Şimdi Ara

Liseler'de (1-2-3) Sınıf Geçme ( Ayrıntılı Bilgi ) + Not Hesaplama Programı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
499
Cevap
5
Favori
399.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilk dönem karne notu 68 olan bir ögrenci atıyorum 2.dönem 50 ort olsa ortalamayla geçer degilmi?

Anadolu Lisesi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLG# -- 3 Haziran 2010; 0:33:18 >
  • not ort alındıgında 86.6 falan gelirse karneye nasıl yansır örneğin edebiyat dersi 2.dönem yazılı ve sözlü notları ortalaması 84.6 olsun e okul a ve de karneye nasıl yansır 4 mü 5 mi ?
  • emre19941188
    Puanlı sistem hakkında bilgim yok.Zaten sınıf geçmede 1-2-3-4-5 gibi hesaplanıyor.

yeniyim9292
    Kalmazsın.Baraj ders Dil ve Anlatım.

Brian
    Evet ama o dersten kalmış sayılırsın.

BLG#
    Ortalaması 3,00 geçerse geçer.Yukardaki dediğim sistemle hesaplanıyor bu.

Kemalist81
    5 olarak yansır.
  • MESLEK LİSESİNE GIDIYORUM ILK DONEM 2 TANE ZAYIFIM VARDI (ÇOGRAFYA KİMYA)İKİNCİ DÖNEMDE MUHTEMELEN 1 YADA 2 TANE GELICEK BIR TANESI KESIN DİL ANLATIM ORTALAMAM 2.50 YI GECERSE SORUMLU OLARAK GECERMIYIM YADA YAZIN SINAVA GIRMEK ZORUNDAMI KALIRIM....
  • quote:

Orijinalden alıntı: seKo3467

MESLEK LİSESİNE GIDIYORUM ILK DONEM 2 TANE ZAYIFIM VARDI (ÇOGRAFYA KİMYA)İKİNCİ DÖNEMDE MUHTEMELEN 1 YADA 2 TANE GELICEK BIR TANESI KESIN DİL ANLATIM ORTALAMAM 2.50 YI GECERSE SORUMLU OLARAK GECERMIYIM YADA YAZIN SINAVA GIRMEK ZORUNDAMI KALIRIM....

Sorumlu geçersin
  • 2 zayıfım var.(fizikte var 43ten ama ödevim falan vardı geçeceğim.
    geometri ve kimyam zayıf.ortalamam 2,90.düz mü geçiyorum şimdi? : yoksa yıl sonu sınavlarına kalacak mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: :White:DeviL:

2 zayıfım var.(fizikte var 43ten ama ödevim falan vardı geçeceğim.
    geometri ve kimyam zayıf.ortalamam 2,90.düz mü geçiyorum şimdi? : yoksa yıl sonu sınavlarına kalacak mıyım?

Düz
  • 9.sınıftayım ortalama 2.78 ve fiziğim matematiğim ve geometrim 1 gelicek sorumluluklara kalır mıyım ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: dg.

9.sınıftayım ortalama 2.78 ve fiziğim matematiğim ve geometrim 1 gelicek sorumluluklara kalır mıyım ??

Biraz verilen cevapları okusak ve konu içerğini okusak çok iyi olacak.Konunu amacı bu soruları ortadan kaldırmak zaten.Ama yinede sorularınız olursa sorun tabi.

Senin soruna gelinc düz geçersin.
  • İLk dönem geo 2 bu dönem 1 gelecek gibi.Tek zayıfım bu onuda kurtarmak istiyorum.Kredi cart curt bu notla geçilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: My Curse

İLk dönem geo 2 bu dönem 1 gelecek gibi.Tek zayıfım bu onuda kurtarmak istiyorum.Kredi cart curt bu notla geçilir mi ?

