangi tuş neye yarıyordu diye sürekli kararsız kalıyordum. G920de aynı gamepad dizilimindeki gibi hiç düşünmeden seçiminizi yapabiliyorsunuz.
    -Malzeme kalitesi çok iyi seviyede, derisi oldukça kaliteli.

Sonuç olarak dişli sistem diye sesi dert etmenize gerek yok. Thrustmaster gibi tamamen sessiz bir deneyim sunmuyor evet ama çok minör bir sese neden oluyor. Çok gürültülü diyen arkadaşların direksiyonunda sıkıntı olabilir. Ya da ben G25 gibi öten bir direksiyondan geçtiğim için bana iyi geliyor olabilir :) Gecenin 3ünde dahi rahatlıkla oynadığım bir direksiyon.

• Merhaba arkadaşlar uzun süreden sonra bende g920 ile aranıza katıldım. Yıllardır çok başarılı olmasam da hep yarış oyunlarını ps4 veya pc de kolla oynadım şimdi xbox ı yeni aldım ve g920 de alarak yarış oyunlarına tamamen odaklanmak istiyorum.

Öncelikle ürün dün elime ulaştı ve muazzam zorlandım, gerek araç içi kamera ile sürüş sebebiyle gerek direksiyona alışamamış olmam sebebiyle acemi sürücü gibi saatlerce forza horizon 3 ile caddelerde dolandım durdum bir nebze olsun alıştım ama daha fazla alıştırma yapmak gerek bu geçiş sürecinde diye düşünüyorum.
    Alacak olan arkadaşlara daha önce hiç kullanmamışlarsa eğer biraz sabretmelerini tavsiye ederim ben dün ilk 2 saat adeta pişman oldum iade etme aşamasına geldim sonra erken pes etmemem gerektiğini düşündüm ve başladım vura kıra sürmeye :) shifter almadım ileride gerek duyarsam alırım ama şu an için yapamam süremem o şekilde.

Debriyajsız sürüyorum sadece vites Manuel olarak kullanıyorum ileride direksiyona iyice alıştıktan sonra debriyaj ile sürerim sanırım.

Fren ayarlarında horizon da fren için olanı 20 ye indirdim deceleration outside dı sanırım. Diğer bir ayar da dönüş aralığını 510 a indirdim şimdilik biraz düzeldi.

Başka bi ayar tavsiyesi setup tavsiyesi olan varsa horizon 3 için bekliyorum. Direksiyon seti ile ciddi olarak horizon 3 veya forza 6 oynayan arkadaşlar varsa xbox üzerinden irtibata geçmek isterim orta vadede online yarışlara hazırlanmak istiyorum bu konuda tavsiyelere ihtiyacım var.

Bir de pc de bağlayıp ince ayarları yapınca o ayarları xbox üzerinden de aktif bi şekilde kullanabilir miyim? Bazı sitelerde ufak tefek detaylı ayar belirtmişler ama pc den yapılıyor.

Yarış dünyasında önerebileceğiniz herşeye açığım bu işi öğreneceğim ve uçuşa geçeceğim.

Bu arada pc de american truck sim de var onda da oynamayı düşünüyorum. Ets2 indirimde alsam mı kararsızım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mimi

Merhaba arkadaşlar uzun süreden sonra bende g920 ile aranıza katıldım. Yıllardır çok başarılı olmasam da hep yarış oyunlarını ps4 veya pc de kolla oynadım şimdi xbox ı yeni aldım ve g920 de alarak yarış oyunlarına tamamen odaklanmak istiyorum.

Öncelikle ürün dün elime ulaştı ve muazzam zorlandım, gerek araç içi kamera ile sürüş sebebiyle gerek direksiyona alışamamış olmam sebebiyle acemi sürücü gibi saatlerce forza horizon 3 ile caddelerde dolandım durdum bir nebze olsun alıştım ama daha fazla alıştırma yapmak gerek bu geçiş sürecinde diye düşünüyorum.
    Alacak olan arkadaşlara daha önce hiç kullanmamışlarsa eğer biraz sabretmelerini tavsiye ederim ben dün ilk 2 saat adeta pişman oldum iade etme aşamasına geldim sonra erken pes etmemem gerektiğini düşündüm ve başladım vura kıra sürmeye :) shifter almadım ileride gerek duyarsam alırım ama şu an için yapamam süremem o şekilde.

