Şimdi Ara

Linux Mint (LXDE) masa üstü ortamı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: SEO-19

Bence TCL yi denemelisiniz hocam. Siz bu yazan kişilere bakmayın yok mintmiş yok archmış, gentooymuş. Bunlar boş uğraşlar.
    Linux Mint XFCE kurmaya karar verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turn table

manjaro xfce de deneyebilirsiniz. O sisteme gayet yakışır. Sizi de üzmez. Bi göz atın derim.

Ben bu sistem özellikleri ile çok rahat kullanıyorum. Yağ gibi akıyor.

Alıntıları Göster
    Manjaro Xfce kullandım, çok saçma bir sistem yapmışlar. Xfce sürüm 650 - 700 mb. arası RAM kullanıyor. Diğer dağıtımların Xfce sürümünden daha kötü performans veriyor. Pacman ayrı bir saçmalık 20 MB. güncelleme gösteriyor 200 MB. güncelleme kurmaya kalkıyor. Güncelleme varken sadece bir paket kurmaya ihtiyacım oluyor, olmaz diyor o paketle birlikt tüm güncellemeleri de kuracaksın. Bir de üstüne güncel çekirdek kurunca Vbox gibi bazı uygulamalar çalışmaz hale geliyor. AUR da çok menem bir şey değil, binary olarak mevcut olamayan uygulamalar kurulacağı zaman bir dolu geliştirme paketini sisteme yüklüyor, ne anladım ben ozaman bu hafiflikten, gerçi hafif bir sistem de değil. Sanırım bu Manjaro kullanıcıları kendilerini avutuyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: azata

Linux Mint XFCE kurmaya karar verdim.

Alıntıları Göster
    Manjarodan sonra mint xfce kurdum, şimdi kafam rahat. manjaro 700 mb.ta yakın ram kullanırken, mint xfce 400-450 mb. ram kullanıyor. Manjaronun saçma buglarından sonra çok iyi geldi. gerçi ben mint 19.3 beta sürümü kurdum. herhangi bir sorun olmadan kullanıyorum. istersen mint 19.3 kararlı sürümü bekle, bu sürüm xfce 4.14'le gelecek. düşük kaynaklı sistemler için zram kurmak önemli, paket yöneticisinden zram-config paketini kurup sistemi yeniden başlatman yeterli olur. bir de swap'a düşme ayarı var, onu da yaparsan rahat edersin. internnetten swappiness olarak araştır, nasıl yapılacağını bulursun.

sisteminde yazıcı ve bluetooth yoksa, başlangıç yöneticisinden bunları araştırıp iptal edebilirsin. sistem kaynakları az olanlar bunu yaparsa, bir 50 mb. kadar daha az kaynak tüketimine kavuşurlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: remziaydintrk

Manjarodan sonra mint xfce kurdum, şimdi kafam rahat. manjaro 700 mb.ta yakın ram kullanırken, mint xfce 400-450 mb. ram kullanıyor. Manjaronun saçma buglarından sonra çok iyi geldi. gerçi ben mint 19.3 beta sürümü kurdum. herhangi bir sorun olmadan kullanıyorum. istersen mint 19.3 kararlı sürümü bekle, bu sürüm xfce 4.14'le gelecek. düşük kaynaklı sistemler için zram kurmak önemli, paket yöneticisinden zram-config paketini kurup sistemi yeniden başlatman yeterli olur. bir de swap'a düşme ayarı var, onu da yaparsan rahat edersin. internnetten swappiness olarak araştır, nasıl yapılacağını bulursun.

sisteminde yazıcı ve bluetooth yoksa, başlangıç yöneticisinden bunları araştırıp iptal edebilirsin. sistem kaynakları az olanlar bunu yaparsa, bir 50 mb. kadar daha az kaynak tüketimine kavuşurlar.

Alıntıları Göster
    Hocam Arch dışında tüm dağıtımlar çöptür. Arch kullansaydın minti mahvederdi. Arch FreeBSD yi bile şeytan çarpmış gibi yaptı BSD şeytanı tövbe edip bismillah çekti sakal bırakıp müslüman oldu doğru yola girdi.

Ben size Arch linux öneriyorum ayrıca lütfen haysev ve haytap a sokak kedilerinin ve köpeklerinin yani canların kurtulması için mama bağışında bulununuz

Veteriner Hekim Niyazi

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UsturaNiyazi -- 9 Aralık 2019; 15:51:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: UsturaNiyazi

Hocam Arch dışında tüm dağıtımlar çöptür. Arch kullansaydın minti mahvederdi. Arch FreeBSD yi bile şeytan çarpmış gibi yaptı BSD şeytanı tövbe edip bismillah çekti sakal bırakıp müslüman oldu doğru yola girdi.

Ben size Arch linux öneriyorum ayrıca lütfen haysev ve haytap a sokak kedilerinin ve köpeklerinin yani canların kurtulması için mama bağışında bulununuz

Veteriner Hekim Niyazi

Saygılar

Alıntıları Göster
    Linuxmint-19.2-xfce-32bit le sistemi boot ettim.X ekranın açılması 10 dk sürdü.İlerde kurulum yaparsam bu kadar yavaş açılacak mı???

Gigabyte Anakart ga-8i945p-g
    P4 2,66 ghz intel işlemci
    Lenovo 750T nvdia ekran kartı
    Segate 120 gb Hdd (Linux için ayrılan alan)
    4Gb DDR2 Ram (32 bit Kurulum olacak 64 bit sistem boot etmiyor.BİOS güncellenmesi yapıldı.
    Tümleşik ses kartı
    Cat 6 kablo

• quote:

Orijinalden alıntı: azata

Linuxmint-19.2-xfce-32bit le sistemi boot ettim.X ekranın açılması 10 dk sürdü.İlerde kurulum yaparsam bu kadar yavaş açılacak mı???

Gigabyte Anakart ga-8i945p-g
    P4 2,66 ghz intel işlemci
    Lenovo 750T nvdia ekran kartı
    Segate 120 gb Hdd (Linux için ayrılan alan)
    4Gb DDR2 Ram (32 bit Kurulum olacak 64 bit sistem boot etmiyor.BİOS güncellenmesi yapıldı.
    Tümleşik ses kartı
    Cat 6 kablo

Alıntıları Göster
    O makinede usb portları çok yavaştır p4 olduğu için gerçi hdd her zaman usb aktarımından daha hızlıdır. kurarsan 10 dk değilde belki 3 dk da bootlar

o sistemde bence pardus xfce kullan linux mint den daha güzel ve daha sağlam üstelik ben 2 gb virtual machine de seninki kadar hurda olmasa da eski bir işlemciyle denedim hızı çok güzeldi

bu pardus'a uyuz olanlar aslında özetle iktidara uyuz oluyorlar yoksa pardus son haliyle tüm ubuntu tabanlı ezik unstable dağıtımlardan çok daha üstün bir işletim sistemi çünkü debian stable dan makyaj dışında hiçbir farkı yok ahahahha

fakat bana kalırsa Arch Linux kullan ve lider ol derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UsturaNiyazi -- 9 Aralık 2019; 19:55:7 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.