Eveeeeeeeeet
  • Birşey soracağım . Şimdi yıl sonu ortalaması 55 olursa direk geçiyoruz . Peki bu 55 i sadece 2. döneme bakarak mı veriyorlar , yoksa iki dönemin de ortalamasını mı alıyorlar ?
  • Merhabalar Birşey Soracağım Ben Bu Sene 9.Sınıf Öğrencisiyim Düz Lise De Okuyorum Ortalama 2,50 Arıyorlar Kredi İse 73 Arıyorlar
    Fizik Dersim İlk Dönem 2'ydi 2.Dönem İse 1 Geliyor Bunu Bazı Hocalara Soruyorum Kredi Hesabında 4 Yazıyorlar Biz Fizik Dersini Haftada 2 Saat Görüyoruz Yani 2 Diye Sayıyorlar Notu Kredi Hesabına İse 2*2=4 Yazıyorlar Ama Bazı Hocalarda Diyor Ki İlk Dönem 2 İkinci Dönem 1 İse Sınıfta Kalırsın Diyorlar Ben Hangisine İnanacağımı Gerçekten Şaşırdım Nasıl Oluyor Bilen Abiler Varsa Mutlaka Cevap Atsınlar Kafam Çok Takılıyor Buna Çünkü 73 Olması O Derse Bağlı Yani Şimdi İlk Dönem 2 İkinci Dönem 1 Olan Fizik Dersini Kredi Hesabında 2 Diye Mi Yazıyoruz Yoksa 4 Diye Mi Haftada 2 Saat Görüyoruz Cevaplayan Arkadaşlara Şimdiden Çok Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cris..

Birşey soracağım . Şimdi yıl sonu ortalaması 55 olursa direk geçiyoruz . Peki bu 55 i sadece 2. döneme bakarak mı veriyorlar , yoksa iki dönemin de ortalamasını mı alıyorlar ?

Arkadaşım yukarıda ne yazıyor.Sınıf geçme yıl sonu ortalamasına bakılarak verilir.Eee sormanın mantığı nedir ?

quote:

Orijinalden alıntı: abedi

Merhabalar Birşey Soracağım Ben Bu Sene 9.Sınıf Öğrencisiyim Düz Lise De Okuyorum Ortalama 2,50 Arıyorlar Kredi İse 73 Arıyorlar
    Fizik Dersim İlk Dönem 2'ydi 2.Dönem İse 1 Geliyor Bunu Bazı Hocalara Soruyorum Kredi Hesabında 4 Yazıyorlar Biz Fizik Dersini Haftada 2 Saat Görüyoruz Yani 2 Diye Sayıyorlar Notu Kredi Hesabına İse 2*2=4 Yazıyorlar Ama Bazı Hocalarda Diyor Ki İlk Dönem 2 İkinci Dönem 1 İse Sınıfta Kalırsın Diyorlar Ben Hangisine İnanacağımı Gerçekten Şaşırdım Nasıl Oluyor Bilen Abiler Varsa Mutlaka Cevap Atsınlar Kafam Çok Takılıyor Buna Çünkü 73 Olması O Derse Bağlı Yani Şimdi İlk Dönem 2 İkinci Dönem 1 Olan Fizik Dersini Kredi Hesabında 2 Diye Mi Yazıyoruz Yoksa 4 Diye Mi Haftada 2 Saat Görüyoruz Cevaplayan Arkadaşlara Şimdiden Çok Teşekkürler

Yıl sonu ortalamana 2 olarak düşer ve 4 kredi alırsın ancak o dersten kalmış sayılırsın.Özeti budur.+ Yukarıda yazıyor lütfen önce okuyun yahu

