Şimdi Ara

Linux on Windows

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Microsoft 6 Mayıs etkinlik yaptı ve geliştiricileri alakadar eden birçok yeni çözüm paylaştı. Bunlardan biri de 'Linux on Windows'. Araştırdım ancak fazla bilgi bulamadım. Nedir bu tam olarak? Default bir virtual machine mi olacak?

• google linux konusuna ne kadar ilerliyor ise işte bundan da o kadar olur. !!!
  • Bence Linux'taki Wine programı gibi olacak. Veya Virtual bir yapı olur console falan ile belki paketler yönetilir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows'taki en gerçek Linux ortamı MinGW derleyici ve MSYS2 'dir. Bu ikisini kullanarak ürettiğiiniz Linux paketleri gerçek Windows uygulamasıdır, çalışması için herhangi bir DLL 'e bağımlı değildir.

Nitekim...

Linux için geliştirilen uygulamaların Windows versiyonları için coğu kez MinGW derleyici ve MSYS2 kullanılır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan Windows'ta bildiğiniz Ubuntu terminal falan kullanılabiliyor. Microsoft Store'ye Ubuntu yazıp indirirseniz kullanabilirsiniz. Açıkçası ne amaca hizmet ediyor bu durum anlamadım. Hani Linux için paket derlemesi falan içinse tamam da zaten Linux için paket derleyen adam Linux kullanır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.