Debriyajsız sürüyorum sadece vites Manuel olarak kullanıyorum ileride direksiyona iyice alıştıktan sonra debriyaj ile sürerim sanırım.

Fren ayarlarında horizon da fren için olanı 20 ye indirdim deceleration outside dı sanırım. Diğer bir ayar da dönüş aralığını 510 a indirdim şimdilik biraz düzeldi.

Başka bi ayar tavsiyesi setup tavsiyesi olan varsa horizon 3 için bekliyorum. Direksiyon seti ile ciddi olarak horizon 3 veya forza 6 oynayan arkadaşlar varsa xbox üzerinden irtibata geçmek isterim orta vadede online yarışlara hazırlanmak istiyorum bu konuda tavsiyelere ihtiyacım var.

Bir de pc de bağlayıp ince ayarları yapınca o ayarları xbox üzerinden de aktif bi şekilde kullanabilir miyim? Bazı sitelerde ufak tefek detaylı ayar belirtmişler ama pc den yapılıyor.

Yarış dünyasında önerebileceğiniz herşeye açığım bu işi öğreneceğim ve uçuşa geçeceğim.

Bu arada pc de american truck sim de var onda da oynamayı düşünüyorum. Ets2 indirimde alsam mı kararsızım

Hayırlı olsun dostum güle güle kullan. Bende bir kaç gün önce G29 aldim. Ets2 de oynuyorum shifter ve debriyaj tadından yenmiyor. Yarış oyunlarinda henüz denemedim ama eminim ki zordur. Biraz sabredip oynadıkça alışırız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SavasLordu -- 28 Aralık 2016; 15:29:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• SavasLordu kullanıcısına yanıt
    Ats ye girdim shifter olmadığı için denemedim ama direksiyondaki vitesle kullandım debriyajı aktif edemedim ayarlarını bulamadım debriyajsız vites geçirdim. Ama titreşim falan süper olmuş çok zevkli oldu. Forza da çok zorlandım ama bu aralar bayağı düzelttim sürüşü öğrendikçe daha da sarıyor valla hergeçen gün daha zevkli oluyor gerçekten .

• mimi kullanıcısına yanıt
    ETS ve ATS oynuyorsan vites almanı tavsiye ederim.Oyuna bambaşka bir boyut katıyor.G29 da debriyaj aktif olması için vites gerekmekte.Aynı gerçek sürüş gibi debriyaja basarak vites geçişleri yapabiliyorsun bu durumda.Yarış oyunlarında ise amaç birincilikse vitese gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celiks -- 29 Aralık 2016; 16:8:27 >
  • celiks kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam yarış oyunlarında vitesi koldaki kısımlardan kullanıyorum ama yine de otomatik kullanmak istemiyorum direksiyon ve sürüş hissini kaybetmemek için ama shifter mutlaka almalıyım sanırım ats için çok lazım

• G25 shifterı satıyorum arkadaşlar. Bildiğim kadarıyla G29 ve G920 ile de uyumlu. İlgilenen olursa pm den ulaşabilir.
  • Merhabalar arkadaşlar iyi forumlar.
    G29+vites almak istiyorum. Yurtiçi yurt dışı en ucuz nereden alabilirim...