• arkadaşlar bir şey soracağım:
    benim arkadaş lise 1de ortalama ile geçti. 1 zayıfı vardı. O dersten SORUMLU tutulmadı. Lise 2de yine ortalama ile geçti ve 3 zayıfı vardı. O derslerden sorumlu değil. Bu senede ortalaması 3ün üzerinde ve 2 zayıfı var.
    Şimdi yönetmeliğe göre SORUMLU tutulan derslerin 5i geçmemesi lazım diyor. Benim arkadaşımın toplam 5 tane zayıfı oldu şimdiye kadar ama ortalama ile geçtiği için sorumlu tutulmadı. Bu arkadaşım sınıfta kalmaz değil mi?
  • baqın Dil anLatımıs 1 ise kaLma Derdi yoq ama seneye o dersi wermeq sorundasınıs bu arada bn düs lisedeiim.. eqer ortalama (dil a.)1.dönem 3 2.dönem 1 ise qeçion.. ortalama2 oluor.kRedide 2,50 olursa qeçion kaç tane zayıfın olursa olsun.ama kredinin tutması lazım
  • Peki İlk Dönem 3 Olan Ders 2.Dönem 0 İse Ortalama Kaç Düşer
    Ve İlk Dönem 1 Olan Ders 2.Dönem 0 İse Ortalama Kaç Düşer
  • quote:

Orijinalden alıntı: lifeisdh

arkadaşlar bir şey soracağım:
    benim arkadaş lise 1de ortalama ile geçti. 1 zayıfı vardı. O dersten SORUMLU tutulmadı. Lise 2de yine ortalama ile geçti ve 3 zayıfı vardı. O derslerden sorumlu değil. Bu senede ortalaması 3ün üzerinde ve 2 zayıfı var.
    Şimdi yönetmeliğe göre SORUMLU tutulan derslerin 5i geçmemesi lazım diyor. Benim arkadaşımın toplam 5 tane zayıfı oldu şimdiye kadar ama ortalama ile geçtiği için sorumlu tutulmadı. Bu arkadaşım sınıfta kalmaz değil mi?

Kalmaz
  • düz lisede okuyorum sınıf geçermiyim kalırmıyım? İlk Dönem 3 tane 1 im vardı bu dönem dağıttık bayaaa yardımcı olursanız svnrm...

Ders---Drs Saati---1.Dönem----2.Dönem.----Yıl Sonu------Ağırlıklı Ort
    Biyolji------2------------2------------1--------2--------------4
    Coğrf------2------------3------------1--------2--------------4
    Din--------1-------------4-----------3--------4--------------4
    Mat-------4-------------1-----------1---------1-------------4
    Geo-------2-------------2-----------2---------2-------------4
    Fizik-------2------------1-----------1----------1-------------2
    Kimya------2------------1------------1---------1------------2
    Tarih-------2------------2------------1---------2------------4
    İngilz-------3------------3------------1---------2------------6
    Edbiyt------3------------4------------5---------5------------15
    Dil.An-------2------------3------------4---------4------------8
    Bedn--------2------------5------------5---------5------------10
    Sağlık-------2-------------3-----------3---------3-------------6

Böle Toplağımda 73 kredi çıkıyor 29 saat ders var 73/29= 2.51 Geçtimmi sorumlumu geçtim yazarmısınz_..

• quote:

Orijinalden alıntı: gfb1994

düz lisede okuyorum sınıf geçermiyim kalırmıyım? İlk Dönem 3 tane 1 im vardı bu dönem dağıttık bayaaa yardımcı olursanız svnrm...

Ders---Drs Saati---1.Dönem----2.Dönem.----Yıl Sonu------Ağırlıklı Ort
    Biyolji------2------------2------------1--------2--------------4
    Coğrf------2------------3------------1--------2--------------4
    Din--------1-------------4-----------3--------4--------------4
    Mat-------4-------------1-----------1---------1-------------4
    Geo-------2-------------2-----------2---------2-------------4
    Fizik-------2------------1-----------1----------1-------------2
    Kimya------2------------1------------1---------1------------2
    Tarih-------2------------2------------1---------2------------4
    İngilz-------3------------3------------1---------2------------6
    Edbiyt------3------------4------------5---------5------------15
    Dil.An-------2------------3------------4---------4------------8
    Bedn--------2------------5------------5---------5------------10
    Sağlık-------2-------------3-----------3---------3-------------6

Böle Toplağımda 73 kredi çıkıyor 29 saat ders var 73/29= 2.51 Geçtimmi sorumlumu geçtim yazarmısınz_..

Geçtin

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.