Şimdi Ara

Linux un sevdiğiniz ve sevmediğiniz yönleri neler !?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Linux un sevdiğiniz ve sevmediğiniz yönleri neler !?

• Amaca uygun birçok Linux dağıtımının olmasını seviyorum. İhtiyacım neyse ona göre bir dağıtım bulup kolaylıkla kullanabiliyorum. Lisans sorunu yok en önemlisi hatta Linux dağıtımlarında kullanılan birçok program da ücretsiz. Sevmediğim yanı; Linux dağıtımlarına geçmek için Linux forumlarında sorulan her soruya cevap verilirken Windows'a dönen kullanıcılara çoğu zaman cevap bile verilmiyor. Ha bir de malum dağıtımın forumunda soru sorulurken cevap verenler dövecekmiş gibi cevap veriyor.
  • linux un en salakça şeyi !

ses sürücüsünün bile orjinal çekirdek felsefesinde olmamasıdır.

yani istenilirse yükleniyor.

dahası eklentiler standart bir isim altında kategorize edilmemiş

ses veya sound gibi isimler altında değil. garip isimlerin kısaltılması

şu an ses ile ilgili temel fonksiyonlara sahip ola bilmek için

3. parti formatında 3-4 tane sözde temel sese erişim programı var.

uzun lafın kısası linux kerneli kernel dışındaki tüm yapılara üvey evlat muamelesi yapıyor.

bazı eli yüzü düzgün organize linux dağıtımları kendi program aratma alt yapılarında

neyse ki bunları doğru bir şekilde kategorize etmiş görünüyor.

TCL ARCH a göre daha iyi paketlenmiş ve kategorize edilimiş

-0- dan yapılandırılmış linux çıkarmak için en iyilerden biri

full paket linux dağıtımları w10 dan beter !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 27 Nisan 2020; 4:25:15 >
  • programların uyumluluk saçmalığı. mesela windowsda herhangi bir 7zip exe si taa windows nt sinden windows xp sinden windows 10 a kadar her çeşit windowsa uyumlu olarak kuruyor. linux da ise bir tane basit programı kurmak için kırk takla attığın oluyor
  • Bir sürü var. Şimdi düşününce aklıma gelmiyor. Yine de biraz yazıp kaçayım.

Şimdi diyelim ben GIMP 2.8.16 sürüm kullanıyorum. Sistemime bişey oldu, yeniden kurucam(format). Kuruyorum, hooop! Len ne oldu?

Ne olacağı var mı depodaki gimp çoktaaan 2.10. kusur sürüme geçmiş. Özellikler mahvedilmiş. Basit bir blur işlemini, bir harmanlama işlemini yapınca görüyorsun ki iyiye değil kötüye gidiyor. E hadi geri dön bakalım eski sürüme. Dönebilirsen tabii. Eski sürüm nasıl kurulur kaynak arıyorsun.

Biz dedelere göre yeni nesil kullanıcıyız. Fare ile menülere basa basa kullanmayı seviyoruz ve komut yazmaktan hoşlanmıyoruz. Bir sorun çıktığı zaman çözümlerin tamamına yakını, bir programın eskiye döndürülmesi de dahil hep komutla yapılıyor ve internetin yoksa ayvayı yedin.

Şimdi bir de windows kuralım. Ben bağımlı olmayı sevmem. DVD ya da flaştan windowsumu kurarım. Her zaman yanımda taşıdığım kendime özel format sonrası programları arşivimden,

İSTEDİĞİM PROGRAMIN - İSTEDİĞİM SÜRÜMÜNÜ - İSTEDİĞİM AYARLARDA

kurar ve keyfime bakarım.

VLC playerde film izlerken aniden garip birşey oluyor ve fare kayboluyor görüntü ekranı içersinde. Düzelmesi için kapatıp yeniden açıyorum. Bu sorun sadece şu an kullandığım LXDE masaüstünde oluyor. Cinnamon kullanırken yoktu. Cinnamona geçiyorum, orda da başka başka sıkıntılar. O sıkıntıları yaşamamak için başka sürüme/masaüstüne geçtiğinde bi ayrı haller, tuhaf tuhaf huylar...

Bu sorunlar olmasaydı böyle yazmazdım. Haa, sadece olumsuz özellik sorulduğu için yazdım. Olumlu şeyler sorulursa yine bir sürü döşerim tabii.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.