Şimdi Ara

Linuxta Oyuncu Mouse..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Linux mint için makrolu oyun faresi alacağım. Ama çoğunun yazılımları windows için. Linuxta makro tuşlarını kullanamaz mıyım?

• Anlaşılan mecbur windows kullanacağız..
  • Maalesef bu konuda linux gerçekten sıkıntılı ancak şöyle bir şey var, bende logitech g300 var ve bu mouseun linuxta yazılım desteği olmamasına rağmen, Windowsa geçip windowstaki programdan makroyu farenin belleğine yüklediğim zaman linuxta da gayet iyi bir şekilde çalışmakta. Mod değişimi, dpi döngüsüde sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Evde fazladan bir bilgisayarınız, yada dual boot kullanıyorsanız denemenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freezeboi -- 17 Temmuz 2016; 10:09:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almak istediğim mouse, Monster Pusat V1. içerisinde dediğiniz gibi batarya yok. ya mouse alıp windows kullanacağım, yada normal bir mouse ile linux.
  • Benim mause taktigim gibi calisti.Driver vs yuklemedi.Belki deneme sansiniz olursa deneyin ir yerde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hamikisi

Benim mause taktigim gibi calisti.Driver vs yuklemedi.Belki deneme sansiniz olursa deneyin ir yerde

mouse modeliniz nedir? makro tuşu var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ted Bundy

quote:

Benim mause taktigim gibi calisti.Driver vs yuklemedi.Belki deneme sansiniz olursa deneyin ir yerde

Microsoftun oyuncu mausesi makro dediginiz ne ise yariyor

• quote:

quote:

quote:

Linuxta Oyuncu Mouse..

şu tarz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ACB5B9068 -- 18 Temmuz 2016; 17:58:37 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Linuxta Oyuncu Mouse..

şu tarz

Vay be hocam bilmiyorum o zaman

• Windows 10'da ayarlayıp Linux'a geçince sorunsuz çalışıyor bende. Rival 300 kullanıyorum.
    Büyük ihtimal sorunsuz çalışır, denemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Litendria -- 28 Temmuz 2016; 15:32:31 >
  • Hocam birde linuxta pek otun yok :)

• Linux a oyun yok mu

http://store.steampowered.com/search/?term=&sort_by=_ASC&os=linux&page=1

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Linux a oyun yok mu

http://store.steampowered.com/search/?term=&sort_by=_ASC&os=linux&page=1

Maleaef hocam gercekler bunlar bende linux kullanicisiydim ama desteklenen oyun sayisi her ne kadar fazla gorunse de bilinen oyunlar linuxa destekli degil.Ayrica linuxta oyun performansini konusmaya gerek yoktur galiba ? windowsta 150 fps olan oyun ubuntunun son surumunde 75 fps.Bu linuxun sucu degil ama gercek bu.Eger bu yonde ilerleme kaydedilirse linuxun kullanilmamasini gerektirecek birsey kalmiyor.Ama bu yon de dunyanin ℅85 ini ilgilendiriyor ne yazik ki

• Bilinen oyunlardan kastin nedir ki?

Gta5,Fallout 4,Witcher 3 vs ise haklisin

Linux ta performans dususu olmuyor native desteklilerde,senin dedigin wine veya PlayOnLinux ile emulator olarak acarsan oluyor

Ben Cs:Go,Life is Strange,Witcher2,Sid Meiers Civilization V,Europa Universalis IV,Shadow of Mordor,Football Manager 2016,Metro serisi,Outlast,Amnesia The Dark Descent,Darkest Dungeon,M& B Warband,Medieval 2 Total War oynuyorum Steam uzerinden ve herhangi bir sorunla karsilasmadim.Ha bence Dx algoritmasi OpenGl den her daim daha iyiydi.Ama simdi Vulkan var

Vulkan ile Linux un onu iyice acildi.Eskiden gelistiriciler oyunu DirectX ile yazip birde OpenGl adaptasyonu icin ugrasiyordu.Simdi gerek kalmadi,zira Dx12 ile es kimi zaman ustun performansta cross-platform destekli Vulkan var.Doom uzerindeki performans bile buna ornek zaten.

Valve in gelistirdigi SteamOs ile de iyice olay gelisecek,ama su an butun oyunlari oynayacagim diyen tabiki Windows tercih etmeli.

Bu arada Kodi ile Dlna yi ayarlayabildin mi?

• quote:

Bilinen oyunlardan kastin nedir ki?

Gta5,Fallout 4,Witcher 3 vs ise haklisin

Linux ta performans dususu olmuyor native desteklilerde,senin dedigin wine veya PlayOnLinux ile emulator olarak acarsan oluyor

Ben Cs:Go,Life is Strange,Witcher2,Sid Meiers Civilization V,Europa Universalis IV,Shadow of Mordor,Football Manager 2016,Metro serisi,Outlast,Amnesia The Dark Descent,Darkest Dungeon,M& B Warband,Medieval 2 Total War oynuyorum Steam uzerinden ve herhangi bir sorunla karsilasmadim.Ha bence Dx algoritmasi OpenGl den her daim daha iyiydi.Ama simdi Vulkan var

Vulkan ile Linux un onu iyice acildi.Eskiden gelistiriciler oyunu DirectX ile yazip birde OpenGl adaptasyonu icin ugrasiyordu.Simdi gerek kalmadi,zira Dx12 ile es kimi zaman ustun performansta cross-platform destekli Vulkan var.Doom uzerindeki performans bile buna ornek zaten.

Valve in gelistirdigi SteamOs ile de iyice olay gelisecek,ama su an butun oyunlari oynayacagim diyen tabiki Windows tercih etmeli.

Bu arada Kodi ile Dlna yi ayarlayabildin mi?

Yok hocam o da sikintili windows 7 ye gecmeyi dusunuyorum ya da dual boot kullanmayi

• Nasil ayarlayamadin yahu?

Sana attigim linkteki gibi klasoru ag uzerinden Upnp olarak paylasima acacaktin,ki ben Windows ta da ayni programla kullaniyordum

• quote:

Nasil ayarlayamadin yahu?

Sana attigim linkteki gibi klasoru ag uzerinden Upnp olarak paylasima acacaktin,ki ben Windows ta da ayni programla kullaniyordum

Bilmiyorumnhocam windows 7 yukledim pcye Yavas falan ama bari destekliyor herbiseyi

• Wine ile çalışır muhtemelen macro programı
  • quote:

Hocam linuxa dayanamadim geri döndüm.Ancak ben kodiyi yükledim ancak birakin upnp yapmayi ve tv de göstermeyi mp3 bile ekleyemedim.Files kisminda masaüstünde ki müziklerim gözükmüyor.Nasil göstereceğimi ve upnp ile telezivyona aktaracağimi söyler misiniz ?
  • quote:

quote:

Hocam linuxa dayanamadim geri döndüm.Ancak ben kodiyi yükledim ancak birakin upnp yapmayi ve tv de göstermeyi mp3 bile ekleyemedim.Files kisminda masaüstünde ki müziklerim gözükmüyor.Nasil göstereceğimi ve upnp ile telezivyona aktaracağimi söyler misiniz ?

Sana resimli anlatım yapayım

Linuxta Oyuncu Mouse..

Linuxta Oyuncu Mouse..

Linuxta Oyuncu Mouse..

Bunları yapacaksın

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.