Şimdi Ara

Linuxde dijital tv kartının vdr olarak kurulumu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben vdr yüklemek istiyorum kullanan ve bu konuda bilgisi olan arkadaşlar baştan sona nasıl olacağını açıklarsa hem bir belge olur hemde benim gibi yabancı dili ve linux bilgisi olmayan arkadaşlarada yardımcı olmuş olursunuz.Şuanda elimde 'celeron 2.4, skystar2 2.6D' bunları birleştirip lunix vdr tvden görüntü almak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lcevik -- 17 Kasım 2007; 15:38:26 >

• Vdr kurulumunu bilen yok mu?
  • Lunix diye bir işletim sistemi olmadığı için VDR kurulumunu bilen de yoktur sanırım. Linux diye bir işletim sistemi var ama anladığım kadarıyla onu sormuyorsunuz.

Eğer onu soruyorsanız Google'da "linux skystar2" diye ararsaniz birçok cevap bulabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lcevik

Arkadaşlar ben vdr yüklemek istiyorum kullanan ve bu konuda bilgisi olan arkadaşlar baştan sona nasıl olacağını açıklarsa hem bir belge olur hemde benim gibi yabancı dili ve lunix bilgisi olmayan arkadaşlarada yardımcı olmuş olursunuz.Şuanda elimde 'celeron 2.4, skystar2 2.6D' bunları birleştirip lunix vdr tvden görüntü almak

vdr amaçlı en iyi linux yazılımı myth tv ancak yapılandırmasını hala yapabilmiş değilim. Onun dışında bir çok vdr, kaffeine tarzı dvb programları mevcut ve kayıt yapma şansın var. sistemine kart takılıyken güncel bir linux dağıtımı yüklemen durumunda kart zaten tanımlanıyor sana kalan programın ayarlarını yapmak. amacın gbox türevi bir olaya girmek ise nette cd den direk çalışan bir linux projesi üzerinde çalışıyorlardı. herşey ayarlı olarak live cd olarak geliyordu tak çalıştır yani. hem de kart paylaşım mantığı 1000 ytl lik receiver mantığıyla çalışıyor vs..

• Ama tam bir kurulum yapıp stabil şekilde kullanan yok herhalde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Challenger

Lunix diye bir işletim sistemi olmadığı için VDR kurulumunu bilen de yoktur sanırım. Linux diye bir işletim sistemi var ama anladığım kadarıyla onu sormuyorsunuz.

Eğer onu soruyorsanız Google'da "linux skystar2" diye ararsaniz birçok cevap bulabilirsiniz.

?

Linux işletim sistemi değilmi?

Linux, serbestçe dağıtılabilen, çokgörevli, çok kullanıcılı UNIX işletim sistemi türevidir. Linux, Internet üzerinde ilgili ve meraklı birçok kişi tarafından ortak olarak geliştirilmekte olan ve başta IBM-PC uyumlu kişisel bilgisayarlar olmak üzere birçok platformda çalışabilen ve herhangi bir maliyeti olmayan bir işletim sistemidir.

Kaynak :http://www.belgeler.org/lis/archive-tlkg-lis-1g.html

Herhalde başka bir şey demek istedin.

• quote:

Orjinalden alıntı: brucelee
    ?

Linux, serbestçe dağıtılabilen, çokgörevli, çok kullanıcılı UNIX işletim sistemi türevidir. Linux, Internet üzerinde ilgili ve meraklı birçok kişi tarafından ortak olarak geliştirilmekte olan ve başta IBM-PC uyumlu kişisel bilgisayarlar olmak üzere birçok platformda çalışabilen ve herhangi bir maliyeti olmayan bir işletim sistemidir.

Sen Linux'tan bahsetmişsin. Ama arkadaş "Lunix" demiş. Öyle bir işletim sistemi yok.

• quote:

quote:

Lunix diye bir işletim sistemi olmadığı için VDR kurulumunu bilen de yoktur sanırım. Linux diye bir işletim sistemi var ama anladığım kadarıyla onu sormuyorsunuz.

?

• quote:

quote:

?

Sen Linux'tan bahsetmişsin. Ama arkadaş "Lunix" demiş. Öyle bir işletim sistemi yok.

Helal olsun iyi yakalamışsın. Az çok linux konu başlıklarında yazdıklarını okudum ve lunix işletim sistemi yok diye yazdığını görünce şaşırmıştım. Bir yerde okumuştum insanoğlu okuduğu kelimelerin tamamını değilde ilk ve son karakterlerini değerlendirip aradaki harflerin yeri değişik bile olsa doğru kelimeyi anlayabiliyormuş.

İglinretede bir üvneürtedsie ypalıan aşrartımdaa isnnalar yzalıraı hraf hraf dğiel bir btüün oralak oykuarmılarş hrfarilen yrerlei dğeişik osuln ylaznıca klienimen baş hrayfile son hrafinin yrei dgoru osuln yneide oukyonurumş.

Bende bu yanılgıya düştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brucelee -- 17 Kasım 2007; 15:13:28 >

• Ok sağol dalgınlık oluyor düzeltildi ya birde açıklama gelse iyi olacak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.