Şimdi Ara

Logitech Direksiyon Setleri için Force Feedback Plugini

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Birazdan anlatacağım plugin sayesinde force feedback özelliği olan Logitech direksiyon setleri ile (G27, G25, DFGT vs.) ETS 2 daha keyifli hale gelecek. Bendeki G27'nin en çok canımı sıkan tarafı direksiyonda ortadaki ölü bölgeydi. Bu eklenti ile hem bundan kurtuldum hem de sürüş daha gerçekçi hale geldi. Direksiyon setinden ve oyundan aldığım keyif kat kat arttı diyebilirim. Kuruluma gelirsek;

1. https://www.sendspace.com/file/ptng4h Linkteki dosyayı indirdikten sonra zipten çıkan plugins klasörünü şuraya atın:

• Steam: C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Euro Truck Simulator 2\bin\win_x86
    • Steam harici: C:\Program Files (x86)\Euro Truck Simulator 2\bin\win_x86

2. Bilgisayarınızda şunlar kurulu olmalıdır:

3. Logitech Profiler ayarlarınız şu şekilde olsun:

Logitech Direksiyon Setleri için Force Feedback Plugini

4. Eklentinin düzgün çalışması için oyun içindeki force feedback (güç geri bildirim) ayarlarının kapalı olması lazım.

Kurulum veya eklenti ile ilgili sorunlarınızı konu altında belirtebilirsiniz. İyi forumlar.

Kaynak: http://forum.scssoft.com/viewtopic.php?f=109&t=49772

• ets2 de bu direksiyonlar zaten feed back yapmıyorlar mı? bu verdiğin dosya nasıl bir etki yapıyor? ayrıca tüm ayarlar 100 de 100 olduğunda çok sert ve sesli olmuyor mu?
  • MemID12055 kullanıcısına yanıt
    İlla ki force feedback yapıyor fakat ben istediğim sürüş hissini oyundaki ayarlarla bi türlü tutturamamıştım. Logitech profiler'daki değerlerin 100 olması çok önemli değil anladığım kadarıyla. Eklentiyi yapan kişi o ayarların varsayılanda kalmasını söylemiş. Direksiyon sertliği vs. ayarları Real_G27_ffb.ini dosyasının içinden ayarlanabiliyor.
  • thepentagram T kullanıcısına yanıt
    dostum cevabın tatmin etmedi açıkcası. ben gerek logitech profiller den gerekse oyun içindeki ayarlardan hepsini denedim farklı farklı şekillerde ve hangi ayarında ne işe yaradığını biliyorum.

sen bana şunları anlat.

tır durduğu yerde direksiyon toplanıyor mu. toplanmıyorsa haraket halinde mi toplanıyor. yavaş gidiyorken hafif yada durunca hafif hızlandıkça sertleşiyor mu. direksiyondan takır tukur sesler geliyor mu vs.v.s.vs.s.. normalde olmayıpta bu dosya ne yapıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MemID12055

sen bana şunları anlat.

tır durduğu yerde direksiyon toplanıyor mu. toplanmıyorsa haraket halinde mi toplanıyor. yavaş gidiyorken hafif yada durunca hafif hızlandıkça sertleşiyor mu. direksiyondan takır tukur sesler geliyor mu vs.v.s.vs.s.. normalde olmayıpta bu dosya ne yapıyor?

Bunların hepsi oyunda var. Eklentiye gerek yok. Dilerseniz video çekip gönderebilerim.

Not: direksiyon Logitech MOMO
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlperAkbilgi

quote:

sen bana şunları anlat.

Bunların hepsi oyunda var. Eklentiye gerek yok. Dilerseniz video çekip gönderebilerim.

hocam biliyorum oyunda olanla olmayanı örnek verdim ben betimledim ki arkadaş şekil olarak anlatsın ne işe yaradığını diye. keza feaadback var deyip geçmiş... direksiyonun tır dururken toplaması saçma. dönüşler de ve hızlanma da ağırlaşma ve ters yöne sertlik orantısız vs.v.s...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AlperAkbilgi

quote:

sen bana şunları anlat.

hocam biliyorum oyunda olanla olmayanı örnek verdim ben betimledim ki arkadaş şekil olarak anlatsın ne işe yaradığını diye. keza feaadback var deyip geçmiş... direksiyonun tır dururken toplaması saçma. dönüşler de ve hızlanma da ağırlaşma ve ters yöne sertlik orantısız vs.v.s...

Hocam gerçekten anlamadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.