Şimdi Ara

Linuxda çalışan webcamlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bi webcam almayı düşünüyom ama heryerde çalışmayan webcamlarin listesi var bizde çalışan ve ülkemizde kolaylıkla bulunan webcamlerin bir listesini yapalım
    webcami olan ve linux altında kullanan arkadaşları listeye webcamlarini eklemeye çağırıyorum
    ev arkadaşımda creative web cam vista plus var ama görüntüsü hiç ii değil ve linuxda çalışıyor dolayısıyla
    1-) Creative webcam Vista plushttp://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1443

• bende frisby ( SONIX PCcam + 156 0x0c45 0x6130 ) var. Görüntüsü linux de kötü tavsiye etmem.
    piranha ve logitech lerin iyi olduğunu duydum.
    adresten quality kısmından hangi web kameranın ne kadar kaliteli görüntü verdiği değerlendirlebilir.

http://mxhaard.free.fr/spca5xx.html
  • spca5xx modülü ile birlikte Z-star/Vimicro çipli Everest USB PC Camera kullanıyorum. 6 ledli, görüntüsünden de oldukça memnunum.
  • sonunda arkadaştaki piranha web cam ile değiştim frisby web kameramı.

0ac8:303b Z-Star Microelectronics Corp. ZC0303 WebCam

görüntüsü oldukça doyurcu önceki kamerama göre, bu arada arkadaştaki başka bir web cami denedim everest marka ikisi de zstar üretimi görüntü kaltiesi aynı gibi geldi. bunun dışında apache marka web cam i kubuntu ve suse ye taktığım an makineyi kitledi. belki de üzerine yüklü spca5xx yamasındandır onun dışında everest ve piranha ya takar takmaz kendi tanıdı mevcut yama ile. bu arada linux de xp de olduğu gibi karşıdan gelen görüntüyü tam ekran görmemizin bir yolu var mı? kendi görüntümüzü xavtw tam ekran görüp camorama ve gqview ile kamera görüntünü seyredip ayarlayabiliyoruz.
  • En sonunda bugün bi a4tech pk635 kamera aldım görüntüsü de gayet iyi ama mercury bazen camerayı görmüyor onun haricinde görüntü kalitesi gayet ii zaten bunda da Zstar çip var
    A4tech pk635
  • piranha webcm kullanıyorum memnunum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.