Şimdi Ara

Liseye Kayıt Sorunu(okul aile birliği)!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Daha önce üç sefer yazdığım gibi,kağıt üzerinde yasal olmasa da,mutlaka alınması gereken bir para.Devletin verdiği para yetersiz,okul bu paralarla dönüyor.

Bunu "Bağış yapmak zorunlu değil" diyen Milli Eğitim Bakanı da biliyor,İl Milli Eğitim Müdürü de.

Eğitimcilerin de hepsi biliyor.Maddi durumu gerçekten kötü olanlara yardımcı oluyorlar.

Not:Parası olan okula yardım etsin,sonuçta o okullar ülkenin geleceğini yetiştiriyor.Bakıyorum camide "Camiye Yardım" kutusuna para bırakıyorlar;ama veliler ne hikmetse okul aidatlarını ödeme konusunda pek istekli değil.
  • Geçen sene kayıt olurken bizdende istemişlerdi babam subay , milli güvenlik dersine buraya gelirim belki falan dedi o zaman hallederiz dedi geçiştirdi .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haplo

Yapılan işlem yasal değildir, yanlıştır ama başının ağrımaması için herkesin yaptırması gerekir. Yani zorla bağışsız kayıt yaptırırsın bütün herkes senin kardeşine uyuz gider, notlarını düşürürler, kanaat kullanmazlar, üzerine giderler. En iyisi verip yaptırmakta fayda var kardeşinin iyiliği için.

Daha katkı payı vermdiği için öğrenciye ters davrananı, not düşüreni hiç görmedim. Benden de 100TL istemişlerdi ben yatırmadım ve hiçbirşeyde olmadı. Devlet okullara 5 kuruş para göndermediği için okullar elektriğini suyunu böyle ödemeye çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrimeIce

Arkadaşlar okullara gerçekten devlet tarafından ödenek verilmiyor.Bazı istisnalar var ama onlar da elektrik parasını bile karşılar mı bilmem..Türkiye'nin okumuş adama değil "gemiciklere" ihtiyacı olduğu sürece bu paranın alınması maalesef zorunlu.Tabii cebe inen para yok mu? var.Benim sinir olduğum durum burası.Cebe atılmayacağını bilsek 500tl de veririz ama...

Cebe atılma diye birşey kesinlikle olamaz. Sizin okula verdiğiniz her kuruşu devlet takip ediyor, üstüne üslük bu para takip işinide sadece okul müdürünün eline vermiyor okul aile birliğinin eline veriyor. Yani para hem okul aile birliği, hem okul idaresi hemde bizzat millieğitim müfettişlerince denetim altında. Okul harcamaları felan girdileri, çıktıları herşeyleri açıktır. Okula dilekçe verdiğiniz anda size hertürlü ayrıntılı dökümünü verirler Para iç oluyo gibi bir şüpheniz kesinlikle olmasın bu sadece para vermek istemeyenlerin uydurması

Bu cümleleri eğitimci bir ailenin çocuğu ve eski okul başkanı olarak yazıyorum. Okuldaki harcama kayıtlarını, para girdi çıktılarını bizzat görüyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: samed2005

quote:

Orijinalden alıntı: CrimeIce

Arkadaşlar okullara gerçekten devlet tarafından ödenek verilmiyor.Bazı istisnalar var ama onlar da elektrik parasını bile karşılar mı bilmem..Türkiye'nin okumuş adama değil "gemiciklere" ihtiyacı olduğu sürece bu paranın alınması maalesef zorunlu.Tabii cebe inen para yok mu? var.Benim sinir olduğum durum burası.Cebe atılmayacağını bilsek 500tl de veririz ama...

Cebe atılma diye birşey kesinlikle olamaz. Sizin okula verdiğiniz her kuruşu devlet takip ediyor, üstüne üslük bu para takip işinide sadece okul müdürünün eline vermiyor okul aile birliğinin eline veriyor. Yani para hem okul aile birliği, hem okul idaresi hemde bizzat millieğitim müfettişlerince denetim altında. Okul harcamaları felan girdileri, çıktıları herşeyleri açıktır. Okula dilekçe verdiğiniz anda size hertürlü ayrıntılı dökümünü verirler Para iç oluyo gibi bir şüpheniz kesinlikle olmasın bu sadece para vermek istemeyenlerin uydurması

Bu cümleleri eğitimci bir ailenin çocuğu ve eski okul başkanı olarak yazıyorum. Okuldaki harcama kayıtlarını, para girdi çıktılarını bizzat görüyordum

Şimdi konuyu alevlendirmenin gereği yok ama babam milli eğitim müfettişi ve bu alemde para iş görür.
    Yani kısacası istisnalar da olsa iniyor.

• bende lise ye kayıt olurken böyle bi sorunla karsılaşmıstım ama bizde kayıt olunduktan sonra bi yan odaya gidin evraklarınızı verin diyiyorlardı.Herkes yan odaya giriyor kapı kapanıyordu ben çaktım olayı babamda çaktı kayıdı olduk müdüryardımcısı evrakları yana verin dedin babamın o sırada telefonunu çaldırdım babamda hocam çok önemli işim cıktı dedi çekti gitti okula en düşük bağış 200tl yapılmıs tabi bi yapmamıstık
  • KARDEŞİME kayıt yaptırdık 100 tl verdik vede her sene 100 tl verecekmişiz Ya 1.Öğretim Harcı ztn 200 tl fln (Hangi fakulte oldugu aklıma gelmedi) Çok gibi geliyor insanada okulda hocaların parayı yediğini zannetmiyorum bende O yüzden seve seve verdik
  • ben de aynı sorundan muzdaribim ablamla anadolu ticaret meslek lisesine kayıt yaptırmaya gittik adamlar 500 tl istediler
    ablam 200 verdi 300'de 2 ay sonra verekmiş ama adamlarda haklı devlet doğru düzgün birşeyi karşılamıyor ki sonra da bizim başımıza patlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan-_-

KARDEŞİME kayıt yaptırdık 100 tl verdik vede her sene 100 tl verecekmişiz Ya 1.Öğretim Harcı ztn 200 tl fln (Hangi fakulte oldugu aklıma gelmedi) Çok gibi geliyor insanada okulda hocaların parayı yediğini zannetmiyorum bende O yüzden seve seve verdik

Hiçbir okulda öğretmen para yiyemez zaten.Yerse,müdür yer sadece.Tanıdık bir müdür tutuklandı bu yüzden.Bağışlarda makbuz alıyorsanız o parayı da yiyemezler.Çünkü giren para belli oluyor,harcamalarda da fatura kesiliyor zaten;ama müdür sizden para alırsa (kendi odasında,çaktırmadan) ve karşılığında da makbuz vermezse bilin ki cebe atıyor.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.