• Hocam xbox icin daha ucuz, cok da kotu olmayan bir cozum var midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: erol.star

quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

yurt dışı amazon.com yada amazon de ye bakmanı tavsiye ederim buyur hangisi işine gelirse

amazon de
    viteshttps://www.amazon.de/Logitech-Driving-Shifter-Schalthebel-Lenkr%C3%A4der/dp/B00ZWOUH4S/ref=pd_bxgy_147_img_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=WYRS45470TE2CCT1A1XS

direksiyonhttps://www.amazon.de/Logitech-Racing-Lenkrad-Driving-Force/dp/B00YUIM2J0/ref=pd_bxgy_147_img_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=89SYR0KJMARRBWCD91Y4

amazon.com
    viteshttps://www.amazon.com/Logitech-Driving-Force-Shifter-941-000119/dp/B00Z0UWV3O/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1483169211&sr=8-1&keywords=logitech+g29+shifter

direksiyonhttps://www.amazon.com/Logitech-Driving-Force-Feedback-Steering/dp/B00Z0UWWYC/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1483169551&sr=8-3&keywords=g29+logitech

Üstat eline sağlık sağol. Ben bu sitelerden hiç alış veriş yapmadım nelere dikkat etmem lazım ne yapmam lazım yardımcı olurmusun.

öncelikle siteler güvenlidir 2 kez alışveriş yaptım sorun olmadı alt link de verdiğim rehberi okumanı tavsiye ederim ilk sayfa. bilgiye ihtiyacın olursa yaz cevaplarım.
    https://forum.donanimhaber.com/mutlu-yillar-tr-nin-en-buyuk-amazon-rehberi-3-yilinda-ilk-sayfayi-dikkatle-okuyun--99980530

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Ocak 2017; 3:6:42 >

• Assetto corsa ps4 ve t150 direksiyon seti birlikte satılıktır ilgilenen varsahttps://forum.donanimhaber.com/satilik-15-gunluk-thrustmaster-t150-direksiyon-seti-ve-assetto-corsa-oyun--122974444
  • Arklar gecen dir rally oynarken vites biraz sacmaladi. 2 ye atiyorum 4 e geciyor 1 3 4 5 te sknti yok ama 2 ye atmiyor bir turlu. Sonra arac tamir seceneklerinde gear box bolumunu gordum. %75lere dustugu icin heralde oyunla alakali dedim. Oyundan cikip ets 2 de denedim onda da aynisi oldu. 2 ye attigimda 4 e geciyor. Pc yi yeniden baslattim duzeldi suan. Acaba viteste donanimsal bir sknti mi var yoksa nfs dirt ets2 ayni oturumda devamli oynadigimdan yazilimsal bir siyirma mi gecirdi vites ? Boyle birsey basina gelen varmi ? Tsk ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekremm_88 -- 5 Ocak 2017; 7:54:40 >
  • G29 g920 shifter satan olursa pm ile ulaşabilir mi?

• arkadaşlar, araba almayı düşünüyorum, ama acemiyim, bu ürünle antrenman yapabilirmiyim gerçekçi araba sürme deneyimi verirmi manuel vitesle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mimi kullanıcısına yanıt
    Bendede g29 + shifter var Hrozion 3te vites aktif olmuyor. Direksiyon ayarına gelecek olursak Steering sensitivity direksiyon hassasiyet ayarını 1-30arası bi rakam yap bende başta zorlandım 30ve altına indirdigimde düzeldi baya hatta 5 10bile yapabilirsin. direksiyon dönüş açısınıda logitech oyun yazılımından eksen özelliklerinden 500 600arası yap ve güç geribildirim oyunlarda yay mekanizmasını etkinleştir yap %10standart değeri zaten. Bunları yapınca baya rahatladım başta bende pes edicektim hergün otomobil kulllanıyorum realde bu oyun ızdırap olmuştu bu ayarlarla düzeldi baya. çocukluktan beri klayve yön tuşlarına nasıl alıştımsa direksiyondan daha iyi kullanıyorum aracı bazen geride kaldıgımda yarışlarda anlık klavyeyle devam ediyorum sonra direksiyon :)
  • Hk@n kullanıcısına yanıt
    Steering sensitivity Direksiyon hassasiyeti ayarını düşür 1-30 arası bi rakam yap ne kadar düşük o kadar iyi oluyor...
  • Amazon.de üzerinden aldığım g29 shifter satılık. sıfır hiç kullanmadım. Direksiyon almaktan vazgeçince öyle duruyor kutusunda...
  • g29 direksiyon seti ve vites arıyorum. satıcak arkadaslar pm atabilir...
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.